Професионални серии за коса - тема 78

  • 60 894
  • 734
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 211
Тези Фито са медицински ако не се лъжа, а не професионални..... аз въобще не съм доволна, много силни ми идват!

# 241
  • Мнения: 1 324
А утре чакам този крем, много ми е интересен да го сравня с  KEUNE SO PURE Laughing Laughing Laughing Simple Smile
http://www.keunehairshop.com/products/details/35

DELI22, ти си къдрава за връзване  Laughing
А забелязала ли си от кои маски/балсами къдриците ти са по-изразени. Напоследък всичко ми изправя чупките с изключение на една маска на Алверде  Rolling Eyes

Вивиан, можеш ли да кажеш кое даде жилавостта на косата ти. Здравина и хидратираност успявам да постигна, но тази жилавост още я бленувам.

vv88, "медицинска козметика" по принцип няма, но определението си се употребява масово за продуктите, продавани в аптеките. Фито не са лоши. Съдържат много растителни масла и екстракти. Ползвала съм преди много време техен финиш за суха коса Phyto 9 и ми хареса. Дори мисля, че повторих покупката.

danilu, това хидратираща серия ли е? Ще се радвам на отзиви  Peace

# 242
  • Мнения: X
Letsgo , имаш страхотна коса  Heart Eyes  Flutter Пробвала ли си серии за къдрави коси ?
Не съм Дели  Laughing , но при мен хидратацията подчертава къдриците,прави ги подвижни,живи и еластични - точно каквито ги искам  Crazy

# 243
  • Мнения: 1 304

Letsgo, интересно ми стана "къдрава за връзване", хах Simple Smileтака си е, всеки какво ли не иска да  види и опита, пък то да се окаже още по-добро,било то тук в темата за коса , или в тази за грим Simple Smileкосата ми изразходва такива кремчета много Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Предимно от хидратиращи шампоан и  маски косата ми става много податлива на начупване, еластична, мека, жилава и така става с по-добре оформени къдрици, но не съм се установила за сега от коя марка къдриците са по-изразени Simple Smile

# 244
  • Ловеч
  • Мнения: 729
Здравейте!
В момента позлвам шампоан CHI със златната капачка, маска Mythic Oil, термозащита на Loreal от серията Liss и Matrix Biolage с масло от моринга. След измиване и изсушаване със сешоар косата ми е права, мека и с блясък, но на другия ден вече е леко начупена в краищата. Бих искала, ако има възможност да се запази първоначалния и изправен вид до следващото измиване 2-3 дни.
От скоро използвам професионална козметика и не ми е съвсем ясно. Blush
Да припомня: косата ми е изрусена, дълга, с нормален косъм и нормална гъстота
Ще съм ви много благодарна за съветите Heart Eyes

# 245
  • Мнения: 785
Здравейте, момичета  Hug
Благодаря за хубавата тема, Фрея  bouquet

На въпросите:
1.От кой продукт/продукти забелязахте видимо засилване на растежа на косата си?
Май от нищо Laughing Моята все си расте до едно ниво, каквото и да правя. Сега съм на ампулите Анаген на Напура, ама не съм кой знае колко редовна и не знам дали ще има ефект. Имам някаква надежда, ама надали Grinning

2."Ударна доза протеин" и “ударна доза хидратация?”
От доста време косата ми няма нужда нито от ударен протеин, нито от ударна хидратация. Наблягам на по-натуралните продукти при измиване и косата ми се чувства добре. Любим продукт в момента, с който си чувствам косата с много живот в нея и след който ми се оформят най-добре къдриците, е балсамът John Masters Organics - Citrus & Neroli Detangler Peace
И все пак, "ударните" протеини, които съм ползвала и смятам, че са доста добри, са ш-н и балсам Алтерна Рипеър и ш-н и маска Редкен Екстрийм
Макар че в този период ги избягвам, е хубаво, че ги имам под ръка. Имам пресен пример от днес.
Напоследък много си изтормозих косата с маши и преси и връхчетата сдадоха багажа - цъфнаха и се късат на поразия ooooh! Днес реших, че харесва й не харесва, ще я напротеинча с ш-н и балсам Алтерна Рипеър. Преди това обилно се омазах с масла, защото очаквах страшна сухота след тази серия. След баня сложих повече от маслото на Шу и от крема с камелия на Шу и оставих да изсъхне сама. Резултатът беше неочакван - мека и добре подредена коса. Явно все пак е имала нужда от малко протеинче след тоя тормоз по празниците.

"Ударна доза" хидратация нямам. А и досега силно хидратиращи серии никога не са ми се отразявали добре - косата ми става прекалено пухкава и безконтролна или прекалено сплескана. Това не значи, че не обичам хидратация, напротив. Просто гледам добре да съобразя продукта според нуждите. Отдавна разбрах, че "ударните" продукти не са за всяка коса, а за силно изтормозена, и това, че са по-силни като действие, не означава, че ще дадат по-добър резултат - точно обратното.

Жани, страшно много ти харесвам косата Heart Eyes То гъстота, то къдрици... Crazy Heart Eyes Видях в предишната тема, че си ми дала отзив за крема на Себастиан. Благодаря ти Hug Аз почти бях убедена, че няма да ми хареса и на мен. Даже не се изкуших този път. Просто хидратиращите финиши за къдрава коса са по-скоро за леко до средно чуплива. Една по-къдрава коса има нужда и от нещо, което да фиксира вече оформените къдрици, иначе бързо се отпускат и се разпиляват. Понякога много се ядосвам на това, че производителите не са коректни и в описанието на даден продукт не пишат за какъв тип къдрици е подходящ - за спираловидни ли, за по-ситни ли, за по-отпуснати и вълнообразни ли.... Лепват едно "за къдрици" и край Grinning А то от къдрици до къдрици - разлика от земята до небето.
Ама с този гел на Керастаз ми привлякохте вниманието Flutter Щом е гел, може и да се сработя с него. Даже и с фиксация - мммм чудничко  Laughing Жани, пак от тебе чакам отзиви Hug На Дели виждам, че много добре й се отразява, ама аз от нея много не се ръководя - къдриците ни са много различни. Но да си кажа и аз - Дели и на мен най-много ми харесваш на последната снимка с гела на Керастаз Hug

Letsgo, много ти е красива косата Heart Eyes Да не те отказвам, ама не вярвам да успееш да оформиш чак букли. Твоята коса ми изглежда почти права, като само в края е начупена. Ако заложиш на продукт с фиксация, най-вероятно ще ти стане на клечки. Надали търсиш такъв ефект. Ако пък сложиш някое леко кремче без фиксация, пак не мисля, че ще успее да ти я начупи повече Thinking
Мислила ли си за спрей за плажен тип прическа от сорта на Бохо-то? Момичетата с прави коси много го хвалят, че им прави чупки. При теб може и да подчертае чупките, които си имаш. Има и други варианти на други марки, но това сякаш е най-коментирано. Има подобен спрей и на Bumble & Bumble - Surf спрея. В чуждестранни форуми съм чела хубави отзиви и за него.

Последна редакция: чт, 16 апр 2015, 00:28 от bellisssima

# 246
  • USA
  • Мнения: 7 369
Фито при нас се продават редом до другите про грижи,а и цените им са като за такива.От нещата,които съм пробвала,не бих ги сложила в личният ми топ 5.

Днес ползвах Caviar Replenishing Moisture шампоан и балсам.Косата ми е прекрасна.

Последна редакция: чт, 16 апр 2015, 06:50 от Beautyholicа

# 247
  • Мнения: 662
Да се отчета и аз.Косата ми от известно време беше много зле заради някой друг кичур ,който сложих тук там.Поръчах Brazil Keratin beauty 24 h.и вчера го получих.Снощи си измих косата и изпълних указанието,което си е сложничко за моите представи,но ефекта е уау.Много съм доволна.Препоръчвам.Тъй като продукта е професионален не можах да разбера след всяко миене ли се ползва ,или само няколко пъти в месеца примерно.Да уточня,че след измиване косата се суши на 80 % и след това се нанася продукта,престоява 20 мин.и се оформя със сешоар.После всеки кичур се минава с преса 7-10 пъти.Моля ,ако някой го е ползвал да отговори,ще съм много благодарна.  bouquet

# 248
  • Sofia
  • Мнения: 4 491

Letsgo, много ти е красива косата Heart Eyes Да не те отказвам, ама не вярвам да успееш да оформиш чак букли. Твоята коса ми изглежда почти права, като само в края е начупена. Ако заложиш на продукт с фиксация, най-вероятно ще ти стане на клечки. Надали търсиш такъв ефект. Ако пък сложиш някое леко кремче без фиксация, пак не мисля, че ще успее да ти я начупи повече Thinking


Абсолютно подкрепям и аз  Peace Дели и Жана са доста етажирани също така - това подчертава чупките и къдриците. На мен от снимките най-много ми харесва ефекта с Keune So Pure. Дано се спогодим със Себастиан също, който бих подсилила с някое олио, за да не стои разпиляна косата.

Магнолия, бръкна дълбоко в раната ми  Grinning Половин година се мъчих да нямам проблеми с Шу, защото косата ми ставаше разкошна от тях, та преди окончателно да се реша за размяна на Шушу (любимата ми серия), пробвах само маската след безсулфатен, изпитан шампоан - нали се слага на влажна коса, не знам какъв досег със скалпа има, като я нанасям само по дължините - направо червени петна имах после по главата  ooooh! Все пак имам едно малко количество, което съм си оставила да се реша някога пак да пробвам  Rolling Eyes Ако ми понесе, ще стане лошо  Money Joy

# 249
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Лу, значи на "една вълна" сме лятото, и аз съм със същите серии, като Дисциплин ще подновя. Бамбуковата серия на Алтерна е хубава, косата има добър обем, но при мен той се запазва само първият ден, продуктите ги усещам повече хидратиращи, а като такива не ми държат дълго косата във вида, в който искам Wink иначе- много блясък и мекота.

# 250
  • Мнения: 1 304
bellisssima,наистина   от къдрици до къдрици - разлика от земята до небето. Simple Smile LaughingГелът  на Керастасе е прекрасен, консистенцията му е перлена, отразяваща цвета на  флакона Simple Smile Ще се радвам да покажеш и твоите къдрици HugХм, и аз харесвам много ефекта на Керастасе  Grinning също и на Кюн, като че ли  на по-заден план оставям Себастиан, най вече защото на мен ми е по-скоро само хидратиращ разплитащ продукт, без да оформя особено къдрици Wink

# 251
  • Мнения: 1 324
Момичета, благодаря за комплиментите  Hug Уви, косата ми все по-често стои като слама. Хидратиращите продукти при мен заличават чупките. Косата ми се сляга и изглежда наполовина. Мисля си, че силиконите в тях й идват в повече. Финишите със силикон ми действат по същия начин. Сега съм се навила да пробвам хидратиращата на Keune So Pure. В нея не би трябвало да има силикони. Никъде не успявам да намеря състава й. Чудя се дали ще ми отговорят ако пиша в сайта им.

# 252
  • Sofia
  • Мнения: 4 491
Letsgo, тук намерих аз съдържанието  Peace

# 253
  • Пловдив
  • Мнения: 1 933
Момичета търся това :

http://desiveleva.com/wp-content/uploads/2013/10/Haircare-3.jpg
И не го намирам .
И маска на редхен златната за http://www.enzo.bg/redken/all-soft-procedura-za-sukha-i-krekhka/
тук е няма в наличност.

# 254
  • Мнения: 1 324
Letsgo, тук намерих аз съдържанието  Peace

aniK, много ти благодаря   bouquet Изобилие от силикони, че и парафин. Сигурно ще ме смачка.

Общи условия

Активация на акаунт