Осиновяване на дете от Непал

  • 34 518
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 865

Македония СЕГА? Косово? Украйна? Ислямска държава? Повечето войни напоследък са на база етнически и религиозни конфликти.

Хитлер е спечелил германската общественост не с прекрасния си мустак а с разпалване на етническата омраза към евреи, цигани и е избил хиляди от  тях.

Кий знае може и хубавата Елена да е била ромка Simple Smile

 Joy Ама разбира се, в Украйна конфликта е просто щото едните са руснаци, пък другите не-толкова руснаци, а не защото Украйна е от най-големите производители на пшеница и има някакви си там залежи на въглища, руди и други изкопаеми. А Ислямска държава завзема територии само за да ги прочисти от неверници, а петролните кладенци по тези територии с произтичащите от тях "блага" са ей така помежду другото  Simple Smile И се чудя защо Хитлер не им е казал на немците, че просто иска да е велик и да завладее света, за което неговите щастливи поданици трябва да дадат живота си, ами си е правил труда да разпалва етническа омраза, за да получи това, което иска  newsm78 Убедена съм, че и кръстоносните походи са били единствено и само за да се налага християнската вяра по света, а не заради богатствата и властта, с които са се сдобивали...
Мисля, че и Ирак, Афганистан и прочие държави в региона бяха "прочистнени" от американците само с добри чувства, без никакви задни мисли, ей така, за доброто на света   Joy
Етническите конфликти се създават умишлено, защото са най-прекрасното и убедително оправдание за мераците на политиците! И докато обикновените хора мрат по бойните полета, техните велики пълководци пируват заедно. Може би не знаеш, че по време на Първата световна война, когато войниците са се били по бойните полета и са измирали от отровните газове, немският канцлер и руският цар, които са родственици са празнували заедно личните си празници?  #2gunfire
Няма никакво оправдание за никоя война, а още по-малко войните се водят, защото на едните наричали себе си така, пък другите - онака!  Naughty
Тези обяснения са само за промивка на мозъците  Simple Smile

# 46
  • Мнения: 11 339
Да, ясно е, че говорим за едно и също погледнато от различен ъгъл. Пък и честно казано можем много да си говорим ама все тая  Mr. Green
Все пак за да тръгнат нашите мъже да се бият се използва именно етническата омраза  Sad

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 162
Здравейте на всички и се радвам за всички, които са се включили в темата, която повдигнах. По въпроса защо от Непал или някоя друга далечна държава, а не от България ще отговоря така - била съм в продължение на няколко години доброволец в различи домове в града, в който живея, била съм много близко до децата, които живеят там и мога да кажа, че са прекрасни деца - и българчетата, и циганчетата. За децата няма какво лошо да кажа, за културата и начина на възпитание е ясно че е под всякаква критика. Това, което ме отврати и ме изкара от идеята да осиновявам дете оттук е самата система.
А и аз искам да помогна на дете, не което е било изоставено и е живяло цял живот в дом, а на дете, което е имало семейство, било е обичано, но в даден момент се случва нещо - земетресение, наводнение и пр. и животът му се променя. Така го чувствам, така и ще направя. В крайна сметка всеки си усеща накъде го води сърцето му.
За ходенията до държавата, откъдето е детето, съм наясно, въпреки че някои от писалите тук си мислят че не съм наясно.

В крайна сметка от цялата тема има само едно едничко мнение, което да е във връзка с темата и поставения въпрос. Темата не беше да осиновя ли дете от Непал? От Непал ли или от България? Не! Темата беше КАК да се стигне до такова осиновяване и очаквах практически насоки и съвети. Ако не знаете, просто си замълчете. 

Ще се радвам, ако има хора, които знаят как стои въпроса с осиновяването на деца от други страни, да пишат - вярвам, че ще е от полза и за много други хора.

Желая ви усмихнат ден на всички!

# 48
  • Мнения: 11 339
Темата беше КАК да се стигне до такова осиновяване и очаквах практически насоки и съвети. Ако не знаете, просто си замълчете. 

Брех, че то на тоя принцип темата е аналогична например на "Как да направя едно дете нещастно - или кажете точно как или си замълчете!". Акъл не искаш, щото си безгрешна или щото винаги си права?  Flutter


# 49
  • Мнения: X
Сърцето й подсказва, че дете, жертва на земетресение е с приоритет пред дете, жертва на човешкото бездушие. Много е хубаво, че някой проявява желание да помогне, но международните организации може би ще изберат накой по-подходящ осиновител. За мудните ни процедури в България не се наемам изобщо да коментирам, тъй като е всеизвестен факт, но това, че нещо е трудно не бива да ни отказва от желанието да помагаме.
Дорис, достатъчно й оспамихме темата, на мен ми остава да пожелая успех, дано повече хора имат желание да дадат повече от дом на едно сираче.

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 162
Не, при децата няма с и без приоритет
Сърцето й подсказва, че дете, жертва на земетресение е с приоритет пред дете, жертва на човешкото бездушие.
[/quote]

Как точно успяхте да изтълкувате моето изречение по този груб начин!

Както за всяка стока си има купувач, така си има осиновители и за българчета, и за циганчета, и за бебета, и за тийнеджъри, и за родени в дом, и за такива, останали без родители в следствие на някакво събитие - това имах предвид. Много грубо сравнение от моя страна, но искам да съм сигурна, че ще бъда разбрана правилно.

И най-важното в крайна сметка е да се осиновяват деца и по-малко да са те на улицата - независимо от откъде са и как живеят. Колкото по-широкоскроени бъдем, толкова по-щастливи ще бъдем  Peace

Общи условия

Активация на акаунт