Боядисваме Великденски яйца в очакване на ЮНСКИ слънчеви деца. - тема 11

  • 37 019
  • 751
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 519
Ох Маги....като те слушам и чета ми се къса сърцето....почивай не прави нищо!!!!!

# 31
  • Мнения: 410
Маги сподели какво пиеш,че и мен ме подгониха пак контракциите. Имам чувството,че нищо не помага,а само преди ден ме изписаха от болницата!

# 32
  • Мнения: 636
Честита ни нова темичка . Ел страхотна е.
Домързя ме да карам по ред така ,че каквото се сещам , че вие сте пописали доста.
Първо и аз не мога да си сложа лентичка опитвала съм 100 пъти вече се отказах.
За яйцата мин.година ги правих с декупаж с белтък станаха много красиви и тази година пак ще е така .
Козунаци прави майка ми аз правя козуначени кифлички и тя ми дава козунаци аз кифли  Grinning .
За покупките за бебо казах и във ФБ почти готова съм останали са ми само нещата от аптеката и бебефон.
Но смятам , че всеки трябва да пазарува когато се чувства готов за това . Аз почнах от много рано  , но за
сметка на това в 9ти месец ще ми остане почистване на 2ри етаж след ремонта , ако изобщо успеем да го завършим . #2gunfire . Честно казано предпочитам в 9ти месец да се мотам по магазините колкото и да ми е голям корема вместо да се бъхтя да чистя и подреждам .

# 33
  • София
  • Мнения: 565
Благодаря за новата хубава тема. Аз мисля само да боядисам малко яйца- 10-15 да раздам на роднините и няма да правя други неща като че ли, много ще се изкушавам, а трябва изключително да внимавам с килограмите. Отделно от това не ме бива много в козунаците, евентуално може малко кифлички да направя с готово тесто

Я да попитам пак ( все с моите въпроси)- По какви критерии избирате име за бебенцето?

# 34
  • Мнения: 636
Аз критерий нямах  исках да е кръстено  -НА него си - както казват , но ММ реши че трябва да е на баща ми защото само на него няма кръстено бебе .На неговите родители има и на майка ми има и аз се съгласих даже ми стана много мило  и сме взели първите 2 букви от неговото име .

# 35
  • София
  • Мнения: 2 662
Пия 4х2 магнерот, 3х2 папаверин и 2 х 1 (2 мг) салбутамол. От половин час обаче не мога да преценя  какво става пак. Не ме боли, но яко ми се стяга матката, става като камък и после имам газове... не знам кое е първо - конкракцията, която предизвиква отделяне на газове или обратното... не съм яла нищо необичайно... вече ще се побъркам.

# 36
  • Мнения: 2 286
Дени, баткото беше кошмарно да му измислим име, че таткото не ги харесваше имената, накрая написах всички имена, които ми харесват и му казах, че има 30 мин да избере име, иначе избирам аз.

Бебка лесно я избрахме. Обсъждахме една вечер имена (не знаехме още пола) и синчето, чувайки ни какво си говорим каза, че на него му харесвало това и това име, решихме, че и на нас ни харесва и така. Имахме си име и за момче, и за момиче Heart Eyes .

Маги, почивай, дано, дано се стабилизират нещата Hug Hug

# 37
  • Мнения: 493
Ох, маги кураж, то кофти така - като си легнала и се филмираш всичко чувстваш, усещаш...няма какво да ти отвлече вниманието, само за това си мислиш...много кураж, нормално да не ти е празнично като не се чувстваш добре, мисли си повече за това как живот и здраве като родиш ще се разхождаш на воля с количката...четох, че с напредването на бременността, газовете се увеличават от натиска на матката, може и от това да ги имаш, не е задължително да е от храна...кураж...живот и здраве мисля другия петък влизаме в 8 я месец - нали сме с еднакъв термин с тебе

днес ние бяхме навън, малкия да си поиграе, хранихме зайчета, козички, разходихме се из природата, набравх си коприва/едно хубаво се нажулих с нея/ и приготвих
Скрит текст:
баница с коприва , като купух някакви уж ръчно точени кори доста скъпи над 2 лв, и на принципа на калцоне се получи някак. направих и зелена салата от маруля и лондонски квадрати за десерт и се скапах

за името баткото да е жив и здрав - моят свекър запъна краката да е на него кръстен...и за бебката сега...някак си ми е жал за майка ми, гледам я как се натиска, поне да има от нейното име буква....и все пак майка ми толкова мн е направила за мен, че в крайна сметка си харесах едно чуждестранно име, и мисля, живот и здраве така да я кръстим...гледам имената да означават нещо, или поне да има детето имен ден, и да не е такова, което да ме мрази цял живто заради него...като събка например /извинявам се ако има някоя от вас, която се казва така/

мм иска да си изчистя шкафовете в кухнята, преди да е боядисал, да не говорим, че и гардеробът трябва да пренареждам...само като се замисля колко неща имам и аз се чудя не се ли прецаках да ги оставя баш като съм с големия корем тези неща....ама пусти студ тогава никаква мотивация за шетане  #Crazy

# 38
  • София
  • Мнения: 565
Маги, тези газове сигурна ли си, че идват от контракции? Срам не срам, ама аз от месеци вече си имам такива, ужас е. Не искам да давам съвети, но ако си прекалено притеснена не знам, отиди на лекар, било то и в неделя утре

Ние мислим  на свекърите да кръстим бебето, но само да вземем първата буква от имената им (тя е еднаква), не знам дали ще се възприеме за класическо кръщаване като е само буква, не и цяло име. Обаче освен това ми се въртят още една камара критерии: например да не е чуждестранно, а възприето и в България, същевременно обаче да може и от чужденци да се произнася, а не да се бъркат; да не е много "модерно", ама да не е и архаично; да има хубаво умалително, да се връзва с фамилията..... въобще май много откачам по тази тема и накрая не мога да измисля нищо. Адски се притеснявам да не сътворим име, което някой ден дъщеря ни да не харесва

# 39
  • Мнения: 189
Елле, чудна темичка Hug

Аз нещо едва ходя напоследък, много ме боли тазът и едва стъпвам. Коремът също ми е огромен, днес започнах да вадя от баткото някакви неща, за да прегледам какво мога да ползвам и да редя гардероби и да чистя шкафове - само контракции си докарах на главата. Не знам как ще е занапред като отсега се чувствам като валяк Mr. Green

Маги, почивай си, с теб сме Heart Eyes

За името и ние мислим на свекъра да го кръстим, беше добър човек и най-близък до ММ.

# 40
  • София
  • Мнения: 565
за името баткото да е жив и здрав - моят свекър запъна краката да е на него кръстен..

Ей това никога няма да го разбера. Да, вероятно е голяма радост внучето да е кръстено на теб, но когато това е избор на сина ти и снаха ти. Ако ти си ги карал да го кръстят така, а не е някакво изрично желание тяхно, какъв кеф да ти достави

Ще ме извиняваш, не коментирам конкретно свекъра ти, просто ползвам примера, всички знаем, че е масово това нещо все още и на много бъдещи родители им се намеква по всякакви начини, че такова нещо се очаква

Иначе като има кръстено на свекъра ти, и според мен е редно второто дете да е на твоите родители

Последна редакция: сб, 04 апр 2015, 23:16 от deny

# 41
  • Мнения: 1 700
Честит Лазаровден коремчета! да цопна във Великденската темичка.Ел сън не е спала да я пусне   bouquet
Маги почивай си.ще опитам да забъркам тоя козунак дето не се меси .
Яйцата ще ги боядисваме няма как  Wink а бе момичета в събота срещу неделя ли се обикаля църквата?помня че миналата година така беше  Thinking нали според църквата Великден винаги е в неделя  newsm78 с тези празници направо се обърках  Crazy
Освен че се получават газовете с напредването на бременността се получават и киселините.газовете при мен са рядко,докато киселините почти постоянно  Confused вас момичета болят ли ви краката като седите прави известно време?мен вече да!малкият вече започва да натежава и краката започнаха да се умарят по-лесно.
аз ще пропусна чистенето на шкафчетата в кухнята-миналата година я излъсках из основи.нужда имат повече прозорците,защото съм на първи етаж и всичките съседи боклуците им  и изтупванията на килимите им падат по-прозорците ми  Rolling Eyesиначе като довършим стаята ще пренареда и гардеробите.
нашият щурчо ще го кръстим на свекъра,ама само първата му буква.и от уважение и защото първият му внук не е кръстен на него, а на собственият му баща  Rolling Eyes

Последна редакция: сб, 04 апр 2015, 23:04 от shinzou

# 42
  • Мнения: 252
За името ами знаех само,че няма да е на моя"баща". Свеки има внучка кръстена на нея.на ММ баща му е починал,и казват 1 во дете на починал не се кръщава.Е мислихме име Пламен,Павел,Павлин(от моето)гледахме какви празници има Юни(ако си дойде с името примерно на Гергьовден)От моя от името(Иваило,Ивелин) и незнам но ми хрумна Мартин.(галено Марти,фамилно един ден Мартинов)А и мама е Марийка та така.После разбрах,че било от бог Марс някакво производно ама кво беше.....

# 43
  • Мнения: 414
Името на сина ми го избра ММ и сега каза аз да си го избирам.Мислех Кристин,Кристияна или Никол и тъй като майка ми е Нина казах че ще е Никол на нея и  тя е много хепи от тая работа Simple Smile

# 44
  • Мнения: 309
Elle, наистина много благодаря за новата тема  Hug Както казах от самото начало, голям жест е, че се нагърбваш да пускаш темичките   bouquet Иначе, сега прочетох въпроса ти за магическите гъби - да, за същите става дума. Наистина се смиват и изчезват постепенно, но пък доста може да се чисти с всяка от тях преди да изчезне, а и струват малко повече от левче всяка. Поне за мен си струва  Wink

За линийките - и аз съм в групичката на тези,  на които не им се получава. Интересното е, че с предната бременност нямах проблем да си сложа линийка. Сега уж правя същото, а излиза линк- чак като се кликне на него, се вижда линийката  newsm78

За имената - ние още не сме избрали, но ще е име, което да ни харесва. Няма да изберем име само, за да бъде кръстено на някого.

Общи условия

Активация на акаунт