Боядисваме Великденски яйца в очакване на ЮНСКИ слънчеви деца. - тема 11

  • 37 018
  • 751
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
По една глобула вечер. Предпочита се вагиналните глобули да се слагат вечер, защото те се разтварят във влагалището и ако се слагат през деня, като станеш изтича част от активното вещество, а като я сложиш вечер ще действа поне едно 7 часа, докато лежиш /спиш/. на сутринта, а и през следващия ден ще изтече част от глобулата, за това бъди подготвена с ежедневна превръзка. Полижинакса май беше бял, но има едни отвратително жълти, като риванол  Sick

# 61
  • Мнения: 303
Благодаря poohito   bouquet от години не бях слагала такива гадости,та бях позабравила за допълнителните екстри  Crazy  белички са иначе ,да   Simple Smile

# 62
  • Мнения: 133
Как сте майчета? ГОЛЯМО затишие нещо... Embarassed

# 63
  • Мнения: 180
Честит Празник на всички именици! Да бъдат здрави и усмихнати!

Запис.... Благодаря Ел, прекрасна, великденска темичка си ни спретнала. Чакам с нетърпение Празникът! Браво за хубавите новини  Hug

Пак да си призная, нямам сили да чета. И ММ и детето бяха болни тези дни, а утре пак на работа и ... колелото се завърта. За капак днес едни контракции - ужас, но какво да направя, все има нещо за вършене  Confused Поне вчера си прибрах дрешките от Бебе1 за Бебе2  и кошът за новородено Mr. Green Тези дни постепенно ще ги отбера по месеци и започвам да пера.

Гастритът и колитът предизвикват контракции, никак не са за подценяване. С риск да се повторя, през миналата бременност лежах по тази причина за задържане в седми месец  Naughty

Даже не знам кога и как ще стигна до ЖК  Cry

Лека и спокойна вечер, момичета!   bouquet

# 64
  • София
  • Мнения: 48
Здравейте, мамчета!   bouquet

Днес да ви пиша, утре да пиша,.. и те така сме били минали на нова темичка  Simple Smile Страхотна великденска темичка, Елл, благодаря и аз!  Heart Eyes Дано се изпълни само с позитивни неща! Бебчета, да стоите в тумбачетата ни още поне 1 месец!

Честит имен ден на всички цветенца в групата!!! Да сте здрави и много щастливи, и много здрави и пухкави бебчета ви желая през Юни! :*  Hug

На мамите с контракции и болки – стискам палци всичко да е наред! При мен се появяват обикновено вечер (не всяка, предимно вечери, когато през деня съм се претоварила и изморила). При възможност лягам веднага, пускам си музика и се опитвам да релаксирам, и да мисля за хубави неща.

За боядисването на яйца – макар да се позачудих след като прочетох суеверието, май все пак ще си боядисвам  Simple Smile А козунаци – никогда не съм правила, та сега ли  Grinning  аз като измия 3-4 чинии ме заболява и гърба, и кръста, какво остава да почна да меся   Blush

В тоя ред на мисли, като чета мамите, които вече си имат по едно или две дечица  - мамиии, шапка ви свалям!!! Честно! Не знам как успявате и от къде намирате сили, наистина се чудя. Браво на вас! Heart Eyes

Да ви се похваля – петък беше последният ми работен ден, още не мога да повярвам, но съм толкова доволна, че реших да си пусна отпуск докато ми почне 45-дневния. Установих, че имам много неща, които трябва да свърша и за които си им дойде времето, та не мисля, че ще скучая през останалите 2 месеца. С пазаруването сме доникъде, още списък нямам. Трябва да посетя и мамолог, че не съм ходила повече от година. Имам и доста неща, които съм набелязала за четене, да се поинформирам малко (за раждане, кърмене и т.н.), да отида някой ден на „отворени врати“ и още куп неща.
Добре, че още преди две седмици приключихме с боядисването и основното пролетно почивстване, останаха разни шкафчета да поподредя и да прибера останалите зимни дрехи, което съм запланувала да направя идните 3-4дни (с моята скорост на „баба мравка“, както се шегува ММ  Simple Smile ). След това ще отдам цялото си внимание на бебка  Heart Eyes

Деси, супер е предложението ти да се съберем мамите в София след Великден   Simple Smile)) аз съм „за!“, брой ме, ако успее да се сформира групичка  Party ако ли не – може пък ние да си идем на кафе  Wink както прецениш  Simple Smile

Elle, браво за хубавите новини!!!  Hug  Аз толкова време се чудих дали да ходя на третата ФМ (само на втората ходих), но така и не се наканих да си запиша час, а сега даже малко ме хвана яд – не само, че човек си се успокоява значително (а според мен това е най-важно!), но и пак да си видиш бебка така подробно и обстойно ..... незаменимо! Heart Eyes Да е жив и здрав баща ти, да бъде горд дядо на малката принцеска като му дойде времето!

Много труден избор на количка и легло при нас – от около месец започнахме да гледаме в интернет, харесваме нещо, после ходим на място да гледаме, аз бутам, уж преценям коя е маневрена, коя е лека, а накрая ми се струва, че все с някое от нещата трябва да се направи компромис   Confused  Последно се спряхме май на тази: Nemo len (червен или зелен) :

http://www.dundio.com/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82 … el&order=DESC

Ще се радвам да споделите мнения, как ви се струва, дали някой вече е ползвал такава, или пък чел +/-.
Толкова от мен (извинявам се за дългия пост ), ще пробвам следващия път този скрит текст  Embarassed

Лека и спокойна вечер и от мен!  Hug

# 65
  • Мнения: 309
Hailie, много мерси!   bouquet Да видим дали съм те разбрала за подписа  Wink

Маги_Света, I believe I can fly, много ви стискам палци!  Hug Сигурна съм, че никак не е лесно, но нямаме алтернатива освен още мъъъничко търпение... Всичко ще бъде наред  Hug

Elle, чудесни новини от ФМ  Grinning Много се радвам! Хайде, вече само спокойствие  Praynig

Бубенце, последно за тези магически гъби, аз не съм имала време още да обиколя големите супермаркети. Но някое от момичетата писа, че ги имало там. Иначе аз ги открих, както писах, на ул. Кораб планина 22, ж. к. Лозенец  Wink

Лека нощ, момичета. На мен вече покрай тези проблеми със съня наистина ми е трудно да си представя, че всичко ще се нормализира в някакъв момент след раждането като бебчетата започнат да спят повече  ooooh! А с Рая нямах подобен проблем... Само да сме здрави, другото ще се нареди  Simple Smile

# 66
  • Мнения: 350
poohito, Жалко за Хаук.-а. Иначе една позната е с подобна като тази, която сте харесали- изглежда доста добре. Не съм я питала за подробности. Благодарско за прИмоцията за праха за пране!!  Hug
bubentseto Я сподели тази техника с коприна  Laughing Laughing Може и да споделиш как избра точно това име за малката - звучи много мистично и загадъчно.
Ellle Браво на малката принцеска!! Ако е 37 - това не е е изобщо скъсена шийка. Моята беше 24 на последния преглед. Да видим на 15-ти април как ще съм - уж трябва да почивам, а аз си се чувствам добре и си щъкам. Надявам се накрая да не завърша с абокат в ръката  Praynig Praynig

Вчера инструктирах майка ми, къде съм записала телефоните на докторите и списък с нужните неща за бебето, ако случайно стане нещо. Направих същия инструктаж на ММ и той каза - запиши ми на 1 лист какво трябва да направя  Joy Joy Малко с ядосах, че не може да запомни, но умно се оправда с това, че можел да се паникьоса и да се обърка. Joy Joy  Ей този хубавец ще ми е подкрепа и  утеха в живота - паникьорът  #Crazy #Crazy

# 67
  • Мнения: 401
Хе-хе........утре, тоест днес като за последен работен ден естествено, че пак не мога да спя цяла нощ Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Във вторник съм на преглег и най-после ще видя бебка! Някой от Вас се оплакаха, че не са виждали бебето по цял месец, ами аз какво да кажа, като са близо два! smile3515 smile3515 Нали мойта докторица се направи на интересна и на миналата ЖК ми слуша само тоновете #2gunfire #2gunfire #2gunfire и то в края на петия месец тонове #Crazy #Crazy #Crazy

# 68
  • Мнения: 2 286
Добро утро, момичета!
Днес помъдрявам  Flutter . Но няма да слагам почерпка да не разбутвам бременните ни душички Laughing . Спретнах си една тортичка за вкъщи, вчера я изядохме половината Crazy . Направих и една за работата. Отпуска съм, но ще отида да почерпя и да се видя с колегите. Ужасно ми липсват, а само една седмица не съм на работа, в петък ходих за малко да ги видя Laughing .

И аз се включвам в срещата smile3521 , само да не съм на работа.

Мимко, преструва се мъжът ти. Като му опре яйцето в д...то ще се стегне.

Кокона, аз също съм на консултация веднъж месечно и си ходя само по ЖК.  Hug А сега ще ми се събере почти месец и половина, че доки си е взела малко почивка след Великден.

Магическите гъби със сигурност ги има в Била, Кауфланд, Фантастико и пр., както и по повечето магазинчета за левче.

Панда, хубаво си направила, че си изляла почивка. Аз също се замислям за двете седмици преди 45-днвевния, обаче май ще ходя. Обещала съм... Освен ако прекият ми ръководител не ме "изгони" вече, че много място заемам hahaha . Количката е много хубава, но ми се струва тежка... Предвид, че ще сме с летни бебета и ни чакат много разходи и обиколки Rolling Eyes . А аз понеже обикалям всички паркове с метрото и градския транспорт все гледам дали ще мога да я катеря по стълби и рампи.

Хубав ден, момичета... Как може да вали СНЯГ ooooh! ooooh! ooooh!

# 69
  • Мнения: 540
Добро утро момичета!!!
И какво,пак сняг ?!?  ooooh!
 ~Mimko~ ,за името първо  Grinning . Преди години гледах един от филмите на Луи дьо Фюнес\ един от обичаните ми актьори\Малкият гмурец- та в този филм съпругата му се казваше Мари-Беатрис,още тогава толкова се влюбих в това име и си казах,че искам някой ден дъщеря ми да се казва така. Е,родих след време син,нямаше как да използвам името  Grinning и то потъна в забрава. И сега години по-късно,ще имам дъщеря и веднага се сетих за името. Без дори да съм го искала ,майка ми е Мария,татко ми Борис и перфектно ще вмъкна и двете имена\пък и свекървата е с с М,та и тя ще намаже  Joy \
Сега техниката с коприната,направо копирам Simple Smile. http://m.ladyzone.bg/article/srachno/velikdenski-yaitsa-boyadisa … s-vratovrzki.html
Първоначално бях решила,че това няма как да се получи наистина,но баба ми каза,че едно време са боядисвали така и наистина става.
The_red_panda не съм ползвала точно тази количка,но изглежда страхотно. Видях и характеристиката супер ми се струва\ за мен - е само цената ,много скъпа ми идва,но пък има доста неща\ та ако сия харесала и имаш възможност да си я купиш-смело  Sunglasses
hailie,да си жива и здрава. Леко добременяване\каква дума само измислих  #Crazy  Simple Smile и живот и здраве....най-прекрасния подарък юни Simple Smile

Последна редакция: пн, 06 апр 2015, 08:49 от bubentseto

# 70
  • Мнения: 401
Добро утро бременелки!

Днес ми е последен ден newsm44 и най-прекрасното е, че съм сама в офиса.......имам един колега, които не е виждал вода откакто попа го е кръстил и така смърди, че не се трае..........но за радост днес е командировка и поне последния ми ден няма да се мъча и дразня! smile3534

Желая Ви хубав ден!

# 71
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Добро утро и от мен. Записвам се в новата тема и аз. Благодараности за новата тема. При мен нищо интерено, вдигам си лека по лека хемоглобина. Хубав снежен ден - тук поне е снежен!

# 72
  • Мнения: 531
Момичета, какви са тези контракции от сега, я си почивайте повече.
Аз нали нямам, да не казвам голяма дума, и тези дни май гнездя Joy
Все ми се трият прозорци вчера и днес лъсках прозорци, успях малко и кухнята да поизчистя. Края на април почваме ремонт на едната стая-трапезария, където прокапа дъжда, но хола няма да можем сега, че трябва да изчакаме да замажат блока отгоре и така, което значи че най-вероятно на есен ще се рпави пак ремонт. Ама така е ние с тези 5 стаи всеки сезон по нещо правим, а вие с къщите не ви блазя. Пък така ми се иска и на мен къща Embarassed
Към варненските мами, които ще раждат в окръжна ,много моля някой ако има актуален списък да сподели. Аз помня само, че искаха 2 пакета лигнин и еднократни пелени, като подложка. Друго не се сещам, пък нямам време да ровя.
Въобще не съм се организирала относно покупките, купувам все по нещо, но не знам какво точно ще ми трябва, освен бебефон. Даже още се чудя с дълъг ръкав да взимам ли нещо...
Колички ние ще си караме с нашата, но като гледам 2012 година  я купихме , а сега тези марки които качвате даже не съм ги чувала. Нямам представа дали са хубави. Но гледам цените им са достъпни, дано и като качество да са добри и здрави най-вече.

# 73
  • Мнения: 519
Добър ден на всички!!!! Немога да повярвам април месец и сняг?????😲😲😲😲
За срещата аз съм много за защото мисля че малко или много си станахме близки все пак всеки ден всяка една от нас споделя как е минал денят и какви  мисли и тревоги минават през главата и.....хайдр ще се организира ме след паразниците
Оффф днес ме очаква един много скучен ден удома който ще премине в пране гладене чистене готвене .....мразя дните в които всичко това се е насъбрало  наведнъж....след малко ще ходя на Фантастико и ще видя дали я има тая магическа гъба
хайде момичета за сега хубав и по приятен ден от моя😂😂😂

# 74
  • Мнения: 493
hailie Честит рожден ден, бъди жива и здрава и много щастлива...и леко и безпроблемно раждане като му дойде времето   bouquet

След геройско удържане цели 2 седмици с по някакви грамажи...ето ме вече +10кг...а след великденските курабии и козунаци не ми се мисли какво ще е. Рафинираната захар определено провокира зависимост - ден не мога да изкарам без да хапна нещо с рафинирана захар, а първите месеци като бях зле така се бях очистила от нея....

отивам да сложа ориз с кайма за плънка и побутвам тук там и работата...успешен ден на всички

Общи условия

Активация на акаунт