Идеи за сандвич тостер или гофретник

  • 33 603
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 006
За хубави хрупкави гофрети - слагам газирана вода и никакви млека Млякото, дори в палачинките, ги прави меки. Само масло, брашно, лъжица захар, не обичам сладки гофрети.
Също много важно е като ги извадите от горефтника да изстиват на метална решетка една по една. Гарантирано не омекват! Simple Smile
Pri равни пропорции масло и вода,дори на другия ден не омекват.Бе и с капак да ги захлупя,пак са твърди и хрупкави.Почти като дебела вафла

# 46
  • Мнения: 107
За хубави хрупкави гофрети - слагам газирана вода и никакви млека Млякото, дори в палачинките, ги прави меки. Само масло, брашно, лъжица захар, не обичам сладки гофрети.
Също много важно е като ги извадите от горефтника да изстиват на метална решетка една по една. Гарантирано не омекват! Simple Smile
Pri равни пропорции масло и вода,дори на другия ден не омекват.Бе и с капак да ги захлупя,пак са твърди и хрупкави.Почти като дебела вафла

Яйца не слагате ли?

# 47
  • Мнения: 9 109

А това е рецепта която намерих току що за банички в сандвич тостер. Която също мисля да пробвам:
http://pep-4o.blogspot.com/2015/02/blog-post_28.html

 Grinning тези банички са ни любими, откакто ги пробвахме, само такива правя. Освен тях, най-често ползвам тостер-сандвича и за пърленки http://pep-4o.blogspot.com/2012/08/blog-post_16.html с най-различни плънки.

# 48
  • На небето
  • Мнения: 5 530
За хубави хрупкави гофрети - слагам газирана вода и никакви млека Млякото, дори в палачинките, ги прави меки. Само масло, брашно, лъжица захар, не обичам сладки гофрети.
Също много важно е като ги извадите от горефтника да изстиват на метална решетка една по една. Гарантирано не омекват! Simple Smile
Pri равни пропорции масло и вода,дори на другия ден не омекват.Бе и с капак да ги захлупя,пак са твърди и хрупкави.Почти като дебела вафла

Яйца не слагате ли?

И на мен ми е интересно.  newsm78 Дайте рецептата. Има логика това за млякото. Палачинките винаги ги правя с прясно мляко и винаги са меки, майка ми ги прави с вода и стават като корички.

Ау пеп-4о потекоха ми лигите по твоите пърленки.

# 49
  • Мнения: 7 006
Е четете темата де..Едва 4 страници е..

Ето..
За да е гофрета/вафла,т.е.хрупкаво,задължително масло..
На 500 гр,брашно,слагам около 250-300 гр.масло.

Ето рецепта за дебели твърди и хрупкави гофрети,които отвътре стоят ронливи,а не като блини/ластични/..Разкошни са със заквасена сметана и сладко,мед,шоколад..

5 яйца от които белтъците на твърд сняг,а жълтъците на майонеза със 100 гр.захар(може и по-малко или без,ако ще са солени)
300-350 мл.вода/в никакъв случай мляко и количеството зависи от големината на яйцата,вида на брашното и т.н./
250 до 300 гр. разтопено масло
500 гр. брашно/понякога и малко повече ми отива/
щипка бакпулвер/може и без/
 

при тази рецепта,е абсолютно ненужно мазането с масло

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 384
Ето я моята рецапта, която е за 10 броя:
125 гр  масло /може и 100/
3 яйца
250 гр брашно за пица
100 мл газирана вода
100 мл пр. мляко - моето беше нискомаслено
1-2 с.л. кафява захар
1 ч.л. сол
5 гр. бакпулвер на д-р Йоткер /половин пакетче/
Гофетник от Лидл - 4 или 5 степен
Разтопих маслото на водна баня. Смесих сухите съставки, като брашното пресях. Яйцата разбих на ръка. Към тях прибавих водата и пр. мляко. Разтопеното масло прибавих към брашното. А после добавих яйчената смес. Хубаво се разбърква, за да не станат бучици. Тестото си е средно гъсто, като за кекс.
Самият гофретник го намаслих със зехтин за готвене. И сипах с черпаче за сос в средата на гофретника. Малко помогнах на сместта да се разлее по повърхността и затворих. Пекох, докато спре да излиза пара - или около 3-4 мин. Слагам върху скара да изстине. Стават хрупкави и крехки.

