може ли бременна жена да пие бира

  • 30 779
  • 215
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 520
Аз не говоря за педиатрите, там се сменят препоръките заради експеримента с ранното захранване, но за алкохола не знам да има промяна. И не само в България  newsm78

# 16
  • Мнения: 1 700
аз съм все още бременна и пия бира Ариана с лимон и то по 1 чаша,но не всеки ден.Лекарите препоръчват чаша бира за киселините.други бременни съм виждала да си гъврътка по чаша с ракийка на маса  Rolling Eyes всеки избира дали да пие или не

# 17
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Разбира се, че всеки избира. Ако на детето после се открие някакъв здравословен проблем, аз цял живот няма да мога да си простя и няма да спра да се съмнявам, че заради едната глупава бира съм обрекла цял един човешки живот. Затова предпочитам да ми е чиста съвестта, пък нека лекарите да си препоръчват каквото си искат.

# 18
  • Мнения: 1 347
Извинявам се, ама последното ми прозвуча все едно "ако се подстрижа и после детето не е добре, няма да мога да си простя". Няма абсолютно никакви доказателства, че малките количества алкохол вредят на плода. Освен това, хиляда пъти предпочитам да давам да децата си да близнат бира, отколкото кока-кола или друга подобна бълвоч. Последното е продиктувано не от лични предпочитания, а от обективния състав на съответните напитки. Мога много да се разпростра в мед. изследвания по въпроса, но ми се струва излишно. Краткият отговор според достатъчно много съвременни лекари е, че по чаша бира дори всеки ден не вреди по никакъв начин, нито по време на бременността, нито по време на кърмене. Не бих казала същото обаче за разни измишльотини като леките подсладени "плодови" бири, които станаха така популярни напоследък.

# 19
  • Мнения: 102
Абе може да се пие от една чаша нищо няма да стане. Аз дори си пийвах 50гр уиски на дискотеката а бях в 7-я месец и дори танцувах на токчета

# 20
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
И аз си задавах същия този въпрос, но преди да забременея. Дотогава пиех по 2,3 бири всеки ден, толкова обичах, че се чудех как ще издържа без бира.  Mr. Green
Като видях двете чертички хипохондрията ми надделя и не съм близвала дори и кафе.

Ти си решаваш. Според мен по-добре да не пиеш, но 1,2,3,4 бири месечно едва ли биха навредили. Stuck Out Tongue

# 21
  • Мнения: 292
"Прекаления светец и Богу не е драг"

То, че всеки сам си избира какво, как и кога е факт.

Това, че аз съм избрала да спра цигарите и малкото алкохол, който приемах преди бременността си е лично мое решение и ще съм горда и щастлива, ако бебето ми се роди живо и здраво точно заради тези пороци, които съм имила...

НО, ако реша да отида до Борисовата градина на разходка на "чист" въздух и стоя 5 минути на пешеходната пътека на сфетофара на Орлов мост, където всички вредни емисии във въздуха са над нормата и се нагълтвам с тях поне веднъж/два пъти седмично (на отиване и на връщане)... кого да обвинявам, ако нещо не е наред с бебо като се роди - разходката, алкохола, цигарите, чистия въздух или друг/друго?

# 22
  • Мнения: 7 779
мини на екстази бре. и всичко ще ви е весело и на двете (с бебето)  Laughing
едно апче е по-евтино от малко цигарки и алкохол дневна дажба.  и слънцето вечно ще грее на вашата улица  hahaha

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Те и тревата в една друга тема я спрягат за лечебна, та какъв е проблемът бременните да си опъват марихуана.

# 24
  • TX
  • Мнения: 590
Когато бях бременна със сина ми имах страшни киселини и единствено от две три глътки бира се оправях и можех да спя, когато споделих това с лекаря (която също беше бременна) тя много се зарадва, че съм си намерила лека и каза също, че бирата е полезна. На следващата консултация ми каза, че и тя е на бира Simple Smile. Значи както са ти казали по напред МОЖЕ, но като лекарство - малко 

# 25
  • Мнения: 421
като ти се пие, пийни си една чашка, в крайна сметка нашите баби все едно са знаели или не че са бременни и не са се ограничавали и до последно са копали на къра. Не искам да звуча като идиот, но все пак от една чаша нищо няма да ти стане. Честно казано от както забременях ми писна да слушам глупости от сорта: това трябва онова не трябва, ми какво ако примерно пушиш по 2 кутии цигари на ден и ги спреш от ряз нали организма ти изпада в абстиненция или пък с антидепресантите ... бременността не трябва да се помни като време през което си се ограничавала, а като време, през което си била щастлива

# 26
  • Мнения: 337
като ти се пие, пийни си една чашка, в крайна сметка нашите баби все едно са знаели или не че са бременни и не са се ограничавали и до последно са копали на къра. Не искам да звуча като идиот, но все пак от една чаша нищо няма да ти стане. Честно казано от както забременях ми писна да слушам глупости от сорта: това трябва онова не трябва, ми какво ако примерно пушиш по 2 кутии цигари на ден и ги спреш от ряз нали организма ти изпада в абстиненция или пък с антидепресантите ... бременността не трябва да се помни като време през което си се ограничавала, а като време, през което си била щастлива
ooooh! ooooh! ooooh! Да, бъдете щастливи, застрашавайки здравето на бъдещите си деца!
Тя, простотията, не ходела по гората, казват...

# 27
  • Мнения: 23
Божеее моля ви се не прекалявайте не мисля че една чаша бира може да застраши живота на бебето Naughty
Да ви кажа никога през бременността ми не съм се ограничавала от нещо когато ми се е приискало нещо съм го правила и карам доста по леко от колкото мои познати бременни които едва ли не стават от леглото и се тъпчат с всекви билки та да не стане нещо... то ако вземем да мислим все за лошото... ooooh! КАто ми се припие бира с цаца кво да правя еми пийвам си по една малка  Laughing
И не мисля че това че някой има различно мнение от друг трябва да се обиждаме...

# 28
  • Мнения: 102
А може ли кърмачка да пуши

# 29
  • Мнения: 7 779
може. кой и пречи  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт