Полезният джинджифил

  • 52 885
  • 139
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 383
Обелвам и настъргвам парче джинджифил с  големината на показалец. Може по голямо или по малко зависи от индивидуалните предпочитания. Смесвам го с мед и добавям канела на вкус и малко сода. Аз имам едно като дразнене в трахеята и всеко поемане на въздух ми е съпроводено с кашлица и това много ми помага. Също обичам в чая да си го слагам джинджифила.

# 31
  • Мнения: 2 962
Аз смилам  джинджифила с чопър и го смесвам с мед - така си пуска доста от сока. Държа го в бурканче в хладилника - гледам да правя доза за около 3-4 дена, защото иначе доста омеква и не ми харесва. Гледам да го вземам на гладно и когато се сетя. В момента цената е около 7 лв и е доста изгоден.

# 32
  • Мнения: 5 459
Слагам го на всички салати и се старая на ден поне по една супена лъжица да хапвам. А през лятото почти всеки ден си правим джинджифилова лимонада с пасиран на каша джинджифил, мед, лайм  настъргана кора от лайм и изворна, или минерална вода. А също така винаги имам консервирано джинджифилово гари за сушито. На чай слагам джинджифил на прах, зелен чай, чер пипер, канела, шафран......но това през зимата.

# 33
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Аз го пия за удоволствие по следния начин: В една тенджера слагам нарязано на филийки парченце джинджифил, колкото орех, три сини сливи, една измита, почистена (необелена) ябълка, нарязана както дойде, 5-6 гвоздейчета карамфил,понякога и една малка пуричка канела, дюля ако имам, десетина цели шипки може. Заливам с литър-литър и половина вода и го чакам да заври. След това дърпам от огъня и слагам капак, да постои десетина минути. После прецеждаш и пиеш като чай - може натурално, може подсладено, може горещо, може студено. Може и само джинджифил, карамфил и вода. Ако обичате по-люто, парчето джинджифил може да е по-голямо.


А ето ви рецепта за оригинална финландска джинджифилова напитка, споделена от една финландска съфорумка:

500 мл натрален сок от ябълка
500 мл натурален сок от касис или черна боровинка
100 мл вода
5 карамфилчета
малко парче джинджифил, нарязано или настъргано
1 пуричка канела
1 шепа стафиди

Всичко се слага на огън, вари се десет минути. Прецежда се. Пият го най-вече зимата, като топла напитка. На възрастните може с алкохол - на дъното на чашата се слагат филирани бадеми и малко стафиди, после водка или уиски и се допъва с топлата напитка. На децата, естествено, без алкохол.

На мен много ми харесва, втора зима си я пием вкъщи, без алкохол. Правя я със сок от кутии, нямам домашен.
Опитайте, много е приятна.

# 34
  • Мнения: 9 991
И аз бях доволна от него, докато не се оказа че изпитвам остра болка в черния дроб именно от него Sad

Черен дроб не боли, потърси другаде проблема.  Peace

# 35
  • Мнения: 164
Oooooo, модерен е станал този джинджифил!  newsm53 Сигурно затова му падна цената!

Пия го отдавна, почти всеки ден. Гледам към литър и нещо.
Как го правя - настъргвам един голям корен в 4-5л. вода и го кипвам на котлон. Пробвах да го заливам със завряла вода от кана, но си внуших, че има разлика и е по-слабо така. Не знам. Така накиснат преседява към 10-12 часа, добавям сок от лимони (2бр.) и прецеждам. Не добавям мед или бъз...Студен е чуден, топъл ми е отврат  Sick Преди добавях и зелен чай или шушулки канела - става  Peace

# 36
  • Мнения: 78
На мен джинджифила, ми помага да се справя с ужасно болезнен цикъл! От 2-3 месеца открих това му действие, преди това бях на хапчета Нурофен Фемина Форте. Сега вече нямам нужда от хапчета, два чая и съм в рая!  Crazy

# 37
  • Мнения: 5 459
О, пропуснах слагам го в сангрия и глювайнзаедно с карамфил, канела, индийско орехче, портокал, мед ....

# 38
  • Мнения: X
непременно ли трябва да се бели? Аз го мия, режа на тънки парчета и слагам да си кисне в каната с чая всеки ден.
И аз имах болки в областта на черния дроб като го взимах настърган с мед и лимонов сок. Може би това е от жлъчката?
Има ли действително ограничения за дневния прием?

# 39
  • Мнения: 27
Записвам се и аз  Simple Smile
Мисля да пробвам първо рецептата с фреш от  потокал и джинджифил

# 40
  • София
  • Мнения: 35 974
Много обичам джинджифил - пристрастена съм към него Simple Smile
Правила съм захаросан джинджифил, който ползвам за директна консумация и сладкиши, а останалия ароматизиран сироп прибирам в хладилник - издържа повече от година - използвам като екстракт
Всеки ден пия следната напитка:
1 лимон - обелен и нарязан на едро
30 грама джинджифил / около 3 пръста от средно голям корен/
1-2 сл мед
.............  смлени с блендер
+ 1 чч вода
получават се 2 чч

ПП.
Киселината на лимона дърпа калция от зъбите /извлича калциевите йони от емайла на зъбите/
След изпиване на напитката, трябва да се нажабурите с вода и да я глътнете, за да върните Са-йони в тялото. Това се отнася за всички цитруси

Последна редакция: вт, 17 мар 2015, 21:51 от denis.

# 41
  • Мнения: 2 962
Може ли рецепта за захаросания джинджифил  и  сиропа?

# 42
  • Мнения: 348
Записвам се. А дали е подходящ за малки деца?

# 43
  • Мнения: 8
Настърган джинджифил, канела и мед е лек при настинки, грип и кашлица. Използваме го в къщи и има ефект

# 44
  • Мнения: 3 211
Другото, което правя е пресен сок от ябълки, моркови и джинджифил.  Peace Hug
Изцеждаш си сок и прибавяш настърган джинджифил към него ли?

Четох една рецепта за златен мед:
-мед 100г
-джинджифил
-куркума 1 с.л.
-черен пипер

Записала съм си я, но не мога да намеря сега от къде е.

Общи условия

Активация на акаунт