Как да изпратя пратка до чужбина?

  • 13 379
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 109
Здравейте,
от много отдавна не съм пращал нещо извън страната, но скоро ми предстои да изпращам малка пратка. Мисля да я пратя с Български пощи, защото май с друга фирма цените са космически. Мисълта ми е какви са изискванията, как трябва да е окомплектована пратката, трябва ли да е запечатана и надписана предварително? Има ли някаква допълнителна опция, която да гарантира по-сигурната доставка и колко би струвало? Доставката ще е за сметка на получателя, но трябва първо да знам колко ще струва, за да ми изпрати парите.
Проверяват ли се пратките и в какво състояние ще пристигне при него, защото човека ще си плати за това, което му пращам и е кофти да го получи в лошо състояние.
Има ли някакво ограничение на това, което може да се праща. Притеснява ме един от предметите и не съм сигурен дали няма да направят проблем. Това са рекламни предмети от един филм, които бях спечелил и фен на филма желае да ги закупи - тениска, тефтер, магнитна писалка... и предмета, който ме притеснява е кен с растение. Кенчето е малка консервена кутийка, запечатана, с логото от филма и описание по нея. Съдържанието и е неизвестно, предполагам има някакви семена, защото трябва да се отгледа растение в нея. Лека е и при растърсване едва се долавя, че има нещо. Дали ще направят някакъв проблем?

# 1
  • Мнения: 9 991
Плаща се не тегло, има забранени неща, не са надеждни бг. пощите. Последно като пращах пратка и исках гаранция, че няма да се счупи от бг. пощи ми казаха таква цена, че с еконт ми беше по-сигурно и по-евтино. Щом няма ти да поемаш пътните разходи, какво им правиш сметка?

# 2
  • Мнения: 127
Къде ще пращаш?

# 3
  • Мнения: 3 031
Изпращай с тракинг номер за проследяване на пратката, по-сигурно е.

# 4
  • Cavan, Ireland
  • Мнения: 316
Получавам от България с бг пощи, в кутии и тегло до 2 кг- 22 лева, оня ден получих килограм и нешо, беше отбелязано 15.50 на кутията, в пратката имаше лекарства, дори беше отбелязано в описанието какво е съдържанието, зависи какво се праща, аз получавам разни неща от сорта на книги и дребни подаръци/не толкова скъпи бижута и т.н. Ако е за пращане на нещо чупливо/ценно за прдпочитане е куриерска фирма. Един път съм ползвала услуги на DHL,  от тук до България, дойдоха и го взеха от нас, доставиха го в България на адрес за по малко от 24 часа, а4 плик с няколко документа вътре, 50ина грама може би, 80 евро  #Crazy

# 5
  • Мнения: 19 019
когато е с обратна разписка, до колкото знам са надеждни БГ пощи

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
бг-мамма знаеш къде е, а сайта на бг-пощи не го търсиш: http://www.bgpost.bg/?cid=47
А най-добре да питаш на място, че доста често се случва самите служители да си имат други изисквания.

# 7
  • Мнения: 8 906
Ползвам  speedy dpd economy за пратки над 10кг. Но за по-леки не мога да преценя дали е изгодна цената им, нямам база за сравнение.

# 8
  • York
  • Мнения: 826
Цените на Интерлогистика за чужбина са сходни с тези на Бг пощи, но според мен са по - сигурни  Peace

# 9
  • Мнения: 109
Здравейте! Благодаря на всики за отговорите! Аз съм прегледал сайта на Български пощи, но просто там не откривам описание на различните опции - примерно какво значи с оявена стойност, с обратна разписка и т.н. и колко над нормалната цена е това. Предметите не са чупливи, ще ги сложа в картонена кутия, просто ме притеснява да не вземат да ги отварят и да ги намачкат, защото има и хартиени предмети. Интересувам се за доставката, защото ако е твърде скъпа човека може да се откаже, понеже може да се окаже, че доставката ще му струва повече, от колкото плати за самите предмети. Говорил съм с него и иска да е с нормална поща. Пратката трябва да е до Москва. Интересува ме най-вече дали ще направят проблем за кенчето със семена, понеже някъде май е забранено да се пращат такива неща.
И най-вече както казах ме интересува да е готова пакетирана и надписана, или на място се запечатва? Преглежда ли се съдържанието когато е изпраща?

