може ли бременна жена да пие бира

  • 30 829
  • 215
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 33

Положението във форума е страшно, независимо каква тема се обсъжда...
Не желая да коментирам, най-малкото защото тук са "вървежни" арогантни, крайни и обидно изказани мнения. Без значение дали някоя мама споделя за чаша бира с картофки в парка, когато й се доиска или пък друга мама изказва ЛИЧНИЯ си избор да не консумира месо, полуфабрикати или каквото там се сетите, задължително е някой някъде да се почуства длъжен да й обяснява колко е грешна, как ще гори  ада и колко безотговорна майка е.

 Правила за успешна БГ мама

Бъдете щастливи!

ПП: "...колкото и да се стараеш да живееш здравословно, злобата [...] ще навреди повече на детето ти, отколкото пиенето на чаша бира или вино. "

# 91
  • Мнения: leet
Abies, абсолютно си права. Едно е обаче да даваш лично мнение, друго е да плашиш бременна жена, че ще роди увредено дете ако консумира бира, кафе или каквото и да е било. Това е по-лошо, отколкото да наречеш някой злобар, особено ако той се проявява, като такъв.

# 92
  • Мнения: 33
Така е, Dimana, но все пак не е и нормално да мислиш, че даденото ти мнение в БГмама от непозната личност е меродавно. Всеки сам си избира степента на наивност.
Можем да носим отговорност само за собствените си действия.

# 93
  • Мнения: 1 167

Положението във форума е страшно, независимо каква тема се обсъжда...
Не желая да коментирам, най-малкото защото тук са "вървежни" арогантни, крайни и обидно изказани мнения. Без значение дали някоя мама споделя за чаша бира с картофки в парка, когато й се доиска или пък друга мама изказва ЛИЧНИЯ си избор да не консумира месо, полуфабрикати или каквото там се сетите, задължително е някой някъде да се почуства длъжен да й обяснява колко е грешна, как ще гори  ада и колко безотговорна майка е.

 Правила за успешна БГ мама

Бъдете щастливи!

ПП: "...колкото и да се стараеш да живееш здравословно, злобата [...] ще навреди повече на детето ти, отколкото пиенето на чаша бира или вино. "

 Joy много се смях,уникално,точно в целта Peace

# 94
  • Мнения: 49
По темата - да, може, по 1 бира седмично.

# 95
  • Мнения: 6
Да може,стига да е умерено не пречи.

# 96
  • Мнения: 58
И аз съм бременна и пия безалкохолна бира чат-пат. Понякога и по няколко глътки от "хубавата". Цигарите ги спрях веднага, но не мисля че по няколко глътки бира биха навредили на бебчо. Ииии моля изказвания от рода, че ще си увредя детето за цял живот, да си ги спестите Simple Smile

# 97
  • Мнения: 7 779
И аз съм бременна и пия безалкохолна бира чат-пат. Понякога и по няколко глътки от "хубавата". Цигарите ги спрях веднага, но не мисля че по няколко глътки бира биха навредили на бебчо. Ииии моля изказвания от рода, че ще си увредя детето за цял живот, да си ги спестите Simple Smile
е , що си спряла цигарите ? от тях също няма да се увреди

# 98
  • Мнения: 33
Бонго, има медицински изследвания, които показват, че спирането по време на бременност може да навреди повече, отколко самото тютюнопушене.
Много ми е интересно, ти да не би да имаш свещена мисия да информираш грешните колко са грешни? Представям си що за личност си - пълна скръб.
Бременни, всички сме алкохолички и наркоманки и не ни вълнува здравето на децата. Между другото кофеина също е наркотично вещество...шоколадът и белият хляб водят до пристрастяване.
Бонго, моля да споделиш списък с позволените неща.
Предполагам, че четенето на книги води до бръчки и уврежда мозъка на плода, който тепърва се развива.

# 99
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Медицински изследвания казваш?
Вие съвсем за канарчета ни взехте май. ЕЖК е много различно от медицински изследвания.
Нечии гънки са изгладени, но не са тези на Бонго.

# 100
  • Мнения: 7 779
Бонго, има медицински изследвания, които показват, че спирането по време на бременност може да навреди повече, отколко самото тютюнопушене.
Много ми е интересно, ти да не би да имаш свещена мисия да информираш грешните колко са грешни? Представям си що за личност си - пълна скръб.
Бременни, всички сме алкохолички и наркоманки и не ни вълнува здравето на децата. Между другото кофеина също е наркотично вещество...шоколадът и белият хляб водят до пристрастяване.
Бонго, моля да споделиш списък с позволените неща.
Предполагам, че четенето на книги води до бръчки и уврежда мозъка на плода, който тепърва се развива.
вероятно си чула как над 1 млн канадци са осъдили няколко производители на цигари за няколко млрд. долара обезщетение. поради факта ,че не били ги осведомили за вредата от тутуна.  ако аз или други като мен  бяха казали ,че има вреда, пушачите щяха да реагират като теб.  същото е и с алкохола , бирата и др.  важното е да има пробив и осъдени. веднъж доказано ,че бирата вреди... ела да видиш колко жалби ще има. но е трудно да се стигне до този момент защото голяма част от бюджета на цяла Европа се крепи на бираджиите.
аз пак ще си повторя чуденката - как така се приема ,че една бира е вредна за бременна възрастна когато е зад волана и в същото време не е вредна ако не е зад него  newsm78  като се знае ,че възрастния организъм може да понесе в по-голяма степен алкохола (дори и минимален) по-добре, отколкото плода ???  newsm78 newsm78 newsm78
и друго - всекидневно се пускат теми за течения (женски) с цветовете на дъгата.  те не са предизвикани от въздуха. аз нямам такъв проблем и ми дреме на фурката за това.  не наливам пиенето и не слагам цигарата в устата на никоя мома.  Laughing
чакайте си медицинските изследвания , чудете са на кафяво, жълто, бяло ... бембяно зацапване на гащите.

# 101
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Бонгич, бирата не е вредна за организма, алкохолът в нея може да направи реакциите ти по-бавни и от там да направиш катастрофа.

Но алкохолът в една бира, особено сегашната, която е твърде спиртосана за да има по-голям срок, може да окаже влияние върху развитието на бебето и аз не бих била спокойна да пия бира бременна. Може нищо да не му се случи, но по-добре да не го залагам на руска рулетка.

# 102
  • Мнения: 7 779
Бонгич, бирата не е вредна за организма, алкохолът в нея може да направи реакциите ти по-бавни и от там да направиш катастрофа.

Но алкохолът в една бира, особено сегашната, която е твърде спиртосана за да има по-голям срок, може да окаже влияние върху развитието на бебето и аз не бих била спокойна да пия бира бременна. Може нищо да не му се случи, но по-добре да не го залагам на руска рулетка.
щом се забавят реакциите значи има някакво негативно влияние върху организма.
след като го има това негативно влияние върху организма защо да го няма в плода ? той по-устойчив ли е ?
казвам всичко това от гледна точка на страничен наблюдател. не съм забременявал и няма да стане в близките години.  hahaha  както казах  дреме ми.

# 103
  • Мнения: 7 325
Пийте и пушете бе хора, никой не ви е опрял ножа забранявайки ви каквото и да било. Рисковете са си ваши децата също. Преди 16 год. когато бях бременна със синът си доктора ми препоръчваше вино и кафе ( умерено ) и повече зелений ( нищо че бяха бъкани с нитрати ) защото месо не обичам много. Кафе пиех по малко, вино се е случило точно три пъти около 6/7 месец по новогодишните празници не повече от половин чаша. Но .... пушех, малко, но пушех, пак според твърдение, че организма изпитва шок, който бил по вреден за бебето от една цигара на ден примерно. И други глупости направих от незнание и тъпи съвети ( повечето идващи от лекарите ). Ако имаше тогава кой да ми набие канчето, та дори и непознат от форум не само че нямаше да му се зъбя и да го наричам злобар, ами щях да съм му благодарна. Съжалявам много и се чувствам много виновна пред синът ми, за моя радост е здрав, но ако имаше някакъв проблем никога нямаше да си го простя. Та преди да правите заключения и да обвинявате в злоботия и лошотия помислете си ако Недай си Боже детето се роди с някакъв проблем, колкото и минимален да е дали ще можете да живеете в мир със себе си, знаейки че може би евентуално така скъпоценната биричка е допринесла това да се случи.
Айде със здраве или наздраве, всеки сам прави своя избор, по-сложно е обаче да се живее с него в последствие.

# 104
  • Мнения: 7 779
нека да льочат. от това не се мре.  Laughing
но това е лично удоволствие. не е за двама

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт