ОКТОМВРИйското мъниче поздравява мама с първото ритниче - еп.6

  • 26 756
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 579
Не те ли пратиха на очен? Мен още при записването на ЖК ме пратиха, че и аз съм с диоптер. Не че имаше особена полза де - "ела в 9 месец"  Laughing
Може би чакат да дойде по къден етап, аз се притеснявам освен за диоптрра, че съм с доста слаби капиляри и понякога получавам кръвоизливи в едното око без да съм се напъвала, не ми се мисли при раждане какво ще е..
Като гледам каква тема сте отворили за упойки и ме втриса, да си призная доста си ме е шубе от раждането и в двата случая.. Но предполагам че болката много бързо минава на задвн план като видиш бебенцето:)

Последна редакция: ср, 13 май 2015, 21:17 от Eos

# 706
  • Мнения: 804
Ей това вече не го разбирам - да избереш да родиш нормално и да ти сложат после пълна упойка  newsm78
Шикер, имaх много рaзкъсвaния и се нaложи достa шеф и кройкa... Докторa ми предпочете дa ме приспят зaрaди дългото шиене... a aз не съжaлявaм изобщо, зaщото ми бяхa дозирaли упойкaтa много точно и кaто се събудих имaх чувството, че съм спaлa цялa нощ, чувствaх се отпочинaлa. Зa уточнение ще кaжa, че рaждaх много дълго време, родих в 3.15 сутринтa. Не бях спaлa от преднaтa нощ зaрaди контрaкции. Общо 29-30 чaсa. Тa искaх дa кaжa, че след упокaтa имaх отново сили и успях дa се грижa зa бебето си почти веднaгa след рaждaнето. И зa миг не съм съжaлявaлa зa пълнaтa упойкa, дори не съм се зaмислялa, че не е трябвaло дa ми слaгaт. И пaк ще родя при същия лекaр с избор нa екип, зaщото съм много доволнa.

Последна редакция: ср, 13 май 2015, 21:31 от shmoksi

# 707
  • Мнения: 3 199
Щом си се чувствала добре, това е най-важното!  Peace

# 708
  • Пловдив
  • Мнения: 137
Момичета минах днес ФМ. Всичко е добре с бебчето. Много е вълнуващ самият преглед  и разглеждането на органите му. Потвърдихме пола, че е момиченце. Ако можеше всяка седмица да ходя да си го гледам.  Laughing Мъж ми е на седмото небе. Винаги си е мечтал за момиче. Препоръчвам на всички майки от Пловдив д-р Троянчев. Голям специалист е, обяснява бавно и спокойно. Много снимки ни даде и диск с видео. Дълги сме 23см. и тежим само 312гр. и пулса в минута ни е 136. Голяма срамежливка е, през повечето време си криеше личицето, но все пак успяхме да я видим.  Laughing Лека вечер  Simple Smile

# 709
  • Мнения: 923
На мен пък 20 часа се опитваха да ми предизвикат разкритие поне 5 см. за да ми пукнат околопродните води и да тръгнат контракции, така да избегнат окситоцина. Та слагат един катетър, но края на който има балон,в шийката на матката и после го пълнят с вода. Така предизвикват разкритие. Балона падна чак в 11 вечерта, но още не можеха да стигнат до матката да пукнат околоплодните води, извита била.... Бе карък! Казаха до 6-7 часа нещата ще тръгнат от самосебе си, но сега трябва да поспиш, защото сутринта рано ще раждаш трябва ти сила. След много кандърми и и разпити от страна на мъжа ми, че е безопасно ми биха нещо в крака и аз блаженно започнах да си заспивам щастлива. И точно в момента, в който си затворих очите ми изтекоха водите! Айде викай сестрите! Контракции никакви. Казаха, че не може да чакаме повече и слагат окситоцин. Ама аз ги слушах като от някакъв друг свят- упоена и заспиваща..... Ми казах добре и пак заспах.....за 30 секунди! От 0 контракции до скала 10 изведнъж. Малиииии , пък аз не мога да се освестя. Контракции и между  тях бях труп от приспивателното. Joy Оная ми вика ДИШАЙ аз заспивам брат.... На една контракция се освестих и казах искам епидурална! То пък като ми я сложиха нещата с дребния тръгнаха на лошо и ме срязаха. Ей таково едно откачено раждане.....Ама с мен все нещо такова. Сега уж не искам никакви упойки, приспивателни и простотии, ако ще е нормално нормално да е. Поне сега съм на тоя акъл, катопме захванат контракциите не гарантирам нищо! Mr. Green

# 710
  • Мнения: 3 199
Големи премеждия, Денис  ooooh!

Сузи, радвам се, че всичко е минало нормално и сте се заредили с толкова положителни емоции  bouquet
И аз нямам търпение за моята ФМ в събота  Whistling

# 711
  • Мнения: 804
Денис, зa първи път чувaм зa тaкъв бaлон зa предизвиквaне нa рaзкритие. Aз имaх много контрaкции, но не получaвaх рaзкритие, въпреки тях и окситоцинa. Нaложи се докторa дa ми го прaви ръчно. Зaтовa се удължи толковa рaждaнето. Не дaвaх дa ме режaт. Води не сa ми изтичaли, нaкрaя ми пукнa докторa мехурa. Ще рaзпитaм aз зa този  метод с бaлонa дaли се прaктикувa в БГ.

# 712
  • Мнения: 118
Добро утро сънливки, 
Като чета какви страхотии пишете за раждането ииии........
Започвам да се замислям дали да не ме резнат..
Или да спра да чета  Mr. Green
Нали съм първескиня, не съм запозната с почти нищо, но си ми е добре така, убеждавам се че и така ще остане.
Лек ден на работните мами, а на почиващите приятна почивка и да се разходите и за работещите.  Hug

# 713
  • Мнения: 1 034
Добро утро и от мен. И аз изтръпвам при мисълта за нормално раждане точно защото не се знае как ще се развият нещата. Първата бременност като стана ясно, че се налага секцио и ми стана едно спокоойноо. Не е раждане-песен. Едно леко нормално раждане би било много по-добре, или пък такова с епидурална. Никога не съм вярвала някой като ми каже, че болката се забравя. Е, с две ръце потвърждавам, че се забравя. Още на изписването въобще не почнех да ме е боляло и бях готова да раждам още едво.

# 714
  • Мнения: 103
GERA, аз също ще съм трето секцио. Не съм се и замисляла за това. Ано ще питам доктора.
 Количка няма да купуваме. Ще си тази от предните две деца. Много съм доволна от нея-пег перего уно.
Но ще поръчам скрин за дрехите, че от мнохо челяд няма празен гардероб, а тавана и мазата сме ги превърнали в дрешници.
Напоследък обаче усещам матката по-твърда като се натоваря повече и следващата седмица нна прегледа ще питам АГ дали да почна магнезий.

# 715
  • София
  • Мнения: 504
Добро утро!
Suzy10, честита девойка. ФМ е голяма тръпка. Още си спомням прегледа преди 7 год почти. Аз имам още 3 седмици до моя и вече нямам търпение.
Много интересна тема сте захванали. Винаги ми е било интересно да чета за чуждите раждания. Аз моето го определям като изключително леко, но не много кратко. На мен ми го предизвикаха с таблетка през устата. От първата доза до появата на сина ми- 13ч. Много се радвам, че никакви упойки не са ми слагали.
Преди малко се замислих в България практикува ли се нормално раждане при близнаци. Аз за такива случаи не знам, а познавам няколко двойки близнаци на различна възраст- всички родени секцио.
Аз съм с отрицателен резус фактор, но пък и все такива мъже си избирам. Нямам идея как изследват кръвните групи, но моята е изследвана 4 пъти и все е А-. Но когато дарявам кръв я изследват с въпросните ванички, защото не вярват на честната ми дума. При мен интересното е, че и двамата ми родители са с положителен резус фактор и майка ми още не може да повярва, че аз съм с отрицателен.

# 716
  • Мнения: 424
Добро утро,   bouquet
  Прочетох , че няколко мами вече успешно минаха на ФМ. Описали са го много интересно .Аз се вълнувам при обикновените прегледи, където едвам се разпознава  кое е ръка и кое крак. Представям си каква емоция ще имам при ФМ, което е чак след 2-3 седм.. Но сега очаквам прегледа с още по-голямо очакване, особено ако ми дадат и диск с запис.  Rolling Eyes Нашия татко не иска да влезне при другите прегледи, според мен го е страх да гледа Mr. Green Mr. Green И по-този начин може в къщи да го накарам да погледа и да се зарадва.  Ние нали сме с първо бебе и на него му е странно и някак още не вярва , че съм бременна, бавно ми расте коремчето.
  Да ви се оплача и ако някой може да ми съвет, ще съм много благодарна. От няколко дни, откакто се затопли, цялото ми тяло отича. На ден пия поне по 2 л. вода. Другия Петък съм на ЖК и ще питам докторката, но дотогава може ли да ми кажете как да облекча отоците.

# 717
  • Мнения: 804
Момичетa, всичко се зaбрaвя. Aз въпреки тежкото рaждaне искaм пaк дa е нормaлно, нямa по-прекрaсно изживявaне от товa! Нa всички, които се стрaхувaт от рaждaнето, незaвисимо секцио или нормaлно препоръчвaм темaтa в бг мaмa "Смешно ли е рaждaнето?". Три теми сa прочетете ги, ще се нaпишкaте от смях и ще ви минaт всички стрaхове Wink
Прaктикувa се естествено рaждaне при близнaци в БГ стигa дa сa рaзположени и двaтa близнaкa глaвично. Др. Дяволов в Мaйчин дом знaм, че е нaй-добрият в тaзи чaст Wink

# 718
  • Мнения: 424
Забравих да гласувам за заглавие  Embarassed
  Много ми хареса :"Щастлива мама череши и ягодки яде, а в коремчето и ОКТОМВРИйчето расте ".
Вчера цял ден ви прочитах и направо се разядох.... Тази година ягодите не ме блазнят, но като чух за черешки и  #Crazy  Ще бъда търпелива. Поне за сега не мога да се оплача , че нещо ми се дояжда и на момента трябва да хапна, явно имам силна воля  - хе хехехе

# 719
  • Мнения: 515
Момичета, вчера ми мина ФМ. Беше много вълнуващо, разгледахме подробно бебчето, органите всичко. Вече на 100% официално мога да кажа, че ще си имаме момченце  newsm53 Както каза докторката - Гордо го развява инструмента  Joy Моя разбойник не се спира, непрекъснато се премята, някой от показателите едвам ги замери доки.

Да кажа и 2-3 думи за докторката Стратиева, като цяло останах с малко смесени впечатления. Часовете вървяха с около час закъснение, тя беше малко напрегната, защото имаше и някои, които беше викнала между часовета и като че ли малко набързо ме прегледа  newsm78. На 3Д ме пусна около 30 сек, но бебо се беше покрил с ръчички. Снимки имаме само 3 - две от които са еднакви, за диск не сме си доплащали. Иначе е внимателна и обяснява като я питаш нещо. Не съм изцяло с негативно отношение, но останах с усещането, че малко ме претупа заради многото хора.

Иначе отново страхотни заглавия на теми. Моя глас е за "Слънцето все по-силно грее, в коремчето на мама ОКТОМВРИйчето лудее", защото съм точно на тази вълна - определено доста лудеем  Joy

Общи условия

Активация на акаунт