# 10
  • Мнения: 3 031
Направо си я пакетирай, никой няма да ти преглежда съдържанието.

# 11
  • Мнения: X
Напротив. Ако попадне на заядливи служителки, ще го накарат да я отвори пред тях като нищо.
Преди няколко месеца пращах на два пъти пратки до Австрия. Втория път е била отваряна от пощите в Австрия. А в Русия и на митница ще попадне вероятно.

# 12
  • Мнения: 3 031
Странно, никога не са ме карали да отварям нищо. Винаги опаковам вкъщи, по-удобно е.
Но иначе се случва да ги отварят докато стигне от А до Б, така е.

# 13
  • Мнения: 417
Съгласна съм,че с БГ пощи не е гарантирано,че пратката ще пристигне-било то цяла или,че изобщо ще пристигне.
Да,има забранени предмети,обикновено разни табла и плакати са окачени в пощенските клонове.
Пращала съм с БГ пощи пратка до Германия-е,пратката така и не пристигна.Нямаше кой знае какво в колета-книжки и разни джунджурийки.Отидох в пощата да попитам какво може да се е объркало,но не,никой не ми обърна внимание.Обслужващата жена на гишето беше една лелка,която просто реши да ми се накара.  Crazy

# 14
  • Мнения: 109
А описва ли се някъде какво изпращаш? И това с тракинг номера и обратната разписка какви гаранции дава? Може ли да се провери със сигурност кога пратката е доставена на получателя?

# 15
  • Мнения: 19 019
имам приятели, които продават в ebay и пращат с обратна разписка до САЩ и Южна Америка
доколкото знам са доволни

# 16
  • Мнения: 2 237
Кенчето е малка консервена кутийка, запечатана, с логото от филма и описание по нея. Съдържанието и е неизвестно, предполагам има някакви семена, защото трябва да се отгледа растение в нея.

Най-важното в случая е, че ти си отговорен за пратката.
Ако тези семена са забранени, отговорен ще си ти.
При тези забрани извинението "не знаех, простете!" не важи.
Ако искаш да рискуваш, ок. Аз не бих.

# 17
  • Мнения: 109
Кенчето е малка консервена кутийка, запечатана, с логото от филма и описание по нея. Съдържанието и е неизвестно, предполагам има някакви семена, защото трябва да се отгледа растение в нея.

Най-важното в случая е, че ти си отговорен за пратката.
Ако тези семена са забранени, отговорен ще си ти.
При тези забрани извинението "не знаех, простете!" не важи.
Ако искаш да рискуваш, ок. Аз не бих.
Добре, а как точно ще съм отговорен? Ще ме потърсят да ме арестуват ли? Как тези семена са пристигнали в България и е нямало проблем да ги получа като подарък (тук да отбележа, че тези предмети са рекламни материали за филм, който е холивудска продукция и мърчандайза към него не е произведен и не е предназначени специално за България) - та значи, кенчето със семената някак е влязло в България, стигнало е до българския организатор на играта, който ми го прати на мен... а аз няма как да го изпратя извън страната? Истината е, че въпросното кенче се води като награда "растение в кен" и аз нямам абсолютно никаква идея точно какво растение ще изникне и точно какви семена има - защото идеята му е, че е изненада - и е неотваряно, така, че и не съм сигурен какво точно е вътре. Аз съм обещал на човека да му го изпратя така... неотваряно.
Мисълта ми е каква точно отговорност нося - опитвам да изпратя нещо, което някой решава, че е неприемливо, опасно, забранено - и какво се случва? Не ми дават да го изпратя? Арестуват ме? Глобяват ме? Как точно съм отговорен?

# 18
  • Мнения: 48
Бг пощи- по-сигурно и по-евтино. В Спиди са задължени да проверяват съдържанието на пратките.



# 19
  • Мнения: 3 031
Абе пращай си ги, не се притеснявай. До колкото разбирам кутийката е фабрично затворена.

С тракинг номера ще си следиш непрекъснато до къде е стигнала. А другото нещо е, че така не си позволяват да крадат /или поне намалява силно вероятността/.

# 20
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Истината е, че въпросното кенче се води като награда "растение в кен" и аз нямам абсолютно никаква идея точно какво растение ще изникне и точно какви семена има - защото идеята му е, че е изненада - и е неотваряно, така, че и не съм сигурен какво точно е вътре. Аз съм обещал на човека да му го изпратя така... неотваряно.
Ами я си представи че са семена от канабис. Тогава какво правим?

# 21
  • Мнения: 3 031
В рекламни материали от филм ще има канабис.. да бе.

# 22
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
В рекламни материали от филм ще има канабис.. да бе.
То и "Коста Конкордия" е превозвал туристи, но между другото и наркотици.

# 23
  • Мнения: 109
Естествено е, че няма да е канабис... мислил съм си го на шега... но е несериозно да се мисли, че Уорнър Брадърс ще си сложат името върху кенче с канабис и ще го раздават като награди за феновете на техен филм (в който между другото няма сцени с канабис, добре е да отбележа може би) 15

# 24
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Естествено е, че няма да е канабис... мислил съм си го на шега... но е несериозно да се мисли, че Уорнър Брадърс ще си сложат името върху кенче с канабис  15
И кой е филма ако не е тайна? Уорнър Брадърс нямат ли си представител в Русия на който да изпратят директно кенчето? Наркотици могат да се транспортират под всякаква опаковка.

# 25
  • Мнения: 109
Естествено е, че няма да е канабис... мислил съм си го на шега... но е несериозно да се мисли, че Уорнър Брадърс ще си сложат името върху кенче с канабис  15
И кой е филма ако не е тайна?
Интерстелар е филма. Предметите са тениска с логото на филма, специална магнитна левитираща писалка, тефтер и въпросното "растение в кен" - всичко с логото на филма. Не мисля, че Кристофър Нолан е тревоман и би одобрил подобна гавра  Grinning

# 26
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Интерстелар е филма. Предметите са тениска с логото на филма, специална магнитна левитираща писалка, тефтер и въпросното "растение в кен" - всичко с логото на филма. Не мисля, че Кристофър Нолан е тревоман и би одобрил подобна гавра  Grinning
Другото ще мине, но точно това неотваряемо кенче ще ти спре пратката по която и фирма да го изпратиш. Всичко което идва от ЕС се проверява на митницата в Русия - т.е. минава на скенер.

# 27
  • Мнения: 109
Интерстелар е филма. Предметите са тениска с логото на филма, специална магнитна левитираща писалка, тефтер и въпросното "растение в кен" - всичко с логото на филма. Не мисля, че Кристофър Нолан е тревоман и би одобрил подобна гавра  Grinning
Другото ще мине, но точно това неотваряемо кенче ще ти спре пратката по която и фирма да го изпратиш. Всичко което идва от ЕС се проверява на митницата в Русия - т.е. минава на скенер.
Какво ще се случи, ако стигне до там и спре на митницата? Ще се свържат ли с получателя или с мен? Ще ми я върнат ли.... или просто ще си я задържат?

# 28
  • Мнения: 14 639
За чужбина всички пратки се проверяват от служителя на гишето,който приема пратката.После се опакова и отзад се описва съдържанието на английски и цената в евро.За кенчето не знам дали ще го приемат или върнат.За ЕС са по-малко забранените неща.За Сащ повече.За Австралия и Нова Зеландия не може да си помислиш за семенца.Ако тук ги пуснат,там като нищо може да ги конфискуват.В щатите може да конфискуват нещо и да оставят бележка и дори предупреждение на получателя.Нищо,че не го е изпратил той.
Скенери по трасето има много.На нашето летище също.
Ако пратката е препоръчана може и да ти я върнат.

# 29
  • Мнения: 1 121
Изпращала съм много пакети с бг. Пощи. Всички са пристигали. Само до САЩ от 4-5 години пътуват по няколко месеца. Нещата, които ще пращам слагам в плик (от онези с балончета) но не запечатвам, а само надписвам, защото често в пощенския клон искат да знаят какво има вътре. В централна поща не ходя, защото там ги правят нещата сложно. Само в пощенския клон до нас. Забранени са храни, защото се развалят или пренасят зарази, но не са ми правили проблем за шоколад. Забранени са и семена, ама това е за опазване на местната флора. Семената са забранени и при пристигане със самолет, та затова съм пращала семена (пакетче копър) в малък пакет до САЩ. Реших, че най-много да го изхвърлят, но няма как да държат отговорен получателя, а мен оттук пък съвсем. Не изпращам с обратна разписка и препоръчано, а само с въздушна поща. За САЩ все едно е как ще се прати. Бави се и в двете посоки, но до Япония същото пакетче пристига за около седмица. 

# 30
  • Мнения: 109
Изпращала съм много пакети с бг. Пощи. Всички са пристигали. Само до САЩ от 4-5 години пътуват по няколко месеца. Нещата, които ще пращам слагам в плик (от онези с балончета) но не запечатвам, а само надписвам, защото често в пощенския клон искат да знаят какво има вътре. В централна поща не ходя, защото там ги правят нещата сложно. Само в пощенския клон до нас. Забранени са храни, защото се развалят или пренасят зарази, но не са ми правили проблем за шоколад. Забранени са и семена, ама това е за опазване на местната флора. Семената са забранени и при пристигане със самолет, та затова съм пращала семена (пакетче копър) в малък пакет до САЩ. Реших, че най-много да го изхвърлят, но няма как да държат отговорен получателя, а мен оттук пък съвсем. Не изпращам с обратна разписка и препоръчано, а само с въздушна поща. За САЩ все едно е как ще се прати. Бави се и в двете посоки, но до Япония същото пакетче пристига за около седмица. 
Когато си изпращала този пакет с копър, обяви ли какво пращаш на гишето? Питаха ли те какво има вътре и т.н.?

# 31
  • Cavan, Ireland
  • Мнения: 316
Много зависи на какъв служител ще се попадне, майка ми праща от централен клон в Габрово, два пъти е занесла опаковано всичко, накарали са я да извади всичко от нейната кутия да си я вземе и да сложи всичко в кутия от пощата, от тогава си знае жената, носи си нещата "насипно" и там на място пред служителката слага в кутията и описва на разписката. След като ми прати лекарства последния път, защо да не може да се пратят семена например, според мен няма да има проблем  Thinking по скоро е важно как са опаковани.

# 32
  • Мнения: 3 031
Това ми изглежда ужасно. Ами че аз може вибратори да пращам или други лични неща. В Германия няма такава практика и много ме учудва, че у нас се прави така. 2 или 3 пъти съм пращала от София за чужбина и не са ме карали да отварям нищо, явно съм извадила късмет.

# 33
  • Cavan, Ireland
  • Мнения: 316
Съгласна съм, но има служители които се престарават със задълженията хаха. От Ирландия като пращам нищо не проверяват, само държат да знаят, че няма пари или течности в пакета.  Wink

# 34
  • Мнения: 4 841
Повечето хора споделяте опит с Европа и САЩ. За Русия обаче важат съвсем други правила. Изпращала съм  дотам два пъти, повече никога няма да си го причиня. Едната пратка пристигна, след хиляди перипетии и допълнителни разходи, а другата пропадна в небитието, и то не по вина на Български пощи.

Препоръчвам авторът да се консултира на място в пощата, по възможност - голяма, централна поща, където служителите са се сблъсквали с различни казуси и са по-компетентни.

# 35
  • Мнения: 109
Обясних и на получателя опасенията си и човека ми каза, че ако ме питат за съдържанието да обявя, че са филмови промоционални артикули и да се третира като такива, а не като някакъв биологичен материал от пощенския служител... макар, че като ги знам нашите служители може и да си имам ядове. Също така ме помоли при никакви обстоятелства да не се съгласявам да ги отварям! Ще опитам и дано нямам проблеми - само се чудя кой в крайна сметка е по-добрия вариант - в централна поща или в малък пощенски клон.

# 36
  • Мнения: 3 031
Като отидеш, огледай служителките. Отиди при някоя усмихната Simple Smile Успех!

# 37
  • София
  • Мнения: 3 077
TNT и DHL ползвам аз, на първите цените им са по-добри. Спиди дават най-добри цени за пратки на Балканите.

# 38
  • Мнения: 48
Служителите са задължени да проверяват съдържанието на пратката. Има доста неща които не могат да се изпращат.Пратката ще ви бъде спряна на митницата.
TNT и DHL  са доказани,но скъпи фирми.За Спиди вече ви казах.
Използвайте бг пощи.

И задължително застраховайте пратката/особено,ако сте решили да изпратите със Спиди/

# 39
  • Мнения: 1 121
Разбира се че не съм обявила, че има малко пакетче семена от копър. Аз тъй или иначе не правя опис на съдържанието. То няма и място на етикетчето за всичко. Е точно за копъра не остана място и го включих към "и др." пише се и някаква цена, Ама аз не пиша повече от 25 евро, въпреки че винаги е доста повече. Аз съм си избрала пощенския клон до нас, където са учтиви. Може да се прати от всеки пощенски клон с любезни служители. Не обичам да ровят в нещата вътре въпреки че им давам възможност ако искат да хвърлят едно око.
Изпращала съм много пакети с бг. Пощи. Всички са пристигали. Само до САЩ от 4-5 години пътуват по няколко месеца. Нещата, които ще пращам слагам в плик (от онези с балончета) но не запечатвам, а само надписвам, защото често в пощенския клон искат да знаят какво има вътре. В централна поща не ходя, защото там ги правят нещата сложно. Само в пощенския клон до нас. Забранени са храни, защото се развалят или пренасят зарази, но не са ми правили проблем за шоколад. Забранени са и семена, ама това е за опазване на местната флора. Семената са забранени и при пристигане със самолет, та затова съм пращала семена (пакетче копър) в малък пакет до САЩ. Реших, че най-много да го изхвърлят, но няма как да държат отговорен получателя, а мен оттук пък съвсем. Не изпращам с обратна разписка и препоръчано, а само с въздушна поща. За САЩ все едно е как ще се прати. Бави се и в двете посоки, но до Япония същото пакетче пристига за около седмица. 
Когато си изпращала този пакет с копър, обяви ли какво пращаш на гишето? Питаха ли те какво има вътре и т.н.?

# 40
  • Мнения: 14 639
Нито последните 4-5год.,нито доста по-отдавна пратките до Сащ са ми пътували по няколко месеца.Максимума беше еднократно 2м.,когато британците през декември 2010 се изложиха с 5см.сняг и спряха всякакви полети и се забатачиха цяла Европа,Сащ и т.н.Иначе до две седмици са там.По тракинг номера виждам как същата нощ пратката напуска Б-я.Изпращам от центр.поща София.Винаги на всички клиенти се проверяват ръчно от служител вещите,не само мойте.Те също се подписват.В компютрите има дата и час и името на служителя приел пратката.Това е моят личен опит и въобще не ме притеснява проверката за сигурност.

# 41
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Един път ми се наложи да пращам до Англия. Мислех да е с БГ Пощи за по-евтино, но искаха да им отворя пред тях пратката, която старателно си бях опаковала, а и беше чупливо нещото, та съвсем нямаше вариант да я разопаковам, за да им начеша крастата. Минах през Еконт, обявиха ми цена около 100лв, подминах ги и заминах към Спиди - 50лв ми взеха, нито отварях, нито нищо, а и тракинг номер си имах.

# 42
  • Мнения: 1 121
Нито последните 4-5год.,нито доста по-отдавна пратките до Сащ са ми пътували по няколко месеца.Максимума беше еднократно 2м.,когато британците през декември 2010 се изложиха с 5см.сняг и спряха всякакви полети и се забатачиха цяла Европа,Сащ и т.н.Иначе до две седмици са там.По тракинг номера виждам как същата нощ пратката напуска Б-я.Изпращам от центр.поща София.Винаги на всички клиенти се проверяват ръчно от служител вещите,не само мойте.Те също се подписват.В компютрите има дата и час и името на служителя приел пратката.Това е моят личен опит и въобще не ме притеснява проверката за сигурност.
През последните 5-6 години нито една пратка не е пътувала до САЩ за по-малко от 2 месеца. Пращала съм подарък за Коледа, а е пристигал малко преди Великден. Рекордът беше малък пакет подарък за мен изпратен от САЩ в началото на август 2014 и получен на 30 януари 2015. Няколко пъти се обаждах да питам за него. Тракинг номерът показва, че пратката е излязла от страната (САЩ)  много бързо, но какво става след това?  newsm78 Разбира се вдигнах скандал, ама нашата поща се оказа само отчасти виновна, защото пратката пристигнала в края на октомври. Добре че никога нищо не се е губило. Подобно преживяване имах и с пратка от Унгария. Само 2 месеца забвяне. До Япония обаче пратките пристигат за най-много седмица. Не знам защо има такава разлика. По един и същи начин ги пращам от едно и също място.

# 43
  • Мнения: X
За чужбина всички пратки се проверяват от служителя на гишето,който приема пратката.После се опакова и отзад се описва съдържанието на английски и цената в евро.За кенчето не знам дали ще го приемат или върнат.За ЕС са по-малко забранените неща.

Аз преди 9-10 месеца изпратих по Български пощи 7 кашона с общо тегло от около 100 кг. В страна от ЕС ги изпратих и получателят бях аз. Синът ми и мъжът ми донесоха кашоните отворени, защото мислехме, че ще ги проверяват, но уви, никой нищо не провери. Бланките ми ги дадоха сама да си ги попълня и писах книги, детски играчки и подобни. Всъщност имаше всякакви неща. Цени не съм писала, казаха че може и без това. Преди да отида в БП проверих всички възможни варианти вкл. и част от контейнер. Оказа се, че техните цени са много много по-ниски от на всички останали. За горното количество платих към 900 лева и пак беше несравнимо по-евтино. Само че да не казвам в какъв вид дойдоха кашоните. Освен че бяха накъсани, два от тях бяха срязани и липсваха вещи.

# 44
  • Cavan, Ireland
  • Мнения: 316
На мен един път ми се е губила пратка от тук до България, в описанието сложих магнити-сувенири и шоколад (от зимната ни почивка). След като е пристигнал в София му се губят следите, не съм за 3 тоблерона, шепа бонбони и няколко магнита като цяло, въобще не ми се разправяше, просто си мисля понякога, колко грозно би било някой да ти вземе пакета заради парче шоколад...ама хора всякакви. Или ще пътува загубен още няколко месеца докато не му изтече срока на годност...то и аз с какъв акъл пращам шоколад де, но от страната на шоколада беше купен, уж да зарадвам ближните, минало заминало Wink

# 45
  • Мнения: 6 993
Аз наскоро пращах до САЩ, месец и няколко дни отне, като приятелката ми каза, че те стигат за седмица нещата, но в техните митници се бавят.
Пратих детска книга, 18 лв ми взеха, с тракинг номер и препоръчано. Носих си книгата, не я бях опаковала, дадоха ми плик с балончета от там.
От Ирландия ни пращаха скоро - бисквити, шоколади и детски играчки, за около седмица дойдоха. Обаче не пишеше шоколад, ами sweets  Laughing Тя и кумата ни се притесняваше, че ще ни ги изядат и няма да дойде пратката  Laughing

# 46
  • Мнения: 109
Днес или утре ще ходя да пращам.
Ето това е въпросното кенче:



# 47
  • София
  • Мнения: 528
Пращал съм пратки  със Спиди до Холандия няколко пъти, кашоните си ги опаковах винаги в къщи, там дори не питаха за съдържание. Доставката винаги е била за до 5 работни дни и цената за пратка над 23 кг. беше около 30  и няколко лева с включен тракинг номер. За пратка в обратна посока съм правила и заявка от България за адрес е Холандия откъдето да вземат пакетите и плащането беше при доставка на пратките до адрес в България.

# 48
  • Мнения: 109
Добре де, приеха пратката, имам тракинг номер, прибрах се у нас и първата ми работа беше да пробвам номера, за да го пратя след това и на получателя. Е да, но след като го въведа в полето и дам да търси ми изписва "No information, please check your item identifier". Номера е правилно написан, на страницата им има и пример как да се изпише международен номер, написан е правилно, но ми дава това...
Трябва да се изчака ли или има някакъв друг проблем?

Последна редакция: вт, 07 апр 2015, 16:47 от ANONIMNIQ

# 49
  • Мнения: X
Да, трябва да изчакаш, обикновено след 1-2 дни се появява.

# 50
  • Мнения: 109
А да... сега се сетих, че ми казаха да не изписвам целия номер, а само след първата буква... така ми излезе информация сега, но ето какво ми пише в едното поле:
"Пратката не подлежи на проследяване, Проследява се само препоръчана пратка."
WTF?! Нали за това поисках да е с тракинг номер, И ИЗРИЧНО КАЗАХ С ПРЕПОРЪКА... какъв им е проблема сега? Реалната информация още не е отразена, или нещо ме прекараха? Може би като изчакам 1-2 дни ще се променят нещата... дано, защото не искам получателя да се чувства нещо излъган.
и сега видях, че и на касовата бележка пише "преп." което трябва да е препоръчана.

Последна редакция: вт, 07 апр 2015, 16:58 от ANONIMNIQ

# 51
  • Мнения: 3 031
Аз бих се обадила да ги питам.

# 52
  • Мнения: X
Щом имате проследяващ номер, значи е препоръчано. Имайте търпение.

# 53
  • Мнения: 109
ОК, ще почакам 1-2 дни и ако все още има проблем ще им звънна да попитам. Между другото го раздрусаха кенчето, но се направих на ударен, че не съм много сигурен какво е ... нещо женицата каза, че като някакъв прах било, ама си го взеха. Само каза, че храни отказвали, както и шоколадови яйца и други такива.

# 54
  • Мнения: X
Само дето за съжаление тракинг номерът понякога показва пътя на пратката само до излизането ѝ от страната. Не знам как е с руските пощи, но съм пращала до Великобритания и Австрия, и никога не е имало информация за пратката ми на техните сайтове.

# 55
  • Мнения: X
Ето един добър сайт за проследяване https://www.aftership.com/courier/
Въвеждате номера и натискате Track.
След като получите това (или подобно) съобщение
Insert item into bag (Otb) and Send item abroad Влагане на пратка в чувал (C 09) и изпращане в чужбинаBulgarian Posts
SOFIA LC/AO


се прехвърляте на Europe и цъквате върху Russian posts. https://www.aftership.com/courier/russian-post И зачаквате пратката да се появи там. Това няма да се случи незабавно обаче  Peace

# 56
  • Мнения: 109
Ами на сайта на Български пощи уж пише, че след напускането на страната трябва да продължи да се отразява вече на сайта на страната получател.
Иначе малко ме одраха за доставката... доста по-малко я изкарвах, макар, че нямам кантар .. но го изкараха почти 1 килограм, при положение, че вътре има една тениска, един химикал, един не особено дебел тефтер и кенче, в което на дъното се търкалят някакви семенца - и всичко това с кашончето излезе 932 грама, но явно съм загубил преценка за тегло.

# 57
  • Мнения: X
От 501 до 1000 грама цената е една и съща.

# 58
  • Мнения: 109
Ето един добър сайт за проследяване https://www.aftership.com/courier/
Въвеждате номера и натискате Track.
След като получите това (или подобно) съобщение
Insert item into bag (Otb) and Send item abroad Влагане на пратка в чувал (C 09) и изпращане в чужбинаBulgarian Posts
SOFIA LC/AO


се прехвърляте на Europe и цъквате върху Russian posts. https://www.aftership.com/courier/russian-post И зачаквате пратката да се появи там. Това няма да се случи незабавно обаче  Peace
Благодаря много за този сайт!

Колкото до цената според теглото - да, видях, че е една и съща цената, просто дори и 500грама не мисля, че има, камо ли пък почти килограм, но нищо, няма да се циганя, а и не е за моя сметка доставката, макар, че ги бях сметнал по-скоро до към 12 лева максимум за доставка, а излезе 22лв.

# 59
  • Мнения: 417
На мен един път ми се е губила пратка от тук до България, в описанието сложих магнити-сувенири и шоколад (от зимната ни почивка). След като е пристигнал в София му се губят следите, не съм за 3 тоблерона, шепа бонбони и няколко магнита като цяло, въобще не ми се разправяше, просто си мисля понякога, колко грозно би било някой да ти вземе пакета заради парче шоколад...ама хора всякакви. Или ще пътува загубен още няколко месеца докато не му изтече срока на годност...то и аз с какъв акъл пращам шоколад де, но от страната на шоколада беше купен, уж да зарадвам ближните, минало заминало Wink
Гадно е ,да.Най-кофти обаче ми става,когато съм пратила нещо на дете на моя приятелка,както стана. Rolling Eyes Едва ли немците са хвърлили око на картички,шоколади и книжки,де,ама... Grinning
Случвала се е и от БГ пощи да ми пратят пратката в Кърджали... #Crazy От къФ зор,аз живея на 400 км от там...Иначе всичко,свързано с получателя-адрес,имена,град,пощенски код беше точно написано от подателя .От САЩ пък вече 2 месеца приятелите ми не могат да си получат документите,за които ми беше казано,че ще пристигнат до месец. #2gunfire

# 60
  • Мнения: 109
Вече се успкоих - проследяването работи. Късно снощи са я изпратили за чужбина и сега би трябвало да продължи проследяването от Руските пощи но да видим.

# 61
  • Cavan, Ireland
  • Мнения: 316
Браво, и да кажеш като пристигне. Аз като пращам винаги ми дават бележка с номер, но мога да проследявам само препоръчани пратки, обикновените съм им пробвала номера и след два, пет, десет дни, казва ми, че номера е грешен, затова само препоръчано пращам.

# 62
  • Мнения: 109
Да, ще кажа когато пристигне. За сега още няма инфо при Руските пощи, но и не съм сигурен за колко време горе-долу стига до тях. Препоръчана пратка с предимство е и интересното е, че според тракинга още на същата вечер когато я изпратих е опакована в чувал и изпратена извън България.
А при руснаците ако отиде на митницата това дали ще се отрази някъде, за да знаем какво става?
За сега съм спокоен... вече ще видим за колко време ще стигне и в какво състояние.

# 63
  • Мнения: 109
Някой може ли да обясни какво значи това:
Цитат
Таможенное оформление - Выпущено таможней

# 64
  • Мнения: X
Пратката е минала през митницата  Peace

Сега ще премине през център за международен обмен, сортировъчен център и оттам вече  трябва да попадне в пощата на твоя човек  Peace

Скрит текст:

# 65
  • Мнения: 109
Пратката е минала през митницата  Peace

Сега ще премине през център за международен обмен, сортировъчен център и оттам вече  трябва да попадне в пощата на твоя човек  Peace

Скрит текст:
Благодаря! Simple Smile

# 66
  • Мнения: 109
Вчера човека си получи пратката успешно. Като цяло повече се забави на руска територия от колкото по пътя. Simple Smile

# 67
  • Cavan, Ireland
  • Мнения: 316
Супер, значи всичко е минало добре Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт