може ли бременна жена да пие бира

  • 30 777
  • 215
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 196
Абсолютно не е същото. Бременна жена може кърмачка-не. Има разлика. Щом и лекарите дават. Ти на бебето си ще дадеш ли пържени кюфтета-не , но бременна жена ги яде, нали?

# 46
  • Мнения: 7 779
ще и се омая главата и не се знае кви ще ги свърши  Laughing

# 47
  • В мечтите
  • Мнения: 639
Като чета тук,сега разбирам защо тези три диванета вкъщи...не се спират явно заради ..бирата по време на бременностите ми Joy...Така,че наистина "по-внимателно"особено с бирата  Sunglasses

# 48
  • Мнения: 20
Аз лично съм пробвала и се оказа, че мога, за другите не знам  Joy

# 49
  • Мнения: 1 441
По лични впечатления от близки и познати - само в България лекарите казват с такава  категоричност, че "няма проблем от една бира".  Rolling Eyes
Със сигурност една бира за 9 месеца няма да навреди, но това не трябва да е нещо, което лекарите "препоръчват".
Имам личен пример с братовчедка, чиято майка пушеше по 2 кутии цигари като бременна и за щастие тя се роди без проблеми и с нормално тегло. Но дали е правилно?

# 50
  • Мнения: 101
На мен като ми се допие си взимам безалкохолна, има няколко марки, които са доста хубави и са като истинска бира. Питах и гинеколожката, каза че щом е безалкохолна няма проблеми Simple Smile Според мен е много по-добре от разни безалкохолни напитки и сокчета.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Ти на бебето си ще дадеш ли пържени кюфтета-не , но бременна жена ги яде, нали?
Е кърмачката пречи ли да яде кюфтета?

# 52
  • Мнения: 91
От както съм бременна като сме излизали на вън и сме сядали по заведения вечер съм си позволявала по 1 чаша бяло вино, а сега тея дни в тази жега арианката радлер си я уважавам Grinning Joy

# 53
  • Мнения: leet
За алкохола и цигарите е ясна работата. Мен ме вълнува кафето, може ли не може ли и ако може, по колко е допустимо? Simple Smile

# 54
  • В мечтите
  • Мнения: 639
Според мен кафето е доста по-неподходяща напитка от бирата..Аз съм си купувала безкофеиново кафенце и така  Peace

# 55
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А при безкофеиновото кафе пък за да му отстранят кофеина го обработват с разни други химии, които са още по-вредни от кофеина.

# 56
  • В мечтите
  • Мнения: 639
А при безкофеиновото кафе пък за да му отстранят кофеина го обработват с разни други химии, които са още по-вредни от кофеина.
Кофеиновото не е много подходящо за бебенцето,не казвам че безкофеиновото е...

# 57
  • Мнения: 7 325
Аз пиех по едно кафе сутрин. Обичам кафе, но в началото трябаше да го откажа по принуда. Миризмата му не ми понасяше ( както всички миризми де ). След 6м. пропих кафе, така както си го пиех - едно кофеиново сутрин. Безкофеиновото не ми харесва.

# 58
  • Мнения: 196
Лекаря дори ми препоръча по 1 кафе на ден заради ниско кръвно.

# 59
  • Мнения: 328
На мен ми бяха казали ,че бирата намалява гаденето и няма проблем няколко глътки ,но да не е повече от една чаша на ден .На мен лично не ми помагаше ефективно ми е било препечен сух хляб намазан с изцеден лимон, сол и листа мента или магданоз.

Общи условия

Активация на акаунт