Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - 33

  • 53 673
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 541
карамелена, и аз съм за гардероба.
 Виждам предвидено шкафче в светлото пространство на стълбата, но то е някакви си 46 см ако виждам добре.
Това местенце на гардероба и коридорчето не знам как би могло да се усвои в хола, но вие сигурно си имате идеи. Но пък терасата от моя гледна точка е добре да се усвои, за да отвори място за една голяма трапезарна маса.  Ние  се хранихме на маса 60/90 и сега направо се родих с голямата 90/180. Като има гости пак ни е малка Simple Smile
Кухнята аз бих оставила отворена откъм хола, защото е по-удобно за домакинята, не се чувства изгонена. Като гледам - достатъчно шкафове могат да се съберат и с отвора.

Последна редакция: ср, 15 апр 2015, 11:55 от Ljuboznatelna

# 691
  • Мнения: 644
Богиня много найс и с една масичка мммм
Лейди, поздрави и от мен за спалнята.
Когато бях малка много се радвах, че имаме легла на два етажа. Децата винаги предпочитат да имат такова легло.

# 692
  • Мнения: 6 011
Г-це Димитрова, не знам точно с какво място разполагаш, но имай предвид, че това, на което казваш "стол",  в каталога на Икеа си изглежда като двуместно канапе, т.е. заема си място, не е най-компактно.
Ние засега сме с 1 дете, но тя си хареса ето това легло и него взехме:
Скрит текст:
Отдолу е с ширина на Приста (120 см), а отгоре е 80см широко и горното ни е резервен вариант. Тя ще спи долу, а при нужда долното ще се ползва от свекърите или някои други гости. И на мен ми изглеждаше трудно обслужваемо със завивките, но мисля, че с чаршафи с ластик няма да има проблем и няма да е толкова неудобно, тези дни ще пробвам вече.
Богиня, много богинско и разкошно  Heart Eyes

# 693
  • Мнения: 1 685
Да, разбирам ви добре за кухнята, но в момента има хубава такава на предвиденото за нея място. Това ще е единственото нещо което ще оставим. Опитах се с един стар Пейнт да онагледя как е сега. Незапълненото зелено е хладилника, който ще се премести на друго място ако решим да оставим врата там. Ще продължим кухнята до бара, който ще отстраним, той е грозен. Тъй като има прозорци на тази стена, дали е добра идея да ги намалим и да сложим над тях кухненски шкафове? Винаги съм мечтала за мивка под прозорец, но май е доста голяма разправия ако трябва да я местим. Камината също я харесвам. Остава. Другото нещо за което съм мечтала е камина със стар фотьойл до нея. Къде виждате да стои дивана имайки предвид, че където е даден сега ще бъде голяма врата за верандата?
Под стълбите нищо не може да се сложи. Там минава комин. Образува се само една малка ниша широка около 50см и дълбока около 30см /много съм зле с мерките/. Там може да се направи шкаф за обувки или рафтове за декорация.

# 694
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Kaрамелена, много сложно това при вас.
От моя гледна точка е хубаво да има отделна врат/вход към кухнята. Терасите по възможност да се усвоят, защото и без това пространството е микро. Не мога да се ориентирам колко квадрата се получава обединената баня и дали има смисъл да се остави вградения гардероб.

# 695
  • Мнения: 236
Богиня,много много много ми харесват снимките!Много уютно и красиво!Браво!

Г-це Димитрова,всеки сам най-добре си преценява от негова гледна точка,но ако бях на твое место не бих се преместила в по-малко жилище само заради едното пътуване!Ти казваш,че не е по-добро място просто е по-близко нали?!След като явно не си в София не мога да си представя колко толко км трябва да пътувате до у-ще и градина?Щом е по-малко от това,което си описала е значи е прекалено малко(а може и аз нещо да не съм разбрала де  Simple Smile )!

# 696
  • вятърничава
  • Мнения: 1 889
OMG!Какво мислите за това интериорно решение  Shocked

http://i0.wp.com/www.planete-deco.fr/wp-content/uploads/2015/04/LM9.jpg

# 697
  • вятърничава
  • Мнения: 1 889
Богиня,прекрасно!
Приемаш ли гости на лежанката  Wink

# 698
  • софия
  • Мнения: 9 590
Не и с преспиване  Naughty  Laughing

# 699
  • Мнения: 1 685
И аз не знам колко квадрата е в момента банята.По чертежа въобще не се ориентирам. Но тя при всички положения няма да е това което е в момента. Съветвате ме да има отделен вход за кухнята. Значи приемайки това остава антрето с дрешника.Терасата я приобщаваме. Дивана къде го виждате?

# 700
  • Мнения: 11 747
OMG!Какво мислите за това интериорно решение  Shocked
http://i0.wp.com/www.planete-deco.fr/wp-content/uploads/2015/04/LM9.jpg


Сигурно е професионално изкривяване.  Simple Smile


Големи разстояния има и извън София. Прави ми впечатление, че софиянци живеят с убеждението, че само те пътуват ежедневно на големи разстояния. Във Варна много хора ходят ежедневно на работа, училище и градина на 10-15-20 и дори 25км. Аз съм имала 'щастието' да пътувам ежедневно по 25км в едната посока, в града живеех, макар и съвсем в края му, все пак в града.

Поправям се, сега гледах в гугъл, 19,9км го изчислява моя маршрут. 

# 701
  • Мнения: 2 140
Богиня, много готино се е получило! Покажи ни още снимки.  Simple Smile

# 702
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Богиня,много много много ми харесват снимките!Много уютно и красиво!Браво!

Г-це Димитрова,всеки сам най-добре си преценява от негова гледна точка,но ако бях на твое место не бих се преместила в по-малко жилище само заради едното пътуване!Ти казваш,че не е по-добро място просто е по-близко нали?!След като явно не си в София не мога да си представя колко толко км трябва да пътувате до у-ще и градина?Щом е по-малко от това,което си описала е значи е прекалено малко(а може и аз нещо да не съм разбрала де  Simple Smile )!
Разбрала си  Simple Smile Новото място е на по-хубаво място, то и сегашното не е лошо, просто един панелен блок ми пречи на гледката от дневната  Laughing, и заради него извъртяхме дивана и разположението в дневната, че като седна да отдъхвам да не ми е пред очите , дразни много ..

Тясното си е тясно, няма две мнения, не е окончателно решението ни, затова сега събирам идеи и "обзавеждам" теоритично ...

А относно разстоянията...Варна не е София, но и детето ми не ходи в кварталната ясла, нито другото е в кварталната градина, поради същата причина и у-щето на голямото го търсим в близост до новата градина на малкото, която също не е в квартала ни ...

Така ми се измества центъра на пътуване сериозно, и ако в следващите 4-8години ще има начин да съкратя на половина тичането сутрин, и прибирането вечер съм готова да жертвам 20квадрата ...
Теоритично съм готова де  Wink, до няколко месеца ще стане ясно и дали на практика ще е така ...

Раличка, много е хубаво леглото. Моите в момента спят на сандвич -легла с ширина на матрака 114см, и е много широко и удобно, двама спим без проблем, но в другата проекто- стая няма да мога да си позволя такава ширина ...
Стола от Икеа го няма в сайта им, не го открих и в ikea.com , за да погледна размери, но ако е обемно -отпада ...

Нещо като тази мини детска ми се въртят идеите , но не  с толкова ниско долно легло-на пода, под прозореца плот и стол ...В случай ,че запазя двуетажната идея ..

Иначе има едни такива неща в БГ http://bbchairs.net/ , подобни на тези, за които пита  samuraika , не съм купувала, и нямам отзиви , мисля си само дали няма да се събират прахоляците по тях, като стоят на пода ....

# 703
  • Мнения: 236
Г-ца Димитрова,такива решения са функция от много неща,ето има и друго като панеления блок и т.н.,затова ще си прецениш най-доброто за вас!Богиня,за Каре наистина е тъпо,че са махнали цените от сайта,защото имат и прекалено скъпи нещо,но имат и такива,които не са толко и си струват,но като няма цена за всичко да им се звъни...,иначе горе долу всичко,което съм купувала от тях е било с поръчка,но пък изглеждат като на снимките,в смисъл не излизат боклуци наживо,но ми се струва,че доставката им беше скъпичка и ще ти е по-евтино да идваш да си го взимаш сама Wink!

# 704
  • На брега
  • Мнения: 1 482
Светилището на Богинята е прекрасно! Богиня, измайсторихте ли масата на Богинята Майка?
Аз не издържах и изшлайфах декинга пред барбекюто, минах го с Бохемит и сега му бая да покафенее! Червенее ми засега! Ужас!
Имам нужда от нова градинска маса и нови столове, защото моите се разпадат! Искам и нови цветя! Новотемов само ме озаптява от разстояние да не харча за двора, защото ще си останем без мебели вътре след ремонта Mr. Green!
Открих разсадник на прилични цени и доставка за Варна http://marietatatata.olx.bg/.
И плетени кошове за пране или играчкиhttp://olx.bg/koshove-i43689621
Отивам да боря задръстването!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт