На 51 години, сама и отчаяна - моля дайте съвет!

  • 38 002
  • 269
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 54 509
Абе аз не знам пък как си представяте една жена на 51? Thinking
Като грохнала старица ли?
Аз имам колежки, на 60+, които изглеждат перфектно и никакво отчаяние не излъчват.
Какво остава на 50!

# 31
  • София
  • Мнения: 5 499

Всичките тези предложения за бликащ позитивизъм, танци-манци и екскурзии   Wink  са много идейни , но ако на жената и е свободно съзнанието от  от финансови , психологични и житейски проблеми.


Изобщо не съм съгласна.

Именно тези проблеми могат да провокират промяната, от която тя има нужда.
Не да търси оправдание защо "не може", а да намери начин да промени нагласата и себе си.
Тогава ще се получат нещата.
Това важи за всички, не е от възрастта.

Именно. Трябва да се разбере нещо - кризата на средната възраст е като втори пубертет. С всичките му минуси - промяна в настроението и самочувствието, меланхолия, драматизъм, промени във физиката и химията на тялото. И да не забравяме нещо друго - да, има го и моментът на въпроса "Колко ми остава?". При мъжете е още по-зле - на тази възраст тръгват да се доказват, че още могат и започват да се хвърлят на млади жени. Това прави още по-трудна задачата на жените на тази възраст - мъжете-набори не им обръщат внимание, та затова трябва да се насочат към по-възрастни. Обаче пък при по-възрастните мъже сексът започва да куца, по обясними биологични причини. Затова казвам, ако се случи да има предложение за сексуални емоции, дамата да не ги отказва. Защото стават все по-редки и не си струва човек да отказва интимност, само защото, видите ли, вече е на 50. А гаранциите за стабилна връзка на тази възраст са не по-малки и не по-големи от гаранциите за стабилна връзка на всяка възраст, а именно - никакви. Затова жените на тази възраст, които нямат партньори, трябва да се научат да бъдат и малко нещо егоистки - да се наслаждават на връзките си тук и сега, без много мисъл за бъдещето. По този начин, като се появи човекът за тях, няма да го подминат, защото една сериозна връзка включва не само приятелство, но и добър секс.

# 32
  • BG
  • Мнения: 2 458
Сега. Ще дам съвет, напълно сериозен. На първо време, ако вече не си го сторила - направи си профил във Фейсбук. Избери най-хубавите си снимки и ги сложи там публично. Няма да повярваш колко интересни неща могат да ти се случат!

Моята майка е на 67 години, от 3 години вдовица, от 3 месеца - пенсионерка. Тъй като с брат ми ни беше особено мъчително да я гледаме такава тъжна и скучаеща (тя не се и оплаква, жената), решихме да я интегрираме в обществото, макар и виртуалното. Да видите как кълве с двата пръста по клавиатурата, ама набърза ръка спретна завидна групичка приятели и се забавлява. Не сме го направили с цел да и търсим половинка, а да не се чувства самотна. Междувременно оттук-оттам все може и да се промъкне някой сгоден мъж, с който да си допаднат, знае ли човек...

Та нашата авторка работи много засега, но все може да намери малко време и за контакти, каквито трудно би осъществила в реалността.  Peace

# 33
  • Мнения: 873
Да, наистина-загубата на партньор повдига въпроса: а на мен колко ми остава? Ако той е бил болен, понякога това подготвя хората за тази раздяла. Но, ако е починал ненадейно, това създава предпоставки за малко по-дълго изживяване на траура и депресивността, свързана с него. Като добавим и хормоналните промени в тази възраст, такова емоционално състояние е обяснимо. От друга страна, това, че работиш на две места, може да означава, че се усещаш финансово несигурен и неудовлетворен, чувстваш се принуден да се съсипваш от работа, за да можеш да водиш приличен живот. Ами как да ти е леко на душата тогава? Как да се втурнеш по екскурзии, да заделиш пари за курс по нещо си или карта за фитнес? Има жени, които едва успяват да отидат на фризьор-повечето ползват домашни бои за коса, а така понякога стават големи гафове.
Не съм на 51, но майка ми е на малко повече-тя се бори с възрастта посредством инфантилно поведение и неподходящ стил на обличане. Няма свой живот, вкопчила се в нас. Та това са двете неща, които знам, че НЕ трябва да се правят  Peace
Мисля си, че едно посещение на лекар, както и при специалист гинеколог би установил здравословното състояние на човека. Няма нищо по-готино от това да чуеш, че си здрава, че кръвното ти е като на 20-годишен човек, че имаш шанс да надживееш всички ни  Wink
Вчера баба ми се обади. Тя има подагра, изкара една пневмония сега и вчера се наслушала на съвети от лекаря си какво да НЕ яде. Ако попиташ един лекар как да се храниш съобразно възрастта си и твоят начин на живот, може и да получиш подходяща информация. Или да потърсиш такава в интернет. Правилното хранене би могло да компенсира умората от работата на две места, а умората също води до депресивни състояния  Peace Като започнеш да обръщаш внимание на храненето, няма да се усетиш как ще изградиш навика просто да се грижиш за себе си-малко гимнастика, разходки на открито, четене на хубава книга преди сън с цел разпускане, нова дрешка от някое "килце"-има жени, които са виртуози да си намират находки от там и да ги съчетават така, че да изглеждат стилно Peace Едно кремче за лице най-малкото ще ти даде усещането, че се грижиш за външния си вид, пък ако ще да е струва около 5лв.
Явно авторката е свикнала край нея да има човек, за който да се грижи. Нека сега се погрижи за себе си-това дава самочувствие. По отношение на секса-той е здравословен във всяка възраст, защото връща тонуса, балансира хормоните, дава усещането, че си желана и красива  Flutter
И не знам защо залитнахте по идеята, че една жена на 51 задължително върви с по-възрастен мъж  newsm78 Скоро гледах Шон Пен в един филм, правен миналата година-мнооого е секси, нищо че е нисичък и през повечето време приличаше на изпаднал германец. Ама Шон Пеновците сигурно не са свободни на тази възраст, на която е той(54-55г). По-млад мъж и трябва на авторката, но тя ще е готова за него, когато самата се почувства по-млада Wink

# 34
  • Мнения: 3 371

Всичките тези предложения за бликащ позитивизъм, танци-манци и екскурзии   Wink  са много идейни , но ако на жената и е свободно съзнанието от  от финансови , психологични и житейски проблеми.


Изобщо не съм съгласна.

Именно тези проблеми могат да провокират промяната, от която тя има нужда.
Не да търси оправдание защо "не може", а да намери начин да промени нагласата и себе си.
Тогава ще се получат нещата.
Това важи за всички, не е от възрастта.

Жената е написала:

... много самотно, чувствам се нещастна и нямам желание да предприема каквото и да е. .........


Вие я пращате на танци Simple Smile И давате пример, че другите успявали, независимо от възрастта.  Ако тя не успее в състезанието с другите  да изплува от блатото/все едно по какви причини/, ще се скапе още повече.

Надъхването не винаги е най-доброто. Не , че знам формулата на успеха, но със сигурност ако всички ме пращат на танци, и твърдят, че трябва да се взема в ръце, ще се депресирам повече.

Абе аз не знам пък как си представяте една жена на 51? Thinking
Като грохнала старица ли?
Аз имам колежки, на 60+, които изглеждат перфектно и никакво отчаяние не излъчват.
Какво остава на 50!

Не, изобщо не твърдя подобно нещо. Обаче твърдя, че са единици, които изглеждат перфектно.

# 35
  • Мнения: 12 473
 Ако тя не успее в състезанието с другите  да изплува от блатото/все едно по какви причини/, ще се скапе още повече.
.

Никого не надъхвам.
Обаче съм - би и ми обяснила  къде е разликата:

Ако не опита-ще си остане "скапана"
Ако опита и не успее - пак.

Рискът е единствено в това да опита, без да залага категоричнона сигурен успех.

# 36
  • Мнения: 3 371
 Ако тя не успее в състезанието с другите  да изплува от блатото/все едно по какви причини/, ще се скапе още повече.
.

Никого не надъхвам.
Обаче съм - би и ми обяснила  къде е разликата:




Разбира се, в  :


Неуспехите събарят повечето хора. Малцина успяват, само ако са заредени/мотивирани/ по една или друга причина. И да, възрастта е от значение, и факторите на средата, и какъв живот живееш изобщо...
Просто давам и друга гледна точка, не твърдя, че е вярна. това, което виждам, това казвам. Има , разбира се прекрасно изглеждащи 60 -60-70 годишни, но са единици на фона на останалите жени на тази възраст. Извадете един произволен курс по танци и вижте колко от участничките са между 50 и 60 години.

Екскурзиите са доста по-популярни, но и за там се иска ресурс/финансов/.


# 37
  • Мнения: 12 473
Колко повече?
Това е неизвестно?

И защо да се фиксира в това вместо в опцията за нещо положително?

П.С - каза, че работи на 2 места.
Аз бих "инвестирала" първо в курс или семинар за сепознаване, развитие и тн..(не са чак толкова скъпи, но определено полезни)

# 38
  • Мнения: 54 509
Всичко е в главата на човека. Peace

Ако е реалист, няма изобщо да има драми, ще е наясно, че тялото с годините се амортизира и да очакваш да си привлекателна жена (сексуално) все едно си на 20, е повече от глупаво.
Пък и не знам какъв е този мерак за секс толкова. Crazy
И защо се прави паралел с пубертета?
Там всичко ври и кипи, хормоните имам предвид, докато на 50+ е обратното, има спад и липса на желание.
Та освен да станеш за резил с очаквания за страстни връзки, съответно и разочарования, ползи не намирам.

Идеята за ФБ и други сайтове, вкл. този, е ОК. Peace
Винаги има какво да прочетеш и с кого да си комуникираш. Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 5 499
Всичко е в главата на човека. Peace

Ако е реалист, няма изобщо да има драми, ще е наясно, че тялото с годините се амортизира и да очакваш да си привлекателна жена (сексуално) все едно си на 20, е повече от глупаво.
Пък и не знам какъв е този мерак за секс толкова. Crazy
И защо се прави паралел с пубертета?
Там всичко ври и кипи, хормоните имам предвид, докато на 50+ е обратното, има спад и липса на желание.
Та освен да станеш за резил с очаквания за страстни връзки, съответно и разочарования, ползи не намирам.

Идеята за ФБ и други сайтове, вкл. този, е ОК. Peace
Винаги има какво да прочетеш и с кого да си комуникираш. Peace

Фиксирам се върху сексът, защото съм попрочела едно друго за менопаузата (не ти е стигнало още до главата, затова може и да не си го направила, но ако си умен и интелигентен човек, като я наближиш, ще попрочетеш, че да се просветиш какво ти предстои). Wink Та определено менопаузата преминава по-леко ако човек има активен сексуален живот (доколкото може и в крайна сметка - иска).

# 40
  • София
  • Мнения: 19 253
А аз бих искала да съм сама, ама съвсем сама за известно време.
Има хора, които нямат проблем да бъдат сами, има и такива, за които е непосилно. Аз май че съм по-скоро от първите, но в интерес на истината не съм живяла сама дълго време, за да знам наистина как е.
Фиксацията върху дете е излишна, но все пак зависи за какво става дума.
Давам конкретен пример - дъщеря ми има проблемна кожа на лицето и без моята помощ няма да се справи, нищо че е почти на 22 - примирила се е и това е. Ако не бяха ежедневните занимания с брат й (на 6) - щях да се съсредоточа върху нея, но сега не ми се удава.
И аз имам дни, вкл. и днес, когато се виждам и чувствам стара и уморена, но когато грейне слънце и запеят птичките и си облечем по-така дрешки - изведнъж ми идва музата, че не е толкова зле.
За протокола - по средата между 44 и 45 съм.

# 41
  • Мнения: 54 509
Ооо, Popule, много си мила! Laughing
Напротив, съвсем близо съм до тази възраст и най-спокойно приемам измененията. Wink
И хич не мисля да си диря партньор, точно за секс. Mr. Green

Ето ви една 50 годишна жена:

Скрит текст:

# 42
  • София
  • Мнения: 19 253
Ооо, Popule, много си мила! Laughing
Напротив, съвсем близо съм до тази възраст и най-спокойно приемам измененията. Wink
И хич не мисля да си диря партньор, точно за секс. Mr. Green
Ето ви една 50 годишна жена:
Скрит текст:
Ти пък намери кого да дадеш за пример... За мен Сашка Васева е по-реална - забременяла на 48 естествено (ако говори истината, де, че тя си е хахо)

# 43
  • Мнения: 54 509
Е, що?
Не е ли на 50 Юлияна.  bouquet

# 44
  • Мнения: 10 072
http://www.novini.bg/news/275103-%D0%BC%D1%8A%D0%B6%D1%8A%D1%82- … %D0%B5%D0%BD.html
Това за бременността на Сашка, ако не е първоаприлска.
Пък Юлияна наистина е към 50-те, но тя от години не е самотна.
Т.е. никога не е била самотна.

Общи условия

Активация на акаунт