Каква вода пиете?

  • 9 101
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 130
От години изворна, собственоръчно налята.
Обаче в началото само мъжът ми я пиеше и ползваше.Изобщо не я пиех, дори не я бях опитвала, защото според мен "нямало разлика с тази в чешмата". Веднъж спряха водоподаването и ща-не ща полвах извворната. Разлика от небето до земята! Пивка, вкусна вода! И така досега.
А в дома на свекърва ми - на село е - се ползва само изворната, защото тяхната чешмяна е бетер белина.

Докъде сме го докарали - "официалната" безопасна третирана и достъпна вода да е отрова. И да отделяме пари и време, за да.. има какво да пием. 

# 46
  • Мнения: 1 941
Най–пивки са ми Пирин, Михалково и Банкя. По-рядко пия Горна Баня, а до Хисаря не се докосвам, може и да си въобразявам, но на мен ми мирише на сяра.

# 47
  • Мнения: 609
Девин,минерална и изворна.
Кана Брита,имам,но не я използвам.

# 48
  • Мнения: 888
"Банкя" и "Горна баня" най-често.
Само една марка не мога да пия - "Бачково" - отвратителна ми е.

# 49
  • София
  • Мнения: 2 045
Чешмяна. В южните квартали сме и водопроводът е от Витоша. Чудесна е на вкус. Когато ожаднея навън купувам Банкя, Горна Баня или Девин изворна. Peace
И аз съм в южните квартали и водата е хубава,минавам я през кана Брита.Родих се с каната защото пием много,много вода в къщи.Купувам и минерална за разнообразие,редувам марките.С каната водата става за една минута, не е нужно да преливаш и чакаш Peace

# 50
  • Мнения: 12
Имам пречиствателна система за вода Еделвасер с три филтъра от които единият е сребърен. Много добра работа върши а филтъра се сменя на 6 месеца

# 51
  • Мнения: 328
Сутрин рано вода с лимон,винаги чешмяна Hug

# 52
  • Мнения: 4 569
Чешмяна.
От минералните пия Девин, Горна баня и Банкя.
Замислям се за кана, но ми се струва сложно ползването й.

# 53
  • Мнения: 3
Бях в Испания в Барселона за 8 литра вода в магазин Consum който не е от големите евтини супермаркети, а е градски магазин който е до вас - тип фантастико, плащахме 85 цента тоест 1,70лв
Тогава се замислих колко скъпа всъщност е нашата вода, 10 литра е стабилно над 2,50 като девин и банкя са над 3лв. При това испания е пустиня а ние се хвалим че имаме много вода много извори много планини.
Четох интервю с шефа на девин където той обяснява как точно евиан в българия нямала шанс защото била много скъпа 3 лева за 1,5 литра, само че имам новина за него на запад евиан струва 80 цента и е скъпа вода - двойно по скъпа от локалните марки. На тяхната покупателна способност 80 цента е нищо!
Искам да дойде някой вносител и да им нарита задниците на нашите некадърници свикнали да се нагушват прекалено.
Аз лично в момента ги бойкотирам, купувам вода под 2,50 за 10 литра. ако имам късмет взимам горна баня на промоция от метро, ако нямам взимам поредната непопулярна марка понякога на цена и под 2 лв, последно това беше "преподобна стойна" но вкуса не е на нивото на горна баня.
В къщата на нашите пием от кана брита, добре е, особено ако сменяш филтъра всеки месец. филтри си взимам от английския амазон много по евтино от колкото са тук в българия.

# 54
  • Мнения: 6 319
За съжаление не е само с водата така и затова няма как да ги бойкотираме за всички стоки, особено хранителните, защото парцалки можеш да си поръчаш и по интернет, ама салам малко трудно.

# 55
  • София
  • Мнения: 3 804
Девин,минерална и изворна.
Кана Брита,имам,но не я използвам.
И аз така. Бритата е за котките и орхидеите Grinning

# 56
  • Варна
  • Мнения: 10 612
Ние все по-сериозно се замисляме за йонизатор за вода.

# 57
  • Мнения: 178
В нас пием чешмяна вода.Живея в квартал Драгалевци в София. Хубава ни е водата. Понякога купуваме минерална.

Общи условия

Активация на акаунт