Преместване в ново жилище

  • 10 985
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 536
Ейй, че хубаво! Честито!  bouquet

Инак подкрепям Човечето, не се занимавай с глупости. Ако ти е по-комфортно пък, занимавай се с фази на Луната, що не.

Но и аз не бих си носила нащърбени неща, още помня как майка ми ни "подари" в новата къща нож без дръжка, счупена чиния и подобни... само с тях й дало сърцето да се радели. Не си превръщай къщата в кошче за боклук.
Каквото те кара да се чувстваш добре с него - вземи си го, това е критерият за мен...

# 16
  • Мнения: 10 697
...занимавай се с фази на Луната, що не.

Само да вметна, че не е толкова сложно "занимаването" с лунните фази, още повече, че Луната нараства 14 дни и намалява също 14 дни всеки месец т.е. не е чак толкова голям проблем да се синхронизират важните неща в живота ни с тези фази - въпрос на избор  Wink
Аз за себе си съм се убедила, че има нещо в това, нямам намерение да убеждавам други  Wink

Иначе, да, не бих взела неща, които не харесвам, неща, които на ми подарени от неприятни хора, неща, които не чувствам ОК.
Бих направила и други неща в зависимост от това дали домът е бил обитаван от други хора преди, но няма да навлизам в подробности. Който се интересува от това, има достатъчно информация в нета  Peace

# 17
  • Мнения: 536
Не съм го писала иронично. И не мисля, че е трудно Simple Smile
Бая съм се занимавала с  Луната и фазите й Wink
Писах го съвсем човешки... не съдете бързо Wink
Инак - точно, не запазвам и за неща от хора, които не харесвам. Правя каквото и да е, но накрая те изчезват...
Grinning
Обаче един майтап - извън това за нарастването на Луната и нещата, които е хубаво да се правят тогава, след Новолуние, се замислих дали пък земеделската работа не е и частично повлияна от възможността да се работи на лунна светлина по време около Пълнолуние. Понякога денят просто не стига, а работата е много. Предполагам само.

Последна редакция: ср, 15 апр 2015, 13:31 от vasilenae

# 18
  • Мнения: X
Гледай ти какви неща отчитали хората при преместване в ново жилище ?!

Оказва се ,че ние ще се преместим на Пълнолуние също този месец ,но ми е интересно какви други неща правите и имате предвид.

 Ние смятам да направим освещаване с приятели след месец-два след като по-свършим с ремонтите ,защото къщата е на около 60 години и има нужда ,но не ми е хрумвало даже да се правят някакви ритуали освен окадяване с тамян и пръскане със светена вода .

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 4 577
Единственият обичай, който ми е известен за ново жилище, е, че когато идва някой за пръв път на гости, хвърля стотинки из къщата - за късмет!

# 20
  • София
  • Мнения: 30 147
Не сме се съобразявали с никакви вярвания при преместването (беше преди няколко месеца). Сега искаме да правим освещаване. И събирам информация по този въпрос. Ще ходя да попитам и в църквата до нас.

Tari Tasartir, да, и аз знам за този обичай със стотинките.

# 21
  • София
  • Мнения: 17 592
О, аз знам, аз знам!
1. Правиш наводнение. Колкото по-пълноценно, толкова по-добре.
2. Плуваш до крана за вода (по вода). Изключваш го.
3. Викаш пожарна. Викаш гражданска защита. Викаш бтв.
3. Викаш Националния Флот и тежководолази.
4. С общи усилия изпомпвате водата.
5. Изхърляш всичко до бетон / тухли.
6. Правиш основен ремонт на съседите.
7. Прасвиш саниране на сградата.
8. Правиш основен ремонт в жилището си.
9. Влизаш в който и да е ден, ако имаш сили за това - или допълзаваш, според ситуацията.

10. И ти сърви ПО ВОДА!
 Laughing

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 6 592
След 2-3 месеца и аз ще се местя.Няма да спазвам ритуали,нито ще викам попове,освен ако не са носачи. Laughing
Най-голямата ми грижа е как да преместя котката. newsm78
Колко време ще и трябва да свикне,дали няма много да се стресира?

# 23
  • Мнения: 2 760
Интересна тема Grinning

Знам само за поверието булката да се пренесе на ръце през прага, но защо се прави, нямам идея.

При мен се случи така, че се преместих в първото си собствено жилище точно на 14 февруари и сега всяка година на тази дата празнуваме един празник повече  Laughing И за нас този ден е времето да преброим колко години сме вече в къщата си, да си припомним как сме започнали сред море от цимент, пясък, без топла вода и т.н.  и да видим докъде сме стигнали със свиването на семейно гнездо.
Ако се наложи да се местя отново, пак ще гледам да е на запомняща се дата - дали някакъв празник или значима само за моето семейство дата, но да си знам и да я чакам като един вид "рожден ден на къщата".

# 24
  • Мнения: 3 231
Значи задължително поливане на стените с урина. Женска!!!

Това е единственият метод да убиеш духовете, които са населявали мястото преди.

Блокът е чисто нов? Няма значение. Като е нов, да не би да не са живели духове на мястото му?

Мда....

Има и за полтъргайст методи, обаче ги забравих. Нашият сам си тръгна, щото ядем предимно салати и не употребяваме хляб. Беше свикнал с по-мазна кухня.

# 25
  • Мнения: 4 411

Най-голямата ми грижа е как да преместя котката. newsm78
Колко време ще и трябва да свикне,дали няма много да се стресира?

Докато бях софиянка като добра душа ,която не умее да отказва най-редовно ми връчваха по някое животинче за по една почивка време. Котка чужда в нов дом и с непознат до тогава човек първата седмица даже отказа да се храни та се видях в чудо и я водих на ветеринар , че стопаните в чужбина не върви да ги притеснявам . На втората седмица си беше все едно той е стопанин ,а аз на гости. Когато е със стопанина животинката е много по-спокойна.
Много забавна тема!
Местила съм се три пъти и поради некомпетентност и липса на интерес не съм спазвала обичаи и традиции ,нито дати .За мен по-важно е с КОГО а не КЪДЕ.С любим човек всичко е постижимо .
Желая много щастие на всички  в новия дом!

# 26
  • София
  • Мнения: 451
Гледай ти какви неща отчитали хората при преместване в ново жилище ?!

Оказва се ,че ние ще се преместим на Пълнолуние също този месец ,но ми е интересно какви други неща правите и имате предвид.

 Ние смятам да направим освещаване с приятели след месец-два след като по-свършим с ремонтите ,защото къщата е на около 60 години и има нужда ,но не ми е хрумвало даже да се правят някакви ритуали освен окадяване с тамян и пръскане със светена вода .

Barefoot Kontesa, всъщност mijjjka препоръча точно обратното - преместването да е на Новолуние, не на Пълнолуние  Simple Smile.

Това с Новолунието е много популярно. В него има много здрав смисъл. Просто на ново място, човек често заспива по-трудно, а по пълнолуние една блеснала луна в прозореца може само да влоши нещата. Та на новолуние си увеличавате шанса за по-здрав сън. Навремето, когато се премествах в нов дом и аз се преместих на Новолуние. Не съм суеверна и не спазвам безмислени суеверия.

# 27
  • Мнения: 6 365
Не бе, не всичко да е чисто ново. Само да е "ритуално ново". Затова се отнася само за метлата, защото е ритуален предмет.

# 28
  • Мнения: 82
От моята баба знам - да се пренощува в новия дом за първи път в неделя срещу понеделник, това съм спазила, и разбира се - освещаване!

# 29
  • Мнения: 13 191

А ако дъската за рязане не ти е дървена или си я купил преди месец, може ли да си я запазиш Simple Smile

И за новото и старото какво правим, ако  домът, в който се нанасяш не е  чистак-бърсак току що построен, може би трябва само стари неща да внесеш и нищо ново никога да не си купиш...
Идеята с новата дъска и метла е да не се внася в новото жилище "боклук" и зарази от старото. Това са предметите, които най-активно контактуват с мръсотия и бактерии и затова е добре да ги смениш, и влезеш "на чисто", дори и буквално.

Общи условия

Активация на акаунт