Боядисваме Великденски яйца в очакване на ЮНСКИ слънчеви деца. - тема 11

  • 37 006
  • 751
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 410
И аз продължавам с контракциите, събудих се към 1 тази нощ и до 4 не спряха. Събудих ММ да ме докара до клиниката и ето...отново на системи, а само преди ден ме изписаха. Не знам вече до кога ще издържа!

# 46
  • athina
  • Мнения: 524
ДОБРО УТРО МАМЧЕТА!!!

КУРАЖ МОМИЧЕТА С ТЕЗИ КОТНРАКЦИИ-СТИСКАЙТЕ ЗЪБИ И МНОГО ПОЧИВКА НАЙ-РАНО ДО НАЧАЛОТО НА МАЙ.НЕ СЕ ОТЧАЙВАЙТЕ И ВЯРВАЙТЕ В ЩАСТЛИВИЯ ФИНАЛ.НИЕ ВСИЧКИ СМЕ ДУХОМ С ВАС.

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ КОИТО ПРАЗНУВАТ ДНЕС-ЖИВИ ЗДРАВИ И МНОГО ЩАСТЛИВИ!!!

ЕЛЛЕ-ОЧАКВАМЕ ВКЛЮЧВАНЕ ОТ ТЕБ ДА СПОДЕЛИШ РЕЗУЛТАТИТЕ ОТ ВЧЕРАШНИЯ ПРЕГЛЕД-ВЯРВАМ ЧЕ ВСИЧКО Е НАРЕД ПРИ ТЕБ.

ХУБАВ ДЕН НА ВСИЧКИ!!! УСМИХВАЙТЕ СЕ И МИСЛЕТЕ ПОЛОЖИТЕЛНО.

# 47
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
Здравейте момичета, напоследък само ви чета без да пиша, действате толкова успокояващо и окуражаващо и по едно време се чудя чащо никой не пише в старата тема, та сутринта установих  smile3555  Crazy

Само минавам да честитя големия празник Връбница/ Цветница на всички! Дано юни месец донесе прекрасни пухкави бебоци, здрави, румени, засмени като пролетните цветя!

Илии отивам да чета както се сътворили в темичката до сега  Mr. Green

# 48
  • София
  • Мнения: 672
Честит празник на всички именници и празнуващи и кураж на мамите с  контракции. Стискайте още малко - не остана. Май месец започваме да влизаме една по една в 9я месец и ще започне бебе появяването...остана толкова малко време  Heart Eyes
Аз мисля да боядисам яйца-не съм чувала досега за тези суеверия, така, че не мисля да пропускам този хубав ритуал. Козунаци няма да меся, защото не мога и никой около мен не меси, но ще си хапна купешки... Не се ограничавам с храната и се надявам да не ми се налага по здравословни причини. Досега съм +7.
Относно купуването на дрешки като ви чета започвам да се притеснявам, че изоставам. Имам подарени и останали от баткото дрешки, но трябва да купя козметика, дрешки за изписването и да стегна моя багаж, да видя в какво състояние са кошарката и количката, а тъкмо приключихме с ремонта и има толкова за оправяне и чистене..

# 49
  • Мнения: 2 286
I believe I can fly, Hug Hug точно в момента ще можеш да понесеш много повече, отколкото някога си си представяла, че можеш. Не се стресирай излишно, почивай си, нека ти вливат системи. Ти се развличай с книжка или нещо друго.

Катериче, този линк, който си си сложила в подписа му сложи [.img] отред и [./img] отзад, без точките

[.img]https://lbdf.lilypie.com/aU8yp1.png [./img]

Kато няма точка ще изглежда така



Честит празник на всички именници! Да са живи и здрави, да си носят имената с радост и късмет!

Последна редакция: нд, 05 апр 2015, 10:37 от hailie

# 50
  • Мнения: 350
Честит празник!
 Всички с контракции да се оправят скоро!! Hug Hug
Аз пък вчера имах гловоболие и взех половин парацетамол, след няколко часа реших да взема Осцилококцинум. Не съм пила до сега - дано ми помогне. И откакто съм будна доста си покашлям...  Confused Не съм звъняла на доки. Нали като му казах, че ме боли гърлото каза да пия чай...
Ние приключихме с ремота, но още не съм се изместила при ММ. Не ми вярват, че там ще почивам - все съм щяла да се въртя и да подреждам. А иначе за капак, че трябва да почивам - 4 ден подред посрещам различни гости. Тоя ММ няма ли да се спре да ги кани - днес дори 2 пъти очаквам. #2gunfire #2gunfire Вчера му казах да се спре, защото ми е и лошо. Ма май като цяло не ме приема на сериозно newsm78

