Полезният джинджифил

  • 52 934
  • 139
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 4 097
Аз го пия на чай, в повечето случаи чист. Понякога само му слагам малко мед.

# 121
  • Мнения: 1 753
Здравейте, моля някой за информация при повишен холестерол как е по-добре да се приема джинджифила-под формата на запарка като чай или настърган с мед и лимон?Благодаря предварително  bouquet

# 122
  • Мнения: 164
Здравейте, моля някой за информация при повишен холестерол как е по-добре да се приема джинджифила-под формата на запарка като чай или настърган с мед и лимон?Благодаря предварително  bouquet
Това, което знам е, че настърган с мед и лимон и достигнал желиран вид е за предгрипни и грипни състояния, но тъй като джинджифилът принципно е лек срещу високият холестерол, може би няма никакво значение под каква форма го консумираш.

# 123
  • Мнения: 1 753
reni Tosheva, благодаря!

# 124
  • София
  • Мнения: 36 052
Oт 4-5 дни съм на джинджифил + мед + лимон +... прясна мента  - много е хубаво, освежаващо и ароматно   Peace
Слагам по 4-5 големи стръка

# 125
  • Мнения: 5 313
Бях чула, че джинджифилът използва се като един вид консервант за смутита (бях решила да давам смути в шише на училище на дъщеря ми), обаче не знам колко да сложа на 250 мл.

# 126
  • Мнения: 1 383
Бях чула, че джинджифилът използва се като един вид консервант за смутита (бях решила да давам смути в шише на училище на дъщеря ми), обаче не знам колко да сложа на 250 мл.

Аз съм работила на място където се правят смутита. Ние на 350мл. сме слагали една малка филийка от средно голям джинджифилов корен. А според желанията на клиента и повече или по малко сме слагали. Направи няколко опита и ще видиш как е най добре.

# 127
  • Мнения: 5 313
kimmy, благодаря много!

# 128
  • Мнения: 164
Бях чула, че джинджифилът използва се като един вид консервант за смутита (бях решила да давам смути в шише на училище на дъщеря ми), обаче не знам колко да сложа на 250 мл.
Или по-скоро вкъщи й дай да опита и тя да си кажа с колко й е добре и не я дразни  Rolling Eyes

denis, и аз си правих с прясна мента...Сега ме подсещаш пак да си взимам. Тя и придава много свежо-сладък нюанс bouquet

# 129
  • София
  • Мнения: 36 052
denis, и аз си правих с прясна мента...Сега ме подсещаш пак да си взимам. Тя и придава много свежо-сладък нюанс bouquet
Peace точно затова и го написах - имам я в саксия, израсна преди повече от месец,но едва сега се сетих да слагам по малко.
Моята мента си стои за Мохито  Wink

ПП. Ако не знаеш Simple Smile  -  но тя е като плевел и ако искаш да си засадиш, просто сложи 1-2 стръка / с няколко междувъзлия/ във вода - за 2-3 дни пуска коренчета. Засаждаш и за една година завзема цялата саксия. Не измръзва /корените/, може да стои на открито цяла зима

Последна редакция: пт, 15 май 2015, 13:02 от denis.

# 130
  • Мнения: 164


ПП. Ако не знаеш Simple Smile  -  но тя е като плевел и ако искаш да си засадиш, просто сложи 1-2 стръка / с няколко междувъзлия/ във вода - за 2-3 дни пуска коренчета. Засаждаш и за една година завзема цялата саксия. Не измръзва /корените/, може да стои на открито цяла зима
Благодаря ти Simple Smile Аз принципно имах планове да пробвам да гледам такива неща - босилек, мента, джоджан и т.н., но не знаех, че е толкова лесно с ментата   bouquet

# 131
  • София
  • Мнения: 366


ПП. Ако не знаеш Simple Smile  -  но тя е като плевел и ако искаш да си засадиш, просто сложи 1-2 стръка / с няколко междувъзлия/ във вода - за 2-3 дни пуска коренчета. Засаждаш и за една година завзема цялата саксия. Не измръзва /корените/, може да стои на открито цяла зима
Благодаря ти Simple Smile Аз принципно имах планове да пробвам да гледам такива неща - босилек, мента, джоджан и т.н., но не знаех, че е толкова лесно с ментата   bouquet

А стръковете откъде се осигуряват?  Rolling Eyes

# 132
  • Мнения: 164

А стръковете откъде се осигуряват?  Rolling Eyes
Купуваш си прясна мента.

# 133
  • София
  • Мнения: 366

А стръковете откъде се осигуряват?  Rolling Eyes
Купуваш си прясна мента.

Благодаря.

Обикновено не се хващат.  Sad

# 134
  • София
  • Мнения: 36 052

А стръковете откъде се осигуряват?  Rolling Eyes
Купуваш си прясна мента.
Благодаря.
Обикновено не се хващат.  Sad

Не може да не се хващат, нещо не правиш както трябва. Важно е как ще подготвиш резниците.
Ето - тук е показано засаждане в почва, но може преди това да се постави във вода / с 2-3 листа, над почвата/  цък
Извинявам се за спама

Общи условия

Активация на акаунт