може ли бременна жена да пие бира

  • 30 775
  • 215
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
може ли бременна жена да пие бира,по-малко разбира се  newsm78 newsm78 Laughing Laughing Laughing

# 1
  • София
  • Мнения: 1 273
Не. Децата също.

# 2
  • Мнения: 46 520
Попитай гинеколога, който следи бременността ти, той ще ти разясни всичко  Peace

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Разбира се, че може. Но не е редно. Всякакъв алкохол е вреден. Няма категорични доказателства, че малките количества алкохол са безвредни. Но пък има много за вредата от алкохола. Така че всяка бременна решава за себе си. Никой не може нито да ти забрани, нито да ти разреши и да поеме твоята отговорност. Ти решаваш и си носиш последствията от решението.

# 4
  • Мнения: 29 390
Може! Но не трябва! Мисли от сега за детето си. Би ли дала на новородено бира? Ако отговорът е отрицателен, значи не пий и ти!

# 5
  • Мнения: 1 484
Безалкохолната бира може би е вариант. Често съм виждала да се консумира от бременни и кърмачки.

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Отговори си на въпроса - може ли една жена да преживее няколко месеца без бира. Ако може - не пий, а ако не може, не е трябвало да забременява.

# 7
  • Мнения: 4 070
Безалкохолната бира може би е вариант. Често съм виждала да се консумира от бременни и кърмачки.
Аз като бях бременна първия път пих и от тогава така се отвратих,че вече повече от 6 години никой не може да ме накара да пробвам дори. Моята гинеколожка предния път твърдеше,че дна чаша бира или малко вино не е вредно. Особено лятото- бирата съдържа калии, който е много нужен в жегата. Но все пак трябва да се има една на ум. Преди време чух (по телевизията от сина на Катето Евро), че според някакви си нови проучвания все пак алкохола е вреден, така че тоя път май и чаша бира няма да си позволя. И естествено не става дума, ако въобще се консумира алкохол да е в първи триместър. На мен втория път ми се пиеше, беше 2012 г. и адската жега през лятото много ме мореше, пийвала съм по много малко бира. За сега ми е адски гадно от мисълта за алкохол, надявам се така да си остане, дори и да е топло лятото. За кърменето - има една таблица, според килограмите колко бързо се усвоява алкохола от организма- колкото си по- дебел е по -добре. Laughing Но там трябва много да се внимава и с това кога си кърмила, кога пак ще го правиш, обсъждали сме го няколко пъти на срещи на ЛЛЛ, те не отричат напълно и кафето и една малка чашка слаб алкохол, но все пак, според мен пак трябва да се има едно на ум. Абе по- добре без алкохол !!!

# 8
  • Мнения: 7 325
Може и чист спирт да пие ако иска, зависи колко и е акъла.

# 9
  • Мнения: 7 779
може бре. кво и пречи ? Laughing
ако иска може да се налюска и като казак  hahaha  и след това да пее на бебето

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Moже. Безалкохолна.

# 11
  • В мечтите
  • Мнения: 639
...според мен по-лошия вариант са цигарите ,а по-малко бира според мен  не  е нищо страшно,има и безалкохолна  Peace

# 12
  • Мнения: 7 779
като гледам как е зададен въпроса на темата се разбира МОЖЕ ли , а не дали е допустимо и какво ?
в този смисъл може да пие каквото си поиска ... дори и нафта Laughing

# 13
  • Мнения: 46 520
Е, то е ясно какво значи може - дали ще навреди.
Аз не разбирам шом е токова вредно защо лекарите казват, че няма проблем. Имам предвид за малки количества и не непрекъснато, разбира се. Аз не съм пила, но факт, че това бяха думите на всичките 4-5 доктора, при които съм ходила през бременноста.
Не е ли редно на лекарите да се забранят такива препоръки, щом е наистина вредно?

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Човече, на мен лекар ми е казвал да мажа млечница с мед и какво беше още.
За сокчетата от втория месец все още ги препоръчват.

# 15
  • Мнения: 46 520
Аз не говоря за педиатрите, там се сменят препоръките заради експеримента с ранното захранване, но за алкохола не знам да има промяна. И не само в България  newsm78

# 16
  • Мнения: 1 700
аз съм все още бременна и пия бира Ариана с лимон и то по 1 чаша,но не всеки ден.Лекарите препоръчват чаша бира за киселините.други бременни съм виждала да си гъврътка по чаша с ракийка на маса  Rolling Eyes всеки избира дали да пие или не

# 17
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Разбира се, че всеки избира. Ако на детето после се открие някакъв здравословен проблем, аз цял живот няма да мога да си простя и няма да спра да се съмнявам, че заради едната глупава бира съм обрекла цял един човешки живот. Затова предпочитам да ми е чиста съвестта, пък нека лекарите да си препоръчват каквото си искат.

# 18
  • Мнения: 1 347
Извинявам се, ама последното ми прозвуча все едно "ако се подстрижа и после детето не е добре, няма да мога да си простя". Няма абсолютно никакви доказателства, че малките количества алкохол вредят на плода. Освен това, хиляда пъти предпочитам да давам да децата си да близнат бира, отколкото кока-кола или друга подобна бълвоч. Последното е продиктувано не от лични предпочитания, а от обективния състав на съответните напитки. Мога много да се разпростра в мед. изследвания по въпроса, но ми се струва излишно. Краткият отговор според достатъчно много съвременни лекари е, че по чаша бира дори всеки ден не вреди по никакъв начин, нито по време на бременността, нито по време на кърмене. Не бих казала същото обаче за разни измишльотини като леките подсладени "плодови" бири, които станаха така популярни напоследък.

# 19
  • Мнения: 102
Абе може да се пие от една чаша нищо няма да стане. Аз дори си пийвах 50гр уиски на дискотеката а бях в 7-я месец и дори танцувах на токчета

# 20
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
И аз си задавах същия този въпрос, но преди да забременея. Дотогава пиех по 2,3 бири всеки ден, толкова обичах, че се чудех как ще издържа без бира.  Mr. Green
Като видях двете чертички хипохондрията ми надделя и не съм близвала дори и кафе.

Ти си решаваш. Според мен по-добре да не пиеш, но 1,2,3,4 бири месечно едва ли биха навредили. Stuck Out Tongue

# 21
  • Мнения: 292
"Прекаления светец и Богу не е драг"

То, че всеки сам си избира какво, как и кога е факт.

Това, че аз съм избрала да спра цигарите и малкото алкохол, който приемах преди бременността си е лично мое решение и ще съм горда и щастлива, ако бебето ми се роди живо и здраво точно заради тези пороци, които съм имила...

НО, ако реша да отида до Борисовата градина на разходка на "чист" въздух и стоя 5 минути на пешеходната пътека на сфетофара на Орлов мост, където всички вредни емисии във въздуха са над нормата и се нагълтвам с тях поне веднъж/два пъти седмично (на отиване и на връщане)... кого да обвинявам, ако нещо не е наред с бебо като се роди - разходката, алкохола, цигарите, чистия въздух или друг/друго?

# 22
  • Мнения: 7 779
мини на екстази бре. и всичко ще ви е весело и на двете (с бебето)  Laughing
едно апче е по-евтино от малко цигарки и алкохол дневна дажба.  и слънцето вечно ще грее на вашата улица  hahaha

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Те и тревата в една друга тема я спрягат за лечебна, та какъв е проблемът бременните да си опъват марихуана.

# 24
  • TX
  • Мнения: 590
Когато бях бременна със сина ми имах страшни киселини и единствено от две три глътки бира се оправях и можех да спя, когато споделих това с лекаря (която също беше бременна) тя много се зарадва, че съм си намерила лека и каза също, че бирата е полезна. На следващата консултация ми каза, че и тя е на бира Simple Smile. Значи както са ти казали по напред МОЖЕ, но като лекарство - малко 

# 25
  • Мнения: 421
като ти се пие, пийни си една чашка, в крайна сметка нашите баби все едно са знаели или не че са бременни и не са се ограничавали и до последно са копали на къра. Не искам да звуча като идиот, но все пак от една чаша нищо няма да ти стане. Честно казано от както забременях ми писна да слушам глупости от сорта: това трябва онова не трябва, ми какво ако примерно пушиш по 2 кутии цигари на ден и ги спреш от ряз нали организма ти изпада в абстиненция или пък с антидепресантите ... бременността не трябва да се помни като време през което си се ограничавала, а като време, през което си била щастлива

# 26
  • Мнения: 337
като ти се пие, пийни си една чашка, в крайна сметка нашите баби все едно са знаели или не че са бременни и не са се ограничавали и до последно са копали на къра. Не искам да звуча като идиот, но все пак от една чаша нищо няма да ти стане. Честно казано от както забременях ми писна да слушам глупости от сорта: това трябва онова не трябва, ми какво ако примерно пушиш по 2 кутии цигари на ден и ги спреш от ряз нали организма ти изпада в абстиненция или пък с антидепресантите ... бременността не трябва да се помни като време през което си се ограничавала, а като време, през което си била щастлива
ooooh! ooooh! ooooh! Да, бъдете щастливи, застрашавайки здравето на бъдещите си деца!
Тя, простотията, не ходела по гората, казват...

# 27
  • Мнения: 23
Божеее моля ви се не прекалявайте не мисля че една чаша бира може да застраши живота на бебето Naughty
Да ви кажа никога през бременността ми не съм се ограничавала от нещо когато ми се е приискало нещо съм го правила и карам доста по леко от колкото мои познати бременни които едва ли не стават от леглото и се тъпчат с всекви билки та да не стане нещо... то ако вземем да мислим все за лошото... ooooh! КАто ми се припие бира с цаца кво да правя еми пийвам си по една малка  Laughing
И не мисля че това че някой има различно мнение от друг трябва да се обиждаме...

# 28
  • Мнения: 102
А може ли кърмачка да пуши

# 29
  • Мнения: 7 779
може. кой и пречи  newsm78

# 30
  • Мнения: 421
като ти се пие, пийни си една чашка, в крайна сметка нашите баби все едно са знаели или не че са бременни и не са се ограничавали и до последно са копали на къра. Не искам да звуча като идиот, но все пак от една чаша нищо няма да ти стане. Честно казано от както забременях ми писна да слушам глупости от сорта: това трябва онова не трябва, ми какво ако примерно пушиш по 2 кутии цигари на ден и ги спреш от ряз нали организма ти изпада в абстиненция или пък с антидепресантите ... бременността не трябва да се помни като време през което си се ограничавала, а като време, през което си била щастлива
ooooh! ooooh! ooooh! Да, бъдете щастливи, застрашавайки здравето на бъдещите си деца!
Тя, простотията, не ходела по гората, казват...



ами дай да се лишим от всичко ли? и да, наистина простотията ходи по хората ама някой ги удря на истерия .. както и да е, лишавайте се от всичко направо .. от една чаша бира да застрашаваш здравето на детето си, ми хайде като ти се допие супер много да вземеш да направиш някоя беля понеже "от една чаша бебето ще се роди с 5 крака и 8 ръце" ..

# 31
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Каква беля може да направиш, ако ти се допие?
В 21 век все още ли има хора, които вярват в тези поверия?
После задължително да го осолиш, нали знаеш?

# 32
  • Мнения: 421
Каква беля може да направиш, ако ти се допие?
В 21 век все още ли има хора, които вярват в тези поверия?
После задължително да го осолиш, нали знаеш?

не искам да продължавам да коментирам, всеки си преценява за себе си, просто бях изказала мнение и нямах намерение да провокирам нападки от който и да било. Приятно бременеене  Hug

# 33
  • Мнения: 337
Жалко, и аз исках да разбера за белята... Wink

# 34
  • Мнения: 1 167
От 4 месец нататък си позволявах по половин чаша бира на седмица или бяло вино,малка чашка.Говорила съм с няколко лекаря и е нямало проблем.Не пуших,пих само 3 в 1-всяка сутрин,работих под страшно напрежение до деня преди  да родя-резултатът е прекрасно момченце вече на 5.Живот и здраве с второто ще процедирам по същия начин:)

# 35
  • Мнения: 6 764
А може ли кърмачка да пуши
Сериозно ?!

# 36
  • Мнения: 7 325
Може разбира се. Имаше една такава в болницата когато раждах голямото си дете. Пушеше на прозореца, доеше, хвърляше и след това кърмеше бебето.

# 37
  • Мнения: 1 484
Наистина не разбирам как може при някои бременни собствените им пороци и желания да са по-важни от здравето на детето им.

# 38
  • Мнения: 7
Не мога да повярвам, че има такава тема!!!  Пиеш и пушиш когато това ще навреди лично на теб, но когато носиш живот и отговаряш за неговото здраве и живот дори и за един аспирин трябва да се замислиш дали да пиеш.  Искали да пият и пушат докато кърмят  -  това е още по жестоко!!! 
Защо забременявате?

# 39
  • София
  • Мнения: 3 390
Всичко, което се пие и яде, преминава по някакъв начин в кърмата. Аз пиех по 6 кафета на ден, но го спрях в деня, в който разбрах, че съм бременна. Кърмих сина си до 1,5 година, като пропих по половин кафе на ден в последните 2 месеца от кърменето.
Въздържах се от тлъсти меса, не ядях диня и други любими плодове, от които бях забелязала, че има колики...Не смятам, че съм била перфектна, но съм твърдо против да се пие и пуши по време на кърмене.

# 40
  • Мнения: 196
Абе жени защо изпадате в истерия?  ooooh! Голяма работа една чаша бира! Чак пък да застрашава живота на бебето е голяма глупост. Даже има лекари; които казват, че е хубаво! Mr. Green

# 41
  • Мнения: 7 779
би ли разредила адаптираното мляко за бебето с чаша бира и защо  newsm78

# 42
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Бонго, и такива има, които ще кажат - е, какво толкова - една чаша, нищо няма да му стане.

# 43
  • Мнения: 7 779
то от един път и педерунгел не се става , но нека все пак момето да отговори   Laughing

# 44
  • Мнения: 7 325
що да не го разреди, така ще си осигури спокоен сън цяла нощ. Циганките дето клечат по кръстовищата в Мадрид с какво държат децата заспали по 12 часа на ден посред бял ден.

от един път може да не се става Бонго, обаче има опасност да ти хареса, така че .....  Joy

# 45
  • Мнения: 196
Абсолютно не е същото. Бременна жена може кърмачка-не. Има разлика. Щом и лекарите дават. Ти на бебето си ще дадеш ли пържени кюфтета-не , но бременна жена ги яде, нали?

# 46
  • Мнения: 7 779
ще и се омая главата и не се знае кви ще ги свърши  Laughing

# 47
  • В мечтите
  • Мнения: 639
Като чета тук,сега разбирам защо тези три диванета вкъщи...не се спират явно заради ..бирата по време на бременностите ми Joy...Така,че наистина "по-внимателно"особено с бирата  Sunglasses

# 48
  • Мнения: 20
Аз лично съм пробвала и се оказа, че мога, за другите не знам  Joy

# 49
  • Мнения: 1 441
По лични впечатления от близки и познати - само в България лекарите казват с такава  категоричност, че "няма проблем от една бира".  Rolling Eyes
Със сигурност една бира за 9 месеца няма да навреди, но това не трябва да е нещо, което лекарите "препоръчват".
Имам личен пример с братовчедка, чиято майка пушеше по 2 кутии цигари като бременна и за щастие тя се роди без проблеми и с нормално тегло. Но дали е правилно?

# 50
  • Мнения: 101
На мен като ми се допие си взимам безалкохолна, има няколко марки, които са доста хубави и са като истинска бира. Питах и гинеколожката, каза че щом е безалкохолна няма проблеми Simple Smile Според мен е много по-добре от разни безалкохолни напитки и сокчета.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Ти на бебето си ще дадеш ли пържени кюфтета-не , но бременна жена ги яде, нали?
Е кърмачката пречи ли да яде кюфтета?

# 52
  • Мнения: 91
От както съм бременна като сме излизали на вън и сме сядали по заведения вечер съм си позволявала по 1 чаша бяло вино, а сега тея дни в тази жега арианката радлер си я уважавам Grinning Joy

# 53
  • Мнения: leet
За алкохола и цигарите е ясна работата. Мен ме вълнува кафето, може ли не може ли и ако може, по колко е допустимо? Simple Smile

# 54
  • В мечтите
  • Мнения: 639
Според мен кафето е доста по-неподходяща напитка от бирата..Аз съм си купувала безкофеиново кафенце и така  Peace

# 55
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А при безкофеиновото кафе пък за да му отстранят кофеина го обработват с разни други химии, които са още по-вредни от кофеина.

# 56
  • В мечтите
  • Мнения: 639
А при безкофеиновото кафе пък за да му отстранят кофеина го обработват с разни други химии, които са още по-вредни от кофеина.
Кофеиновото не е много подходящо за бебенцето,не казвам че безкофеиновото е...

# 57
  • Мнения: 7 325
Аз пиех по едно кафе сутрин. Обичам кафе, но в началото трябаше да го откажа по принуда. Миризмата му не ми понасяше ( както всички миризми де ). След 6м. пропих кафе, така както си го пиех - едно кофеиново сутрин. Безкофеиновото не ми харесва.

# 58
  • Мнения: 196
Лекаря дори ми препоръча по 1 кафе на ден заради ниско кръвно.

# 59
  • Мнения: 328
На мен ми бяха казали ,че бирата намалява гаденето и няма проблем няколко глътки ,но да не е повече от една чаша на ден .На мен лично не ми помагаше ефективно ми е било препечен сух хляб намазан с изцеден лимон, сол и листа мента или магданоз.

# 60
  • Мнения: 16
Пффф.. вие сте баси злобарките,чесно... логнах се специално за да ви го кажа, всеки сами си преценява какво да пие и яде, тия моралистки тука дето, едва ли не разпънаха момичето на кръст заради един въпрос, да не би случайно да сте се барикадирали в балкана, да садите био домати и да дойте крави...все едно всичко около нас в днешно време не е химия... за чаша бира оревахте света..пф аман от вас дребни душици....
П.с. чакам да ме нахулите... бъдете живи и здрави

# 61
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ти сама си се нахулила, повече от това няма нужда.
Пф, аман от неграмотни хора, които влитат с простотията си напред.

# 62
  • Мнения: 421
Петя, аз съм напълно ссъгласнас теб Simple Smile

# 63
  • Мнения: 7 325
Обикновено сами преценящите си не леят бисери из форумите, нито пък тия дето не пият следят какво има на хорските маси. Момичето пита и му се отговаря. А на специално логващите се - Наздраве - пияна мама, весело бебе.

# 64
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 018
Аз не съм пилa, но моя приятелкa пиеше по еднa голямa бирa няколко пъти седмично и при двете си бременности и кaто гледaм на децaтa и им нямa нищо.

# 65
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз не съм пилa, но моя приятелкa пиеше по еднa голямa бирa няколко пъти седмично и при двете си бременности и кaто гледaм на децaтa и им нямa нищо.
Ти само по външност ли преценяваш?

# 66
  • Мнения: 421
Е, хайде стига се заяжда, всеки си преценява за себе си, ти като искаш не пий и се ограничавай, който иска да пие, всеки си преценява риска и по колко да пие

# 67
  • София
  • Мнения: 3 797
Аз пиех по едно кафе сутрин. Обичам кафе, но в началото трябаше да го откажа по принуда. Миризмата му не ми понасяше ( както всички миризми де ). След 6м. пропих кафе, така както си го пиех - едно кофеиново сутрин. Безкофеиновото не ми харесва.
Аз само сутрин пия кафе, нямам проблеми с миризмите. Добре, че бира не пия, обичам обаче коктейли и водка, но ще издържа някак си и без тях за няколко месеца.

# 68
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 018
Aми не сaмо по външност. Големият и син, който е с двa месеца по -мaлък от моя тръгнa нa 6 в първи клас и е един от нaй -добрите в класа, aко бирaтa беше окaзaлa някaкво влияние едва ли щеше да е тaкa. Тaкa че според мен всичко е индивидуaлно. Всеки си решава сам.

# 69
  • Мнения: 328
Ми по тази логика .дайте и да пушим то има много хора дето не са умрели от рак на белия дроб  Mr. Green
Макар ,че относно темата в малки количества е позволено .Примерно чаша бира .Въпреки ,че има алкохол в нея  той е в малки количества .Бирата е богата на витамини от група В и на минерали, като магнезий, селен, калий, фосфор. Ечемикът и хмелът, използвани в производството на бира са богати на флавоноиди ,които имат мощен антиоксидантен ефект.
 Това не значи да се наливаме с бира .Просто една малка чашка ,защото си има и големи минуси съдържа алкохол, води до  излишно трупане на килограми , причинява киселини ,има риск от покачване на кръвното налягане което да рефлектира върху плода.

# 70
  • Мнения: 7 325
За любителките на бира има и безалкохолна. Не е нужно да се отказват от любимото си питие.

# 71
  • Мнения: 7 779
добре де , ако една бременна е гаврътнала 1 биричка , след това се качва на амтомобила и блъска детето ви вие как ще реагирате ?  пред вас и пред полицията тя ще си признава ,че е опънала една бирьочка , но това е едва ли не здравословно за организма и и плода. вие и полицията дали ще го приемете за нормално и да и простите ?  newsm78

# 72
  • Мнения: 421
е, тука вече се навлиза в подробности ...

# 73
  • Мнения: 7 779
е, какви подробности ???
ако аз блъсна твоето дете след като съм пил 1 бира  ти ще оревеш светилата.
ако ти блъснеш моето дете след употребата на 1 бира аз да ти простя ли ? и кой ще приеме за оправдание ,че твоята употреба е  нормална и безопасна ?

# 74
  • Мнения: 421
ясно ми е, че има и такъв сценарий, мисълта ми е, че от един въпрос стана цял роман

# 75
  • Мнения: 3 031
С 1 бира няма да надвиши допустимата граница от 0.5 промила. И това е съвсем друга тема.

# 76
  • Мнения: 7 779
ако блъсна детето ти след употребата на 1 бира  никак няма да те интересува това допустимо ли е или не. повярвай ми. и ще ме съдиш до дупка за това ,че съм употребил алкохол независимо в нормата ли е или не.  въпросът е ако момата е употребила алкохола и е направила същото като мен съда редно ли е да и прости само защото това е нормално е невредящо ? или  че пък бирата и добавяла витамини ... дрън, дрън

# 77
  • Мнения: 3 031
Никъде не пише, че пие бира и след това шофира.

# 78
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз не знам пред полицията кой какво ще обяснява, но ако детето се роди с някакво увреждане или недостатък, как ще живее със съвестта си тази майка или изобщо няма да ѝ мине през главата, че може и тя да е виновна за обременеността на детето си.

# 79
  • Мнения: 7 779
разсъждаваме по темата.
1 бира употребена при бременна е полезна.
1 бира употребена при бременна и след това е блъснала детето ти е вредна.
второто е узаконено и се налагат санкции. значи е вредно. а е вредно защото бирата оказва  еди какво си влияние  на употребилият я.

# 80
  • Мнения: 3 031
Защо въобще се намесват блъснати деца?

Лиляна е права, същото важи и за пушенето по време на бременност. Ако има проблем, съвестта ще те човърка.

# 81
  • Мнения: 328
Не мисля ,че е нормално ,които и да е независимо дали се отнася за мъж или жена /бременна или не / да се качва зад волана при употреба на алкохол .

# 82
  • Мнения: leet
От коментарите дотук, излиза, че : Бременна жена, която пие бира, обезателно ще роди дете, което ще блъсне човек. Бременна жена, която пие бира, почти сигурно - на 99% ще роди дете с увреждания. Бременна жена, която пие бира е изключително зла и не мисли за здравето на плода.
Мисля, че прекаленото вманиачване на майките се отразяват по-зле на бъдещите бебета, отколкото изпиването на цяла чаша бира.
По повод на това, ще дам пример. Моята сестра разбра, че е бременна в средата на 4-я месец. Цикълът й идваше на 5-6 месеца и въобще нямаше никакви симптоми на бременност, дори свали 2-3 килограма. Както и да е, през този период, в който не знаеше, че е бременна, пушеше, пиеше кафе и въобще си живееше както повечето хора. Роди здраво, доносено бебе, което боледува не повече от всички останали.
За сметка на това, аз не пушех, не пиех, хранех се с качествени храни и съвсем от началото на бременността си бях под лекарски контрол. И все пак в 12 г.с. мисед. Ако е било писано детето да се роди, ще се роди.  Вманиачаването в изцяло природосъобразния начин на живот, не е гаранция за нищо. Вие сте бременни, а не в болни.
Освен това, голяма част от жените, които така тръбят, колко е вредно да пиеш по една чаша бира/кафе и т.н. се тъпчат с храни пълни с Е-та, цъклят се на компютрите и не се движат повече от метър на ден - от спалнята до хладилника. Ми.. да ви кажа и това е също толкова вредно.
 

# 83
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...От коментарите дотук, излиза, че:  Бременна жена, която пие бира, почти сигурно - на 99% ще роди дете с увреждания....
Ако само успееш да посочиш поне един коментар, от който си направила този извод. Ако ти от тези коментари си правиш такива глупави изводи, то не се съмнявам, че не ти минава през ума каква може да е причината при някои да се раждат здрави деца, при други - не. Просто разсъжденията ти са твърде плитки.

# 84
  • Мнения: 7 325
Идеята не е ако една бременна не пие ще роди задължително здраво, а ако друга пие ще е задължително нездраво. Идеята е, че когато един отговорен индивид ( визирам жените ) реши да стане родител е добре да загърби за малко вредните си навици и егоизма си и да се постарае да ограничи рисковете до минимум.

# 85
  • Мнения: 196
Подкрепям dimana84

# 86
  • Мнения: 574
Неразбирам защо биват нападани всички, които изразят мнение, че чаша бира няма да окаже голямо влияние, толкова агресивно. Всеки има право на мнение и може да го споделя, мисля че трябва да има повече толетантност, без да се обиждат другите с различно мнение. Всеки на база на информацията която има си прави заключения за себе си и бебето и съм сигурна, че всяка смята, че прави най-доброто на което е способна.

Последна редакция: пт, 29 май 2015, 23:39 от diana.pd

# 87
  • Мнения: 421
просто някои хора обичат да се заяждат  Joy

# 88
  • Мнения: leet
Лиляна, струва ми се, че виждаш себе си в този пост и затова пишеш, така нахъсано. Четох някои от твоите постове и ще ти кажа, че колкото и да се стараеш да живееш здравословно, злобата с която си пропита ще навреди повече на детето ти, отколкото пиенето на чаша бира или вино.
А освен това, явно си многооо запозната, за това как вреди бирата върху развитието на плода и бих те помолила, като един експерт, да ми посочиш само 2 жени, родили деца с увреждания, следствие консумацията на тази или друга подобна напитка.
Съветът ми е, преди да се правиш на светица или супер компетентна по даден въпрос, да се подготвиш с точни данни и по възможност примери, с които да подкрепиш злобарските си постове Simple Smile
А между другото, само информативно, основната причина децата да се раждат с определени увреждания е генетична или прекарана болест по време на бременността. Естествено, ако майката е била наркоманка, алкохоличка, работила е в мина или ядрена централа, също има реален риск от това да роди дете с увреждане. Другото е Божа работа.

# 89
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не, не виждам себе си, а подозирам, че си направила глупавия си извод на база мой пост. Никога никъде не съм твърдяла, че след консумацията на една бира задължително ще се роди дете с увреждане. Аз само казах, че ако се роди такова дете, съмненията и съвестта на пилата бира няма да са чисти и ще трябва да живее с тях, даже и да не е била причина бирата.
Ако едно дете се роди здраво, не следва, че ако майка му е употребявала алкохол, той е безвреден за всички бременни. Но и най-малката вероятност би трябвало да откаже бременната в името на детето ѝ, а тя - не, търси потвърждение за да продължи да пие. Това се казва егоизъм и безотговорност.

# 90
  • Мнения: 33

Положението във форума е страшно, независимо каква тема се обсъжда...
Не желая да коментирам, най-малкото защото тук са "вървежни" арогантни, крайни и обидно изказани мнения. Без значение дали някоя мама споделя за чаша бира с картофки в парка, когато й се доиска или пък друга мама изказва ЛИЧНИЯ си избор да не консумира месо, полуфабрикати или каквото там се сетите, задължително е някой някъде да се почуства длъжен да й обяснява колко е грешна, как ще гори  ада и колко безотговорна майка е.

 Правила за успешна БГ мама

Бъдете щастливи!

ПП: "...колкото и да се стараеш да живееш здравословно, злобата [...] ще навреди повече на детето ти, отколкото пиенето на чаша бира или вино. "

# 91
  • Мнения: leet
Abies, абсолютно си права. Едно е обаче да даваш лично мнение, друго е да плашиш бременна жена, че ще роди увредено дете ако консумира бира, кафе или каквото и да е било. Това е по-лошо, отколкото да наречеш някой злобар, особено ако той се проявява, като такъв.

# 92
  • Мнения: 33
Така е, Dimana, но все пак не е и нормално да мислиш, че даденото ти мнение в БГмама от непозната личност е меродавно. Всеки сам си избира степента на наивност.
Можем да носим отговорност само за собствените си действия.

# 93
  • Мнения: 1 167

Положението във форума е страшно, независимо каква тема се обсъжда...
Не желая да коментирам, най-малкото защото тук са "вървежни" арогантни, крайни и обидно изказани мнения. Без значение дали някоя мама споделя за чаша бира с картофки в парка, когато й се доиска или пък друга мама изказва ЛИЧНИЯ си избор да не консумира месо, полуфабрикати или каквото там се сетите, задължително е някой някъде да се почуства длъжен да й обяснява колко е грешна, как ще гори  ада и колко безотговорна майка е.

 Правила за успешна БГ мама

Бъдете щастливи!

ПП: "...колкото и да се стараеш да живееш здравословно, злобата [...] ще навреди повече на детето ти, отколкото пиенето на чаша бира или вино. "

 Joy много се смях,уникално,точно в целта Peace

# 94
  • Мнения: 49
По темата - да, може, по 1 бира седмично.

# 95
  • Мнения: 6
Да може,стига да е умерено не пречи.

# 96
  • Мнения: 58
И аз съм бременна и пия безалкохолна бира чат-пат. Понякога и по няколко глътки от "хубавата". Цигарите ги спрях веднага, но не мисля че по няколко глътки бира биха навредили на бебчо. Ииии моля изказвания от рода, че ще си увредя детето за цял живот, да си ги спестите Simple Smile

# 97
  • Мнения: 7 779
И аз съм бременна и пия безалкохолна бира чат-пат. Понякога и по няколко глътки от "хубавата". Цигарите ги спрях веднага, но не мисля че по няколко глътки бира биха навредили на бебчо. Ииии моля изказвания от рода, че ще си увредя детето за цял живот, да си ги спестите Simple Smile
е , що си спряла цигарите ? от тях също няма да се увреди

# 98
  • Мнения: 33
Бонго, има медицински изследвания, които показват, че спирането по време на бременност може да навреди повече, отколко самото тютюнопушене.
Много ми е интересно, ти да не би да имаш свещена мисия да информираш грешните колко са грешни? Представям си що за личност си - пълна скръб.
Бременни, всички сме алкохолички и наркоманки и не ни вълнува здравето на децата. Между другото кофеина също е наркотично вещество...шоколадът и белият хляб водят до пристрастяване.
Бонго, моля да споделиш списък с позволените неща.
Предполагам, че четенето на книги води до бръчки и уврежда мозъка на плода, който тепърва се развива.

# 99
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Медицински изследвания казваш?
Вие съвсем за канарчета ни взехте май. ЕЖК е много различно от медицински изследвания.
Нечии гънки са изгладени, но не са тези на Бонго.

# 100
  • Мнения: 7 779
Бонго, има медицински изследвания, които показват, че спирането по време на бременност може да навреди повече, отколко самото тютюнопушене.
Много ми е интересно, ти да не би да имаш свещена мисия да информираш грешните колко са грешни? Представям си що за личност си - пълна скръб.
Бременни, всички сме алкохолички и наркоманки и не ни вълнува здравето на децата. Между другото кофеина също е наркотично вещество...шоколадът и белият хляб водят до пристрастяване.
Бонго, моля да споделиш списък с позволените неща.
Предполагам, че четенето на книги води до бръчки и уврежда мозъка на плода, който тепърва се развива.
вероятно си чула как над 1 млн канадци са осъдили няколко производители на цигари за няколко млрд. долара обезщетение. поради факта ,че не били ги осведомили за вредата от тутуна.  ако аз или други като мен  бяха казали ,че има вреда, пушачите щяха да реагират като теб.  същото е и с алкохола , бирата и др.  важното е да има пробив и осъдени. веднъж доказано ,че бирата вреди... ела да видиш колко жалби ще има. но е трудно да се стигне до този момент защото голяма част от бюджета на цяла Европа се крепи на бираджиите.
аз пак ще си повторя чуденката - как така се приема ,че една бира е вредна за бременна възрастна когато е зад волана и в същото време не е вредна ако не е зад него  newsm78  като се знае ,че възрастния организъм може да понесе в по-голяма степен алкохола (дори и минимален) по-добре, отколкото плода ???  newsm78 newsm78 newsm78
и друго - всекидневно се пускат теми за течения (женски) с цветовете на дъгата.  те не са предизвикани от въздуха. аз нямам такъв проблем и ми дреме на фурката за това.  не наливам пиенето и не слагам цигарата в устата на никоя мома.  Laughing
чакайте си медицинските изследвания , чудете са на кафяво, жълто, бяло ... бембяно зацапване на гащите.

# 101
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Бонгич, бирата не е вредна за организма, алкохолът в нея може да направи реакциите ти по-бавни и от там да направиш катастрофа.

Но алкохолът в една бира, особено сегашната, която е твърде спиртосана за да има по-голям срок, може да окаже влияние върху развитието на бебето и аз не бих била спокойна да пия бира бременна. Може нищо да не му се случи, но по-добре да не го залагам на руска рулетка.

# 102
  • Мнения: 7 779
Бонгич, бирата не е вредна за организма, алкохолът в нея може да направи реакциите ти по-бавни и от там да направиш катастрофа.

Но алкохолът в една бира, особено сегашната, която е твърде спиртосана за да има по-голям срок, може да окаже влияние върху развитието на бебето и аз не бих била спокойна да пия бира бременна. Може нищо да не му се случи, но по-добре да не го залагам на руска рулетка.
щом се забавят реакциите значи има някакво негативно влияние върху организма.
след като го има това негативно влияние върху организма защо да го няма в плода ? той по-устойчив ли е ?
казвам всичко това от гледна точка на страничен наблюдател. не съм забременявал и няма да стане в близките години.  hahaha  както казах  дреме ми.

# 103
  • Мнения: 7 325
Пийте и пушете бе хора, никой не ви е опрял ножа забранявайки ви каквото и да било. Рисковете са си ваши децата също. Преди 16 год. когато бях бременна със синът си доктора ми препоръчваше вино и кафе ( умерено ) и повече зелений ( нищо че бяха бъкани с нитрати ) защото месо не обичам много. Кафе пиех по малко, вино се е случило точно три пъти около 6/7 месец по новогодишните празници не повече от половин чаша. Но .... пушех, малко, но пушех, пак според твърдение, че организма изпитва шок, който бил по вреден за бебето от една цигара на ден примерно. И други глупости направих от незнание и тъпи съвети ( повечето идващи от лекарите ). Ако имаше тогава кой да ми набие канчето, та дори и непознат от форум не само че нямаше да му се зъбя и да го наричам злобар, ами щях да съм му благодарна. Съжалявам много и се чувствам много виновна пред синът ми, за моя радост е здрав, но ако имаше някакъв проблем никога нямаше да си го простя. Та преди да правите заключения и да обвинявате в злоботия и лошотия помислете си ако Недай си Боже детето се роди с някакъв проблем, колкото и минимален да е дали ще можете да живеете в мир със себе си, знаейки че може би евентуално така скъпоценната биричка е допринесла това да се случи.
Айде със здраве или наздраве, всеки сам прави своя избор, по-сложно е обаче да се живее с него в последствие.

# 104
  • Мнения: 7 779
нека да льочат. от това не се мре.  Laughing
но това е лично удоволствие. не е за двама

# 105
  • Мнения: 196
Малко е смешно вече... чак пък да залагам здравето на бебето на руска рулетка... нещо май сами не си ги вярвате тия глупости

# 106
  • Мнения: 58
Аман от дървени философи

# 107
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да мислиш за здравето на детето ти, което е зависимо изцяло от твоите решения не е дървена философия, но да си угаждаш и то за някакъв алкохол при положение, че носиш дете, е това само алкохолиците го могат. Толкова не можеш да кажеш не за 9 месеца.

# 108
  • Мнения: 58
Мисля до термина си да отида в гората на чист въздух, че в града въздуха е много мръсен и видиш ли ще си уморя детето. Пък и каквото намеря за хапване ще е био без ГМО. Ще си взема и една саксия като родя да си отгледам детето в нея!

# 109
  • Мнения: 196
Идвам и аз. Иначе съм безотговорна майка и не ми пука за бебето.

# 110
  • Мнения: 52
Безалкохолна може, но разбира се в ограничени количества, а не цяла.

# 111
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И за да не е в саксия, трябва да си го поливате още от сега с алкохол, че да свиква с това, което го чака цял живот - секс, наркотици и рокендрол.

# 112
  • Мнения: 102
Брей значи аз съм най-голямата грешница...  Ходих на дискотека, пих уиски, пих и бира, пих и вино дори и пуших от време на време преди пет години когато забременях и ела да видиш сина ми сега как бяга и играе с другите деца без да личи какво е правила майка му преди да се роди

# 113
  • Мнения: 58
Брей значи аз съм най-голямата грешница...  Ходих на дискотека, пих уиски, пих и бира, пих и вино дори и пуших от време на време преди пет години когато забременях и ела да видиш сина ми сега как бяга и играе с другите деца без да личи какво е правила майка му преди да се роди

Ако и кафе си пила по-добре отиди да запалиш свещ, ноооо да не вземеш някоя от 20 стотинки  Naughty Вземи най-голямата  Joy

# 114
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Брей значи аз съм най-голямата грешница...  Ходих на дискотека, пих уиски, пих и бира, пих и вино дори и пуших от време на време преди пет години когато забременях и ела да видиш сина ми сега как бяга и играе с другите деца без да личи какво е правила майка му преди да се роди
За следващото да не забравиш да повториш.

# 115
  • Мнения: 102
Брей значи аз съм най-голямата грешница...  Ходих на дискотека, пих уиски, пих и бира, пих и вино дори и пуших от време на време преди пет години когато забременях и ела да видиш сина ми сега как бяга и играе с другите деца без да личи какво е правила майка му преди да се роди
За следващото да не забравиш да повториш.
  Да, дори п преди шест месеца го родих и пак е здраво

# 116
  • София
  • Мнения: 11 492
Брей значи аз съм най-голямата грешница...  Ходих на дискотека, пих уиски, пих и бира, пих и вино дори и пуших от време на време преди пет години когато забременях и ела да видиш сина ми сега как бяга и играе с другите деца без да личи какво е правила майка му преди да се роди
За следващото да не забравиш да повториш.
  Да, дори п преди шест месеца го родих и пак е здраво
Shocked #Crazy Едно голямо браво.

# 117
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
... Да, дори п преди шест месеца го родих и пак е здраво
Медал дадоха ли ти? Вписаха ли те в регистъра на майки-героини?

# 118
  • Мнения: 102
... Да, дори п преди шест месеца го родих и пак е здраво
Медал дадоха ли ти? Вписаха ли те в регистъра на майки-героини?
Да и знаеш ли, в книгата на Гинес дори ме вписаха

# 119
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Браво, гордеем се с теб. newsm18

# 120
  • Мнения: 337
И на мен ми е абсолютно непонятно как пък не може да се изтърпи 9 месеца без алкохол и цигари и защо, след като не може да избегнем мръсния въздух в града и храните, които не са био, трябва и допълнително да подлагаме плода на вредни вещества?! Но какво ли разбирам аз, нали съм дървен философ...

# 121
  • Мнения: 102
Според мен не трябва човек  да се влияе от хорското мнение. Това че съм изпила 50 гр уиски и не съм убила детето си не значи, че е героизъм. Припило ми се е и съм си опитала, макар че не пия алкохол и съм решила да пробвам а и с нищо не съм навредила на бебето. Но какво ли се обяснявам, не ме вълнува кой какво мисли, важното е че децата ми са здрави без да съм се чудела '' ама сега как ще навреди дали ще навреди''

Последна редакция: ср, 03 юни 2015, 11:28 от rosinka_13

# 122
  • Мнения: 7 325
каквото ти е писано ще ти се случи дори много да се пазиш

Преди доста години познавах момиче, което до 5 месец не разбра че ще става майка. Боцкаше си какви ли не гадости и продължи независимо че решиха с приятелят и да създават семейство и да си играят на родители. Роди износено бебе без физически проблеми, но забрави да каже на доктора си че е зависима. Дали е било писано или случилото се ( ясно е какво се случи ) е следствие на поведението и?
Като заговорихте за отровна среда интересно, кое е по вредно - родител вманиачен в идеята да опази максимално детето си или дом пропит с алкохолни изпарения и цигарен дим.

# 123
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да бе, то бебето се родило нездраво защото жената изпила чаша бира.. каквото ти е писано ще ти се случи дори много да се пазиш
Защо ходиш на лекар, защо си била в болница. То ако ти е писано....

# 124
  • Мнения: 33
каквото ти е писано ще ти се случи дори много да се пазиш

Преди доста години познавах момиче, което до 5 месец не разбра че ще става майка. Боцкаше си какви ли не гадости и продължи независимо че решеиха с приятелят и да създават семейство и да стават родители. Роди износено бебе без физически проблеми, но забрави да каже на доктора си че е зависима. Дали е било писано или случилото се ( ясно е какво се случи ) е следствие на поведението и?
Като заговорихте за отровна среда интересно, кое е по вредно - родител вманиачен в идеята да опази максимално детето си или дом пропит с алкохолни изпарения и цигарен дим.

Никъде не видях коментар, който да показва, че бъдещите майки, писали в темата, са алкохолички и димят в стая с дете. Обсъжда се (или трябва да се обсъжда) единствено еднократна консумация, при това с мярка и да не забравяме НА БИРА!!! Не на коктейли с 3 вида твърд алкохол и количества способни да увредят здрав, прав и голям човек.

# 125
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И каква е тази неотложна нужда на еднократна консумация на бира? Нещо е животоспасяващо ли, ако не пие скъпоценната течност?

# 126
  • Мнения: 7 325
Темата е - може ли бременна да пие бира, по малко разбира се.
Обаче - какво означава по малко? Халба на ден, чаша на ядене, на седмица, на месец..... Нали се сещаш че има разлика. Не пия бира, но до колкото съм виждала има и разлика в процента алкохол в различните марки. Много е неопределена темата, поне за мен. За това може би се обърна в за и против. Авторката търси одобрение и подкрепа на желанието си да не се лишава от любимото питие. Ми, съжалявам но не го подкрепям. Естествено не задължавам никой с мнението си. Бих задължила дъщеря си и може би снаха си ( един ден )

# 127
  • Мнения: 818
Като въздържанието не е гаранция, дай пийнем по 50 грама концентрат, по възможност в седмиците, в които се формира нервната система на детето или органите, или когато се развиват... баси, не намирам една седмица, в която да е безопасно да се натряскам с уиски...

Така после като се роди недоразвито и интелектуално изостанало, поне ще знам, че е от алкохола, а не просто така... да съм се въздържала, пък то да се роди такова... По-добре да съм си "живяла живота" с уиски и цигарка в ръка, пък дреме ми, че малкото цял живот ще е обречено.

# 128
  • Мнения: 196
Кой се е натряскал с 50 г уиски не разбрах?

# 129
  • Мнения: 4 569
Безалкохолната бира също е вредна. пълна е с Е-та.

Как може безмозъчни алкохолички да се размножават, а разумните, които искат деца, да не могат да имат?

# 130
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 018
Всъщност Е-та имa във всичко, въпросът е дaли сa от вредните или не. Но товa е друга темa...Също не смятaм, че aлкохоличките се размножават без проблем, а въздържaтелките не, зaщото от товa че ще изпиеш еднa бирa или чaшa вино на седмицa не те прaви алкохолик. И кaкто кaзaх и по -рaно не подкрепям пиенето по време на бременност, но пък и не бих осъдилa никой, който го прaви -всеки си имa глaвa на рaменете и сaм си решaвa и носи последствиятa от решениятa си.

# 131
  • Мнения: 101
Безалкохолната бира също е вредна. пълна е с Е-та.

Как може безмозъчни алкохолички да се размножават, а разумните, които искат деца, да не могат да имат?

Естел Бързоход от къде знаеш, че има Е-та? Аз специално тази, която купувам, съм я гледала в съдържанието и не пише да има боклуци и затова си я взимам  Confused Питах и докторката, тя каза че няма проблем щом е безалкохолна.

# 132
  • Мнения: 189
Кой се е натряскал с 50 г уиски не разбрах?
Ти пък как може да сравняваш 60кг човек със 1кг неродено ? Разликата ви е около 60 пъти, 50гр за новородено са смъртоносна доза, ако бъде вкарана във неговия организъм през устата. Алкохола преминава през плацентата, макар и не всичките 50гр, но на 1кг бебе и 5гр са достатъчни да е във несвяст.  Постоянната употреба на малки количества алкохол може да докара фетален алкохолен синдром. Наркотици, алкохол, никотин и всякакви други вещества преминават през плацентата без да се замислят, който не вярва да отиде да си слуша тоновете, после да обърне 50 водка и след 1 час да отиде пак.
Само изследвания на някакви съмнителни агенции и платени статии от международни големи фирми в брашна казват, че малки количества алкохол били полезни.  Joy Етанола е протоплазмена отрова, във малки дози вреди много малко, във средни дози вреди средно, при големи дози умирате.
Това е истината, а вие си приказвайте ала бала 1 месец.

Последна редакция: ср, 10 юни 2015, 19:08 от delux11

# 133
  • Мнения: 7 325
Постове с обяснения за вредите от алкохола не се толерират в тази тема. Защитниците на безалкохолната бременност отдавна престанаха да си хабят клавиатурите наливайки от пусто в празно.
Сега очаквам да ти наскачат и на теб обвинявайки те в лудост и съжалавайки децата ти.

# 134
  • Мнения: 21 469
може ли бременна жена да пие бира,по-малко разбира се  newsm78 newsm78 Laughing Laughing Laughing

 Е от какъв зор пък тъкмо докато е бременна трябва да пие бира, ще потърпи няколко месеца, нищо няма да и стане.
 
 Ако пък толкова не може без бира, тогава имаме проблем Laughing

# 135
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да, разбирането на вредата на алкохола се тълкува тук като параноя.
Аз не прочетох нито един аргумент - защо се налага да се пие бира.

# 136
# 137
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Единият от коментарите под статията:
"Не е лесно да си бебе в България. Ако не те пребие акушерката, или ще те убие баща ти или майка ти ще те изпусне на стълбището."
И бих добавила, - хич да не ти пука, бременната ти майка ти е вкарала доста обезболяващо(алкохолче) та ще понесеш стоически всички тези дейности.

# 138
  • София
  • Мнения: 4 878
може ли бременна жена да пие бира,по-малко разбира се  newsm78 newsm78 Laughing Laughing Laughing

 Е от какъв зор пък тъкмо докато е бременна трябва да пие бира, ще потърпи няколко месеца, нищо няма да и стане.

Ако пие по 1 малка бира седмично, също нищо няма да й стане. Нито на нея, нито на детето й, т. че защо да се лишава ако чак толкова й се пие?
Тук има 1 съседна тема за прием на антидепресанти по време на бременност. Жени, които от години са на АД си ги продължават и след като забременеят, а такива при които "тревожността" се е появила по време на бременеенето, тепърва ги почват. И никой не им набива канчето, че си тровят децата и по-добре да отидат на психолог.

# 139
  • Мнения: 1 441
Е, все пак антидепресантите са лекарства, предписани от лекар, явно състоянието на майката го изисква и очевидно вредите от тях ще са по-малко отколкото ползите.  Rolling Eyes Не мисля, че същото може да се каже за алкохола. 

# 140
  • София
  • Мнения: 4 878
Лекарят ще ти изпише всичко, което си поискаш. Разбира се, че няма база за сравнение с алкохола, особено пък с бира, антидепресантите вредят несравнимо повече. А дали състоянието на майката го изисква, е доста спорно.

# 141
  • Мнения: 1 441
Може пък и аз да съм наивна и да вярвам, че се изписват само при нужда - особено на бременна жена.  ooooh! И смятам, че в този случай, вредата на лекарствата се съпоставя с ползата за майката, когато състоянието й го изисква. А аз за полза от бирата при бременни не съм чувала....
Но в края на краищата, както има една приказка "всеки да си шета на акъла" и да прави каквото сметне за добре - бири, уиски, цигари, хапчета.... Whistling

# 142
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Тази тема е за бирата. Ако на някого му се коментират лекарства, да го направи в нарочната тема. Няма място за сравнение - защо тук така, а там онака.
Не познавам действието на всички лекарства, не коментирам, а и изобщо не знам за съществуването на друга тема.

# 143
  • Мнения: 7 325
Да пиеш лекарства по време на бременност защото ти се налага няма нищо общо с да пиеш алкохол защото ти се пие. Не разбирам от АД ( и дано никога не ми се налага да разбира ) но нека не сравняваме двете неща. А това че лекарят ти изписва каквото искаш .. явно аз не съм попадала на такива. Като помня колко бях болна и как никой не посмя да ми изпише нещо различно от парацетамол и как ми се наложи да се лекувам с бабешки рецепти, направо ми звучи като виц да идеш и да кажеш на доктора искам това и той да ти връчи рецептата.

# 144
  • Мнения: leet
Лиляна, ти да не си в армията, че се разпореждаш, кой за какво ще говори? Ако на човек му се налага да пие лекарства, по-добре да го прави, отколкото да си докара по-голям проблем.

Последна редакция: пн, 15 юни 2015, 10:03 от Dimana_84

# 145
  • Мнения: 189
Каква теза защитават някой хора не мога да разбера, въпроса е изключително елементарен и той стой така:
Която жена иска да пие бира, вино и какво си иска - да го пие и да повтаря, "аз знам, че алкохола не помага за развитието на моето дете и НЕ подстрекавам други бременни да го правят".
Много грозно ми се струва, някаква жена пиеща бира да се обясня както поп Андрей, как това изобщо не вредяло и защитава теза да се пие по веднъж седмично. Има голяма разлика между това вие да си пиете и вие да карате други да пият.
Осъзнайте се!

# 146
  • Мнения: 21 469
Да пиеш лекарства по време на бременност защото ти се налага няма нищо общо с да пиеш алкохол защото ти се пие.

 Разбира се. Даже е смешно да се съпоставят. Нима без бира на някой ще му се наруши здравословния статус, или ще изпадне в депресия?
 
 Според мен пиенето на алкохол по време на бременност, показва само, че човека е много тъп. Ама бира, ама една чаша бяло вино, ама цигара, дрън-дрън, тъпотии.  

  Всъщност да пие каквото ще, всякакви ги има.

# 147
  • София
  • Мнения: 17 592

Трудно ми е да си представя причина, налагаща приемането на алкохол по време на бременност.Под каквато и да било форма (е, не знам, може би може и да се налага ако присъства в някой сироп за кашлица и няма алтернатива) или количества.

# 148
  • Мнения: 21 469
  Пие им се на хората Rolling Eyes

# 149
  • Мнения: 58
Не мога да разбера защо преекспонирате изпиването на половин-една чаша бира веднъж на седмица две. На какви се правите? На някакви образцови майки ли?! Някой да е споменал, че се налага да се пие бира или вино?
При положение, че докторите казват, че няма риск за бебето изпиването на малка лека бира или чаша сухо вино вие за какви се взехте? За доктори, експерти или какво?
Значи, ако на майката и се прияде мазна баничка, ама толкова мазна, че олиото да се стича по брадичката и гърдите й - няма проблем! Нека се тъпче с каквото види, че може да стане нещо на бебето! Но ако види някой да пие студена бира в жегата(и представете си преди изобщо не е обичала бира) ооо параноичките ще я обявят за пропаднала алкохоличка  Joy Осъзнайте се малко бе хора! Една чаша бира може да е много по-безвредна от параноята която ви е подгонила. Радвайте се на живота Simple Smile И запомнете никой не е питал "Може ли бременна жена да льока бири вместо вода и фрешове"! Стига сте преекспонирали

# 150
  • Мнения: 7 325
Сега стана половин чаша  Joy Joy, след още десетина страници очаквам да го сведете до няколко глътки. Е, има полза от търкането на клавиатурите.
Само не мога да разбера за чии ви е нашето одобрение. Пиите си бирите без да тръбите глупости и не се правете на доктори. Между другото на мен ми спряха спрея за алергия. Съдържал съставка, която има предупреждение при бременност. Нищо че беше минимално количество. Когато ми направиха картон попълних въпросник, в който имаше въпрос за алкохола. Та не знам аз ли съм попаднала на прекалено задръстен доктор или вие попадате на прекалено безотговорни, опс. грешка - нормални.
И още нещо, защо си мислиш, че непиещите не се радват на живота? Жалко за тия, които намират радост в чашата бира или след нея.

Последна редакция: вт, 16 юни 2015, 11:31 от I.Hr

# 151
  • София
  • Мнения: 11 492
Хора, престанете. Който иска да пие бира, ракия, уиски или какъвто и да било алкохол и да пуши цигари е свободен да го прави. Но моля не вменявайте на останалите, че било безвредно и т.н и т.н. И не цитирайте лекарите избирателно - един бил казал, че малки количества алкохол не били вредни. Друг бил казал, че рязкото спиране на цигарите било голям стрес за бъдещата майка и по добре да си пушела по малко през бременността. Това са пълни глупости.

# 152
  • Мнения: X
Защо лекарите твърдят че е безвредно ако не е?

# 153
  • Мнения: 21 469
  Никой лекар няма да препоръча на бременна жена да пие алкохол, нито да и обяснява че е безвредно. Това са нелепости.

# 154
  • Мнения: leet
Стига сте говорили за деца с увреждания!!! Първо поговорете с майка на такова дете, да ви обясни какви мерки е взимала по време на бременост и дали някоя е злоупотребявала с нещо, за да роди такова дете. Нито сте наясно с нещата, а се обяснавате. Консумацията на една бира не е вредна, точка. Това, че вие кълвете уикипедия не означава, че сте наясно с нещата. И айде не ми се правете на моралистки, щото вафлите и мазгочите, които нагъвате са по-вредни. Айде, че ми писна от вманиачени психота.

# 155
  • Мнения: 21 469
  Ами то по-скоро поста дето ти си го написала е по-психопатски. И защо месите разни вафли и мазни баници, може би това е храната, която ползват бременните  около вас  newsm78
  А пък това що е морал явно съвсем ви е неясно, след като го намесвате. Сигурни ли сте че нямате предвид някоя друга дума, която ви се струва обидна?
 
 Моралът няма нищо общо тук, а здравия разум. Всичко което жената консумира по време на бременността преминава и в плода. Ако искате до плода да достига алкохол, пийте си. Ако ви  харесва мисълта, че от алкохола, дето ще го поеме,  нищо няма да му стане, окей. Толкова е просто.

# 156
  • София
  • Мнения: 11 492
Защо лекарите твърдят че е безвредно ако не е?

1. Кои точно лекари твърдят, че е безвредно, ако може да посочиш статии или изследвания или каквито и да е писания тук.

2. Ако си толкова сигурна, че е безвредно, защо пишеш като анонимна.

Iris04, Jesus и другите, които разсъждавате ТРЕЗВО. Струва ми се, че няма смисъл да се обясняваме повече и да се опитваме да убеждаваме някои, които са решили да си пият по време на бременността, че е вредно. На останалите - Наздраве.

Последна редакция: вт, 16 юни 2015, 15:18 от miamim

# 157
  • Мнения: 7 325
Аз не убеждавам никой, по скоро ме провокира агресията на алкозащитниците. Не мога да разбера защо са толкова яростни, себе си ли убеждават или другите.
А това за лекарите твърдящи, че алкохола в малки количества е безвреден ... щом не са единодушни по въпроса, а има и такива защитаващи обратното е редно да се замислим на кой да се доверим.

# 158
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз до колкото разбрах баницата я сравниха с това, че на бременна не се отказвало дори и мазна баница. Явно по същия начин мислят и за бирата - щом ѝ се допие, не трябва да ѝ се отказва. Което суеверие за мен специално е глупаво.

# 159
  • Мнения: 16
Тъкмо сложиш 50мл. вино на манджата, тю язък, сега трябва да я хвърля, че не се знае,може утре махмурлук да имам.... мале,мале...тука явно в тоя сайт и мъжете раждат

# 160
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Тъкмо сложиш 50мл. вино на манджата, тю язък, сега трябва да я хвърля, че не се знае,може утре махмурлук да имам.... мале,мале...тука явно в тоя сайт и мъжете раждат
Нали не е студена кухня, алкохолът се изпарява при загряване. Тук вече личи и невежеството, но няма да задълбавам.

# 161
  • Мнения: 16
Тъкмо сложиш 50мл. вино на манджата, тю язък, сега трябва да я хвърля, че не се знае,може утре махмурлук да имам.... мале,мале...тука явно в тоя сайт и мъжете раждат
Нали не е студена кухня, алкохолът се изпарява при загряване. Тук вече личи и невежеството, но няма да задълбавам.

По скоро трябваше да проличи иронията...ма как така няма да задълбаеш  Shocked

# 162
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Тъкмо сложиш 50мл. вино на манджата, тю язък, сега трябва да я хвърля, че не се знае,може утре махмурлук да имам.... мале,мале...тука явно в тоя сайт и мъжете раждат
Нали не е студена кухня, алкохолът се изпарява при загряване. Тук вече личи и невежеството, но няма да задълбавам.

По скоро трябваше да проличи иронията...
Няма как да си иронична, с нещо, което не е възможно. Тук никой не е твърдял, че алкохолът в манджите е опасен, че да го иронизираш. Следователно ти иронизираш алкохола по принцип, но в манджата такъв няма. Т.е. примерът ти използван за ирония не е подходящ, а е неподходящ най-вероятно от това, че не знаеш или не се сещаш, че алкохолът се изпарява и стана смешна в опит да иронизираш.

# 163
  • Мнения: 21 469
  
Аз до колкото разбрах баницата я сравниха с това, че на бременна не се отказвало дори и мазна баница. Явно по същия начин мислят и за бирата - щом ѝ се допие, не трябва да ѝ се отказва. Което суеверие за мен специално е глупаво.


  Еми хубаво, щом им е толкова важно. Въпросът е да знаят, че всичко отива при плода.

  Не изключвам и някои просто да не съобразяват или да си мислят, че алкохола, дето ще го изпият, някак подминава плода.  Както се вижда и от горния пост с виното в манджата, хората много не се ориентират ясно.

# 164
  • Мнения: leet
Лиляна имаш завидно чувство за хумор, със сигурност си сърцето на компанията.. пък иначе, просто голяма част от жените тук са коне с капаци и каквото да им се говори е напразно. И все едно говорим за консумасия на литри ракия на ден.. все пак, нека някоя от вас да посочи жена родила дете с увреждане следствие пиене на бира и ще говорим пак. Когато защитавате дадена теза, трябва да я подкрепяте с доказателства Simple Smile

# 165
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Dimana_84, за да разбереш какъв е шанса да се падне при хвърляне на монета ези или тура, ти как го проверяваш? Правиш достатъчно много опити за да разбереш, че вероятността е 0,5 или близка до нея или изучаваш математическата област комбинаторика?
Аз правя второто, затова нямам нужда от достатъчно много опити с пиене на бира по време на бременност, за да стигна до заключението, че има вероятност да се случи събитието увреждане на плода. Затова и няма да ти предоставя опити. Разбираш ли ме за какво ти говоря?

# 166
  • Мнения: 818
Ние не сме статисти, за да търсим лично жени, родили увредени деца след употреба на алкохол. Както не познавам никой, починал в катастрофа, и не мога да ти посоча такъв, но факт е, че е масово.

http://e-vestnik.bg/2272

"Когато се осъществяват най-активно процесите на органогенеза, на формиране на самия плод, тогава алкохолното въздействие може да окаже много сериозен увреждащ ефект, защото той унищожава клетки, спира нормалните биохимични процеси и по този начин грубо се намесва в програмата за индивидуално развитие...
...По време на срока, в който е трябвало да се формира определен орган, програмата за индивидуално развитие е била нарушена от алкохола...
... Това са тежки изменения, които могат да доведат до загиване на плода вътре в утробата. Тоест, при употребата на алкохол се увеличава рискът да се получи спонтанен аборт в първия триместър на бременността.

Когато нанесеното поражение не е довело до загиването на плода в първия триместър, след това може да се наблюдават при преглед чрез ултразвук тези изменения в органите, за които говорих. Плодът не е загинал, но ние виждаме много сериозни увреждания на мозъка, които са свързани с тежки дефекти след раждането. Може да се видят сърдечни пороци, аномалии на бъбреците, скелетни аномалии...
...смущаване в развитието на нервната система и по-специално - на висшата нервна дейност, която е най-фината. Може да се наблюдава забавено развитие, изоставане в умственото развитие, говорни смущения, да има нарушения на фините движения...
...съществуват предпоставки, които създават повишена чувствителност на алкохолното въздействие. Абсолютно е забранено (дотук ставаше дума за препоръка, а сега говорим за забрана) бременната жена да употребява алкохол.Това е най-разпространената битова отрова за плода. Майката, която кърми, също не трябва да употребява алкохол. Нито капка."


http://ilito82.moetodete.bg/blogpost_455_0.html

"Описват се редица уродства на деца, родени от майки алкохолички:
- дефекти на лицето и черепа – малка глава, малки очни цепки, разцепенно небце
- увреждания на сърдечно-съдовата система
- аномалии на крайниците
- мозъчни увреждания
- дефекти на външните полови органи и др.
Развитието на уродства се дължи както на влиянието на тежкото болестно състояние на майката-алкохоличка върху зародиша, така и на прякото токсично действие на алкохола върху зародиша.Голямо значение обаче има прякото токсично действие на поетия през време на бременността алкохол, който преминава лесно през плацентата и засяга клетките на зародиша, от които се развиват различни органи и системи в стадия на ембриогенезата. Поради това опасно за зародиша е консумирането на алкохол през първото тримесечие на бременността.
Алкохолизмът на майката уврежда плода и в по-късните месеци на бременността. У алкохоличките се установява недоразвитие на плацентата, което предизвиква изоставане в растежа и развитието, а в някои случаи и гибел на плода.При това е установено, че дори и непродължителното приемане на малки количества алкохол през време на бременността може да доведе до тежки увреждания на зародиша и плода. За това жената трябва да знае – никакъв алкохол през време на бременността."

# 167
  • Мнения: 7 325
Когато защитавате дадена теза, трябва да я подкрепяте с доказателства Simple Smile
А ти смяташ ли че някоя ще каже - ми да, аз съм виновна, пиех и за това родих дете с проблеми. Силно се съмнявам, обикновено на кривите ракети космоса им пречи.
Скрит текст:
гледам модератора е забърсал изблиците, ама май урока не е научен.
Jesus... - добре си си направила труда, ама сега ще те обвинят че използваш ненадеждни източници и платени статии.

# 168
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Аз не убеждавам никой, по скоро ме провокира агресията на алкозащитниците. Не мога да разбера защо са толкова яростни, себе си ли убеждават или другите.
 

Мхмм и мен това ме впечатлява, същата работа е и всяка тема за цигарите по време на бременност. С такава ярост някои защитават пороците си, че е изумително  Crazy
А то нещата са много прости - всичко, което не би дал на дете, не следва да консумираш и докато си бременна. Или няма проблем и на новородено - я биричка, я цигарка , я уиски - ей така, да спи спокойно после  Mr. Green

# 169
  • Мнения: 21 469
Лиляна имаш завидно чувство за хумор, със сигурност си сърцето на компанията.. пък иначе, просто голяма част от жените тук са коне с капаци и каквото да им се говори е напразно. И все едно говорим за консумасия на литри ракия на ден.. все пак, нека някоя от вас да посочи жена родила дете с увреждане следствие пиене на бира и ще говорим пак. Когато защитавате дадена теза, трябва да я подкрепяте с доказателства Simple Smile

 Абе вие сте много странни хора. За пръв път ли чувате, че на бременните жени не са позволени много неща именно за да не се поставя на риск плода до него да достигне вещество, което може да увреди развитието му?  Какви доказателства ти трябват, поименно ли?

 Къв е тоя зор  да се пие, като ви се пие толкова, пийте на свой риск и знаейки, че не трябва. Просто е смешно да искаш доказателства за общоизвестни неща като това какво трябва и какво не трябва да достига до плода. Rolling Eyes

# 170
  • Мнения: 818
Jesus... - добре си си направила труда, ама сега ще те обвинят че използваш ненадеждни източници и платени статии.
То си е за тях, техните деца ще се родят бавноразвиващи се. Който няма мозък в главата, няма и това е. С фуния да наливаш, пак няма да стане.

# 171
  • София
  • Мнения: 1 508
Цитат
бавноразвиващи се
увредени деца
недоразвито и интелектуално изостанало
забавено развитие
някакъв синдром или забавено развитие, астма и белодробна недостатъчност
малоумно
ненормални деца

Jesus..., спри се малко, моля. Има много мнения против пиенето на бира, но никое не е толкова остро и подигравателно, и даже малко злонамерено и злорадо. При това звучиш, все едно си абсолютно убедена в неизбежността на своите мрачни прогнози, ако жената си е позволила чаша бира.

# 172
  • Мнения: 46 520
Тези последствия са при системна злоупотреба с твърд алкохол или голямо количество друг, не заради 1 чаша бира/вино.

# 173
  • Мнения: 21 469
  Да, така е. Но тая чаша бира или вино все пак я сипваш в хранителните вещества, които стигат при плода. Ако смяташ, че добре ще му дойде, окей.

    Така че, нека всеки знае и да си преценява добре дали му е толкова важно да изпие една бира, ракия, коктейлче, защото не го пие сам.
  

# 174
  • Мнения: 46 520
Явно лекарите, с които съм се консултирала са искали да имам увредено дете...
На мен не ми се пиеше през бременността и не съм питала, това обяснение беше включено към стандартните съвети, които изпяват при първи преглед. Имам предвид за чаша бира/вино, не ракия и коктейли с твърд алкохол.

# 175
  • Мнения: 21 469
  Честно казано, се учудвам на колко хора тук лекарите са им казали да си пият спокойно малки количества през време на бременността. Аз никога не съм чувала нито в реалността, нито на мой познат лекарите при консултациите да им казват нещо подобно. Обикновено бременните с някакви "пороци" питат лекаря си  - може ли да пия кафе, може ли да пуша по една цигара на ден, може ли да пия алкохол и тогава вече може лекаря да им е казал, че ако не могат чак толкова да не го правят, поне да гледат да е "една чаша". За колко време, колко често, обикновено не се уточнява. Вероятно е лекар да каже "Необходимо е да ограничите това, това и това, и  приема на алкохол, ако се налага, може да си позволите до една чаша бира, или вино при повод" и крайно невероятно "Пийте си спокойно по една бира когато ви се прииска".

  Просто няма лекар от женска консултация, който да включи в препоръките си, особено за първия триместър каквото и да е количество алкохол. Нещо ще да му хлопа на такъв...

Последна редакция: ср, 17 юни 2015, 13:58 от Iris04

# 176
  • Мнения: 46 520
Ами има ги и не са малко.
Ето и от проведено изследване.

Още

"Авторите на настоящото изследване съобщават, че алкохолът в умерени количества не е сериозна причина за малформации в нашето общество и че позицията, че умерената консумация на алкохол е опасна е напълно неоправдана.
Не са намери убедителни доказателства за вредните ефекти на пренаталното излагане на алкохол в умерени количества, но няма и солидни доказателства за безопасността им. Затова една част от лекарите препоръчват да не се консумира никакъв алкохол по време на бременността, а други считат че приема на чаша бира или вино седмично няма да навреди на вашето бебе."

# 177
  • Мнения: 21 469
  Ами окей, щом "не са намери убедителни доказателства за вредните ефекти на пренаталното излагане на алкохол в умерени количества, но няма и солидни доказателства за безопасността им" всеки е свободен да ескпериментира върху бебето си.

 На мен здравия разум ми подсказва, че няма нужда да му давам алкохол, на някой друг може да му трябват и убедителни доказателства, за да не го прави.

# 178
  • Мнения: 46 520
Ако наистина имаше последици досега да е доказано.

Всеки да си решава сам, просто при липса на доказателства е излишно да се преувеличава и пускат обиди Peace

# 179
  • Мнения: 818
То е доказано. Отдавна.

С какъв акъл ще дадеш алкохол на неродено бебе, което тъкмо развива органи, нервна система... С какъв акъл??

Това дете може и да има шанс да се роди нормално, въпреки малоумната си майка. Трябва ли да го обричаш от утробата... Уж утробата е най-безопасното място за детето... а точно там бива заливано с алкохол. Отвратително!
На 2-годишните си деца после, вместо сокче, ромче ли им сипвате? То по същата логика...

# 180
  • Мнения: 21 469
 

С какъв акъл ще дадеш алкохол на неродено бебе, което тъкмо развива органи, нервна система... С какъв акъл??




   Защото му даваш малко, затова.

   

# 181
  • Мнения: 46 520
С какъв акъл ще дадеш алкохол на неродено бебе, което тъкмо развива органи, нервна система... С какъв акъл??

Не знам. Попитай лекарите, които го казват, както и тези, които провеждат изследванията  Peace
Ние не сме специалисти, така че просто си тракаме по клавиатурите  Simple Smile

# 182
  • Мнения: 42
Моето лично мнение (ако не си съгласен - не си прави труда да оспорваш) - Ако пиеш по 1-2 чаши бира в седмицата - няма проблем. Вредно е ако пиеш по 2-3-4 литра бира !!!
Повечето философи (без да се заяждам) които изписаха един куп простотии и глупости от сорта на твоето дете ще се роди малоумно или с 3 ръце ако изпиеш една чаша бира - не знам как да го коментирам .
Не се оливаш, не пиеш твърд алкохол, не пушиш и не си наркоманка (макар , че прочетох и такива изказвания) за тези 9 месеца - 1 литър бира няма да навреди на никого .

От мен леко бременеене , повече усмивки и по-малко заяждания  Hug Hug

# 183
  • София
  • Мнения: 4 878
С какъв акъл ще дадеш алкохол на неродено бебе, което тъкмо развива органи, нервна система... С какъв акъл??

На 2-годишните си деца после, вместо сокче, ромче ли им сипвате? То по същата логика...

А ти с какъв акъл ще дадеш хидрогенизирана мазнина на неродено бебе, от баница и бисквита?
Ако имаш поне малко акъл, би трябвало да знаеш, че хидрогенизираните мазнини са по-вредни от алкохола в бирата.
Същото се отнася за сокчетата в кутийка. Ромчето може да не е по-безвредно от тях, но аз на 2-годишно, по-скоро бих дала бира, отколкото сокче в кутия.

Моето лично мнение (ако не си съгласен - не си прави труда да оспорваш) - Ако пиеш по 1-2 чаши бира в седмицата - няма проблем. Вредно е ако пиеш по 2-3-4 литра бира !!!
Повечето философи (без да се заяждам) които изписаха един куп простотии и глупости от сорта на твоето дете ще се роди малоумно или с 3 ръце ако изпиеш една чаша бира - не знам как да го коментирам .
Не се оливаш, не пиеш твърд алкохол, не пушиш и не си наркоманка (макар , че прочетох и такива изказвания) за тези 9 месеца - 1 литър бира няма да навреди на никого .

От мен леко бременеене , повече усмивки и по-малко заяждания  Hug Hug

 Peace

# 184
  • София
  • Мнения: 4 878
 Просто няма лекар от женска консултация, който да включи в препоръките си, особено за първия триместър каквото и да е количество алкохол. Нещо ще да му хлопа на такъв...

Разбира се, че никой лекар няма да ти препоръча прием на алкохол, не не би трябвало и категорично да го забрани, защото няма основания за това. Алкохола няма тератогенен ефект, за разлика от цели групи лекарства. Сами може да си намерите снимки на ужасяващо увредени деца, чиито майки са употребявали лекарства, предписани им от лекар по време на бременността си.

# 185
  • Мнения: 189
Една бира ви дава около 0.5-6 промила чист алкохол в кръвта. Вие имате около 4000мл, а бирата ви дава 25 грама чист алкохол. Новороденото има около 200 мл кръв, ако то изпие вашата бира ще отче 12 промила и почти веднага умира. Колкото по-малко кръв имате, т.е. сте по-малък организъм толкова повече се вдигат промилите. Нужно е поне 5 часа на вашия организъм за да изчисти напълно 0.5 промила, следователно 5 часа новороденото поема части чист алкохол.
На организъм със 200 млн кръв, дори 100мл(защото още не е родено), приема на 1 мл чист алкохол ще му отчете 1 промил. Във вашата кръв циркулират 25 грама чист алкохол, колко точно ще поеме вашето дете не е ясно, но примерно ако то поеме 80мл от вашата кръв ще му отчете 0.5 промила - точно колкото и вас.
Във Великобритания на алкохолните напитки и бирата има картинка, която забранява приема от бременни.
Всяка бременна жена ходи да си следи тоновете, изобщо не е трудно да изпиете 1 бира и ПРЯКО да докажете дали тя влияе. Направете това, вместо да приказвате празни приказки.
Логиката че щом едно нещо вредяло, то значи оправдава приема на друго е елементарно глупав. Аз ще карам със 200, щото така или иначе може да ме блъснат докато пресичам - гениална логика.Мазната баничка не е вредна, това във вашия стомах се образува във глюкоза, което дава енергия на клетките, т.е. на вас и клетките на вашето дете. От вашия начин на живот зависи, дали тази енергия ще се изразходва.

# 186
  • София
  • Мнения: 1 508
Една бира ви дава около 0.5-6 промила чист алкохол в кръвта. Вие имате около 4000мл, а бирата ви дава 25 грама чист алкохол. Новороденото има около 200 мл кръв, ако то изпие вашата бира ще отче 12 промила и почти веднага умира. Колкото по-малко кръв имате, т.е. сте по-малък организъм толкова повече се вдигат промилите. Нужно е поне 5 часа на вашия организъм за да изчисти напълно 0.5 промила, следователно 5 часа новороденото поема части чист алкохол.

Нещо математиката ти е тотално сбъркана, ти тази платента за нищо я нямаш, черният дроб също не съществува за тебе, за пикочния мехур да не говорим.

# 187
  • Мнения: 818
Нещо математиката ти е тотално сбъркана, ти тази платента за нищо я нямаш, черният дроб също не съществува за тебе, за пикочния мехур да не говорим.
Черният дроб пречиства алкохола в кръвта ми, а миналият през плацентата към бебето, докато се върне обратно, ще нанесе нужните поражения, за да го запишем в специално училище след време това дете... Очакваме, че неговият черен дроб ще свърши мръсната работа ли? Ужас... А до пикочния мехур докато стигнем вече, то отиде коня у реката.

# 188
  • Мнения: 189
Нещо математиката ти е тотално сбъркана, ти тази платента за нищо я нямаш, черният дроб също не съществува за тебе, за пикочния мехур да не говорим.
Ще падна от смях  Joy
На черния дроб са му нужни ПЕТ ЧАСА, за да преработи алкохола до 0! През цялото време чистия алкохол циркулира във кръвта, която минава през черния дроб, от там той я 'прочиства' и така 5 часа докато се изчисти. Съжалявам, не мога да ти дам рисунка на този сложен процес.  Joy

# 189
  • София
  • Мнения: 1 508
На черния дроб му е нужен по-малко от час, за да разгради 500ml бира, не говорим за водка, все пак.

# 190
  • Мнения: 189
Значи казваш, че ако пиеш 1 бира и след 30 минути отидем на кръвен тест той ще покаже нула? Ти коя си, представи се как се казваш и от кой град си, все пак това което твърдиш може да се провери много лесно, щото анонимници даващи малоумни съвети и анализи има много. 
Аз говоря със факти и ти казвам, че черния ти дроб не може да прочиства по-бързо от 0.15 промила във час, средно 0.1 на час. Бъбреците не могат да изчистят повече от 10% от чистия алкохол, тоест на 25мл, максимума им е 2.5мл, другото е във кръвта. Ако кръвен тест ти отчете 1 промил сега, ще ти са ти нужни 10 часа средно за да стане 0. 
Говоря за кръвен тест, а не за дрегери, защото те са на съвсем друг принцип, ако я глътнеш малка водка и веднага духаш на дрегер ще ти отчете страшна цифра, но ако минат 2 часа може и да не отчете, но при кръвния тест тези неща ги няма.

# 191
  • Варна
  • Мнения: 3 251
Честно да ви кажа, съм убедена, че е доста по-добре да изпиеш една чаша бира, отколкото една чаша кола...

# 192
  • Мнения: leet
delux, ти като разбираш толкова много ще посочиш ли бременна, която като е консумирала от време на време бира, да е родила дете с увреждане, което да е в следствие точно на това, а не на генетичен проблем? Нека не даваме малоумни съвети, а да се придържаме към фактите.

# 193
  • Мнения: X
Твърдо против съм бременна жена да пие какъвто и да е алкохол или да пуши цигари.
То бива, бива безотговорни майки, ама чак пък толкова! Срамота!
Нищо няма да ви стане ако 9 месеца не пиете. И на мен ми се пийва, но не го правя. Малко мозък се иска.

ПП Няма да ви отговарям на безумните постове, отписвам се от темата.
Заради ей такива простотии, коя колко бири изпила, а едната и ракия цокала се отписах от моята отчетна  тема да следя. Просто съм възмутена! #Cussing out

Или пък някаква пред родилното, малко преди да роди пила кафе и пушила цигари, абе думи нямам направо.

# 194
  • Мнения: leet
Тази пред родилното е родила нали? Айде не пий кафе, ама си хапвай банички и вафли да видим колко е по-полезно

# 195
  • Мнения: 2 289
Аз си пийвам един път в месеца по 3-4 глътки бира. Не ми е наложително, но ей така--за вкус. Друг алкохол не бих си позволила, дори и една глътка.
Не пуша и кафе не пия, но кола и пепси си пийвам от време на време.

# 196
  • Мнения: 5 112
Според мен е въпрос на личен избор и съответно чувство за мярка както с почти всичко друго. Например има си дневен допустим прием на кофеин, аз не пия никакви газирани и много малко билков чай, следователно си позволявам едно кафе на ден. Всеки си избира сам, един не може без кафенце, друг без кола, трети без цигарка, четвърти без биричка... Аз лично категорично не бих пушила през бременността, бира и всякакъв друг алкохол откакто видях двете чертички не пия, но това дето се вика на инат го реших, а и не ми се пие. Ако ми се допие биричка ще си пийна, вече съм в четвърти месец...

# 197
  • Мнения: 2 289
Aбсолютно. Аз съм изпила две фрапета и едно капучино откакто съм бременна (4-ти месец и половина), и да ми се е събрала половин бира (250 мл общо). Нито пуша, нито съм пушила преди, и кой знае колко не пия откакто правим бебето (от време на време биричка, по Великден се бяхме отпуснали малко повече, и то точно тогава сме го правили  Mr. Green)

Наскоро на един плаж гледах как бременна към 7-мия месец исмука около 3 бири за половин ден. Хич не бяха безалкохолни де.  Sick

# 198
  • Мнения: leet
Абсолютно съм съгласна, че е въпрос на личен избор. Но не може да се тръби, че ако изпиеш една бира на седмица, ще родиш дете с увреждания или в бъдеще ще е болно, както се коментира в тази тема. Просто е несериозно и смешно.
Ако пиеш по 1 литър концентрат на ден, не само ще увреди детето, ами и себе си и т.н. Прекалено много съм се нагледала на бременни, които спазваха абсолютно стриктно здравословен режим, но са имали сериозни проблеми. Трябва да има една разумна граница, която да не се престъпва, но и пълното вманиачаване също не е полезно!

# 199
  • Мнения: 5 112
Е тука вече съвсем изгрубяват нещата. Специално за това да изпие половин бира от време на време бременна жена, смятам че е много крайно да се отправят клетви, че децата на тези бременни ще са с болни. Някои хора имат самочувствието да са крайна инстанция и разбирачи по всичко без да имат реално основание ми се струва. Истината че само един специалист по генетика може да отговори на въпроса дали минималните количества алкохол вредят на плода. Има ли тук такива специалисти???
Много са ми интересни хората, които отправят такива заплахи, замислят ли се "полезните" ябълки дето ги 'рупат например с какви отрови са обработени? Разбирам да се заяждате за цигари и наркотици, за които има научни доказателства за вредното им въздействие върху бебето, но за малки количества бира, вече прекалявате. И само да вметна познавам жени лекари, които си позволяват да изпият половин биричка в големите жеги, докато са бременни. Естествено е, че никой лекар няма да ти каже пий бира - не те наблюдава в ежедневието, може да си някоя шматка и като ти каже че може да му отпуснеш края и да изпиваш по една каса на сядане, което е вредно и за небременна жена. Със сигурност поне докато трае органогенезата е добре да се въздържа човек от много неща, реално тогава е най-критичния период за бебето.
Бъдете разумни и умерени!

# 200
  • Мнения: 21 469
  Хубаво де, жената докато е бременна, нали се стреми да мимнимизира  или изобщо да ен употребява вредни неща, а не да се чуди каква точно доза е вредна. Не ми се вярва някой пък толкова да не може без "биричка". Вместо да си казва "Ше си пийна , то можа да не навреди, щото е малко" не е ли по-добра въобще да не рискува и да се чуди после.
 То не става въпрос човек за цял живот да се откаже от пороците си, за определено време, докато дели общи вещества с бебето нищо няма да и стане толкова да не употребява алкохол, малко, много, чудо голямо Rolling Eyes
 После ще си отпие на воля, като е толкова зор.

# 201
  • Мнения: leet
Лиляна, мисля че за 1846 път те питам, дали имаш пример, който да посочиш за жена консумирала една чаша бира да е родила дете с увреждане, което да е причинено точно от това. Ако нямаш, замълчи и си пази умозаключенията за себе си.

# 202
  • Мнения: 7 325
А ти можеш ли да потвърдиш с доказателства ( сериозни и достоверни, а не бла бла ), че алкохола в малки количества е абсолютно безвреден по време на бременност. Далече съм от идеята да се заяждам или да набивам акъл на който и да е. Всеки си носи глава на раменете и последствията от вижданията си.

# 203
  • Мнения: leet
О да, мога да ти докарам 20 жени, които са пили бира по време на бременност, а сега имат здрави, жизнени и умни деца. Това устройва ли те?

# 204
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Лиляна, мисля че за 1846 път те питам, дали имаш пример, който да посочиш за жена консумирала една чаша бира да е родила дете с увреждане, което да е причинено точно от това. Ако нямаш, замълчи и си пази умозаключенията за себе си.
Аз те попитах преди това нещо друго, а ти не отговори. Аз няма да постъпя като теб и ще ти отговоря - не е необходимо да имам такива примери, защото знам какво може да причини алкохол дори и малко количество за зрял индивид, но твърде голямо за зараждащ се организъм, чиито жизнени системи в момента се образуват.
И ако знам, че има риск, макар и непотвърден, но все пак има, нямам нужда да подлагам живота на детето си на руска рулетка, само защото Димана знае за 20 жени, които били родили здрави деца, но само видимо здрави и колко са умни, е напълно субективно. Аз се срещам пък с деца с трудности, за които се питам какви ли са причините и дали не е някаква родителска грешка и безотговорност.

# 205
  • Мнения: 7 325
Не, не ме устройва. Имат здрави деца сега, но сигурна ли си на 100% че няма да се прояви нещо на един по късен етап от живота им, следствие на алкохола, който майките им са си позволявали когато те са се оформяли.

# 206
  • Мнения: 196
Лично лекаря ми е казал, че няма проблем за чаша бира. Това, че разни лелки си правят заключение и намесват училища, домове и не знам си още какво си е техен проблем.

# 207
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Имам въпрос - вашите майки какво мислят по въпроса с пиенето?

# 208
  • Мнения: 196
И аз имам въпрос- какво значение има за теб?

# 209
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И аз имам въпрос- какво значение има за теб?
Ще ти отговоря, след като ти ми отговориш.

# 210
  • Мнения: 196
Виждала ме е да пия по една чаша бира.

# 211
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Виждала ме е да пия по една чаша бира.
Въпросът ми не беше дали те е виждала.

# 212
  • Мнения: 196
Майка ми не вижда проблем. Както и лекаря ми. Както и почти всички хора!

# 213
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И аз имам въпрос- какво значение има за теб?
За мен има значение възпитанието от родителите. И смятам, че за теб е по-важно мнението на майка ти, преди това на лекаря.
Е, на мен лекар друго ми е обяснявал, както и майка ми на друго ме е научила. Та, ето защо сме на различни мнения. Още ме е научила майка ми да не прибързвам със заключенията.

# 214
  • Мнения: 196
Едно е да сме на различни мнения, друго е някой си във форум да ти обяснява как едва ли не подлагаш по някакъв начин бебето на риск и то напълно неоснователно. Не бих казала подобно нещо на бременна жена.

# 215
  • Sofia
  • Мнения: 3 033
Неколкократно прекрачихте границата на здравословния екстремизъм.
Приключваме.

Общи условия

Активация на акаунт