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Да се запиша   bouquet
Тези дни рядко чета темата, а като се натрупа много писано и нямам търпението да изчета всичко. На работа сега обучавам заместничката си и не влизам във форума, а и в къщи има дни, когато не включвам компютър.
Може би с малко закъснение, но по темата за "декупаж на яйца". Тази година ще правя за 3-ти път. Не съм от най-прецизните, но най-лесен и безвреден начин е лепенето да стане просто с белтък, който дори не се разбива много. Слага се изрязаното от салфетка мотивче /цветенце/ и се маже директно отгоре с белтък. Яйцата се боядисват и украсяват, докато са топли и от топлината белтъка стяга много бързо. Важно е яйцата за декупаж да са бели /изпъква добре картинката/. Аз избирам бели яйца, като цяло за  боядисване.
Относно трябва ли бременната да боядисва яйца. Не виждам проблем и не обръщам внимание на суеверия. Родена съм на 19 април, който тогава е бил понеделника след великден и доколкото знам майка ми е боядисвала яйца.
Сделката с количката втора употреба ми се провали. Количката /HAUK all in one/ се счупи и то не за пръв път и се отказахме да я вземем, а и момичето, което я продава каза, че в този случай не иска да ни я дава /все пак сме познати/.
Избрахме и капарирахме тази http://www.hippoland.net/baby-merc-kombinirana-kolichka-2v1-q7-deluxe-bezhov  + отделно кошче, което може да се монтира на рамата. Купихме и малко дрешки от Джъмбо. Не разбирам много, но вземам само памучни без бродерии, защото бродериите ми се струва, че са от много твърд конец и отдолу има подложка, която дере. Вземам едноцветни или с щампа. Другата седмица Сано Максима бебешки прах -30% в Кауфланд.

# 52
  • Мнения: 493
Привет мами, честита Цветница на всички ви.

Кураж на мамите с котракции

Пухито честита количка, много е симпатична

deny
Скрит текст:
за името баткото да е жив и здрав - моят свекър запъна краката да е на него кръстен..

Ей това никога няма да го разбера. Да, вероятно е голяма радост внучето да е кръстено на теб, но когато това е избор на сина ти и снаха ти. Ако ти си ги карал да го кръстят така, а не е някакво изрично желание тяхно, какъв кеф да ти достави

Ще ме извиняваш, не коментирам конкретно свекъра ти, просто ползвам примера, всички знаем, че е масово това нещо все още и на много бъдещи родители им се намеква по всякакви начини, че такова нещо се очаква

Иначе като има кръстено на свекъра ти, и според мен е редно второто дете да е на твоите родители
-ние само първата буква взехме, просто отначало мислехме за име, което да не е на никого специално кръстено...но съм съгласна с теб и това, което казваш и аз така мисля

Голям мързел ме е погнал днес...отивам да се отдам на зяпане на филми



# 53
  • Мнения: 1 313
Моето дете беше 3 дни на градина (първите и три дни) и сега е болна, мрън Confused Криво ми е най вече за адаптацията, въпреки че при нея върви добре. Дори детегледачката ми каза, че като я взимала в петък (за първи път спа там) била единственото дете, което не плачело за мама. Някакво момченце се натъжило и всички почнали след него. Ама сега вероятно след великден ще е пак на линия, което си е голяма пауза.

По темата - и аз за малко бебе съм гледала всичко да е памучно. Особено лятото, няма нужда от други материи.

За името и аз съм получавала намеци, но беше още преди да имаме планове за деца. Дразних се, но гледам да си пускам такива неща покрай ушите и да не се връзвам. Всеки би се радвал дете да се кръсти на него, то е ясно. Но ние си избираме имена, които да ни харесат.

# 54
  • Мнения: 540
Олееее не съм влизала 2 дена и вече нова тема.
Хайде да ни е честита и положителна!!!!!
Не знам запомних ли всички теми,по които сте писали,та.....
Първо честит празник на всички цветя   bouquet
За боядисването на яйца,с Дени боядисвах,петна не е имал  Simple Smile ,пак ще боядисвам,но съм решила да пробвам техниката с коприна,трябва само да намеря такава  Laughing
Тези магически гъби  newsm78 искам и аз,имали гив големите вериги!?!
Име,в крайна сметка ММ се съгласи с моето желание,бебка ще се казва Мари-Беатрис\чудя се тире дали да има\
Хайде мами,стига контракции..... бързо да минава всичко....
Да ви се похваля,най-накрая имам превод за февруарския болничен.
В петък от 8ч сме по задачи та до 17. Оставихме малкия в градината ,минахме през ДКЦто да върнем едни амбулаторни листове,после прз АГто за документи за лкк,после кауфланд на пазар,хайде до другото ДКЦ да си дам документите на лкк-то,после до нои за пик,като капак баш на паветата колата ни прегря  #Cussing out ,полив час чакане да се охлади. После пак в дкц-то за болничния,сервиз за колата и градината за малкия....бях като смазана.
Вчера решихме,че ще изведем някъде малкия,но много лошо време беше.... Забихме се в детскя кът в Ринг Мол,наистина доста голяма площ и има забавления за децата,но разочароващо е,че купуваш гривна \важи цял ден за всичко,30лв\ и вътре някои от игрите с левчета.  Та си плащаш на две места. Малкия поне се наигра,три часа щуря.
Отидохме да хапнем и там с една група деца от другите обядващи,пак игра....
Реших после да разгледа мола и предимно бебешките неща,но нямах сили вече. Та от 11:30 в 19ч успешно си бяхме вкъщи.
Ох,доста ви занимавах с глупости,но не се научих на скрит текст.
Нали скоро нкой беше питал за пране на матраче. Попаднах на един материал,но ще е необходим голям плик. В него се слага матрачето и се посипва със сода,хубаво се тръска и малко престоява,после с прахосмукачка се минава....
И другия вариант\беше писано за него\ много хубаво изпичане на слънцето.
Отивам да гготвя.
Хубав ден мами!!!ш

# 55
  • Мнения: 955
Отчет от ФМ при д-р Троянчев. Бебка си е супер- всичко й е наред - мозъче, вътрешни органи, сърчице. Имаме си снимка на дудката, просто няма никакво съмнение вече относно пола  Laughing. Има много сладка муцунка  Heart Eyes. Според баткото прилича на "призрак" и "стара баба" и колкото и да му обяснявах, че изглежда така, защото снимката е направена през корема ми, той си знае неговата. Доктора доста се посмя с него  Laughing. Пуска доплер не само на сърцето, но и на пъпната връв и на маточните кръвоносни съдове /дано не бъркам понятието, но нещо маточно беше/ - всичко нормално. При мен също всичко е наред - плаценти, води. Шийката ми е ок - леко скъсена, но едва 15-20%, което според док не е проблем. Струва ми се, че измери 37мм, но не съм сигурна. Няма разкритие или нещо друго притеснително. Много успокояващо ми подейства прегледа и сякаш контракциите ми рязко намаляха, въпреки няколко часовите обиколки из МОЛа и Джъмбо  Laughing. Бебка намаза кецове за новородено, а на баткото тоалета за изпращането вече е готов  bowuu.  
I believe I can fly,  Hug. Стрискам палци да потрае още малко бебчо, поне в 9-ч месец да влезеш. Знам, че е трудно, но се старай да мислиш положително, разсейвай се с нещо да не мислиш само глупости. Имап цялата ми положителна енергия  Hug.
magi_sveta, през седмицата хапнах боб и се чувствах точно така. В началото си помислих, че са болезнени контракции, после разбрах, че колита ми се обажда и от там се предисзвихкват контракции. Защо не пробваш няколко дена с пробиотик да видиш дали няма да изчезне тозьи дискомфорт, който може би причинява контракциите. Силно  Hug и за теб.
По другите теми ще се включа по-късно, защото сега ме чака доста работа, а и на имен ден ще ходим - баща ми е именик.
Честит празник на всички именици! Живи и здрави, много щастие и късмет!

Последна редакция: нд, 05 апр 2015, 12:32 от Ellle

# 56
  • Мнения: 401
Здравейте мамчета......Черпя Ви виртуално за моя имен ден. Пожелавам на всички много здраве, щастие и късмет........и не на последно място, пухкави и сладки бебоци!

# 57
  • Мнения: 636
Честит празник на всички цветя .Имам още 10 дена до преглед -този път нещо ми се увидя . За първи път ще е цял месец откакто не съм виждала бебо , тогава и 45дневния ще си взема .
Ел радвам се , че си по-добре . 37мм шийка е направо идеална според мен . Вчера бях на гости на племенниците , големи сладури и много им се радвах .

# 58
  • Мнения: 133
Здравейте бременелки! Честит празник на всички именници! Ние с ММ мислим да кръстим бебка Никол, защото много ни харесва, има хубаво значение и най-вече е неутрално / няма да има сърдити  Laughing / . 

Ох да ви се оплача, срам не срам, от няколко дена ужасен запек ме хвана и газове, а се храня със супички, кисели млека.. Чудя се дали да не отида тези дни на гастроенторолог, защото видях и нещо подобно на слуз в акото...  Embarassed

# 59
  • Мнения: 303
Честит празник и от мен на всички празнуващи   bouquet Аз да ви питам, макар да знам ,че е адски глупаво,но повярвайте ,немога да звъня на лекаря,защото триста пъти е казал,че събота и неделя не работи. Проблема ми е ,че ми даде Полижинакс глобули,защото имам адско парене, но не каза по колко..върти ми се в главата само вечер по една, но не съм сигурна  Sad на рецептата нищо не е написал.. Слагала ли е някоя мама ,знаете ли дали е наистина само вечер ?

Общи условия

Активация на акаунт