Каква вода пиете?

  • 9 112
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 006
"Горна Баня" - минерална и изворна.

# 31
  • Велико Търново
  • Мнения: 33
От около година само филтрирана вода, ползвам кана на Аквафор. По-удобно е от мъкненето на туби, а и по-икономично. Плюс това нали казват, че минералната я облъчвали, за да не тинясва, жабясва или там както му се казва.  Simple Smile

# 32
  • Мнения: 2 052
От доста време ползваме кана Брита, много сме доволни.  Peace

# 33
  • Мнения: 697
Основно Горна Баня. Но мисля да си купя кана Брита.  Laughing Laughing

# 34
  • Карлово
  • Мнения: 4 698
Преди Хисар предимно, на мене най-много ми допадаше вкуса и. От Карлово съм, водата от чешмата е хубава ,когато не е хлорирана. Преди няколко месеца четохме статия за неполезността на минералните води и открихме, че изворната от една чешма край града е в пъти по вкусна от купената.

# 35
  • София
  • Мнения: 38 972
Софийска вода, от чешмата, малко престояла в шише.
Понякога си купувам малки шишенца вода - почти всички са добри на вкус, без Бачково.
По едно време наливахме княжевска, по едно време имахме кана, но не ми се занимава.

# 36
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 183
Банкя или девин най- често определено не се понасям с вода от чешмата. Чешмяната вода не ми харесва и ми става лошо от нея дори само една чаша да изпия! 

# 37
  • Мнения: 6 323
Водата е за миене, не за пиене! За пиене са други работи, като бира, вино, уиски. Може и ракия в краен случай:) hahaha

# 38
  • Мнения: 364
брита е добро решение  Peace

# 39
  • Мнения: 1 487
Пия Девин изворна и редувам с Банкя минерална. Когато съм в чужбина, Vittel или PureLife (Nestle).
Ако пия чешмяна вода, задължително източвам преди това.

# 40
  • Мнения: 19 247
И ние сме с кана Брита. Предпочитам пречистена пред минерална вода. Доколкото знам от специалисти, в България водата е сравнително хубава и годна за пиене, ако се сравни дори и само с повечето от останалите европейски страни. На море в Турция ни бяха предупредили изрично да не пием водата, не че се бяхме засилили, но там пък ми направи впечатление, че бутилираната вода е по-евтина, отколкото в България. За България също съм чувала от познати по морето, че водата им не става за пиене.

# 41
  • Мнения: 550
Девин ми е най-вкусна  Peace

# 42
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 125
Преди си купувaхме Девин розовa, Бaнкя и Сердикa, от еднa годинa ходим и си нaливaме минерaлнa от Пaнчaрево или Княжево. Нaй -  ми е гaднa Горнa бaня, незнaм зaщо, преди сaмо нея пиех, а кaто зaбременях ми се гaдеше от нея и от тогaвa пия сaмо гореизброените. Чешмянa пия сaмо aко сме зaбрaвили да нaлеем.

# 43
  • Мнения: 514
Да, купувам минерална вода с възможно най-ниска стойност на флуор (F)
И аз избягвам флора, тъй като е вреден и го има в пастите за зъби, което е предостатъчно. Купувам предимно Девин изворна, тъй като на бутилката пише F<0,1, което е много добре в сравнение с другите води. Освен изворна вкъщи пия минерална на работата (каквато докарат) и понякога чешмяна за разнообразие.

Замислям се как да намаля употребата на пластмасови бутилки, тъй като отделят вредни вещества. В развитите страни почти не ползват вече пластмасови бутилки за вода. Доста сме изостанали в БГ. Много малко води се предлагат в стъклени бутилки, а тези по магазините са основно вносни и скъпи.

# 44
  • Някаде там
  • Мнения: 245
От тези, които се предават в магазина най-вкусна ми е Предела, а е трапезна и става за всеки ден и за децата. Иначе имаме и Брита.

Общи условия

Активация на акаунт