въпрос за вливанията на имуноглобулин

  • 15 018
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 553
не съм наясно как точно атакуват тези НК-клетки (natural killers, както са наречени).
Ами NK клетките пречат на изграждането на трофобласта и от там на имплантирането на ембриона. Ето какво пише на сайта на доктор Стаменов:

Естествени клетки убийци

Естествените клетки убийци или NK клетки, са популация от лимфоцитите, които медиират цитотоксична активност срещу злокачествени, вирусинфектирани клетки и продуцират имунноактивни вещества - т.нар. цитокини при имунна стимулация.

При бременност специална популация на NK клетките (CD3-CD16-CD56+) в плацентата допринася за растежа на клетките, секретира растежни молекули за плацентата и отслабва локалния имунен отговор на границата майчин организъм/плацента. Обратно, друга популация на NK клетките (CD3-CD16+CD56+), когато се активира от IL-2, е цитотоксична за плацентарния трофобласт. Тези клетки секретират тумор некротизиращ фактор (TNF), който може да разруши плацентата. Жени с над 12% CD16+CD56+ NK клетки са с висок риск от спонтанен аборт и невъзможност за имплантация.

Определянето на процента на NK-клетките става чрез флоуцитометрично имунофенотипизиране. Жените с висока активност на NK (CD16+ CD56+) клетките отговарят добре на терапия с интравенозен имуноглобулин (IVIg) – над 90% ефективност


а ето и самия сайт http://www.invitro-bg.com/display.php?page=m7&sub=6
Значи май хепарина и аспирина няма да помогнат  Rolling Eyes

# 31
  • Враца
  • Мнения: 5 205
НК клетките това антинуклеарните антитела ли са>? Embarassed

# 32
  • Мнения: 553
НК клетките това антинуклеарните антитела ли са>? Embarassed
Не Ва, различни са.
Аз мисля за сега да искам само консултация с доц. Конова. Малко множко ми идва и да повтарям изследванията  Rolling Eyes

# 33
  • Враца
  • Мнения: 5 205
Благодаря, вече и аз се замотах Embarassed
Няма лошо да посикаш консултация.

# 34
НК клетките това антинуклеарните антитела ли са>? Embarassed
Не Ва, различни са.
Аз мисля за сега да искам само консултация с доц. Конова. Малко множко ми идва и да повтарям изследванията  Rolling Eyes

Доц. Конова ми каза че няма да ми струват повече от 200 лв. може би... на место ще знам точно! Записах час, ще те информирам Simple Smile

# 35
Тиквичке, моля те пиши след консултацията с Конова.
Всички изследвания общо ли ще струват 200лв - само имунологичните или и генетичните ще правиш?

Аз правих генетични при Кременски и антикардиолипидни в Цибалаб.
Носител съм на Фактор 5, един от гените за тромбофилия, кардиолипидните ми са ОК.
Правих и терапия с хепарин и аспирин всекиднвно от деня на + тест, но не успях и този път.
Така че смятам да повторя всички изследвания при доц. Конова и като се изчисти всичко след аборта ще идем при нея да ги повторя.
Пиши като имаш повече инфо   bouquet



# 36
Тиквичке, моля те пиши след консултацията с Конова.
Всички изследвания общо ли ще струват 200лв - само имунологичните или и генетичните ще правиш?

Аз правих генетични при Кременски и антикардиолипидни в Цибалаб.
Носител съм на Фактор 5, един от гените за тромбофилия, кардиолипидните ми са ОК.
Правих и терапия с хепарин и аспирин всекиднвно от деня на + тест, но не успях и този път.
Така че смятам да повторя всички изследвания при доц. Конова и като се изчисти всичко след аборта ще идем при нея да ги повторя.
Пиши като имаш повече инфо   bouquet


Обещавам да напиша един подробен отчет веднага щом се върна от Плевен.
Ще стане! Ще видиш! НК клетките изследва ли ги? Simple Smile Защото аспирина помага за АФА, но не и за НК - за хепарина не знам... ще разбера от доц.Конова.

# 37
Къде се изследват тези НК клетки?
Като отида в Плевен, там не се ли правят? Ти къде ги изследва?
Аз очаквам, след консултация с доц. Конова, да ми направи списък с изследванията и каквото трябва ще направя.
При мен и 2та пъти в много ранен етап става белята - 6 г.с., имплантира се и не се развива до ембрион.
Нещо пречи на развитието и трябва да открием причината, надявам се доц. Конова да ми помогне за това. А може би закъснях с хепарина и аспирина или е била малка дозата, всичко е толкова сложно  #Crazy...

Дано всички успеем скоро!  Praynig  Hug

# 38
Къде се изследват тези НК клетки?
Като отида в Плевен, там не се ли правят? Ти къде ги изследва?
Аз очаквам, след консултация с доц. Конова, да ми направи списък с изследванията и каквото трябва ще направя.
При мен и 2та пъти в много ранен етап става белята - 6 г.с., имплантира се и не се развива до ембрион.
Нещо пречи на развитието и трябва да открием причината, надявам се доц. Конова да ми помогне за това. А може би закъснях с хепарина и аспирина или е била малка дозата, всичко е толкова сложно  #Crazy...

Дано всички успеем скоро!  Praynig  Hug

Същата работа съм, при мен причината е НК клетките. Правих ги в Александровска, но ще ги повторя и в Плевен. НК клетките пречат на бебето да се храни, когато попадне в матката. Дори и да се имплантира не може да се храни и умира. Дори и да се справи обаче, АФА го довършват... абе гадна работа!

Общи условия

Активация на акаунт