може ли бременна жена да пие бира

  • 30 839
  • 215
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 21 598
 

С какъв акъл ще дадеш алкохол на неродено бебе, което тъкмо развива органи, нервна система... С какъв акъл??




   Защото му даваш малко, затова.

   

# 181
  • Мнения: 46 573
С какъв акъл ще дадеш алкохол на неродено бебе, което тъкмо развива органи, нервна система... С какъв акъл??

Не знам. Попитай лекарите, които го казват, както и тези, които провеждат изследванията  Peace
Ние не сме специалисти, така че просто си тракаме по клавиатурите  Simple Smile

# 182
  • Мнения: 42
Моето лично мнение (ако не си съгласен - не си прави труда да оспорваш) - Ако пиеш по 1-2 чаши бира в седмицата - няма проблем. Вредно е ако пиеш по 2-3-4 литра бира !!!
Повечето философи (без да се заяждам) които изписаха един куп простотии и глупости от сорта на твоето дете ще се роди малоумно или с 3 ръце ако изпиеш една чаша бира - не знам как да го коментирам .
Не се оливаш, не пиеш твърд алкохол, не пушиш и не си наркоманка (макар , че прочетох и такива изказвания) за тези 9 месеца - 1 литър бира няма да навреди на никого .

От мен леко бременеене , повече усмивки и по-малко заяждания  Hug Hug

# 183
  • София
  • Мнения: 4 878
С какъв акъл ще дадеш алкохол на неродено бебе, което тъкмо развива органи, нервна система... С какъв акъл??

На 2-годишните си деца после, вместо сокче, ромче ли им сипвате? То по същата логика...

А ти с какъв акъл ще дадеш хидрогенизирана мазнина на неродено бебе, от баница и бисквита?
Ако имаш поне малко акъл, би трябвало да знаеш, че хидрогенизираните мазнини са по-вредни от алкохола в бирата.
Същото се отнася за сокчетата в кутийка. Ромчето може да не е по-безвредно от тях, но аз на 2-годишно, по-скоро бих дала бира, отколкото сокче в кутия.

Моето лично мнение (ако не си съгласен - не си прави труда да оспорваш) - Ако пиеш по 1-2 чаши бира в седмицата - няма проблем. Вредно е ако пиеш по 2-3-4 литра бира !!!
Повечето философи (без да се заяждам) които изписаха един куп простотии и глупости от сорта на твоето дете ще се роди малоумно или с 3 ръце ако изпиеш една чаша бира - не знам как да го коментирам .
Не се оливаш, не пиеш твърд алкохол, не пушиш и не си наркоманка (макар , че прочетох и такива изказвания) за тези 9 месеца - 1 литър бира няма да навреди на никого .

От мен леко бременеене , повече усмивки и по-малко заяждания  Hug Hug

 Peace

# 184
  • София
  • Мнения: 4 878
 Просто няма лекар от женска консултация, който да включи в препоръките си, особено за първия триместър каквото и да е количество алкохол. Нещо ще да му хлопа на такъв...

Разбира се, че никой лекар няма да ти препоръча прием на алкохол, не не би трябвало и категорично да го забрани, защото няма основания за това. Алкохола няма тератогенен ефект, за разлика от цели групи лекарства. Сами може да си намерите снимки на ужасяващо увредени деца, чиито майки са употребявали лекарства, предписани им от лекар по време на бременността си.

# 185
  • Мнения: 189
Една бира ви дава около 0.5-6 промила чист алкохол в кръвта. Вие имате около 4000мл, а бирата ви дава 25 грама чист алкохол. Новороденото има около 200 мл кръв, ако то изпие вашата бира ще отче 12 промила и почти веднага умира. Колкото по-малко кръв имате, т.е. сте по-малък организъм толкова повече се вдигат промилите. Нужно е поне 5 часа на вашия организъм за да изчисти напълно 0.5 промила, следователно 5 часа новороденото поема части чист алкохол.
На организъм със 200 млн кръв, дори 100мл(защото още не е родено), приема на 1 мл чист алкохол ще му отчете 1 промил. Във вашата кръв циркулират 25 грама чист алкохол, колко точно ще поеме вашето дете не е ясно, но примерно ако то поеме 80мл от вашата кръв ще му отчете 0.5 промила - точно колкото и вас.
Във Великобритания на алкохолните напитки и бирата има картинка, която забранява приема от бременни.
Всяка бременна жена ходи да си следи тоновете, изобщо не е трудно да изпиете 1 бира и ПРЯКО да докажете дали тя влияе. Направете това, вместо да приказвате празни приказки.
Логиката че щом едно нещо вредяло, то значи оправдава приема на друго е елементарно глупав. Аз ще карам със 200, щото така или иначе може да ме блъснат докато пресичам - гениална логика.Мазната баничка не е вредна, това във вашия стомах се образува във глюкоза, което дава енергия на клетките, т.е. на вас и клетките на вашето дете. От вашия начин на живот зависи, дали тази енергия ще се изразходва.

# 186
  • София
  • Мнения: 1 508
Една бира ви дава около 0.5-6 промила чист алкохол в кръвта. Вие имате около 4000мл, а бирата ви дава 25 грама чист алкохол. Новороденото има около 200 мл кръв, ако то изпие вашата бира ще отче 12 промила и почти веднага умира. Колкото по-малко кръв имате, т.е. сте по-малък организъм толкова повече се вдигат промилите. Нужно е поне 5 часа на вашия организъм за да изчисти напълно 0.5 промила, следователно 5 часа новороденото поема части чист алкохол.

Нещо математиката ти е тотално сбъркана, ти тази платента за нищо я нямаш, черният дроб също не съществува за тебе, за пикочния мехур да не говорим.

# 187
  • Мнения: 818
Нещо математиката ти е тотално сбъркана, ти тази платента за нищо я нямаш, черният дроб също не съществува за тебе, за пикочния мехур да не говорим.
Черният дроб пречиства алкохола в кръвта ми, а миналият през плацентата към бебето, докато се върне обратно, ще нанесе нужните поражения, за да го запишем в специално училище след време това дете... Очакваме, че неговият черен дроб ще свърши мръсната работа ли? Ужас... А до пикочния мехур докато стигнем вече, то отиде коня у реката.

# 188
  • Мнения: 189
Нещо математиката ти е тотално сбъркана, ти тази платента за нищо я нямаш, черният дроб също не съществува за тебе, за пикочния мехур да не говорим.
Ще падна от смях  Joy
На черния дроб са му нужни ПЕТ ЧАСА, за да преработи алкохола до 0! През цялото време чистия алкохол циркулира във кръвта, която минава през черния дроб, от там той я 'прочиства' и така 5 часа докато се изчисти. Съжалявам, не мога да ти дам рисунка на този сложен процес.  Joy

# 189
  • София
  • Мнения: 1 508
На черния дроб му е нужен по-малко от час, за да разгради 500ml бира, не говорим за водка, все пак.

# 190
  • Мнения: 189
Значи казваш, че ако пиеш 1 бира и след 30 минути отидем на кръвен тест той ще покаже нула? Ти коя си, представи се как се казваш и от кой град си, все пак това което твърдиш може да се провери много лесно, щото анонимници даващи малоумни съвети и анализи има много. 
Аз говоря със факти и ти казвам, че черния ти дроб не може да прочиства по-бързо от 0.15 промила във час, средно 0.1 на час. Бъбреците не могат да изчистят повече от 10% от чистия алкохол, тоест на 25мл, максимума им е 2.5мл, другото е във кръвта. Ако кръвен тест ти отчете 1 промил сега, ще ти са ти нужни 10 часа средно за да стане 0. 
Говоря за кръвен тест, а не за дрегери, защото те са на съвсем друг принцип, ако я глътнеш малка водка и веднага духаш на дрегер ще ти отчете страшна цифра, но ако минат 2 часа може и да не отчете, но при кръвния тест тези неща ги няма.

# 191
  • Варна
  • Мнения: 3 255
Честно да ви кажа, съм убедена, че е доста по-добре да изпиеш една чаша бира, отколкото една чаша кола...

# 192
  • Мнения: leet
delux, ти като разбираш толкова много ще посочиш ли бременна, която като е консумирала от време на време бира, да е родила дете с увреждане, което да е в следствие точно на това, а не на генетичен проблем? Нека не даваме малоумни съвети, а да се придържаме към фактите.

# 193
  • Мнения: X
Твърдо против съм бременна жена да пие какъвто и да е алкохол или да пуши цигари.
То бива, бива безотговорни майки, ама чак пък толкова! Срамота!
Нищо няма да ви стане ако 9 месеца не пиете. И на мен ми се пийва, но не го правя. Малко мозък се иска.

ПП Няма да ви отговарям на безумните постове, отписвам се от темата.
Заради ей такива простотии, коя колко бири изпила, а едната и ракия цокала се отписах от моята отчетна  тема да следя. Просто съм възмутена! #Cussing out

Или пък някаква пред родилното, малко преди да роди пила кафе и пушила цигари, абе думи нямам направо.

# 194
  • Мнения: leet
Тази пред родилното е родила нали? Айде не пий кафе, ама си хапвай банички и вафли да видим колко е по-полезно

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт