Професионални серии за коса - тема 78

  • 60 802
  • 734
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 318
Вивиан, не е тази причината. Бях го взела още когато косата ми бе изрусена и тогава не видях ефект и просто го оставих настрана. След напротеинчване( на вече израстнала естествена коса), започнах да я усещам суха и се присетих за еластайзъра, ами с него без него няма разлика. Сигнах до извода че макадамия маската например е по-добрия вариант(но тя ми свърши) и се замислям за Мароканойл маска-силната хидратация.  Peace BTW  с най-добри чувства споделям, дори искам да те попитам твоята третирана ли е , защото ако не се лъжа имаме сходни коси и дори ми беше много любопитно как си спряла разхвърчаването(ужасно е). Косата ми протеин си взе наистина доволно, но хидратацията много я разхвърчава. Например снощи спах с еластайзър по дължините и натурална органик маска на Alteya organics с лавандула в корените. Днес измих с Алтерна хайверната хидрат.  ш-н+ балсам и бе някакъв ужас. Фризита хвърчене ooooh!
Скрит текст:
Започвам да се замислям за Alterna Ten(скъпичка ми е, но държа да използвам по-безвредни продукти, защото и без това имам някакъв ужасен косопад и ме е страх да не го влоша. А косата ми е до голяма степен проблемна, защото страдам от Тиреоидит на Хашимото(Хипофункция на щитовидна жлеза и пия L-tyroksin)  Cry

Последна редакция: чт, 16 апр 2015, 20:16 от Valkirja

# 286
  • Мнения: 992
Mики преди няколко дни пробвах кода за намалението и си е все още валиден.И в рибата също.

Много благодаря за отговора, аз дори не знаех, че и златна рибка имат код за намаление.

Аз си чета темата, но не съм пробвала нищо ново скоро. Ама много я хвалите Алтерна и съм набелязала някои неща. Wink
Започнахме да се разбираме с Архитекта, просто не трябва да го ползвам на всяко миене. Все пак я мия през ден.

# 287
  • Варна
  • Мнения: 456
Скрит текст:
На някоя да и се е появявал пърхут от еластисайзъра? И то от 1вото ползване още.... Sad

Пак аз - където от каквото някой е пострадал, аз съм вътре  ooooh! Ползвах го 2 пъти - първият път със стимулиращата маска, с която беше в комплект - изгоря ми скалпа - не гъделичкащо усещане, за което предупреждават, а направо парещо и червени петна  ooooh! BTW и ампулите за стимулиране на фоликулите на Напура ми щипеха по подобен начин. Реших да дам шанс само на еластисайзера, той поне се маже по дължините само, но... на влажна коса - събрана в шнола и с шапка за баня отгоре - не знам какъв му беше досега със скалпа - пак сърбежи и лющене в последствие... Не знам каква е тази моята глава - 1 стъпка в страни и веднага реагира  ooooh! За протокола, постоях с еласт. малко повече от посочените 20 минути, може би 30...

Много ми се искаше да видя уау овлажняващия ефект, но уви - нито на главата ми понесе, нито косата ми изглеждаше кой знае колко по-различно след него. Ако може някой, който е ползвал и двата - Extreme и обикновения да сподели дали има разлика  Praynig С радост бих приела малка проба от Extreme да видя как ще ми понесе, да не го купувам ако ми пари на скалпа - ще предложа нещо в замяна  Hug

Използвам ФК Xtreme еластайзъра и аз никаква допълнителна хидратация не виждам, а косата ми дори не е третирана. Не бих го закупила отново.

Аз мисля, че точно това е причината да не виждаш ефект от него.  Peace
Peace
Еластисайзер се  нанася САМО по дължините.Не трябва да има досег със скалпа,защото дразни.Много пъти сме писали,а и в описанието на продукта си е указано как точно да се ползва.
Уникален продукт,незаменим за коса,която има нужда от него разбира се...
Ползвала съм двата вида и екстрийм е моя фаворит.Няма аналог за мен.Ползвам го редовно от години във всякакви комбинации,включително и като нормална маска след шампоан.Обикновеният еластисайзер ми е слаб,пак хидратира,но недостатъчно и се налага да слагам по 40 мл.Според мен би бил подходящ за нетретирана коса с тънък косъм.

# 288
  • Мнения: 2 255
Момичета, напълно забравих да ви се похваля Simple Smile
Онзи ден направих комбинация ш-н Дензифик, балсама за обем на Алтерна от бамбуковата серия, ампулка Аминексил и крема на Алтерна Perfect BlowOut от хайверената серия - е няма такъв кеф! Косата още в банята беше много плътна и жилава, след изсушаване беше прекрасна- плътна, жилава, бляскава и наистина супер оформена, както и обем, обем Simple Smile , който се запази цели 2 дни! Аз си мия косата всеки ден, но откакто използвам този крем, не знам какво ми прави на скалпа ( защото пише, че може да се слага и аз реших да пробвам, за което не съжалявам!), но косата ми не се омазнява така бързо и седи хубава 2 дни Simple Smile Олеее Party
Относно днес - направих комбинация ш-н Архитект, сметаната на Милкшейк и термото на Напура - косата е мекичка и уплътнена, но обема нещо зачезна  Whistling , но нищо де отново е хубава и бляскава  Flutter
Искам да ви питам две неща :
Момичетата, които са използвали сметаната, ползвалили сте я само нея след ш-н или винаги след маска/балсам? Мен малко ме е страх да пробвам след балсам/маска, защото смятам, че ще ми утежни?
А относно еластисайзера-екстремния въобще не го усетих екстремен, повече ми харесва обикновения- по-хубава ми става косата, но определено трябва да внимавам с хидратацията - поне на 5-6 протеинови миенета 1 хидртация Simple Smile Hug

# 289
  • Мнения: 37
Здравейте и от мен!

По въпросите не мога да кажа много, защото още пробвам доста хаотично това-онова.

Да разкажа малко за моите приключения с косата - преди четири години след 30 години с дължина между до раменете и кръста, си отрязах косата до 3-4 см. Реших, че това е подходящия момент и да се изруся, за да видя как ще изглеждам Rolling Eyes
Е, от този период нямам снимка, така че мога да покажа от след това - 2011г.:
http://prikachi.com/images/463/8054463b.jpg
Така че започнах да си отглеждам косата отначало - дотук стигнах 2012:
http://prikachi.com/images/464/8054464Y.jpg
2014:
http://prikachi.com/images/465/8054465i.jpg
И това е от днес:
http://prikachi.com/images/466/8054466t.jpg
http://prikachi.com/images/467/8054467i.jpg

От началото на годината използвам професионална козметика - засега най-добре са ми се отразявали Керастаз - Дисциплин и Денсифик, като Денсифик ми харесва повече. Не мога да кажа, че имам кардинална промяна - преди това съм ползвала основно неща от аптеката - Клоран, Виши, нещо такова. Силна хидратация засега не е подходяща май - пробвала съм на Шу Уемура хидратиращата серия и Еластисайзър Екстрийм, но ме сплескват още повече.

Сега съм в чуденка дали да продължа с балансирани продукти или да пробвам по-ударен протеин? Косата ми не цъфти, не я суша, но боядисвам всеки месец.

И последно - как точно се използват продуктите за плажен ефект? Това с такъв продукт ли може да се получи:
http://prikachi.com/images/553/8054553w.jpg

Много се извинявам за дългия пост и предварително благодаря Blush

# 290
  • Мнения: X
http://arlen.bg/category/47/liss-unlimited-seria-za-izglazhdane-s-keratin.html
Мяркала съм из коментари, името на тази серия, но някой може ли да изкаже подробно мнение.  Praynig
Интересуват ме най-вече маската и олиото.

Чудя се дали да не ми е основната лятна грижа или е по-добре да заложа на специална серия за слънце? Заглеждам тази на Лакме.
Вие взимате ли специални слънцезащитни?

Редактирам се: намерих отзиви в тема 66, но няма да се сърдя и на по-пресни  Mr. Green
Иначе питанката за слънчевите продукти много ме вълнува, за да се ориентирам от следващия месец какво да взимам. Hug

Последна редакция: чт, 16 апр 2015, 23:38 от Анонимен

# 291
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Аз още от зимата си взех от ЛФ този шампоан: Paul Mitchell Sun Recovery Hydrating Shampoo. Все още не съм го ползвала, за да дам отзиви.  Peace Не знам някаква друга грижа за лятото необходима ли е?  newsm78 Още съм начинаеща в ползването на проф. продукти.....

# 292
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756

Момичетата, които са използвали сметаната, ползвалили сте я само нея след ш-н или винаги след маска/балсам? Мен малко ме е страх да пробвам след балсам/маска, защото смятам, че ще ми утежни?


Аз винаги след ш-н слагам балсам/ маска, сметаната на МШ никога не ми е утежнявала косата.

# 293
  • Мнения: 1 324
bellisssima, разгледах John Masters Citrus & Neroli Detangler. Звучи доста обещаващо. Аз съм фен на натуралната козметика. В много от коментарите пише, че го изполват като финиш. Докато се ровех из Амазон попаднах на това: http://www.amazon.com/Natural-Conditioner-Maple-Holistics-Treatm … ;keywords=silk+18. Явно е популярен продукт в Америка. Сигурно ще ги поръчам и двата.

Вивиан, благодаря! Поръчвам кератиновата маска на Напура.

Leila, косата ти изглежда здрава и плътна, но си мисля, че спокойно можеш да използваш протеин преди и след боя.
Солените спрейове за плажен ефект могат да се нанасят на влажна и суха коса. Действието е различно при различните коси. Можеш да се ориентираш по това как морската вода действа на косата ти.

# 294
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 331
Линде , слънцезащитната серия на Лакме на мене ми харесва много.Косата поне при мене има доста блясък и е добре хидратирана.Хубавото при нея е, че има и по-малки опаковки и ако не ти допадне няма да се набуташ чак толкова.За слънцезащитната на Керастаз съм чувала, че е доста тежка.А за тази на ЛП си спомням, че имаше хубави отзиви в темата.
За миналото лято не си взех нищо специално.Имах остатък от слънцезащитния серум на Лакме.А на морето използвах само хидратиращи продукти.

# 295
  • Мнения: X
maksimka  Hug благодаря много!
И аз обмислям ако си имам достатъчно хидратиращи все още до морето да си взема само защитния спрей и серума на Лакме, пък ще видим до тогава какъв акъл ще ми дойде Crazy

# 296
  • Мнения: 318
Аз имам Swimcap на Philip Kingsley, не е никак лош, доста гъста консистенция мирише като крем за ръце и има вид на глицериновите кремове- доста гъсти и мазни. Имах и слънцезащитния серум на LAKME, но той е по-скоро за градска среда, в смисъл че е лек финиш олио с аромат моной де таити(гардения кисната в кокосово масло)-мирише много приятно. За море и басейни бих заложила на нещо по-силно от серумчето Lakme Peace

# 297
  • Казанлък
  • Мнения: 589
Здравейте, благодаря на всички за отговорите!  Лакме имат ли ДПШ? Загледах в Рибката един за мазнини корени в зелена опаковка и се чудя дали е той, но понеже съм нова в темата и реших да попитам. Другото за което искам да попитам е има ли някакъв код за намаление в Зл. Рибка на продуктите на Лакме?

# 298
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 331
На мене серума на Лакме ми идва тежък за градски условия.Моята коса е небоядисана.

# 299
  • Мнения: 1 304
Добро утро дами, да споделя за  днешните за мен нови продукти, които ползвах преди малко Simple Smile
Шампоанът за боядисвана коса на Кюн е божествен Heart Eyes
 http://www.keunehairshop.com/file/image/6UYc7YGMtNI7PD2b.jpg/0/1200
ще разплете и най-заплетената коса, такава пяна, толкова гладка и падаща като вода коса, че нямаше нужда да слагам балсам или маска GrinningНо все пак  неможах да не сложа и  от балсама на Керастасе Хрома кептив Simple Smile
https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&s … xv_OYv-HcguaPiFjg
той е лек, но в момента ми е чудесен, защото точно от такива по-леки  балсами имам нужда, отколкото от гъсти маски Simple SmileИ накрая новият ми крем за къдрици на Кюн Heart Eyes
http://www.keunehairshop.com/file/image/7kNkSGx1VToFgLvi.jpg/0/1200
И косата Grinning

Общи условия

Активация на акаунт