Има ли филм, който да ви е повлиял емоционално извънредно много?

  • 13 197
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11
- The green mile
- Shawshank redemption
- The pursuit of happiness
- Pride and prejudice
- Pearl harbor
- Dear John
- Gladiator
- Braveheart
- The pianist

Със сигурност има и други, но тези сасе запечатели най-силно в съзнанието ми.

# 31
  • Мнения: 61
The Broken Circle Breakdown - разтърстващ филм...

# 32
  • София
  • Мнения: 1 037
Доста са, но тези, които напоследък са ме изваждали от равновесие са: Отива една жена при лекаря, Кафе дьо Флор и Любовта обича съвпаденията.

# 33
  • Сoфия
  • Мнения: 295
Много филми са ме разтърсвали, но "Убийството на Сорая М" ме "взриви".
Брутален, истински, силен....цяла нощ плаках след като го гледах...После се осмелих само 1-2 пъти да го гледам отново...но ще повторя определено.

# 34
  • Мнения: 2 843
Last Tango in Paris /Ultimo tango a Parigi/ (1972);

One Flew Over the Cuckoo's Nest (1975);

Няколко филма на Ким Ки Док, особено:

Dream /Bi-mong/ (2008)

Spring, Summer, Fall, Winter… and Spring (2003)

Пропуснах и Zhang Yimou с Raise the Red Lantern; изобщо, от сравнително новите филми, май само азиатски ме впечатляват.

Последна редакция: ср, 29 юли 2015, 19:30 от Аглая Епанчина

# 35
  • София
  • Мнения: 62 595
The Hours

Престъпление и наказание - както каласическите, така и интерпретациите

Дванайсет - руския, но и първообраза Дванайсет разгневени мъже

От нашенските са много, нямат изброяване, сега се сещам за
- равновесие
- щурец в ухото
- самодивско хоро

# 36
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Rundskop
По недобър начин, не бих се върнала към него.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 818
-titanic
-the shawshank redemption
-a walk to remember
-a single man
-the green mile
-the pianist
*последните четири ме депресираха страшно много, особено a single man, а за Титаник, колкото и пъти да го гледам винаги плача за Джак и се чудя тая защо не се отмести малко на дъската, за да има място и за него  Grinning*
-the ring
-exorsist
*най-страшните филми, които съм гледала и добре че не ги гледах на тъмно, защото иначе после нямаше да мога да заспя  Grinning, въпреки че в тях не са най-отвратителните неща, които съм гледала и от които после бях дни наред в шок и ужас като отвратителната сцена с бебето в a serbian movie, а и онази със сина на главния и разбира се hannibal 2x08, никога няма да забравя този епизод и сцените с онзи кон*

# 38
  • Мнения: 4 500
.......който буквално ме потресе е " Убийството на Сорая М." След него не можех да се съвзема със седмици, не мога нито да приема, нито да разбера отношението към жените като цяло в някои части на света, дори и в днешно време.
(
Филм, който може да те извади от строя за дълго време....И определено не е за хора със слаби нерви. Мен ме бяха предупредили, но аз, не, ще го гледам Thinking Е, разтресе ме яко ooooh!

Гледах го преди 2 часа. В тази тема чух за него за пръв път. Не знам какво да кажа  Confused

# 39
  • Мнения: 2 452
Филмът който най-много ме е разтърсил е Изкуствен интелект (Artificial intelligence)

# 40
  • Мнения: X
"Английският пациент"

# 41
  • Мнения: 725
Samsara  Peace Няма думи който да опишат вълнението ми всеки път когато го гледам, отново и отново....

# 42
  • Мнения: 980

Дом за нас - с Кейти Бейтс (обожавам я)

Всички филми, които съм гледала с хлапето, което играе с Брус Уилис в 'Шесто чувство'.

Имаше един Японски или Китайски филм, даже заглавието му не помня - разказваше се за самотна майка и сина и, как мизерно живеят, без трохичка храна, на студено ... и накрая майката халюционира и прави нещо ужасно. Нарочно не казвам какво, за да не издавам финала, ако някой реши да го изгледа.Този филм ме разтърси така жестоко, че ми се плачеше после цяла седмица. За съжаление не си спомням името.

Друг филм, който ме разплака е Пустинно цвете.

Подобен на него е 'Леля ми дойде' - турски, много тежък. Докато го гледах ми дойде да разстрелям почти всички участници в тези престъпления срещу горките деца!  #2gunfire

Gone Girl - тук нямам думи просто. Трябва да се изгледа.

Ще допълвам като се сетя за още.

# 43
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
http://www.momichetataotgrada.com/article/pustinno-cvete-na-ueri … html#.VdCwLPmqqko
Пустинно цвете
Убийството на Сорая М
Да поговорим за Кевин
Списъка на Шиндлер

Изкуплението Шоушенк
Има и още ,но тези са на първо място.

# 44
  • България
  • Мнения: 6 213
Портретът на Дориан Грей
Шагренова кожа

Общи условия

Активация на акаунт