Отговори
# 195
  • Мнения: 111
Софи М Можеш да го оставиш на хладна температура в стаята по леко облечен и да не го завиваш. Аз вместо оцет слагам лимонов сок и доста бързо пада. Компрес можеш да сложиш също и под мишниците. За момченца препоръчват и на слабините. Слагала съм и свещички ефералган. Чувала съм и за мазане на петичките с разбит белтък, но това не съм го пробвала. Иначе 38.3 не е опасна температура. Някой лекари препоръчват да не се сваля, а да се остава така за да може организма бързо да се пребори с вируса. Ако детенце въпреки температурата е жизнено и си играе, не е опасно. Бързо да се оправя мъничето!

Честито на всички разбрали пола. И аз първия пъм много бързо бях готова с името, ама сега нищо не ми идва на ума Simple Smile

mecani, ivanova90, roxanna благодаря ви за инфото за Старозагорски доктори Simple Smile

# 196
  • Мнения: 428
Момичета, моля помогнете! Моят малък мъж е с доста висока температура, вече втори ден сме с 38-39 градуса. Сложила съм му оцет на краката, ръцете и челото, но я смъкнахме само до 38,3 Sad Знаете ли нещо,което може да помогне да свалим температурата? Не се повлиява особено от нурофен и панадол...
Изобщо не се церемонете ,отивайте на лекар при двудневна температура, има вирусни бронхо пневмонии,че и други опасни,особено,ако е и с болки в главичката,не лекувайте сами децата си

# 197
  • Мнения: 1 034
Софи, наистина най-добре се обади на педиатър. Ще те посъветва какво да предприемеш и дали се налага да отидеш на лекар веднага или утре. Успех! Дано бързо се оправи!

# 198
  • Мнения: 266
Благодаря ви!!!Утре сутринта сме на лекар,говорих с нашия педиатър.Кашлица намаме, много е отпаднал и се оплаква от болки в гърлото и хрема.Най-вероятно е грипа Sad Успяхме да я смъкнем до 37,6 в момента.

# 199
  • Мнения: 781
Софи, дано се оправи мъничето бързо. Аз съм слагала разбит белтък и действа. Но утре задължително на лекар. Моята дъщеря беше до скоро болна - през херп ангина до грип и два антибиотика. Дано се разминете само с леки лекарства.

# 200
  • Мнения: 40
Здравейте момичета,да се включа и аз в темата Grinning Казвам се Илияна от гр. Варна, на 26 г. с първа бременност и през октомври чакам моите близначета Hug Hug Тази седмица сме на преглед и много се надявам да научим вече и пола Grinning Лека и безпроблемна бременност пожелавам на всички мами   bouquet

# 201
  • Варна
  • Мнения: 178
ily добре дошла.Увеличаваме се и варненската групичка.
Някой беше споменал за болни ниско в ляво - е и аз ги имам.
Споменах на лекаря,но още ходих на работа и той каза,че е преумора.
но от 1 седмица само си лежа и правя кратки разходки и пак ме боли.
та въпроса ми е може ли да се смени Аг-то или трябва да ходя при двама

# 202
  • Мнения: 804
Момичета, моля помогнете! Моят малък мъж е с доста висока температура, вече втори ден сме с 38-39 градуса. Сложила съм му оцет на краката, ръцете и челото, но я смъкнахме само до 38,3 Sad Знаете ли нещо,което може да помогне да свалим температурата? Не се повлиява особено от нурофен и панадол...
Софи, когaто не действa нурофен и пaнaдол нa нaс ни помaгa хексaлгин кaпки. Товa е aнaлгин, дaвa се по еднa кaпкa нa килогрaм тегло, т.е. 12 кaпки зa 12 килогрaмa. Но е препоръчително дa се дaвa нaд 39грaдусa или нaд 38.5 aко не помaгa друго. Дa се опрaвяте бързо!
Добре дошлa нa новaтa мaмa, лекa бременност до термин!
Честито нa всички узнaли полa Simple Smile

Aз с мaлко стрaнен въпрос - от около седмицa имaм стрaнни усещaния във влaгaлището, кaто подуто, нaпоено с кръв и ме боли все едно имaм мускулнa трескa. Тези усещaния се зaсилвaт кaто поседя прaвa, но не сa сaмо тогaвa... Някой дa е нaясно по въпросa? Не съм имaлa тaковa чудо с преднaтa бременност  newsm78

Последна редакция: нд, 19 апр 2015, 21:04 от shmoksi

# 203
  • Мнения: 434
 мама на Илия; Дудинка ПП; Ily89 лека бременност и здрави бебоци на финала  Hug

 Emma smith честити сини гащи  stork-boy

Софи М. дано се оправите бързичко  Praynig и аз практикувам така....оцет, белтък, Нурофен и т.н. , дано не вдига повече темп.

gabitod страхотни кореми размахват теб мами във видеото, мерси за инфото....аз ако не си купя карта и да ходя някъде......вкъщи не ми се получава  Laughing

Ние дял ден навън, ходих до HM обаче нещо скъпи ми се виждат теб дънки по 80 лева Rolling Eyes само една тениска и един сутиен закупих  Wink

# 204
  • Мнения: 434
shmoksi не съм имала и аз такива болки досега  Rolling Eyes ако не ти отминава звъни на АГ....  Praynig

# 205
  • Мнения: 266
Благодаря,момичета! HugТемпературата я свалихме с панадол и оцет, в момента нямаме Simple Smile))  Утре ще видим какво ще каже доки.Надявам се да му мине бързо.Лошото е,че ще изпуснем няколко дни в училище и то в последните дни на първи клас.Малко сложно е с наваксването, но ще се справим.На 22 съм на родителска среща и ще питам какъв материал са взели Simple Smile
Относно болките ниско долу, и аз от време на време имам,но отдясно.И то само при определени движения.Най-вероятно при мен е от предишното секцио, придърпва ме около белега.

# 206
  • Мнения: 3 200
shmoksi, и аз нямам представа за това, което описваш.
Аз пък от 2 дни съм с много неприятен сърбеж и си правя външни промивки с тетра (смрадлика). Дано отшуми до няколко дни, че трябва да отивам при АГ-то преди насрочената консултация. Аз си мисля, че може да е от честото ходене до тоалента, но кой знае..  newsm78
Софи, бързо оздравяване на детенцето!

# 207
  • Мнения: 1 152
Запис   Blush  чак на 14 стр.
Благодаря за темата   bouquet

Шмокси и аз имам подобни оплаквания и незнам на какво се дължат!?

И тъкмо щвх да питам, може ли МБ да дсде грешен чист резултат?

Много е неприятно положението като подсечена съм и ако от сега е така, незнам какво ще правя лятото!

# 208
  • София
  • Мнения: 859
Здравейте, не съм се включвала от преди празниците, защото много пътувахме последните 10 дни Simple Smile
Новините от тогава са, че бях на ФМ в 11 г.с. + 6 дни и резултатите са прекрасни. И за наша голяма изненада док тогава ни каза, че вероятно ще бъде момченце  stork-boy, а ние точно това искахме да чуем, както и всички около нас казват, че са сигурни, че ще е момче. Иухууу  Laughing

В момента съм в 13+ г.с. и съм качила до сега 3 кг. Като преди празниците всички дрехи ми ставаха, а сега имам толкова голямо коремче, че само роклички и клинове мога да слагам.

Имам болки в областа на таза отзад и малко към кръста, когато се разхождам, а и понякога дори и когато лежа, които са ясно изразени от дясната страна. Надявам се да е нещо нормално.

Сигурно до утре ще чета всичко, което сте писали. Сладки сънища и големи усмивки от мен  Simple Smile

# 209
  • Italia
  • Мнения: 705
Привет група. Аз не влизам с добри новини. Тази нощ бе най-ужастната досега в живота ми. Снощи към 22 часа си легнах без да има каквито и да е индикации,че нещо ще се случи..поставих си утрогестана вагинално,както го правя от 3 месеца насам. Пет минути по-късно усетих,че нещо изтича от мен-кръв,червена и то много. За кратко време станах  цялата в кръв..тръгнахме веднага за София в Щерев,там дежурния лекар ме прегледа и каза,че имам скъсяване на шийката и ниска плацента и може би от там идва кръвоизлива..бебето беше добре. Оставиха ме в болницата на системи и инжекции,цяла нощ не успях да мигна.Мисля си ще бъда ли утре още бременна или моята приказка и мечта ще рухне на същото легло,от което започна..
Съжалявам,че именно аз писах първа за деня,но имам нужда да си излея сълзите,които цяла нощ се опитвах да прикрия..

Общи условия

Активация на акаунт