БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 46 871
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 5 083
Как да разпозная следващия път ментата от джоджена? (пакетчето е затворено, разчитам на етикета).
Джодженът е с по издължени и тесни листа. Откъсваш едно-две листенца и разтриваш между пръстите - има ясен нюанс между аромата, близки са, но при повече опит не може да ги объркаш.
Понякога са взаимозаменяеми според рецептата, но...мохитото ще ти го провали джоджен  Mr. Green

# 721
  • Мнения: 2 883
 Laughing не са ми за мохито. Взех си ги да си правя ароматна вода с лимон и мента (направих си де, и с джоджен не е зле  Mr. Green ). Направих обаче и един чийзкейк в който сложих 3-4 листенца и се чудя дали ще става за ядене  Laughing късно се усетих. Утре ще докладвам. Благодаря за съвета за листата. За аромата само не знам, те са в найлоново пликче, залепено отгоре по принцип, но няма да е приятно да го отварям в магазина. Абе ще внимавам повече  следващия път  Sunglasses

# 722
  • Мнения: X
Български гьозум, чиста работа!  Wink

# 723
  • Мнения: 10 075
Бихте ли ми препоръчали рецепта за за крем супа от броколи? Благодаря!

Скрит текст:
Бих ти препоръчала моята, но не знам дали си запозната с технологията на зеленчуковите супи.

1. 1 бр. средно голям картоф
2.  малка шепа зелен боб (сега има замразен)
3.  малка шепа замразен грах
4.  глава лук или малки зелени лукчета нарязани

 5. Броколи 5-6 китки малки
6. Тиквичка обелена и нарязана на кубчета
7. Фиде
8. Олио
9. Магданоз или девисил, копър.

Всичко  от 1 до 4  се пуска във вряща подсолена вода с олио (според вашия вкус.
Изчаква се малко да омекнат тези зеленчуци и се пускат вече броколите и парченцата тиквичка.
Фидето се пуска към края на варенето, поръсва се с подправките.
По желание се застройва с жълтък.
Сервира се с лъжица кисело мляко.

За крем супа не се слага фиде и не се застройва, а след готовност се пасира.

пп: Супата съм я правила и само с броколи , картофи,  и зелен лук, но тази рецепта е много по-вкусна.

Последна редакция: сб, 02 май 2015, 22:21 от delpel

# 724
  • София
  • Мнения: 2 671
Аз се чудя какво да добавя на едно авокадо, за да го направя пълнеж за солени тарталети. Споделете идеи, моля!

# 725
  • Sofia
  • Мнения: 26 500
Аз се чудя какво да добавя на едно авокадо, за да го направя пълнеж за солени тарталети. Споделете идеи, моля!
авокадото си подхожда със скариди,каперси,сушени домати,лимон,чесън...

# 726
  • Мнения: 6 044
Мога ли да изпека блатове за френска селска торта днес и да сглобя във вторник ?

# 727
  • Sofia
  • Мнения: 26 500
може

# 728
  • Мнения: 2 152
Имам филе от шаран, искам да го приготвя без много добавки и така, че да се запече добре, а не да е като варен. Моля за някаква идея, не съм готвила никога такова, на фурна с малко лук и подправки ли да го сложа? Обръща ли се някак, за да се запече? Да го завивам ли във фолио?

Късно видях въпроса ти - сигурно си го направила, но и от въпроса си личи, че правилно си се ориентирала - само ще допълня, че фолиото не е необходимо - именно от него става като варено ....

# 729
  • Русе
  • Мнения: 1 853
RainDanceMaggie, панеже в момента ми се намират и мента и джоджен от градината на майка ми, реших да ти ги снимам, за да се опиташ да направиш разлика! Hug Ментата е натопена в чашката.
Както ти е казала Фръц!, джодженът е с по-тесни и издължени листа, а ментата с по-заоблени.


# 730
  • Мнения: 2 883
 Hug много, много благодаря за поясненията в снимки. Много са полезни, а и си ги свалих на компютъра, че да ги науча.

# 731
  • София
  • Мнения: 152
Здравейте, търся да си купя от някъде готови Тиквени ньокита. Дали някой може да помогне в това отношение, не знам дали изобщо има такива. Намирам по магазините само картофени, пробвала съм при една италианка ньоки от тиква и са уникални!  Simple Smile Ако знаете някой специализиран магазин за италианска кухня, ще бъде много благодарна!

# 732
  • Мнения: 3 020
Моя близка роднина работеше в такъв магазин. Утре ще я питам, че не помня точно къде беше... Върти ми се нещо около затвора на Майор Векилски, но може и да бъркам...

# 733
  • Sofia
  • Мнения: 26 500
Какво да правя с голямо количество лапад?Нещо лесно за зимнина...

# 734
  • Мнения: 740
Момичета, бърз въпрос за желатина - какво е съотношението между листчета и желатин на прах (четох, че 6 листчета са 1 пакетче от 10 грама, вярно ли е)? Имам рецепта, за която ми трябват 9+4 листа желатин, но имам само желатин на прах - колко да сложа?
Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт