ОКТОМВРИйското мъниче поздравява мама с първото ритниче - еп.6

  • 26 757
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 418
Еос, ако диоптърът е под 4 и вътреочното налягане е ок, няма проблеми, но при теб с тези кръвоизливи е по-добре да не се рискува май, но ти ще си събереш компетентни мнения докато назрее момента . Иначе и мен не са ме изпращали към очен, Аг-то ми каза, че в 7-8 месец ще стане това, понеже диоптърът може да се качи още по време на бременността. Иначе аз много бих искала да раждам нормално, но вероятността е почти никаква, голям съм кьорчо Sad
Много се радвам на резултатите и вълненията ви около Фм  Hug
Честито на разбралите пола, женският отбор се увеличава, ше се чудим къде да търсим мъжове   Crazy

# 721
  • Мнения: 266
Добро утро  Simple Smile Честито за прекрасните резултати от ФМ и изследванията!И честита девойка на suzy10 stork-girl , и на diamond за юнака  stork-boy! ФМ е много вълнуващо преживяване, емоцията е трудно да се опише.
Днес по обед съм на ЖК при д-р Ганева, стискайте ми палчета! Вчера ми взеха кръв, хемоглобина ми е паднал до 107 и започвам отново приема на Феро Фолгамма.Временно ще спра да пия Пренатал, за да не претоваpвам организма и да не предозирам желязото. Всички останали показатели са ми в норма, урината също е чиста.
За срещата - във ФБ също има съобщение. Остава за събота 11:00-11:30 на входа на парка Заимов- откъм Лиляна Димитрова. Нека се преброим, за да знаем колко мами ще идват Simple Smile


Хубав ден и до скоро  Hug

Последна редакция: чт, 14 май 2015, 10:08 от Софи М.

# 722
  • Мнения: 3 199
Diamond, радвам се за хубавите новини и за сините гащи  stork-boy

Шмокси, тази тема "Смешно ли е раждането" сигурно е най-разтоварващата Simple Smile Много съм се смяла  Laughing

# 723
  • Мнения: 266
Пиша нов пост, защото питането ми е доста встрани от предишните обсъждания. Имам големи притеснения относно нормалното раждане, още повече след първо секцио. Ще ви помоля да споделите подробно, как протича едно нормално раждане. Имам хиляди въпроси и ще се радвам да споделите вашият опит Simple Smile

1. Започваме от контракциите - как се разбира, че раждането наистина започва и това са истински контракции, а не подготвителните. Притеснява ме също падането на тапата и изтичането на околоплодните води дали е болезнено.
2. Кога е точният момент да тръгна към болницата, на колко минути трябва да са контракциите?
3. Ако родова дейност не започне и се наложи предизвикване на такава с окситоцин, каква е болката?
4. Обезболява ли се раждането чрез вливания в системата?
5. Епидурална анестезия - усещания, болка, напъни? Боли ли самото й поставяне, абоката през цялото време ли стои в гръбнака?
6. Епизиотомия към крака, усеща ли се, праг на болката, след това зашиване. / Тази точка страшно много ме притеснява, защото имам две познати със срязана артерия по грешка Sad /
7. Самото изваждане на бебето как става, истина ли е,че акушерки скачат по коремите на мамите, за да излезне по-бързо бебо?
8. Раждане на плацентата- кървене, болка, усещания?
9.Шев и кройка- дали се слага упойка, има ли възможност за пълна анестезия докато те шият?
10. Кървене след раждането, като количество. Слагат ли торби с пясък и т.н.

