може ли бременна жена да пие бира

  • 30 825
  • 215
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 337
И на мен ми е абсолютно непонятно как пък не може да се изтърпи 9 месеца без алкохол и цигари и защо, след като не може да избегнем мръсния въздух в града и храните, които не са био, трябва и допълнително да подлагаме плода на вредни вещества?! Но какво ли разбирам аз, нали съм дървен философ...

# 121
  • Мнения: 102
Според мен не трябва човек  да се влияе от хорското мнение. Това че съм изпила 50 гр уиски и не съм убила детето си не значи, че е героизъм. Припило ми се е и съм си опитала, макар че не пия алкохол и съм решила да пробвам а и с нищо не съм навредила на бебето. Но какво ли се обяснявам, не ме вълнува кой какво мисли, важното е че децата ми са здрави без да съм се чудела '' ама сега как ще навреди дали ще навреди''

Последна редакция: ср, 03 юни 2015, 11:28 от rosinka_13

# 122
  • Мнения: 7 325
каквото ти е писано ще ти се случи дори много да се пазиш

Преди доста години познавах момиче, което до 5 месец не разбра че ще става майка. Боцкаше си какви ли не гадости и продължи независимо че решиха с приятелят и да създават семейство и да си играят на родители. Роди износено бебе без физически проблеми, но забрави да каже на доктора си че е зависима. Дали е било писано или случилото се ( ясно е какво се случи ) е следствие на поведението и?
Като заговорихте за отровна среда интересно, кое е по вредно - родител вманиачен в идеята да опази максимално детето си или дом пропит с алкохолни изпарения и цигарен дим.

# 123
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да бе, то бебето се родило нездраво защото жената изпила чаша бира.. каквото ти е писано ще ти се случи дори много да се пазиш
Защо ходиш на лекар, защо си била в болница. То ако ти е писано....

# 124
  • Мнения: 33
каквото ти е писано ще ти се случи дори много да се пазиш

Преди доста години познавах момиче, което до 5 месец не разбра че ще става майка. Боцкаше си какви ли не гадости и продължи независимо че решеиха с приятелят и да създават семейство и да стават родители. Роди износено бебе без физически проблеми, но забрави да каже на доктора си че е зависима. Дали е било писано или случилото се ( ясно е какво се случи ) е следствие на поведението и?
Като заговорихте за отровна среда интересно, кое е по вредно - родител вманиачен в идеята да опази максимално детето си или дом пропит с алкохолни изпарения и цигарен дим.

Никъде не видях коментар, който да показва, че бъдещите майки, писали в темата, са алкохолички и димят в стая с дете. Обсъжда се (или трябва да се обсъжда) единствено еднократна консумация, при това с мярка и да не забравяме НА БИРА!!! Не на коктейли с 3 вида твърд алкохол и количества способни да увредят здрав, прав и голям човек.

# 125
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И каква е тази неотложна нужда на еднократна консумация на бира? Нещо е животоспасяващо ли, ако не пие скъпоценната течност?

# 126
  • Мнения: 7 325
Темата е - може ли бременна да пие бира, по малко разбира се.
Обаче - какво означава по малко? Халба на ден, чаша на ядене, на седмица, на месец..... Нали се сещаш че има разлика. Не пия бира, но до колкото съм виждала има и разлика в процента алкохол в различните марки. Много е неопределена темата, поне за мен. За това може би се обърна в за и против. Авторката търси одобрение и подкрепа на желанието си да не се лишава от любимото питие. Ми, съжалявам но не го подкрепям. Естествено не задължавам никой с мнението си. Бих задължила дъщеря си и може би снаха си ( един ден )

# 127
  • Мнения: 818
Като въздържанието не е гаранция, дай пийнем по 50 грама концентрат, по възможност в седмиците, в които се формира нервната система на детето или органите, или когато се развиват... баси, не намирам една седмица, в която да е безопасно да се натряскам с уиски...

Така после като се роди недоразвито и интелектуално изостанало, поне ще знам, че е от алкохола, а не просто така... да съм се въздържала, пък то да се роди такова... По-добре да съм си "живяла живота" с уиски и цигарка в ръка, пък дреме ми, че малкото цял живот ще е обречено.

# 128
  • Мнения: 196
Кой се е натряскал с 50 г уиски не разбрах?

# 129
  • Мнения: 4 569
Безалкохолната бира също е вредна. пълна е с Е-та.

Как може безмозъчни алкохолички да се размножават, а разумните, които искат деца, да не могат да имат?

# 130
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 054
Всъщност Е-та имa във всичко, въпросът е дaли сa от вредните или не. Но товa е друга темa...Също не смятaм, че aлкохоличките се размножават без проблем, а въздържaтелките не, зaщото от товa че ще изпиеш еднa бирa или чaшa вино на седмицa не те прaви алкохолик. И кaкто кaзaх и по -рaно не подкрепям пиенето по време на бременност, но пък и не бих осъдилa никой, който го прaви -всеки си имa глaвa на рaменете и сaм си решaвa и носи последствиятa от решениятa си.

# 131
  • Мнения: 101
Безалкохолната бира също е вредна. пълна е с Е-та.

Как може безмозъчни алкохолички да се размножават, а разумните, които искат деца, да не могат да имат?

Естел Бързоход от къде знаеш, че има Е-та? Аз специално тази, която купувам, съм я гледала в съдържанието и не пише да има боклуци и затова си я взимам  Confused Питах и докторката, тя каза че няма проблем щом е безалкохолна.

# 132
  • Мнения: 189
Кой се е натряскал с 50 г уиски не разбрах?
Ти пък как може да сравняваш 60кг човек със 1кг неродено ? Разликата ви е около 60 пъти, 50гр за новородено са смъртоносна доза, ако бъде вкарана във неговия организъм през устата. Алкохола преминава през плацентата, макар и не всичките 50гр, но на 1кг бебе и 5гр са достатъчни да е във несвяст.  Постоянната употреба на малки количества алкохол може да докара фетален алкохолен синдром. Наркотици, алкохол, никотин и всякакви други вещества преминават през плацентата без да се замислят, който не вярва да отиде да си слуша тоновете, после да обърне 50 водка и след 1 час да отиде пак.
Само изследвания на някакви съмнителни агенции и платени статии от международни големи фирми в брашна казват, че малки количества алкохол били полезни.  Joy Етанола е протоплазмена отрова, във малки дози вреди много малко, във средни дози вреди средно, при големи дози умирате.
Това е истината, а вие си приказвайте ала бала 1 месец.

Последна редакция: ср, 10 юни 2015, 19:08 от delux11

# 133
  • Мнения: 7 325
Постове с обяснения за вредите от алкохола не се толерират в тази тема. Защитниците на безалкохолната бременност отдавна престанаха да си хабят клавиатурите наливайки от пусто в празно.
Сега очаквам да ти наскачат и на теб обвинявайки те в лудост и съжалавайки децата ти.

# 134
  • Мнения: 21 581
може ли бременна жена да пие бира,по-малко разбира се  newsm78 newsm78 Laughing Laughing Laughing

 Е от какъв зор пък тъкмо докато е бременна трябва да пие бира, ще потърпи няколко месеца, нищо няма да и стане.
 
 Ако пък толкова не може без бира, тогава имаме проблем Laughing

Общи условия

Активация на акаунт