# 51
  • Мнения: 2 452
      bouquetСъвсем случайно попаднах на темата,прекрасни идеи/особно мини-омлетът!/  Не ми беше хрумвало  друго да приготвям на този вид тостер,освен стандартните триъгълни сандвичи. Изчетох всички рецепти,благодаря за споделените линкове.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 758
Мои идеи нямам, но ми е интересно да следя вашите.

Днес случайно попаднах на това http://www.foodandwine.com/fwx/food/7-things-you-didnt-know-you- … d=partner_zergnet

# 53
  • Мнения: 1 229
Пробвах да направя гофрети. Сместа беше по-гъста от палачинковата, обаче вътре остнаха сурови, а ги пекох доста време. Тостера ли ми е слаб или проблема е в рецептата  newsm78

# 54
  • Мнения: 9 052
zai4eee  рецептата  Peace

# 55
  • София
  • Мнения: 193
Здравейте!

Не мога да се включа и аз с нови предложения, за съжаление. Имам тостер с триъгълни формички. Ползвам го главно за сандвичи, яйца (не омлет, само си чуквам яйцето вътре и пека до желаната готовност), банички.

А някой правил ли е на такъв тип сандвич тостер гофрети? Чудя се дали ще се опекат вътре, понеже не е типичната форма за гофрети.  Thinking

# 56
  • Мнения: 9 052
клопи с картофи/тикви4ки и с арабските питки ... ми потекоха лигите  Twisted Evil

# 57
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Пробвах да направя гофрети. Сместа беше по-гъста от палачинковата, обаче вътре останаха сурови, а ги пекох доста време. Тостера ли ми е слаб или проблема е в рецептата  newsm78

Не знам какъв е проблема, не вярвам да е в гофретника. Аз принципно винаги правя по-гъста смес от описаната в рецептите за всеки случай. Моята палачинкова смес я правя по гъста и от боза по скоро близо до кексова. Аз обикновено гофретите ги правя със смес една единица по-гъста от кексовата. За сладки гофрети най-добрата рецепта за мен е таз:

ДЕБЕЛИ ТВЪРДИ И ХРУПКАВИ ГОФРЕТИ
  
За да е гофрета/вафла,т.е.хрупкаво,задължително масло..
На 500 гр,брашно,слагам около 250 гр.масло.

Ето рецепта за дебели твърди и хрупкави гофрети,които отвътре стоят ронливи,а не като блини/ластични/..Разкошни са със заквасена сметана и сладко,мед,шоколад..

5 яйца от които белтъците на твърд сняг,а жълтъците на майонеза със 100 гр.захар
300-350 мл.вода/в никакъв случай мляко и количеството зависи от големината на яйцата,брашното и т.н./
250 до 300 гр. разтопено масло
500 гр. брашно/понякога и малко повече ми отива/
щипка бакпулвер/може и без/
 
при тази рецепта,е абсолютно ненужно мазането с масло.
Аз направих половин доза с 2 яйца и 100мл. вода, другото на око. Но излизат не повече от 5 пълни кръга с по 5 сърчица в тях. Маслото е много важно да е повечко. Задължително ги слагам на решетка докато изстинат и чак тогава местя в чиния.
Някой сподели рецептата в темата и съм му много благодарна. От тогава само тази рецепта ползвам.

За солени гофрети си измислих една рецепта, която се оказа много сполучлива. Даже сина ми, който е пример за злоядство (и ние с мъжа ми сме злояди, но той бие всички по точки, яде само 5 неща) ги хареса и дори ме помоли да му направя пак.

СОЛЕНИ ГОФРЕТИ С ОВЕСЕНИ ЯДКИ
  
•   1 яйце
•   300мл. пр мляко
•   80гр. масло
•   ½ ч.ч. овесени ядки
•   Брашно
•   Кашкавал
•   Сирене
•   Маслини (зелени и черни)
•   1ч.л. сода
Млякото го стоплям. Овесените ядки ги пасирам в блендера за да се надробят на дребно, почти като брашно. Овесените ядки променят вкуса и стават по-вкусни според мен, вкуса става близък до пълно-зърнестите тестени продукти. Добавям ги в топлото мляко и оставам да престоят за да набъбнат малко. Добавям яйцето и разбърквам. След това се добавя разтопеното масло и содата. Накрая добавям брашно за да стане гъста каша. След това слагам нарязаните на дребно маслини, нарязани на кубчета кашкавал и сирене. Сместа става много гъста, затова я изсипвам в гофретника с лъжица. След като станат ги слагам на решетка разделени една от друга докато изстинат.
От тази смес излизат максимум 4 бр. гофрети. За повече удвоете продуктите. Това беше само за проба затова направих толкова малко като количество. Оказаха се много вкусни.
 
Здравейте!

Не мога да се включа и аз с нови предложения, за съжаление. Имам тостер с триъгълни формички. Ползвам го главно за сандвичи, яйца (не омлет, само си чуквам яйцето вътре и пека до желаната готовност), банички.

А някой правил ли е на такъв тип сандвич тостер гофрети? Чудя се дали ще се опекат вътре, понеже не е типичната форма за гофрети.  Thinking

Това е сандвич тостер. Преди да си купя гофретника си прарих гофрети в сандвич-тостера стават хубави, но не става същия вкус като в гофретника имайте в предвид. Не остават сурови, но за всеки случай направете сместа по-гъста и печете по-дълго време. Успех!

# 58
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз имам уред, в който правя гофрети или тези пресованите тостери.
сменям само платките.
сурови не с ами оставали.

скоро тествах нова рецепта за гофрети и вместо масло се слага 1 авокадо и 60мл. олио.
станаха супер. така си спестявам ужасяващото количество масло.

# 59
  • Мнения: 5 018
Пускам рецепта за гофрети, която имам от колежка белгийка. Гофретник имаме от 20на години, последните 5 ползваме единствено и само тази рецепта, защото стават разкошни, точно като продаваните в Брюксел по улиците гофрети: хрупкави отвън, пухкави и меки отвътре.

3/4 чч брашно
1/4 чч чаша царевично нишесте
половин чл бакпулвер
половин чл сода бикарбонат
1 сл захар, за по-златист оттенък на коричката може и кафява
половин чл сол
1 чч пълномаслено прясно мляко
1/3 чч разтопено масло
1 голямо яйце
екстракт от ванилия, по желание и на вкус

Всички продукти е добре да са на стайна температура
Белтъкът се разбива на сняг с лъжицата захар
Брашното се пресява с бакпулвера, към тях се прибавят другите сухи съставки и се разбъркват
Жълтъкът от яйцето се разбива с маслото, прибавя се млякото и ванилията. Към тази смес внимателно се прибавят сухите съставки и се разбива до хомогенизиране. Не бива да се разбива твърде много, твърде дълго или на твърде силна степен на миксера. Накрая с лъжица се прибавя разбития белтък и внимателно се разбърква с останалата смес. Пак казвам, не се престараваме с бъркането, иначе гофретите няма да станат така въздушни.

Понеже правенето на сместа е по-пипкаво, аз правя по-големи дози и замразявам, спокойно издържа във фризер до 6 месеца и не се отразява на качеството на гофретите. Размразявам в хладилник за 24 часа преди да правя гофретите.

Общи условия

Активация на акаунт