Много се извинявам за многото въпроси, но тъй като не съм преминавала през това, ще съм благодарна да споделите как са протекли вашите нормални раждания Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 724
  • Мнения: 356
1. Започваме от контракциите - как се разбира, че раждането наистина започва и това са истински контракции, а не подготвителните. Притеснява ме също падането на тапата и изтичането на околоплодните води дали е болезнено. - Контракциите бяха болезнени и на равни интервали,по това разбрах,че  момента наистина е дошъл . Тапата ми падаше постепенни,последната част в болницата,а водите даже не съм усетила кога са изтекли под душа
2. Кога е точният момент да тръгна към болницата, на колко минути трябва да са контракциите? - Аз тръгнах с контракции на 5 минути.Вкъщи ми беше по-спокойно и не бързах,но знам,че епидоралната се слага в точно определен момент и тогава трябва по-рано да се тръгне
3. Ако родова дейност не започне и се наложи предизвикване на такава с окситоцин, каква е болката? Сложиха ми Окситоцин,за да ускорят нещата.Болката се увеличи и контракциите зачестиха.Много бързо след като я сложиха направих пълно разкритие
4. Обезболява ли се раждането чрез вливания в системата?- При мен я пропуснаха,въпркеи че си я поисках
5. Епидурална анестезия - усещания, болка, напъни? Боли ли самото й поставяне, абоката през цялото време ли стои в гръбнака? - Не съм използвала
6. Епизиотомия към крака, усеща ли се, праг на болката, след това зашиване. / Тази точка страшно много ме притеснява, защото имам две познати със срязана артерия по грешка Sad / - //
7. Самото изваждане на бебето как става, истина ли е,че акушерки скачат по коремите на мамите, за да излезне по-бързо бебо? - Не са ми скачали по корема,леко ме натиснаха,но в точния момент и ми помогнаха мисля.
8. Раждане на плацентата- кървене, болка, усещания? - Изобщо не усетих болка при изваждането и.Имаше кървене но мисля,че е нормално.Самата плацента е с такава структура,че не мисля,че има как да е болезнено.
9.Шев и кройка- дали се слага упойка, има ли възможност за пълна анестезия докато те шият? - Сложиха ми местна упойка. Не ме хвана напълно,но имах само 3 шева и се търпеше
10. Кървене след раждането, като количество. Слагат ли торби с пясък и т.н. - На корема ми сложиха лед,кървенето и лохиите си продължиха около 30 дни.

Последна редакция: чт, 14 май 2015, 10:36 от малък зъл киборг :)

# 725
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
ооо Софи като ти прочетох първия въпрос, ако знаеш как се ухилих .. чаак до зад ушите .. това ми беше най-голямото притеснение дали ще разбера, че са истински .. вярвай ми разбира се .. но ще се опитам по ред да отговоря:

1. Падането на тапата и пукането на мехура са абсолютно безболезнени .. самите контракции при мен започнаха като нерегулярни в началото и абсолютно поносими /все едно съм в цикъл/, като дори успях да легна и да спя 4 часа, преди да се събудя от вече регулярни и много по-болезнени контракции .. в общи линии с времето болката се засилва малко по малко ..
2. Това както и предния въпрос е много относително .. на мен ми казаха, за да не се депресирам от другите раждащи, да отида с контракции на 1-2 минути, с долу горе същия интервал между тях
3. Пак относителен въпрос .. то си зависи от прага ти на поносимост .. но да речем, че ако болката преди окситоцина съм я оценявала на 5 от 10, то с окситоцина вероятно беше 10 от 10 ..
4. При мен в системата слагаха бусколизин ..
от 5. до 10. не мога да ти отговоря, защото просто не стигнах до там, а се наложи спешно да ме срежат .. но като цяло въпросите ти са много относителни .. понякога натискат корема на жената, понякога не .. зависи от болницата и лекаря .. да ти кажа, раждане с раждане не си приличат .. аз се мъчих 20 часа преди да осъзнаят, че не мога да родя естествено, а съм едра жена с всички предпоставки да родя лесно и бързо .. моята снаха пък е 40 кила с мокри гащи и роди за точно 3 часа .. в 11:30 вечерта ми се обадиха да питат това слузестото дето паднало какво е и дали да отиват в болницата и в 2:30 племеницата ми беше известила с пълни гърди, че е дошла на този свят .. и аз се надявам този път да успея да родя по естествен път, нооо! няма да се разсърдя и да не стане .. опитах ги и двете и двете са гадория до шия, но важното е, че резултата след това е наай ама най-ценното и прекрасно нещо Blush Heart Eyes

# 726
  • София
  • Мнения: 945
Здравейте  Hug

Току що се връщам от д-р Ганева, успокои ме, че изследванията са нормални и няма за какво да се притеснявам. Пусна ми микробиология, че ми писна от това течение вече, дето уж било нормално и така  Simple Smile
За раждането чета с особен интерес, че аз съм мнооого незапозната. Още нищо не съм чела по-подробно.

Да попитам, някой дали подготвя нова тема или да се захвана аз, че ще вземат да ни заключат скоро  Grinning

# 727
  • Мнения: 345
Пиша нов пост, защото питането ми е доста встрани от предишните обсъждания. Имам големи притеснения относно нормалното раждане, още повече след първо секцио. Ще ви помоля да споделите подробно, как протича едно нормално раждане. Имам хиляди въпроси и ще се радвам да споделите вашият опит Simple Smile.Обикновено контракциите за раждане започват все посред нощ. Няма как да сбъркаш, защото започва да боли силно и начесто. Като станат на 5 минути тръгваш за болницата. На мен тапа не ми е падала, водите ми ги спукаха в болницата при самото раждане с ръка
2. Кога е точният момент да тръгна към болницата, на колко минути трябва да са контракциите?
3. Ако родова дейност не започне и се наложи предизвикване на такава с окситоцин, каква е болката? На мен ми пуснаха окситоцин в предродилна зала. Боли си яко!Няма да се лъжем, но се забравя бързо.
4. Обезболява ли се раждането чрез вливания в системата?Аз се бях уговорила за упойка, но анестезиологът влезе, погледна и видя, че явно не крещя достатъчно истерично и след това ми казаха, че пък разкритието ми било вече прекалено голямо за упойка и така и раждах без упойка. Според мен няма проблем да те обезболят. Тогава е друга бира, както се казва.Simple SmileУсещаш контракциите без да те боли доколкото знам.
5. Епидурална анестезия - усещания, болка, напъни? Боли ли самото й поставяне, абоката през цялото време ли стои в гръбнака?Нека другите момичета кажат. При някои жени последствията от слагане на упойка се появяват след години. Болки в гръбнака и т.н.
6. Епизиотомия към крака, усеща ли се, праг на болката, след това зашиване. / Тази точка страшно много ме притеснява, защото имам две познати със срязана артерия по грешка Sad /Аз затова имах избор на екип и ме сряза и ши моята лекарка, а не стажант например, както се случи с едно момиче до мен без екип. Нея я шиха без упойка. На мен моята ми сложи, за да не ме мъчи допълнително. Самото рязане не се усеща като болка, защото всичко ти е толкова изтръпнало, че това е бял кахър. Шиенето не го усетих.
7. Самото изваждане на бебето как става, истина ли е,че акушерки скачат по коремите на мамите, за да излезне по-бързо бебо? В предродилна накрая акушерката ме понатисна по корема, да не казвам чак, че скочи, но нещо посредата и тогава усетих, че главата на бебето е между краката ми. Така се придвижих до родилна зала и там на магарето още няколко напъна и те леко го дръпна и изпадна между краката ми
8. Раждане на плацентата- кървене, болка, усещания?За да излезе хубаво плацентата моята лекарка доста ме натискаше по корема и това си е болезнено, но е кратко
9.Шев и кройка- дали се слага упойка, има ли възможност за пълна анестезия докато те шият?
10. Кървене след раждането, като количество. Слагат ли торби с пясък и т.н.Няма никакви торби с пясък. Лохиите продължават седмици. Ходих с големи превръзки за родилки, но постепенно кръвотечението намалява и изчезва

Много се извинявам за многото въпроси, но тъй като не съм преминавала през това, ще съм благодарна да споделите как са протекли вашите нормални раждания Simple Smile Simple Smile Simple Smile

В заключение да кажа, че нормалното раждане си боли доста, но не бива да се плашиш от това, а просто да си спокойна и да приемеш болката. Не знам след секцио ще ти дадат ли да раждаш нормално....

# 728
  • София
  • Мнения: 504
Fenris, спокойно аз предлагам млад левент на 6г., върви в комплект с кротка свекърва.  Laughing Laughing Laughing
Софи, моята тапа започна да пада точно на термин. Не боли, изглежда като розово-кафеникаво слузесто течение. При мен не падна наведнъж, около 2 дни се влачи. Имах подготвителни контракции- леки и съвсем търпими. Моето раждане беше предизвикано с таблетка. Изпих 1/4 в 08:00ч, в 12:00ч втора четвъртинка, в 16:00ч третата... Към 11:00ч започнаха контракции на 5 мин, усещането е като при цикъл. До 16:00ч болката се търпеше. Тогава влязох във ваната с 5 см разкритие. Болката в топла вода е мноооого по-слаба. Към 18:00-19:00ч се наложи да изляза за около час, водата беше мътна. Това беше най-ужасният час в животът ми. Оказа се, че ми се сливат контракциите и болката е силна и не спира, само леко намалява от време на време. Като се върнах във ваната си починах. В 20:00ч бях с 8 см разкритие. В 20:55ч родих. Акушерката ми "скочи" на корема, но нито е боляло, нито е било нещо неприятно, реално ми помогна Има техника за помощ и не е нещо страшно или неприятно. Аз не съм имала никакви упойки, вливаха ми окситоцин, според мен от него болката се увеличава и се скъсява времето на раждането. Никой не ме е питал и това го разбрах малко след като ми го включиха. Бебето се роди под вода, след няколко секунди го извадиха, изчакаха малко и срязаха пъпната връв. Ножицата още я помня, докторката на нея започна да навива пъпната връв и докато ме баламосват, дали му виждам атрибутите, на кой прилича, колко коса има и плацентата "се роди". След това излязох от ваната, сложиха ме на магарето за шев и кройка. Шиха ме на живо. Предварителната уговорка беше след срязване на пъпната връв да изляза и да ми сложат упойка за плацентата и шевовете, обаче те забравиха и всичко беше без упойка. Торби с пясък не съм имала. След като легнах на леглото в залата ми дадоха последната четвъртинка от прословутото хапче, питах за какво ми е като вече съм родила, казаха за да се свие матката по-бързо. Кръв имаше, но на следващата сутрин вече беше като нормален цикъл. Съвсем нормално течение.
Извинявам се за дългият пост. Дано съм била полезна.

# 729
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
Allure дават да се ражда само при определени условия .. даже сега се сетих, че съм виждала във форума тема по този въпрос .. VBAC раждане беше май или нещо такова ..

Софи между другото можеш там да попиташ също Peace

# 730
  • Мнения: 781
Диамантче, честит официално юнак!
Сузи, честита девойка, то вече се оформи първата двойка Grinning
По въпроса на Софи не мога да се изкажа, даже с интерес чета отговорите Simple Smile
За срещичката -пожелавам хубаво време, снимки, които да ни покажете и понеже завиждам, ще взема да се измъкна накрая от рождения ден и да се появя Grinning
Едит: Аз също се надявам да разрешат да се пробвам нормално ако всички е наред, но каквото сабя покаже Peace

# 731
  • Мнения: 118
Мойта сестра първо ражда секцио, второто нормално, като се има предвид че дунда се роди 3.400 и леко предварително. Та от нея знам, че имало значение как са те рязали първия път.  Peace

# 732
  • Мнения: 599
И на мен ми е интересно да чета отговорите на въпросите на Софи, тъй като и аз не съм раждала нормално, а секцио по медицински причини Simple Smile

Варненски, а ние срещичка, нещо ??? ДАйте по-сериозно вече, какво ще кажете  Rolling Eyes

# 733
  • Мнения: 923
Моята тапа падна в 37-ма седмица, в 39 още не бях родила. Не боли, едно слузесто с малко кръв пльокна в тоалетната. Изтичането на околоплодните води не боли. За  упойките, както писах снощи на мен ми сложиха много трудно епидуралната, но това е защото имам много малко място между прешлените. За странични реакции не съм забелязала. Контракциите след слагане на окситоцина стават от 0 изведнъж на 10. Болят си, мамка им, няма да се лъжем. Гадното е, че някакси не си готова за тях. Ако тръгнат по естесвен път се усилват постепенно а с окситоцина започват изведнъж и силни. За другите въпроси съм невежа, защото ме резнаха.
За нормално раждане след секцио- това е често срещана практика тук. 70% от родилите първия път със секцио после раждат нормално. Много зависи защо първият път си родила секцио.

# 734
  • Мнения: 266
Да, допуска се нормално раждане след секцио, ако разбира се, всичко е наред. От моето секцио са минали над 7 години и д-р Ганева като ме попита за секциото, каза,че е възможно да се роди и нормално. Били минали доста години. Първото секцио ми е перфектно направено, не са ми рязали мускули. Много бързо се възстанових.Чета с интерес постовете ви и постепенно започвам да добивам представа как протича нормалното раждане  Simple Smile Hug

Общи условия

Активация на акаунт