Идеи за сандвич тостер или гофретник

  • 33 606
  • 66
  •   1
Отговори
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Здравейте момичета. Има стари теми но са заключени, затова правя нова за да споделим нови идеи. Нека всеки който има оригинални идеи какво да направим със сандвич тостера или гофретника да сподели. Събирам идеи всякакви. За сега съм правила следните неща:

* сандвичи с всякаква плънка - с кашкавал, сирене, топени сирене, колбас и т.н.
* земелки в сандви тостера - тук в Малта продават много хубави земелки пълнозърнести с мека коричка. Но предполагам, че с всякакви земелки ще стане. Режа на две слагам плънка и пека в сандвич тостера.
* омлетчета (много са вкусни) - разбърквам яйцата, слагам, царевица, кашкавал, сирене, грах, магданоз. Омаслявам формата сипвам до ръба на формичката и пека.
* бутер тесто с плънка - бутер тестото режа във формата на сандвич тостера моя е на триъгълници, затова режа квадрати бутер тесто, големи колкото формата между 2 квадрата слагам плънка. Обикновено кашкавал и пека.
* с домашно тесто - правя тесто от яйце, мик. мляко с лъжица хлебна сода, брашно. Правя го по гъсто от палачинковото и слагам парченца кашкавал, сирене, магданоз и т.н. Омаслявам формата и пека.
* овесени кюфтенца -  обикновено ги пържа, но сега ми хрумна да ги правя във формата на сандвич тостера. Овесените ядки ги накисвам в прясно мляко (става и с вода), след като набъбнат добавям сол, малко сода бикарбонат, сирене, 1 яйце, подправки по избор и брашно. Отново пека разбира се в добре омазнена форма. Аз ползвам един пулверизатор и съм го напълнила със зехтин. С него пръскам сандвич тостера или гофретника.
* със стар козунак - стария козунак го режа на филийки овалям в разбито яйце, като за паниране омаслявам добре формата и пека. След като са готови отгоре гарнирам с течен мед и пудра захар. Друга панировка която също е сполучлива е яйце, брашно, пудра захар, сода бикарбонат или бакпулвер и малко прясно мляко. Прави се гъста кашичка и с нея се оваля козунака. Може и с филийки хляб да се пробва.
* гофрети - гофретите за сега съм ги правила стандартни, сладък вариант и солен вариант. Ползвам гофретника за тях разбира се иначе не става същия вкус и ефект. Сина ми ги обожава с шоколад по средата и пудра захар отгоре.

Качвам и клипче което намерих в нета, но някои от нещата изобщо не са ми ясни какви са. Ако някой разбере нека пише.

http://bgkef.com/Postavete-barkanite-qyca-v-toster-za-sandvichi- … e-mustacite-VIDEO

А това е рецепта която намерих току що за банички в сандвич тостер. Която също мисля да пробвам:
http://pep-4o.blogspot.com/2015/02/blog-post_28.html

Последна редакция: нд, 10 май 2015, 17:17 от Estell

# 1
  • Мнения: 2 774
Еха, Estell , ти ползваш твоя гофретник на макс   bouquet. Браво на теб.
Идейно видео, харесаха ми канелените рулца.
Моя гофретник е с чугунени плочи, та голяма част от предложенията са неподходящи за него.
Как правиш гофретите?

# 2
  • Мнения: 13 551
Тостера е най-несполучливата ми покупка. Така и не намерих хубава рецепта, да стават хрупкави гофрети. Ще следя  темата, ако някой сподели и омлет как се прави ще е супер.

# 3
  • На небето
  • Мнения: 5 530
MAMA NA....? аз писах аз как правя омлета в сандви тостер. Става много вкусен. Бъркам 2 яйца, слагам си сирене и кашкавал нарязани на кубчета, малко магданоз, царевица и грах. Може да се сложи и малко колбас, но сина ми не яде месо и затова не слагам. Мажа със зехтин сандвич тостера. Изсипвам по малко от сместа до ръбчето и затварям. А между другото на видеото което съм качила последната рецепта е точно с омлет. Така, че може да видиш нагледно как го правят в гофретника.
 
polly гофретите ги забърквам в зависимост от това какви съставки имам. Стандартно 2 яйца, 1ч.ч. кис. мляко, 1 бакпулвер, 1 ванилия, захар слагам на око понеже после ги мажа с шоколад, за да не станат много сладки. И брашно на око. Ако имам пр. мляко правя с прясно мляко. Сместа трябва да е по гъста от на палачинките. След като загрее гофретника мажа с масло и изсипвам от сместа, тя се надува малко. А гофретника ми е най-обикновен, не е от тези дето се въртят. 1 гофрета е от 5 сърчица залепени едно с друго аз ги режа и ги отделям на малки сърчица. Всяко сърчице го мажа с шоколад залепвам отгоре друго сърчице и поръсвам с пудра захар. Сина ми много ги харесва така.
Дори и да е чугунен гофретника ти, ако го намажеш обилно с масло не мисля, че ще имаш грижи. Пробвай.

