БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 46 802
  • 738
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 774

ЗА БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ, ЗА ТЕЗИ КОИТО НЕЩО ГИ ВЪЛНУВА, НО НЕ ИСКАТ НОВА ТЕМА
ЧАСТ 92



Млада съпруга споделя на мъжа си по време на обед:

- Скъпи, мога да готвя добре само две неща - руло Стефани и черешов пай.

Съпругът учудено пита:

- А това на масата кое от двете е?!



Питайте без да се притеснявате, но и споделяйте без да се притеснявате !

Не е нужно да знаем всичко! Важно е да знаем достатъчно, на точното място, в точния момент, по точния начин! Ако паметта все пак ни изневерява - тук има достатъчно дами и господа, които могат да допълнят нашите знания!


Добавяне на картинка към профила, в подписа или в мнение, намаляване на картинка

# 1
  • София
  • Мнения: 2 701
Благодаря за темата   bouquet
И да попитам как правите салата с червено цвекло. Онзи ден за пръв път си купих и го рендосах сурово, с морков и ряпа, овкусих с сол, олио и много оцет и беше горе-долу добре, а на следващия ден имах само цвекло, овкусено по същия начин и не го изядохме. Та вие как го ядете и овкусявате.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Относно жилите, когато се коментираха мислех по въпроса:
1. Под жили аз очаквах да се говори за жили, а не за месо. Съответно реших, че става въпрос за телешки (говежди търнаци), което е една кост (намира се под предния или под задния джолан и се нарича метакарпус или метатарзус), на която има наистина само жили и се използва за правене на бульон, а самите жили дали се ядат не знам.
2. Виждам рецепта със снимки за сготвени телешки жили и там ясно виждам, че на снимката това е просто телешки джолан без кост и се питам, ако е джолан (убедена съм), защо го наричат жили.

# 3
  • Мнения: 9 109
според мен го няма дебелото, основното парче на джолана, това са парчета само горе до ставата вече  Peace Ама дано се прояви някой от оня край и да си каже.
BacuTy, ако ще ядете пастета веднага  (правиш го за бърза консумация) чесън а и лук не са проблем - но ако ще затвориш в бурканче, там ще стане доста по-миризливо, когато го отваряш. Иначе за количеството дроб няма проблеми (чак с точни мерки никога не съм го правила)

# 4
  • гр. София
  • Мнения: 395
Благодаря за темата   bouquet
И да попитам как правите салата с червено цвекло. Онзи ден за пръв път си купих и го рендосах сурово, с морков и ряпа, овкусих с сол, олио и много оцет и беше горе-долу добре, а на следващия ден имах само цвекло, овкусено по същия начин и не го изядохме. Та вие как го ядете и овкусявате.

Аз си правя салата от настъргани цвекло, моркови и зелени ябълки, натрошени орехи и зехтин. В едно заведение съм яла такава салата, но с прибавен оцет. Май беше балсамов Thinking Вкусно беше.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Слагала съм моркови, ябълки, ряпа, както е описано по-горе. За да се убие аромата на цвеклото много добре ес получава с корен целина.

# 6
  • Мнения: 3 020
Благодаря за темата   bouquet
И да попитам как правите салата с червено цвекло. Онзи ден за пръв път си купих и го рендосах сурово, с морков и ряпа, овкусих с сол, олио и много оцет и беше горе-долу добре, а на следващия ден имах само цвекло, овкусено по същия начин и не го изядохме. Та вие как го ядете и овкусявате.

Аз си правя салата от настъргани цвекло, моркови и зелени ябълки, натрошени орехи и зехтин. В едно заведение съм яла такава салата, но с прибавен оцет. Май беше балсамов Thinking Вкусно беше.

Ами принципно си има такава салата - Витаминозна салата: настърган морков, ябълка и сурово, червено цвекло, със зехтин, лимонов сок, може и магданоз/не го слагам, защото мъжът ми не го яде в тази салата/.
Винаги така я правя и всички много я харесват.
Когато импровизирам и сложа и друго нещо /зеле, ряпа и .т./, не се одобрява толкова.  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 10 825
Като е сурово цвеклото не ви ли е твърде остър вкуса му?
Аз правя салатата само с варено. Като съставки - ябълка, морков и цвекло - настъргани и със зехтин и оцет или пък с майонеза и друга салата: цвекло, картоф, грах, кисели краставички, морков - всичко нарязано на кубчета и с оцет и зехтин.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 701
Да сега разбирам, просто цвеклото си има натрапчив вкус и за това не се хареса като беше само. Следващият път ще сложа и ябълка.

# 9
  • гр. София
  • Мнения: 395
6tastliva, не съм писала, че съм измислила тази салата, имах предвид, че аз правя такава салата с червено цвекло.
Onna-bugeisha, на мен не ми идва остър вкуса на суровото цвекло, защото заедно с другите продукти се съчетава добре и се получава вкусна салата. Но наистина не на всеки се харесва суровото цвекло.

# 10
  • София
  • Мнения: 35 968
За салата с червено цвекло - за мен няма значение какви са другите зеленчуци / моркови, целина, ябълка и т.н./ - стига дресинга да е приготвен с много лимон и мед
Ако няма мед / или кафява захар също става / не ми харесва Simple Smile

# 11
  • Мнения: 3 020
Като е сурово цвеклото не ви ли е твърде остър вкуса му?
Аз затова не прекалявам, да не кажа, че за една голяма салата слагам 1/2 средна глава като юмрука ми.  Peace

Да сега разбирам, просто цвеклото си има натрапчив вкус и за това не се хареса като беше само. Следващият път ще сложа и ябълка.
Ами определено само цвекло едва ли е вкусно.

Илима, не съм имала предвид, че ти си я измислила, а че е доста известна салата, особено по заведенията и затова се учудвам, че koikoii не е опитала да направи първо оригинала и после да експериментира.  Hug

# 12
  • гр. София
  • Мнения: 395
Извинявай, 6tastliva, грешно съм разбрала Peace

# 13
  • Мнения: 904
Аз я приготвям също като Илима и я харесваме. Суровото червено цвекло има леко тежък дъх на земя за това е добре да е винаги в комбинация с други зеленчуци ,плодове и зелени подправки. Никога не го използвам варено ,всичките му ценни свойства заради ,които се употребява изчезват. Правя го също рендосано с майонеза ,орехи, кисели краставички и малко чесън като предястие, като преди да го смеся го изтисквам а после сока го разреждаме с вода и го пием  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 3 020
Никога не го използвам варено ,всичките му ценни свойства заради ,които се употребява изчезват.

И аз така, и аз заради това.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт