може ли бременна жена да пие бира

  • 30 823
  • 215
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 7 325
Сега стана половин чаша  Joy Joy, след още десетина страници очаквам да го сведете до няколко глътки. Е, има полза от търкането на клавиатурите.
Само не мога да разбера за чии ви е нашето одобрение. Пиите си бирите без да тръбите глупости и не се правете на доктори. Между другото на мен ми спряха спрея за алергия. Съдържал съставка, която има предупреждение при бременност. Нищо че беше минимално количество. Когато ми направиха картон попълних въпросник, в който имаше въпрос за алкохола. Та не знам аз ли съм попаднала на прекалено задръстен доктор или вие попадате на прекалено безотговорни, опс. грешка - нормални.
И още нещо, защо си мислиш, че непиещите не се радват на живота? Жалко за тия, които намират радост в чашата бира или след нея.

Последна редакция: вт, 16 юни 2015, 11:31 от I.Hr

# 151
  • София
  • Мнения: 11 505
Хора, престанете. Който иска да пие бира, ракия, уиски или какъвто и да било алкохол и да пуши цигари е свободен да го прави. Но моля не вменявайте на останалите, че било безвредно и т.н и т.н. И не цитирайте лекарите избирателно - един бил казал, че малки количества алкохол не били вредни. Друг бил казал, че рязкото спиране на цигарите било голям стрес за бъдещата майка и по добре да си пушела по малко през бременността. Това са пълни глупости.

# 152
  • Мнения: X
Защо лекарите твърдят че е безвредно ако не е?

# 153
  • Мнения: 21 574
  Никой лекар няма да препоръча на бременна жена да пие алкохол, нито да и обяснява че е безвредно. Това са нелепости.

# 154
  • Мнения: leet
Стига сте говорили за деца с увреждания!!! Първо поговорете с майка на такова дете, да ви обясни какви мерки е взимала по време на бременост и дали някоя е злоупотребявала с нещо, за да роди такова дете. Нито сте наясно с нещата, а се обяснавате. Консумацията на една бира не е вредна, точка. Това, че вие кълвете уикипедия не означава, че сте наясно с нещата. И айде не ми се правете на моралистки, щото вафлите и мазгочите, които нагъвате са по-вредни. Айде, че ми писна от вманиачени психота.

# 155
  • Мнения: 21 574
  Ами то по-скоро поста дето ти си го написала е по-психопатски. И защо месите разни вафли и мазни баници, може би това е храната, която ползват бременните  около вас  newsm78
  А пък това що е морал явно съвсем ви е неясно, след като го намесвате. Сигурни ли сте че нямате предвид някоя друга дума, която ви се струва обидна?
 
 Моралът няма нищо общо тук, а здравия разум. Всичко което жената консумира по време на бременността преминава и в плода. Ако искате до плода да достига алкохол, пийте си. Ако ви  харесва мисълта, че от алкохола, дето ще го поеме,  нищо няма да му стане, окей. Толкова е просто.

# 156
  • София
  • Мнения: 11 505
Защо лекарите твърдят че е безвредно ако не е?

1. Кои точно лекари твърдят, че е безвредно, ако може да посочиш статии или изследвания или каквито и да е писания тук.

2. Ако си толкова сигурна, че е безвредно, защо пишеш като анонимна.

Iris04, Jesus и другите, които разсъждавате ТРЕЗВО. Струва ми се, че няма смисъл да се обясняваме повече и да се опитваме да убеждаваме някои, които са решили да си пият по време на бременността, че е вредно. На останалите - Наздраве.

Последна редакция: вт, 16 юни 2015, 15:18 от miamim

# 157
  • Мнения: 7 325
Аз не убеждавам никой, по скоро ме провокира агресията на алкозащитниците. Не мога да разбера защо са толкова яростни, себе си ли убеждават или другите.
А това за лекарите твърдящи, че алкохола в малки количества е безвреден ... щом не са единодушни по въпроса, а има и такива защитаващи обратното е редно да се замислим на кой да се доверим.

# 158
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз до колкото разбрах баницата я сравниха с това, че на бременна не се отказвало дори и мазна баница. Явно по същия начин мислят и за бирата - щом ѝ се допие, не трябва да ѝ се отказва. Което суеверие за мен специално е глупаво.

# 159
  • Мнения: 16
Тъкмо сложиш 50мл. вино на манджата, тю язък, сега трябва да я хвърля, че не се знае,може утре махмурлук да имам.... мале,мале...тука явно в тоя сайт и мъжете раждат

# 160
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Тъкмо сложиш 50мл. вино на манджата, тю язък, сега трябва да я хвърля, че не се знае,може утре махмурлук да имам.... мале,мале...тука явно в тоя сайт и мъжете раждат
Нали не е студена кухня, алкохолът се изпарява при загряване. Тук вече личи и невежеството, но няма да задълбавам.

# 161
  • Мнения: 16
Тъкмо сложиш 50мл. вино на манджата, тю язък, сега трябва да я хвърля, че не се знае,може утре махмурлук да имам.... мале,мале...тука явно в тоя сайт и мъжете раждат
Нали не е студена кухня, алкохолът се изпарява при загряване. Тук вече личи и невежеството, но няма да задълбавам.

По скоро трябваше да проличи иронията...ма как така няма да задълбаеш  Shocked

# 162
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Тъкмо сложиш 50мл. вино на манджата, тю язък, сега трябва да я хвърля, че не се знае,може утре махмурлук да имам.... мале,мале...тука явно в тоя сайт и мъжете раждат
Нали не е студена кухня, алкохолът се изпарява при загряване. Тук вече личи и невежеството, но няма да задълбавам.

По скоро трябваше да проличи иронията...
Няма как да си иронична, с нещо, което не е възможно. Тук никой не е твърдял, че алкохолът в манджите е опасен, че да го иронизираш. Следователно ти иронизираш алкохола по принцип, но в манджата такъв няма. Т.е. примерът ти използван за ирония не е подходящ, а е неподходящ най-вероятно от това, че не знаеш или не се сещаш, че алкохолът се изпарява и стана смешна в опит да иронизираш.

# 163
  • Мнения: 21 574
  
Аз до колкото разбрах баницата я сравниха с това, че на бременна не се отказвало дори и мазна баница. Явно по същия начин мислят и за бирата - щом ѝ се допие, не трябва да ѝ се отказва. Което суеверие за мен специално е глупаво.


  Еми хубаво, щом им е толкова важно. Въпросът е да знаят, че всичко отива при плода.

  Не изключвам и някои просто да не съобразяват или да си мислят, че алкохола, дето ще го изпият, някак подминава плода.  Както се вижда и от горния пост с виното в манджата, хората много не се ориентират ясно.

# 164
  • Мнения: leet
Лиляна имаш завидно чувство за хумор, със сигурност си сърцето на компанията.. пък иначе, просто голяма част от жените тук са коне с капаци и каквото да им се говори е напразно. И все едно говорим за консумасия на литри ракия на ден.. все пак, нека някоя от вас да посочи жена родила дете с увреждане следствие пиене на бира и ще говорим пак. Когато защитавате дадена теза, трябва да я подкрепяте с доказателства Simple Smile

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт