За "различните деца" - отново нищо ново

  • 18 513
  • 401
  •   1
Отговори
# 345
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Честно казано, не са малко колегите, които си позволяват да заменят часовете по ФВС с други, а това е огромна грешка, ясно е . Обаче и много родители го омаловажават , мълчат си , и всичко тече ли, тече. Обаче в пети клас, учителят по ФВС веднага става лош, защото почва да изисква.

"Великани и джуджета" е подходяща за подготвителна част на урока, понякога и за заключителна. Не си представям как по цял час се играе само тя.

# 346
  • Мнения: X
Да! Дори ще бъдат приятелчета.
  bouquet

# 347
  • Мнения: 127
Честно казано, не са малко колегите, които си позволяват да заменят часовете по ФВС с други, а това е огромна грешка, ясно е . Обаче и много родители го омаловажават , мълчат си , и всичко тече ли, тече. Обаче в пети клас, учителят по ФВС веднага става лош, защото почва да изисква.

"Великани и джуджета" е подходяща за подготвителна част на урока, понякога и за заключителна. Не си представям как по цял час се играе само тя.

Ти сериозно ли ... има възмущаващи се от физическата подготовка на децата? При това масово затлъстяване и заболеваемост?!

# 348
  • Мнения: X

Ти сериозно ли ... има възмущаващи се от физическата подготовка на децата? При това масово затлъстяване и заболеваемост?!

Много се надявам родителите на децата от класа на моята третокласничка да са изключение, но никой не се възмущава, че от 4 часа ФВС седмично я се проведе 1, я не. Напротив, родителското тяло блее очаровано, че вместо физическо детето е имало математика или БЕЛ.  ooooh!

# 349
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Точно!

# 350
  • Мнения: 11 970
В първото училище на сина ми често се заменяше физическо от друг предмет
- защото имало дъжд
-защото пипали обръчите на по-големите и са наказани
-защото трябва да се готвят по математика
-защото се съвпаднали др. часове във физкултурния салон.
-защото има репетиция за нещо си и часът по физ. е най-подходящ

Аз разбирах по начина, по който е подредено екипчето на детето- така, както аз го подреждам, така го и намирах понякога.

Една-две майки мърморехме, но общо взето родителите приемаха ситуацията.

# 351
  • Мнения: 12 675
Не знам сега как са часовете по физическо, но по мое време бяха пълен ужас и пародия. В рамките на 45 мин. трябва да се преоблекат 2 пъти и да се явят потни и мръсни за другия час. Никога не съм го смятала за важно, спортът си набавяха извънкласно.

# 352
  • Мнения: 11 970
Не знам сега как са часовете по физическо, но по мое време бяха пълен ужас и пародия. В рамките на 45 мин. трябва да се преоблекат 2 пъти и да се явят потни и мръсни за другия час. Никога не съм го смятала за важно, спортът си набавяха извънкласно.

И сега е така за преобличането, с тази разлика, че доколкото имам представа,често този час често е ориентиран като последен.
За мен е важно в определен отрязък от време децата да станат от чиновете и да поиграят.Не винаги се хвърля толкова енергия, че да се потят, особено малките до ІV клас

Аз мразех физическо, защото не можех да прескачам коза и да хвърлям топка.Иначе спортувах , но не с особени успехи.

# 353
  • Мнения: 54 675
При нас до 7 клас нямаше преобличане.
А аз така старателно се бях подготвила за 1 клас. Grinning

Сега в ЕГ имат условия, но пък нямат време и горе-долу е пак същото. Mr. Green

# 354
  • Мнения: 24 467
Ако зависеше от мен, децата щяха да имат всеки ден по един час физическо- и полезно и разтоварващо. Малкият ми син има часове сутрин, за І час и това е отлично, т.к. оказва изключително събуждащо въздействие. За жалост не е всеки ден. Някогашната утринна ведрина изобщо не беше някакво просто съчинение. Не случайно и сега има държави по света, в които сутрин дори възрастните загряват с упражнения. Но от заседналия нашенец това трудно може да се схване.
Грубо нарушение е замяната на един час с друг, особено на така необходимото физическо с нещо, което заковава допълнително на чина в класната стая и омебелява още повече и без друго омебелените до крайност български деца. Смятам, че за това нарушение на плана следва да се сигнализира в Инспектората.

# 355
  • Мнения: X
Ако зависеше от мен, децата щяха да имат всеки ден по един час физическо- и полезно и разтоварващо. Малкият ми син има часове сутрин, за І час и това е отлично, т.к. оказва изключително събуждащо въздействие. За жалост не е всеки ден. Някогашната утринна ведрина изобщо не беше някакво просто съчинение. Не случайно и сега има държави по света, в които сутрин дори възрастните загряват с упражнения. Но от заседналия нашенец това трудно може да се схване.
Грубо нарушение е замяната на един час с друг, особено на така необходимото физическо с нещо, което заковава допълнително на чина в класната стая и омебелява още повече и без друго омебелените до крайност български деца. Смятам, че за това нарушение на плана следва да се сигнализира в Инспектората.

+1. Важно е децата да се раздвижат и то по възможност на чист въздух. В понеделник редовно вместо 1 дъщеря ми има 3 часа математика. Просто физическото и часът на класа се превръщат в часове по математика. Представям си какъв е коефициентът на полезно действие на дете в трети клас, което има 6 учебни часа, 3 от които математика. И го казвам като родител на дете, което всеки божи ден решава допълнителни задачи от математически състезания.

# 356
  • Мнения: 722
Не знам сега как са часовете по физическо, но по мое време бяха пълен ужас и пародия. В рамките на 45 мин. трябва да се преоблекат 2 пъти и да се явят потни и мръсни за другия час. Никога не съм го смятала за важно, спортът си набавяха извънкласно.

Споделям напълно. А сега си представете да потичате 45 мин с още два класа в безобразен салон /включващ и разбито дюшеме, в дупките свободно може да пропадне детско краче/, след което на потния си гръб и повмирисани подмишници да облечете сухите дрешки, да смотаете мокрия екип в раницата и да го разнасяте до след обяд. Не, благодаря. Спортът се наваксва в свободното време - топка, обръч, колело, тротинетка, пони, горска разходка.

С игра в прашния салон не се бори нито затлъстяване, нито заболеваемост. За нормативите за време /бягане/ и скок дължина да не говорим... Да сте ги поглеждали? Средностатистическо дете ще ги покрие за тройка плюс.

# 357
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Аз също съм против спорта в училще в този му вид.
Покриването на нормативи само може да откаже учениците от физ. възпитание.
Мен щяха в 9-ти клас да ме оставят на заварка, защото не мога да ги покрия. Всеки час скачах, бягай, хвърлях топка... ама нъцки. Crazy

# 358
  • Мнения: 722
Парадоксалното беше, че абсолютно кухи лейки, оставащи всяка година на поправка по български и математика, имаха шестици по физическо, а много добри и отлични ученици имаха тройки-четворки по физическо и макар да не влиза оценката в дипломата, събаряше срочния успех, та оттам много здрави деца се освобождаваха с фалшиви бележки.
Спортът е за всички, но нормативът е абсурд. Абсолютно същото мисля за количественото оценяване по рисуване и музика.
Аз също освободих дъщеря си от физическо - с астма в салона е лоша идея. Осигурила съм й занимания на открито - изброените в горния ми пост.

И съвсем по темата - мога да кажа, че "специалното" ми дете започна по малко да се адаптира в градината. И заслугите за това са главно на едната учителка - просто го прие какъвто е и му помага във всичко и най-важното - напомня му непрекъснато къде е границата и къде той трябва да се съобрази с останалите и да направи това, което му е по силите.

Последна редакция: пт, 17 апр 2015, 10:32 от Мама Звярка

# 359
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
При нас, след 9-ти клас, дойде друг учител. Той реши, че вместо да рипаме из двора и салона, може да ходим на каланетика и фитнес в близката спортна зала. Така преди или след училище, в зависимост от смените, ходихме 2 пъти на седмица по 1 час в тази зала. Имаше съблекални и душове с топла вода.
Който ходеше там, не покриваше нормативи и нямаше нужда да рипа в часовете. Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт