Каква вода пиете?

  • 9 114
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 480
Чешмяна вода. Тръбите са ни сменени и вкуса ѝ е много по-добър от преди. Рядко купувам минерална. Не знам в шишето дали не е налята от чешмата на производителя. Wink

# 16
  • Мнения: 46 600
Чешмяна вода. Тръбите са ни сменени и вкуса ѝ е много по-добър от преди. Рядко купувам минерална. Не знам в шишето дали не е налята от чешмата на производителя. Wink

Ние също.
За мен всичко е търговски трик.

Купувам само като сме на почивка във Варна, водата там е  Sick

# 17
  • Мнения: 495
В офиса пием Девин и Горна Баня. Иначе аз си купувам Горна Баня или Банкя, ако ми се наложи.
Вкъщи имам кана Aquaphor и съм много доволна. По - евтини са от Брита и вършат същата работа.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Обичам Девин,Банкя и Горна баня,доста рядко купувам Хисар и все по-често пия филтрирана вода от кана,не е никак лоша,няма го този гаден вкус,няма я миризмата на хлор,явно каната си върши работата

# 19
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
От години не употребявам в къщи чешмяна вода.След като видях какво нещо излиза от чешмата след аварийно спиране на живителната течност почти 24ч.,тотално крана се използва само за пране,миене и поливане на цветята.

Докато бяха малки децата предимно Девин/розов етикет/.
Сега вече редуваме с трапезна такава.

Най-често използваме ''Пирин ''.Зареждам от Лидъл за цял месец.Малките бутилки също са много удобни за пиене с дизайна си.

# 20
  • Мнения: 3 634
Не знам коя е най-хубавата, но със сигурност най-гадната е Бачково. Купувам Девин, Банкя, Горна баня и Михалково. У дома пия чешмяна за разнообразие и избягвам диспенсърите на публични места защото за мен е равносилно да пия от локва.

# 21
  • Мнения: 4 270
Да, купувам минерална вода с възможно най-ниска стойност на флуор (F) - Горна баня, Княжево и Банкя. Харесвам Пирин и Девин, но поради посочената причина, ги избягвам.

# 22
  • Мнения: 245
Пием вода,която си наливаме от една чешма в околността,където живеем.Много ни допада на вкус .Така избягваме престоя на водата в пластмасовите бутилки и химията с която я обработват,за да не зеленясва (предполагам само,че я обработват с нещо,което я консервира ,защото  бутилираните води имат доста дълъг срок на годност).
Друго искам да кажа - много е важно да гледате съдържанието на флуор във водата,която пиете - трябва да е под 1,5 мг на литър.Мисля,че сте запознати с вредата от флуорозата.Достатъчно флуор приемаме с някои храни и поне с водата може да ограничим количеството му.
П.П.Видях,че Herz e писала преди мен за флуора  Simple Smile.

# 23
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
Ходим да си наливаме изворна от планина. Съчетаваме с разходка през уикенда. Peace

# 24
  • Мнения: 28
 Филтрирана,ползвам кана Брита.

# 25
  • Мнения: X
Филтрирана, имам филтър на батерията.
Навън, по заведения, нямам претенции за марката, държа да е в стъклена, а не в пластмасова бутилка.Естествено, не навсякъде зареждат стъклени, тогава компромисния вариант е сода.
Когато ходим извън града, видим ли чешма, винаги пълним тубите, имам стъклени от вино.
Основно, за мен по-големия проблем е пластмасата, а не водата.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 7 732
 В къщи Девин или Банкя. Имам диспенсър тъй,че дори чай и кафе не пия с чешмяна. Тя варненската чешмяна си е приключение да я пиеш. На работа гледам зареждат напоследък някаква Водица. Студена не е зле.

# 27
  • Мнения: 132
В началото на бременността ми ставаше много лошо и пиех много вода, предимно изворна, независимо на коя марка. После минах на чешмяна, но я алкализирам с капките Алказон.

# 28
  • Мнения: 431
Вкъщи от кана Брита, на работа - минерална, като се редуват няколко марки.

# 29
  • София
  • Мнения: 5 193
Чешмяна. В южните квартали сме и водопроводът е от Витоша. Чудесна е на вкус. Когато ожаднея навън купувам Банкя, Горна Баня или Девин изворна. Peace

Общи условия

Активация на акаунт