Как да изпратя пратка до чужбина?

  • 13 414
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 19 027
имам приятели, които продават в ebay и пращат с обратна разписка до САЩ и Южна Америка
доколкото знам са доволни

# 16
  • Мнения: 2 237
Кенчето е малка консервена кутийка, запечатана, с логото от филма и описание по нея. Съдържанието и е неизвестно, предполагам има някакви семена, защото трябва да се отгледа растение в нея.

Най-важното в случая е, че ти си отговорен за пратката.
Ако тези семена са забранени, отговорен ще си ти.
При тези забрани извинението "не знаех, простете!" не важи.
Ако искаш да рискуваш, ок. Аз не бих.

# 17
  • Мнения: 109
Кенчето е малка консервена кутийка, запечатана, с логото от филма и описание по нея. Съдържанието и е неизвестно, предполагам има някакви семена, защото трябва да се отгледа растение в нея.

Най-важното в случая е, че ти си отговорен за пратката.
Ако тези семена са забранени, отговорен ще си ти.
При тези забрани извинението "не знаех, простете!" не важи.
Ако искаш да рискуваш, ок. Аз не бих.
Добре, а как точно ще съм отговорен? Ще ме потърсят да ме арестуват ли? Как тези семена са пристигнали в България и е нямало проблем да ги получа като подарък (тук да отбележа, че тези предмети са рекламни материали за филм, който е холивудска продукция и мърчандайза към него не е произведен и не е предназначени специално за България) - та значи, кенчето със семената някак е влязло в България, стигнало е до българския организатор на играта, който ми го прати на мен... а аз няма как да го изпратя извън страната? Истината е, че въпросното кенче се води като награда "растение в кен" и аз нямам абсолютно никаква идея точно какво растение ще изникне и точно какви семена има - защото идеята му е, че е изненада - и е неотваряно, така, че и не съм сигурен какво точно е вътре. Аз съм обещал на човека да му го изпратя така... неотваряно.
Мисълта ми е каква точно отговорност нося - опитвам да изпратя нещо, което някой решава, че е неприемливо, опасно, забранено - и какво се случва? Не ми дават да го изпратя? Арестуват ме? Глобяват ме? Как точно съм отговорен?

# 18
  • Мнения: 48
Бг пощи- по-сигурно и по-евтино. В Спиди са задължени да проверяват съдържанието на пратките.



# 19
  • Мнения: 3 031
Абе пращай си ги, не се притеснявай. До колкото разбирам кутийката е фабрично затворена.

С тракинг номера ще си следиш непрекъснато до къде е стигнала. А другото нещо е, че така не си позволяват да крадат /или поне намалява силно вероятността/.

# 20
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Истината е, че въпросното кенче се води като награда "растение в кен" и аз нямам абсолютно никаква идея точно какво растение ще изникне и точно какви семена има - защото идеята му е, че е изненада - и е неотваряно, така, че и не съм сигурен какво точно е вътре. Аз съм обещал на човека да му го изпратя така... неотваряно.
Ами я си представи че са семена от канабис. Тогава какво правим?

# 21
  • Мнения: 3 031
В рекламни материали от филм ще има канабис.. да бе.

# 22
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
В рекламни материали от филм ще има канабис.. да бе.
То и "Коста Конкордия" е превозвал туристи, но между другото и наркотици.

# 23
  • Мнения: 109
Естествено е, че няма да е канабис... мислил съм си го на шега... но е несериозно да се мисли, че Уорнър Брадърс ще си сложат името върху кенче с канабис и ще го раздават като награди за феновете на техен филм (в който между другото няма сцени с канабис, добре е да отбележа може би) 15

# 24
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Естествено е, че няма да е канабис... мислил съм си го на шега... но е несериозно да се мисли, че Уорнър Брадърс ще си сложат името върху кенче с канабис  15
И кой е филма ако не е тайна? Уорнър Брадърс нямат ли си представител в Русия на който да изпратят директно кенчето? Наркотици могат да се транспортират под всякаква опаковка.

# 25
  • Мнения: 109
Естествено е, че няма да е канабис... мислил съм си го на шега... но е несериозно да се мисли, че Уорнър Брадърс ще си сложат името върху кенче с канабис  15
И кой е филма ако не е тайна?
Интерстелар е филма. Предметите са тениска с логото на филма, специална магнитна левитираща писалка, тефтер и въпросното "растение в кен" - всичко с логото на филма. Не мисля, че Кристофър Нолан е тревоман и би одобрил подобна гавра  Grinning

# 26
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Интерстелар е филма. Предметите са тениска с логото на филма, специална магнитна левитираща писалка, тефтер и въпросното "растение в кен" - всичко с логото на филма. Не мисля, че Кристофър Нолан е тревоман и би одобрил подобна гавра  Grinning
Другото ще мине, но точно това неотваряемо кенче ще ти спре пратката по която и фирма да го изпратиш. Всичко което идва от ЕС се проверява на митницата в Русия - т.е. минава на скенер.

# 27
  • Мнения: 109
Интерстелар е филма. Предметите са тениска с логото на филма, специална магнитна левитираща писалка, тефтер и въпросното "растение в кен" - всичко с логото на филма. Не мисля, че Кристофър Нолан е тревоман и би одобрил подобна гавра  Grinning
Другото ще мине, но точно това неотваряемо кенче ще ти спре пратката по която и фирма да го изпратиш. Всичко което идва от ЕС се проверява на митницата в Русия - т.е. минава на скенер.
Какво ще се случи, ако стигне до там и спре на митницата? Ще се свържат ли с получателя или с мен? Ще ми я върнат ли.... или просто ще си я задържат?

# 28
  • Мнения: 14 705
За чужбина всички пратки се проверяват от служителя на гишето,който приема пратката.После се опакова и отзад се описва съдържанието на английски и цената в евро.За кенчето не знам дали ще го приемат или върнат.За ЕС са по-малко забранените неща.За Сащ повече.За Австралия и Нова Зеландия не може да си помислиш за семенца.Ако тук ги пуснат,там като нищо може да ги конфискуват.В щатите може да конфискуват нещо и да оставят бележка и дори предупреждение на получателя.Нищо,че не го е изпратил той.
Скенери по трасето има много.На нашето летище също.
Ако пратката е препоръчана може и да ти я върнат.

# 29
  • Мнения: 1 121
Изпращала съм много пакети с бг. Пощи. Всички са пристигали. Само до САЩ от 4-5 години пътуват по няколко месеца. Нещата, които ще пращам слагам в плик (от онези с балончета) но не запечатвам, а само надписвам, защото често в пощенския клон искат да знаят какво има вътре. В централна поща не ходя, защото там ги правят нещата сложно. Само в пощенския клон до нас. Забранени са храни, защото се развалят или пренасят зарази, но не са ми правили проблем за шоколад. Забранени са и семена, ама това е за опазване на местната флора. Семената са забранени и при пристигане със самолет, та затова съм пращала семена (пакетче копър) в малък пакет до САЩ. Реших, че най-много да го изхвърлят, но няма как да държат отговорен получателя, а мен оттук пък съвсем. Не изпращам с обратна разписка и препоръчано, а само с въздушна поща. За САЩ все едно е как ще се прати. Бави се и в двете посоки, но до Япония същото пакетче пристига за около седмица. 

Общи условия

Активация на акаунт