Аз също не знам как да направя гофретите хрупкави, ако има тайна моля някой да сподели. Моите остават меки. Може би трябва да пробвам без да ги мажа с масло да видим.

# 4
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Имам някои снимки, които ще кача за да видите как изглеждат.

ОМЛЕТЧЕТА В САНДВИЧ ТОСТЕР


САНДВИЧ С КАШКАВАЛ И ЦАРЕВИЦА


С ДОМАШНО ТЕСТО ЗАЛЯТИ С ТОПИНГ КАРАМЕЛ

Това е сладкия вариант. 1ч.ч. прясно мляко, 1 бакпулвер, 1 ванилия, захар според вкуса, 2 яйца, брашно. Прави се кашичка малко по гъста от боза. Пекат се и се заливат с топинг карамел или друг топинг според вкуса.

ПАНИРАНИ ФИЛИЙКИ С ШОКОЛАД
 
Това го правих днес. Направих панировка от 1 яйце, прясно мляко около 200мл. пудра захар, 1 бакпулвер и брашно. От тези съставки се прави кашичка с гъстота като на бозата. Мажа 2 филийки с течен шоколад около 2ч.л. на сандвич отиват. Залепвам двете филийки с шоколад, овалям в панировката. Мажа сандвич тостера със зехтин и ги пека. Поръсвам отгоре с пудра захар.

ГОФРЕТИ С ШОКОЛАД


Последна редакция: пн, 11 май 2015, 18:07 от Estell

# 5
  • Мнения: 1 906
Моите гофрети винаги излизат от очертанията и стават едни безформени  Crazy Sick

# 6
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Моите гофрети винаги излизат от очертанията и стават едни безформени  Crazy Sick

Сместа принципно се надува, затова внимавам колко слагам, ако все пак излезе нещо от очертанието го изрязвам още преди да са станали гофретите. Но обикновено е някой малък израстък. Гледам да не пълня до ръбчето, защото със сигурност ще прелее.

# 7
  • Мнения: 1 906
Може ли рецепта на солен вариант на гофрети? Или разликата е после в плънката  Rolling Eyes

# 8
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Може ли рецепта на солен вариант на гофрети? Или разликата е после в плънката  Rolling Eyes

Аз лично променям само плънката, слагам сиренце и подправки, може и ситно нарязан колбас, царечка, грах, маслини, зависи какво обичате.
Имам една рецептна, която някъде от нета съм я намерила, но не съм я правила.

ГОФРЕТИ СЪС СИРЕНА И МАЙОРАНА
 
Необходими продукти:

100 гр настъргани сирена (по избор)
150 гр меко масло
4 яйца
сол
150 мл течна сметана
1/2 ч.л. суха майорана
1/2 ч.л. бакпулвер
230 гр брашно

Начин на приготвяне: Разбиваме маслото със солта на пяна. Добавяме яйцата едно по едно и бъркаме. Добавяме брашното смесено с бакпулвера и бъркаме. Смесваме сметаната със сирената и майораната и добавяме към останалите продукти. Разбъркваме до хомогенна смес. Загряваме формата за гофрети и печем всяка гофрета до златисто.  Имайки впредвид количеството сирена в тестото, мазнина за плочите почти не е нужна.

# 9
  • Мнения: 1 906
Благодаря за рецептата  Peace . Почивните дни ще я пробвам   chef

# 10
  • Prague Czech Republic
  • Мнения: 897
Estell   bouquet

# 11
  • Мнения: 1 934
Постни сандвичи с овесени ядки

Забърквам смес от фини овесени ядки с доматен сок и доста мазнина мазнина-олио и зехтин. Добавям 2 глави ситно нарязан лук, 1 връзка магданоз, кимион и черен пипер. Общо взето сместа така има вкус на кюфтета  Wink. Слагам сместа между филийки квадратни, че моят сандвич мейкър е с такава форма.

Изключително вкусни са, никой почти не е отгатнал какво точно яде  Grinning Всеки ми иска рецептата.

Ако желаете, може да се добави и кашкавал и др.

Другият  ми любим вариант е със зехтин, домат на филийки, обезкостени маслини, лук на фини шайби и чубрица.  Приказно вкусно е  Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 874
 Включвам се и аз в темата с въпроса:  Каква трябва да е минимум мощността на сандвич-тостера,че да може да се справи добре с изпичането на омлети,банички и т.н.?

# 13
  • Мнения: 7 006
Супер тема!
Ще черпя идеи Grinning

Аз преди имах гофретник,но наскоро се сдобих с това,много практичен уред 1500 вата..Много съм доволна.Оребрената плоча,се ползва и от двете страни..От другата е гладка плоча тип"тепаняки"

# 14
  • Мнения: 135
Като студентка имах тостер за сандвичи с плънка, много работа ми вършеше, но отдавна се счупи/изгуби, вече не помня какво се случи с него Grinning Като гледам какви рецепти сте пуснали май пак ще си взема, приядоха ми се любимите ми сладки сандвичи с нутела и банан, чудни стават  Wink

# 15
  • София
  • Мнения: 2 521
MAMA NA....? аз писах аз как правя омлета в сандви тостер. Става много вкусен. Бъркам 2 яйца, слагам си сирене и кашкавал нарязани на кубчета, малко магданоз, царевица и грах. Може да се сложи и малко колбас, но сина ми не яде месо и затова не слагам. Мажа със зехтин сандвич тостера. Изсипвам по малко от сместа до ръбчето и затварям. А между другото на видеото което съм качила последната рецепта е точно с омлет. Така, че може да видиш нагледно как го правят в гофретника.
 
polly гофретите ги забърквам в зависимост от това какви съставки имам. Стандартно 2 яйца, 1ч.ч. кис. мляко, 1 бакпулвер, 1 ванилия, захар слагам на око понеже после ги мажа с шоколад, за да не станат много сладки. И брашно на око. Ако имам пр. мляко правя с прясно мляко. Сместа трябва да е по гъста от на палачинките. След като загрее гофретника мажа с масло и изсипвам от сместа, тя се надува малко. А гофретника ми е най-обикновен, не е от тези дето се въртят. 1 гофрета е от 5 сърчица залепени едно с друго аз ги режа и ги отделям на малки сърчица. Всяко сърчице го мажа с шоколад залепвам отгоре друго сърчице и поръсвам с пудра захар. Сина ми много ги харесва така.
Дори и да е чугунен гофретника ти, ако го намажеш обилно с масло не мисля, че ще имаш грижи. Пробвай.

Аз също не знам как да направя гофретите хрупкави, ако има тайна моля някой да сподели. Моите остават меки. Може би трябва да пробвам без да ги мажа с масло да видим.

И масло слагам в  сместа задължително за да са хрупкави, с повечко масло е по-вкусно.

# 16
  • Карлово
  • Мнения: 4 651
Estel, благодаря за споделеното.  bouquet
Ще се опитам да впечатля моята девойка, която живее в друг град за невероятните възможности на този уред. Дано и залепне за сърцето. Heart Eyes

# 17
  • София
  • Мнения: 3 486
Не съм се сещала да използвам гофретника за омлет.
Гофретите ги правя с тесто за палачинки. За да не преливат не го пълня. Така от едната страна квадратчетата се получават добре, а от другата не съвсем. Но оставям по-грозната страна отдолу и децата не я виждат. Когато правя сандвичи (мръвка и кашкавал) гледам кашкавалът да не се подава, че като се разтече да не ми цапа тостера.

# 18
  • Мнения: 64
Гофрети от тиквички   eat

     Продукти:
2 чаши настъргани картофи, ако са пресни с кората
2 чаши настъргани тиквички
3 малки стръка зелен лук (бялата част и малко от зелената)
1 голяма скилидка чесън, смачкана
1/2 чаша брашно
3 големи яйца
1 1/2 ч.л. пресен копър или 1 ч.л. сушен
сол и прясно смлян черен пипер, на вкус

     Начин на приготвяне:
Настържете картофите и тиквичките на едро ренде или в кухненския робот. Прехвърлете настърганите зеленчуци в дълбока купа и попийте влагата с хартиени салфетки. Добавете останалите продукти и разбъркайте, за да се смесят добре съставките и брашното да се поеме добре. От готовото тесто изпечете гофрети . Поднесете по желание с млечен сос и пресни зеленчуци.

# 19
  • UK
  • Мнения: 5 999
Страхотна тема и споделени идеи и рецепти   bouquet Чак ме досърбяха ръцете, да се разшетам и аз в кухнята Mr. Green нямам гофретник, но сега вече съм решила и такава джаджа, да си купя Laughing

# 20
  • Мнения: 7 006
За да е гофрета/вафла,т.е.хрупкаво,задължително масло..
На 500 гр,брашно,слагам около 250 гр.масло.

Ето рецепта за дебели твърди и хрупкави гофрети,които отвътре стоят ронливи,а не като блини/ластични/..Разкошни са със заквасена сметана и сладко,мед,шоколад..

5 яйца от които белтъците на твърд сняг,а жълтъците на майонеза със 100 гр.захар
300-350 мл.вода/в никакъв случай мляко и количеството зависи от големината на яйцата,брашното и т.н./
250 до 300 гр. разтопено масло
500 гр. брашно/понякога и малко повече ми отива/
щипка бакпулвер/може и без/
 

при тази рецепта,е абсолютно ненужно мазането с масло

# 21
  • Мнения: 64
Ето още една идея за кръгъл гофретник Simple Smile
  
 Продукти:
2 арабски питки
... и каквото там има в хладилника  Mr. Green (колбас, кашкавал, сирене, обезкостени маслини кис. крастевички)
    
Начин на приготвяне:
Намазваме с мазнинка, слагаме арабската питка, кетчуп малко и каквото ви душа иска от хладилника  Grinning
Покриваме с втората арабска питка, намазваме с масълце за хрупкава коричка и печем.

Аз лично още довечера ще си купя от магазина арабски питки и ще пробвам.
Разбира се ще споделя  Wink

# 22
  • Мнения: 22 935
A моя гофретник взе да залепва гофретите и няма изстъргване после.Явно след някакъв период от време покритието се амортизира и започва да лепне/не съм го ползвала безумно  много,на Тефал е/.Сега си поръчах силиконови форми гофрети на Tupperware  и ще си ги ползвам с кеф с вашите чудесни рецепти.

# 23
  • Мнения: 1 338
...

Последна редакция: сб, 16 май 2015, 14:09 от Moringa

# 24
  • Мнения: 556
колкооооо мнооого идеи   bouquet
Не съм и подозирала че може да се прави друго освен "клуб сандвичи"
Много тъп въпрос, ама имам ли шанс да направя гофрети с нестандартна форма в сандвичарника  Embarassed?

# 25
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Момичета страхотни рецепти. Веднага ги записвам за да ги опитаме.
Какво? страхотен уред. Със здраве да си го ползваш. Ще пробвам рецептата която си дала за хрупкави гофрети, дано ми се получат.
Wonderrr нямам идея каква трябва да е мощността. Предполагам, че всеки обикновен уред ще свърши работа. Аз в БГ си бях купила маркови уреди, тук обаче в Малта в квартирата има уреди от времето на пра-пра баба ми. Тук квартирите ги дават напълно оборудвани. Сандвич тостера ми е някаква куча марка, но пък много бързо загрява. Всичко се опича, не мисля, че ще имаш грижи какъвто и да купиш. Имах малко притеснение за панирането на сандвичи, но се получиха идеално. Гофретника ми беше доста евтин май някакви си 10лв. ако не се лъжа, куча марка пак, но върши идеална работа.  Каквото и да вземеш няма да съжаляваш ще ти свърши работа.
chatNoir моя син е ужасно, ужасно злояд, нещата които яде се броят на 1 ми ръка, истински ужас е всеки ден да измислям какво да му сготвя. Затова се чудя как вкуса поне да е различен, защото нещата които ядеше едно по едно му омръзваха и спираше да ги яде, затова сега сме ги докарали до 3-4 неща.
bebe2  преди да си купя гофретника си правих гофрети във сандвич тостера. Стават супер.

Ето една рецепта, която намерих току що за Гофрети със сирене и бекон: http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,5917.msg196114.html#msg196114

Ето още една интересна рецепта Тостерки от Македония. Правени във сандвич тостер:
http://oneblogforcooking.blogspot.com/2010/07/blog-post.html

Последна редакция: пт, 15 май 2015, 12:51 от Estell

# 26
  • UK
  • Мнения: 5 999
Моят тостер обаче, не е от показаните тук, просто има две плочи, тип скара и сега, нещо подходящо, като рецепта за мен, ще се намери ли?  bouquet

Иначе смятам, да се сдобия или с комбиниран тостер Laughing  с триъгълници и  гофретник, имаше някъде такива варианти със сменящи се плочи, мисля в Лидл ли, бях гледала newsm78

# 27
  • На небето
  • Мнения: 5 530
kokona20 повечето рецепти които са с по твърда консистенция ще станат. Кюфтенцата от овесени ядки, панираните филийки, арабските питки с пълнеж на klopi, земелките също стават, може да правиш пърленки, бутер тестото също става, сандвичите с овесени ядки на Кливия.

Ето и една рецепта която намерих за Тостерки, те се правят в такъв тостер като твоя:
www.-zlovreden-kod-\тостерки-recepta7388.html
 Дали защото има текст и на латиница и на кирилица, но форума не иска да ми го изпише коректно. Сайта е www.зажената.бг но не иска да ми го изпише на латиница, изписва ми zlovreden kod всичко друго се изписва по същия начин.

Последна редакция: пт, 15 май 2015, 18:56 от Estell

# 28
  • UK
  • Мнения: 5 999
Естел   bouquet

Обаче, не ми се отваря линка Rolling Eyes

# 29
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Не знам защо не се получава. Изобщо не изписва коректно името на сайта и изобщо препратката, пиша го ръчно, но като опитам да го публикувам и изписва глупости. Затова отиди направо в Гугъл изображения напиши Тостерки цъкни на първата картинка и от там отваряне на страницата. Дано така успееш.

# 30
  • Мнения: 1 338
Дали няма да е по-добре ако споделяме изпробвани рецепти сред нас, а не просто намерени из нета, защото такива има много, а гаранция за тях, че са сполучливи ... няма ... (освен блогърските или когато са от други форуми)  Rolling Eyes

# 31
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Рецептите които споделих съм ги изпробвала всичките, не на всички съм правила снимки, но са изпробвани. Сега е въпрос на вкус вече дали някой ще ги хареса или не. Сполучливи са според моя вкус. Обичам да експериментирам в кухнята и някои рецепти съм си ги измислила, споделила съм ги понеже съм сметнала че са сполучливи. А несполучливите, няма нужда  да ги споделям. Дадох и някои рецепти, които някой друг е пробвал и написал. И които аз смятам да изпробвам. Това дали са сполучливи или не, е много относително, всяка книга с рецепти която купуваме никой не ни дава гаранции че всичко е сполучливо в нея и ще ни хареса. Купуваме я и изпробваме. Това е. За мен са важни идеите, а аз ще си преценя дали дадена рецепта ще ми хареса или дали искам да я пробвам според моя вкус в зависимост от съставките в нея. Мога да си представя вкуса само от съставките, ако ми е трудно да си го представя като вкус в повечето случаи не смея да го изпробвам, понеже не знам дали ще ми хареса.

# 32
  • Мнения: 1 338
В крайна сметка темата си е твоя, каква е идеята й си е твоя и ще е поредната, която ще се върти около един човек - "експерт". Явно аз не съм разбрала правилно като съм си помислила, че ще се следва основното, на което форума се крепи - споделеното от опит ...  Peace

 Stop

# 33
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Moringa не го приемай лично, аз изказах мнение. Никой не е длъжен да се съобрази с него обаче. Не се смятам за експерт, нито искам темата да се върти около мен, не е това идеята. Аз търся идеи също като всеки друг тук. Моя ум е ограничен не съм видяла всичко и не знам всичко. Затова имам нужда от друго мнение и идеи. Нека всеки публикува това което сметне за добре. Това е смисъла на форума да споделяме идеи, да търсим съвети за да се усъвършенстваме.  bouquet

# 34
  • София
  • Мнения: 2 521
Ето моята рецепта за хрупкави гофрети, даже и като изстинат са хубави:

Продуктите бъркам на ръка в този този ред:

125 г. масло, размеквам в микровълновата
3 лъж. захар
2 яйца
1 ванилия
0.5 ч.ч. прясно мляко
0.5 ч.ч. вода
1 бакпулвер
брашно до получаване на кексова гъстота

По същата рецепта правя и американски палачинки.

# 35
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
Да се включа  и аз с няколко идеи за основни ястия:
-скумрия печа,пържолки,шницели,колбас запичам,сатленки,кюфтета, сирене с домат във фолио завити, чушки пълнени с кайма или сирене.
Също така печени зеленчуци:
-гъби малки цели или на филийки,тиквички и патладжан резени по дължина,пиперки цели,само изчистени от семена,лук кръгчета, картофи тънки филийки ;зеленчуците може да намаслите.
сандвичи:
-принцеса с кайма,яйце и сирене2 филийки или хлебче от смес със кашкавал,резени зелени маслини (домат по желание); риба тон консерва и настърган кашкавал.
десерти:
пържени/панирани филийки , парчета от бутер тесто запичам,после горещи овалвам в пудра захар или с шоколад или конфитюр...

# 36
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Благодаря. Записах си рецептите и ще ги пробвам.
Само да питам никид какво бутер тесто използваш, че да не е с добавена сол? Веднъж правих торта "Наполеон" с бутер тесто, но тестото леко беше подсолено и не ми хареса комбинацията.

Това са баничките в сандвич тостер

 
Правих паниран кашкавал в кори от баници и ми остана малко яйце и панировка. Омесих всичко и го опекох в сандвич тостера. То пък излезе много вкусно. В него има яйце, пр. мляко, брашно, галета, хлебна сода, овесени ядки, ленено семе и маково семе. Стана с гъстота на кекс изсипах го в сандвич тостера и опекох. После си го хапнах със сиренце.

# 37
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
Estell от Кауфландското в синя опаковка най-често, или от Лидл., не ми е солено, и тригуни правя с него, сладки сълзица, сладки банички и какво ли не.

# 38
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Estell от Кауфландското в синя опаковка най-често, или от Лидл., не ми е солено, и тригуни правя с него, сладки сълзица, сладки банички и какво ли не.

А помниш ли им марките? Аз живея в Малта. И тук не навсякъде има бутер тесто, но има Български магазин мога там да питам евентуално.

# 39
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
Estell Кауфландското,мисля беше тяхна марка LANDO

# 40
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Estell Кауфландското,мисля беше тяхна марка LANDO

ОК. Благодаря, ще потъря.

# 41
  • Мнения: 1 313
Много интересна тема! За съжаление не мога да помогна с оригинални идеи. До момента правех три неща:
 - Сандвичи;
 - Козуначени гофрети;
 - Нещо като хлебчета от тесто за пица.

Ще изпробвам някои от вашите идеи  bouquet

# 42
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Някой правил ли е филийки с яйце и сирене в сандвич тостера. Дали ще се изпече добре плънката от яйце и сирене вътре?

# 43
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
Estell във фини кори се изпича .

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 384
За хубави хрупкави гофрети - слагам газирана вода и никакви млека Млякото, дори в палачинките, ги прави меки. Само масло, брашно, лъжица захар, не обичам сладки гофрети.
Също много важно е като ги извадите от горефтника да изстиват на метална решетка една по една. Гарантирано не омекват! Simple Smile

# 45
  • Мнения: 7 006
За хубави хрупкави гофрети - слагам газирана вода и никакви млека Млякото, дори в палачинките, ги прави меки. Само масло, брашно, лъжица захар, не обичам сладки гофрети.
Също много важно е като ги извадите от горефтника да изстиват на метална решетка една по една. Гарантирано не омекват! Simple Smile
Pri равни пропорции масло и вода,дори на другия ден не омекват.Бе и с капак да ги захлупя,пак са твърди и хрупкави.Почти като дебела вафла

# 46
  • Мнения: 107
За хубави хрупкави гофрети - слагам газирана вода и никакви млека Млякото, дори в палачинките, ги прави меки. Само масло, брашно, лъжица захар, не обичам сладки гофрети.
Също много важно е като ги извадите от горефтника да изстиват на метална решетка една по една. Гарантирано не омекват! Simple Smile
Pri равни пропорции масло и вода,дори на другия ден не омекват.Бе и с капак да ги захлупя,пак са твърди и хрупкави.Почти като дебела вафла

Яйца не слагате ли?

# 47
  • Мнения: 9 109

А това е рецепта която намерих току що за банички в сандвич тостер. Която също мисля да пробвам:
http://pep-4o.blogspot.com/2015/02/blog-post_28.html

 Grinning тези банички са ни любими, откакто ги пробвахме, само такива правя. Освен тях, най-често ползвам тостер-сандвича и за пърленки http://pep-4o.blogspot.com/2012/08/blog-post_16.html с най-различни плънки.

# 48
  • На небето
  • Мнения: 5 530
За хубави хрупкави гофрети - слагам газирана вода и никакви млека Млякото, дори в палачинките, ги прави меки. Само масло, брашно, лъжица захар, не обичам сладки гофрети.
Също много важно е като ги извадите от горефтника да изстиват на метална решетка една по една. Гарантирано не омекват! Simple Smile
Pri равни пропорции масло и вода,дори на другия ден не омекват.Бе и с капак да ги захлупя,пак са твърди и хрупкави.Почти като дебела вафла

Яйца не слагате ли?

И на мен ми е интересно.  newsm78 Дайте рецептата. Има логика това за млякото. Палачинките винаги ги правя с прясно мляко и винаги са меки, майка ми ги прави с вода и стават като корички.

Ау пеп-4о потекоха ми лигите по твоите пърленки.

# 49
  • Мнения: 7 006
Е четете темата де..Едва 4 страници е..

Ето..
За да е гофрета/вафла,т.е.хрупкаво,задължително масло..
На 500 гр,брашно,слагам около 250-300 гр.масло.

Ето рецепта за дебели твърди и хрупкави гофрети,които отвътре стоят ронливи,а не като блини/ластични/..Разкошни са със заквасена сметана и сладко,мед,шоколад..

5 яйца от които белтъците на твърд сняг,а жълтъците на майонеза със 100 гр.захар(може и по-малко или без,ако ще са солени)
300-350 мл.вода/в никакъв случай мляко и количеството зависи от големината на яйцата,вида на брашното и т.н./
250 до 300 гр. разтопено масло
500 гр. брашно/понякога и малко повече ми отива/
щипка бакпулвер/може и без/
 

при тази рецепта,е абсолютно ненужно мазането с масло

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 384
Ето я моята рецапта, която е за 10 броя:
125 гр  масло /може и 100/
3 яйца
250 гр брашно за пица
100 мл газирана вода
100 мл пр. мляко - моето беше нискомаслено
1-2 с.л. кафява захар
1 ч.л. сол
5 гр. бакпулвер на д-р Йоткер /половин пакетче/
Гофетник от Лидл - 4 или 5 степен
Разтопих маслото на водна баня. Смесих сухите съставки, като брашното пресях. Яйцата разбих на ръка. Към тях прибавих водата и пр. мляко. Разтопеното масло прибавих към брашното. А после добавих яйчената смес. Хубаво се разбърква, за да не станат бучици. Тестото си е средно гъсто, като за кекс.
Самият гофретник го намаслих със зехтин за готвене. И сипах с черпаче за сос в средата на гофретника. Малко помогнах на сместта да се разлее по повърхността и затворих. Пекох, докато спре да излиза пара - или около 3-4 мин. Слагам върху скара да изстине. Стават хрупкави и крехки.

# 51
  • Мнения: 2 452
      bouquetСъвсем случайно попаднах на темата,прекрасни идеи/особно мини-омлетът!/  Не ми беше хрумвало  друго да приготвям на този вид тостер,освен стандартните триъгълни сандвичи. Изчетох всички рецепти,благодаря за споделените линкове.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 758
Мои идеи нямам, но ми е интересно да следя вашите.

Днес случайно попаднах на това http://www.foodandwine.com/fwx/food/7-things-you-didnt-know-you- … d=partner_zergnet

# 53
  • Мнения: 1 229
Пробвах да направя гофрети. Сместа беше по-гъста от палачинковата, обаче вътре остнаха сурови, а ги пекох доста време. Тостера ли ми е слаб или проблема е в рецептата  newsm78

# 54
  • Мнения: 9 052
zai4eee  рецептата  Peace

# 55
  • София
  • Мнения: 193
Здравейте!

Не мога да се включа и аз с нови предложения, за съжаление. Имам тостер с триъгълни формички. Ползвам го главно за сандвичи, яйца (не омлет, само си чуквам яйцето вътре и пека до желаната готовност), банички.

А някой правил ли е на такъв тип сандвич тостер гофрети? Чудя се дали ще се опекат вътре, понеже не е типичната форма за гофрети.  Thinking

# 56
  • Мнения: 9 052
клопи с картофи/тикви4ки и с арабските питки ... ми потекоха лигите  Twisted Evil

# 57
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Пробвах да направя гофрети. Сместа беше по-гъста от палачинковата, обаче вътре останаха сурови, а ги пекох доста време. Тостера ли ми е слаб или проблема е в рецептата  newsm78

Не знам какъв е проблема, не вярвам да е в гофретника. Аз принципно винаги правя по-гъста смес от описаната в рецептите за всеки случай. Моята палачинкова смес я правя по гъста и от боза по скоро близо до кексова. Аз обикновено гофретите ги правя със смес една единица по-гъста от кексовата. За сладки гофрети най-добрата рецепта за мен е таз:

ДЕБЕЛИ ТВЪРДИ И ХРУПКАВИ ГОФРЕТИ
  
За да е гофрета/вафла,т.е.хрупкаво,задължително масло..
На 500 гр,брашно,слагам около 250 гр.масло.

Ето рецепта за дебели твърди и хрупкави гофрети,които отвътре стоят ронливи,а не като блини/ластични/..Разкошни са със заквасена сметана и сладко,мед,шоколад..

5 яйца от които белтъците на твърд сняг,а жълтъците на майонеза със 100 гр.захар
300-350 мл.вода/в никакъв случай мляко и количеството зависи от големината на яйцата,брашното и т.н./
250 до 300 гр. разтопено масло
500 гр. брашно/понякога и малко повече ми отива/
щипка бакпулвер/може и без/
 
при тази рецепта,е абсолютно ненужно мазането с масло.
Аз направих половин доза с 2 яйца и 100мл. вода, другото на око. Но излизат не повече от 5 пълни кръга с по 5 сърчица в тях. Маслото е много важно да е повечко. Задължително ги слагам на решетка докато изстинат и чак тогава местя в чиния.
Някой сподели рецептата в темата и съм му много благодарна. От тогава само тази рецепта ползвам.

За солени гофрети си измислих една рецепта, която се оказа много сполучлива. Даже сина ми, който е пример за злоядство (и ние с мъжа ми сме злояди, но той бие всички по точки, яде само 5 неща) ги хареса и дори ме помоли да му направя пак.

СОЛЕНИ ГОФРЕТИ С ОВЕСЕНИ ЯДКИ
  
•   1 яйце
•   300мл. пр мляко
•   80гр. масло
•   ½ ч.ч. овесени ядки
•   Брашно
•   Кашкавал
•   Сирене
•   Маслини (зелени и черни)
•   1ч.л. сода
Млякото го стоплям. Овесените ядки ги пасирам в блендера за да се надробят на дребно, почти като брашно. Овесените ядки променят вкуса и стават по-вкусни според мен, вкуса става близък до пълно-зърнестите тестени продукти. Добавям ги в топлото мляко и оставам да престоят за да набъбнат малко. Добавям яйцето и разбърквам. След това се добавя разтопеното масло и содата. Накрая добавям брашно за да стане гъста каша. След това слагам нарязаните на дребно маслини, нарязани на кубчета кашкавал и сирене. Сместа става много гъста, затова я изсипвам в гофретника с лъжица. След като станат ги слагам на решетка разделени една от друга докато изстинат.
От тази смес излизат максимум 4 бр. гофрети. За повече удвоете продуктите. Това беше само за проба затова направих толкова малко като количество. Оказаха се много вкусни.
 
Здравейте!

Не мога да се включа и аз с нови предложения, за съжаление. Имам тостер с триъгълни формички. Ползвам го главно за сандвичи, яйца (не омлет, само си чуквам яйцето вътре и пека до желаната готовност), банички.

А някой правил ли е на такъв тип сандвич тостер гофрети? Чудя се дали ще се опекат вътре, понеже не е типичната форма за гофрети.  Thinking

Това е сандвич тостер. Преди да си купя гофретника си прарих гофрети в сандвич-тостера стават хубави, но не става същия вкус като в гофретника имайте в предвид. Не остават сурови, но за всеки случай направете сместа по-гъста и печете по-дълго време. Успех!

# 58
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз имам уред, в който правя гофрети или тези пресованите тостери.
сменям само платките.
сурови не с ами оставали.

скоро тествах нова рецепта за гофрети и вместо масло се слага 1 авокадо и 60мл. олио.
станаха супер. така си спестявам ужасяващото количество масло.

# 59
  • Мнения: 5 018
Пускам рецепта за гофрети, която имам от колежка белгийка. Гофретник имаме от 20на години, последните 5 ползваме единствено и само тази рецепта, защото стават разкошни, точно като продаваните в Брюксел по улиците гофрети: хрупкави отвън, пухкави и меки отвътре.

3/4 чч брашно
1/4 чч чаша царевично нишесте
половин чл бакпулвер
половин чл сода бикарбонат
1 сл захар, за по-златист оттенък на коричката може и кафява
половин чл сол
1 чч пълномаслено прясно мляко
1/3 чч разтопено масло
1 голямо яйце
екстракт от ванилия, по желание и на вкус

Всички продукти е добре да са на стайна температура
Белтъкът се разбива на сняг с лъжицата захар
Брашното се пресява с бакпулвера, към тях се прибавят другите сухи съставки и се разбъркват
Жълтъкът от яйцето се разбива с маслото, прибавя се млякото и ванилията. Към тази смес внимателно се прибавят сухите съставки и се разбива до хомогенизиране. Не бива да се разбива твърде много, твърде дълго или на твърде силна степен на миксера. Накрая с лъжица се прибавя разбития белтък и внимателно се разбърква с останалата смес. Пак казвам, не се престараваме с бъркането, иначе гофретите няма да станат така въздушни.

Понеже правенето на сместа е по-пипкаво, аз правя по-големи дози и замразявам, спокойно издържа във фризер до 6 месеца и не се отразява на качеството на гофретите. Размразявам в хладилник за 24 часа преди да правя гофретите.

# 60
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
колко гофрети вадиш от това малко количество тесто? newsm78

аз имам 2 рецепти, май са от тук от форума и едната е с мая. става доста тесто, но с една лъжица от него става една голяма гофрета. тези с бакпулвер не са така, сипвам с черпака.
имам правоъгълна форма за гофрети, не кръглите...

# 61
  • Мнения: 5 018
От това тесто вадя 5-6, гофретника ми е от кръглите.

Аз правя двойна доза и като решим, че ни се ядат, си вадя от фризера бурканче, в което съм сложила колкото за две гофрети.

# 62
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
те май стават тънко, моите са дебели и затова повече тесто отива...
ето такива стават

# 63
  • София
  • Мнения: 1 544
И от мен една идея, на която попаднах днес:

https://www.facebook.com/tastemadebr/videos/1340638366029379/

# 64
  • Мнения: 2 114
Старият тостер е на вилата и е на сто години, За да не пренасям всеки пътс колата, решихме да вземем нов.
Моля за съвети, какъв да бъде. Бих искала да запича и снадвичи и пържоли, може с падащ капак, който натиска съдържанието отгоре.
Моля за съвети.

Дано ясно да съм обяснила какво се търси.

# 65
  • Мнения: 328
 bouquet
Много ви благодаря за идеите,всичките ще бъдат изпробвани.
Днес бяхме на банички със спанак ,сирене и яйца
Супер са.

# 66
  • Мнения: 24
Здравейте, някой ползва ли уред за сандвичи и гофрети 3 в 1 на Rohnson R 2670 има го и в XXL вариант на плочите Rohnson R 2683 ?
Първия е 800 вата с по-малките плочи , а другият с по-големите е 900 вата. Дали изпичат равномерно и бързо гофретите? От коя марка сте доволни 3 в 1? Има ли значение всъщност марката или мощността? Благодаря!
https://topmarket.bg/toster-rohnson-2670
https://vladives.bg/malki-elektrouredi/malki-kuhnenski-uredi/tos … raeWBkZlAW6Bqa4dA
https://www.youtube.com/watch?v=FPf90dArkCY&feature=youtu.be … iS3evhxHyscHazuS0

Общи условия

Активация на акаунт