Полезният джинджифил

  • 52 944
  • 139
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 851
Да. Бих те питала защо, обаче почваме да спамим.

# 91
  • Мнения: 164
Да ви кажа и още един плюс на джинджифила - паралелно с алкохол ако го пиеш или хапваш на тънки лентички, шансът да се напиеш и да имаш махмурлук спада много Simple Smile

А аз пък, си направих смъртелна последната доза  Mr. Green От петък вечерта стои накиснато и чак днес прецедих   superuu

# 92
  • Мнения: 3 096
Еха! Аз избягвам да го правя, защото течността е много по-тъмна и горчива, и се чудя дали не са умрели някои важни полезни съставки в нея. Най-много за половин час го оставям и гледам да се изпие до края на деня.

# 93
  • Мнения: 11
Момичета виждам че темата е интересна.Купих и направих с мед и лимон но като го режа на тънки ленти има едни влакна.Като опитах да го рендосам влакната се събират в края.За първи път правя това нещо-нормално ли е да ги има.Беля го но по-скоро остъргвам кората не с белачка.Във  всеки корен ли има тези жили /влакна/ или съм уцелила развален. newsm78

# 94
  • Мнения: 3 595
Нормални са влакната, няма проблем с корена.

# 95
  • Мнения: 9 991
То с повечето билки е така. Ако пиеш антибиотик, не е хубаво да приемаш каркаде, например, защото неутрализира действието на антибиотика.
Джинджифилът си е горчилка, има хора, които въобще не понасят. Китайците пък, хрупат люто, кисело и алкохол в индустриални количества. Единственото, от което се оплакват е язва.

Така написано излиза, че умират или от старост, или от язва. Аз лично не мисля, че не боледуват.

# 96
  • Мнения: 851
През последните 30-ина години начинът им на живот като цяло се е променил с навлизането на индустриалната революция. Въздухът им е ужасно мръсен. Модерен е и американският начин на живот за тези, които могат да си го позволят. Само че, ето- джинджифил хрупат от векове, а ние тук се чудим дали е полезен. Начинът им на готвене е такъв, че никакъв зеленчук не може да се скапе(пържи се на силна температура за минута), а ние пържим, варим, ядем солено и много мазно. Личните ми наблюдение са, че една българска домакиня може да опука шишенце соев сос за две- три манджи, което е много и вредно. Не съм пряко запозната, но мисля, че в днешно време дълголетниците при тях са далеч от градската среда(както и тук) и се хранят предимно с каквото са отгледали от земята. Плодове, зеленчуци, разни неща, които тук ги нямаме в нашата природа, а които са полезни и ги имаме- не ги консумираме често. Примерно, аз не мога да ям разните им водорасли, безвкусните им гъби, а и на практика не мога. Обаче всички знаем, че е полезно и вероятно има някаква роля за пренаселването при тях.

# 97
  • Мнения: 9 991
. Обаче всички знаем, че е полезно и вероятно има някаква роля за пренаселването при тях.

Ами Китай е половин континент, кажи речи. Също не са новонаселени както са Австралия и Америка, щото там коренното население не се бори за хора, а само белите пришълци. Също в Китай се ядат скакалци, термити, червеи, кучета, котки, не ядат млечни в по-голямата си част, поради вродена лактозна непоносимост. Мао, също с индустриалната си революция доста се е погрижил да измрат от глад по селата, копие на политиката на Сталин. Та къде рече в цялата тази картинка се вписа джинджифила не разбрах? Айде сега, полезен полезен, ама на митове и легенди малко както е с бг. киселото мляко. Казват родопското кисело мляко е за дълголетие, аз казвам, че Родопите са за дълголетие.  Peace Hug

# 98
  • Мнения: 164
Момичета виждам че темата е интересна.Купих и направих с мед и лимон но като го режа на тънки ленти има едни влакна.Като опитах да го рендосам влакната се събират в края.За първи път правя това нещо-нормално ли е да ги има.Беля го но по-скоро остъргвам кората не с белачка.Във  всеки корен ли има тези жили /влакна/ или съм уцелила развален. newsm78
Относно влакната - колкото повече е изсъхнал коренът, толкова повече ще ти е на тези влакна. Като попаднеш на пресен, ще усетиш разликата - много по сочен е, много по-лесно се рендосва  Peace
Еха! Аз избягвам да го правя, защото течността е много по-тъмна и горчива, и се чудя дали не са умрели някои важни полезни съставки в нея. Най-много за половин час го оставям и гледам да се изпие до края на деня.
Според мен, 30 минути е много малко, за да си пусне нещата и да стане мноооого полезен Simple Smile Но това е според моите разбирания, не се натрапвам Simple Smile

# 99
  • Мнения: 3 096
Трийсетина минути за първата чаша, иначе за следващата минават няколко часа. Тогава течността е по-тъмна и с малко по-силен вкус.
Иначе забелязвам тонизиращ ефект и от първата, дори главоболие ми е минавало.
Реално никъде не съм чела препоръки за приготвянето на чая. Действам по усет  Laughing и гледам да не застоява.

Относно избора на корен - пресният джинджифил има лъскава и гладка кора със цвят между светложълто и охра. Когато се разреже, е сочен и влакната са фини.

# 100
  • Мнения: 11
Момичета купих си захаросан джинджифил да знаете страхотен е.Съгласна съм със СИСИ доста е трудоемно да го правя затова обиколих и намерих.Сега е трябва да ходя пак -купих малко за проба и той свърши........ Grinning

# 101
  • Мнения: 3 096
Откъде го купи, kat13? Аз съм взимала от Лидъл по Нова година, но не са го предлагали нито преди, нито след това.

# 102
  • Мнения: 11
На Женския пазар има. Рени наистина е така за влакната-когато го купих нямаше такива груби но като престоя няколко дни  в хладилника се появиха.Даже не се дъвчат ужасни са.

# 103
  • Мнения: 164
Те много от корените и в магазина са вече сухи...не разчитай, че навсякъде е пресен и хубав Wink

# 104
  • Мнения: 164
Момичета  smile3533
Да не се стопихте от джинджифила??? Никакви ви няма  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт