Идеи за сандвич тостер или гофретник

  • 33 605
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 521
MAMA NA....? аз писах аз как правя омлета в сандви тостер. Става много вкусен. Бъркам 2 яйца, слагам си сирене и кашкавал нарязани на кубчета, малко магданоз, царевица и грах. Може да се сложи и малко колбас, но сина ми не яде месо и затова не слагам. Мажа със зехтин сандвич тостера. Изсипвам по малко от сместа до ръбчето и затварям. А между другото на видеото което съм качила последната рецепта е точно с омлет. Така, че може да видиш нагледно как го правят в гофретника.
 
polly гофретите ги забърквам в зависимост от това какви съставки имам. Стандартно 2 яйца, 1ч.ч. кис. мляко, 1 бакпулвер, 1 ванилия, захар слагам на око понеже после ги мажа с шоколад, за да не станат много сладки. И брашно на око. Ако имам пр. мляко правя с прясно мляко. Сместа трябва да е по гъста от на палачинките. След като загрее гофретника мажа с масло и изсипвам от сместа, тя се надува малко. А гофретника ми е най-обикновен, не е от тези дето се въртят. 1 гофрета е от 5 сърчица залепени едно с друго аз ги режа и ги отделям на малки сърчица. Всяко сърчице го мажа с шоколад залепвам отгоре друго сърчице и поръсвам с пудра захар. Сина ми много ги харесва така.
Дори и да е чугунен гофретника ти, ако го намажеш обилно с масло не мисля, че ще имаш грижи. Пробвай.

Аз също не знам как да направя гофретите хрупкави, ако има тайна моля някой да сподели. Моите остават меки. Може би трябва да пробвам без да ги мажа с масло да видим.

И масло слагам в  сместа задължително за да са хрупкави, с повечко масло е по-вкусно.

# 16
  • Карлово
  • Мнения: 4 651
Estel, благодаря за споделеното.  bouquet
Ще се опитам да впечатля моята девойка, която живее в друг град за невероятните възможности на този уред. Дано и залепне за сърцето. Heart Eyes

# 17
  • София
  • Мнения: 3 486
Не съм се сещала да използвам гофретника за омлет.
Гофретите ги правя с тесто за палачинки. За да не преливат не го пълня. Така от едната страна квадратчетата се получават добре, а от другата не съвсем. Но оставям по-грозната страна отдолу и децата не я виждат. Когато правя сандвичи (мръвка и кашкавал) гледам кашкавалът да не се подава, че като се разтече да не ми цапа тостера.

# 18
  • Мнения: 64
Гофрети от тиквички   eat

     Продукти:
2 чаши настъргани картофи, ако са пресни с кората
2 чаши настъргани тиквички
3 малки стръка зелен лук (бялата част и малко от зелената)
1 голяма скилидка чесън, смачкана
1/2 чаша брашно
3 големи яйца
1 1/2 ч.л. пресен копър или 1 ч.л. сушен
сол и прясно смлян черен пипер, на вкус

     Начин на приготвяне:
Настържете картофите и тиквичките на едро ренде или в кухненския робот. Прехвърлете настърганите зеленчуци в дълбока купа и попийте влагата с хартиени салфетки. Добавете останалите продукти и разбъркайте, за да се смесят добре съставките и брашното да се поеме добре. От готовото тесто изпечете гофрети . Поднесете по желание с млечен сос и пресни зеленчуци.

# 19
  • UK
  • Мнения: 5 999
Страхотна тема и споделени идеи и рецепти   bouquet Чак ме досърбяха ръцете, да се разшетам и аз в кухнята Mr. Green нямам гофретник, но сега вече съм решила и такава джаджа, да си купя Laughing

# 20
  • Мнения: 7 006
За да е гофрета/вафла,т.е.хрупкаво,задължително масло..
На 500 гр,брашно,слагам около 250 гр.масло.

Ето рецепта за дебели твърди и хрупкави гофрети,които отвътре стоят ронливи,а не като блини/ластични/..Разкошни са със заквасена сметана и сладко,мед,шоколад..

5 яйца от които белтъците на твърд сняг,а жълтъците на майонеза със 100 гр.захар
300-350 мл.вода/в никакъв случай мляко и количеството зависи от големината на яйцата,брашното и т.н./
250 до 300 гр. разтопено масло
500 гр. брашно/понякога и малко повече ми отива/
щипка бакпулвер/може и без/
 

при тази рецепта,е абсолютно ненужно мазането с масло

# 21
  • Мнения: 64
Ето още една идея за кръгъл гофретник Simple Smile
  
 Продукти:
2 арабски питки
... и каквото там има в хладилника  Mr. Green (колбас, кашкавал, сирене, обезкостени маслини кис. крастевички)
    
Начин на приготвяне:
Намазваме с мазнинка, слагаме арабската питка, кетчуп малко и каквото ви душа иска от хладилника  Grinning
Покриваме с втората арабска питка, намазваме с масълце за хрупкава коричка и печем.

Аз лично още довечера ще си купя от магазина арабски питки и ще пробвам.
Разбира се ще споделя  Wink

# 22
  • Мнения: 22 935
A моя гофретник взе да залепва гофретите и няма изстъргване после.Явно след някакъв период от време покритието се амортизира и започва да лепне/не съм го ползвала безумно  много,на Тефал е/.Сега си поръчах силиконови форми гофрети на Tupperware  и ще си ги ползвам с кеф с вашите чудесни рецепти.

# 23
  • Мнения: 1 338
...

Последна редакция: сб, 16 май 2015, 14:09 от Moringa

# 24
  • Мнения: 556
колкооооо мнооого идеи   bouquet
Не съм и подозирала че може да се прави друго освен "клуб сандвичи"
Много тъп въпрос, ама имам ли шанс да направя гофрети с нестандартна форма в сандвичарника  Embarassed?

# 25
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Момичета страхотни рецепти. Веднага ги записвам за да ги опитаме.
Какво? страхотен уред. Със здраве да си го ползваш. Ще пробвам рецептата която си дала за хрупкави гофрети, дано ми се получат.
Wonderrr нямам идея каква трябва да е мощността. Предполагам, че всеки обикновен уред ще свърши работа. Аз в БГ си бях купила маркови уреди, тук обаче в Малта в квартирата има уреди от времето на пра-пра баба ми. Тук квартирите ги дават напълно оборудвани. Сандвич тостера ми е някаква куча марка, но пък много бързо загрява. Всичко се опича, не мисля, че ще имаш грижи какъвто и да купиш. Имах малко притеснение за панирането на сандвичи, но се получиха идеално. Гофретника ми беше доста евтин май някакви си 10лв. ако не се лъжа, куча марка пак, но върши идеална работа.  Каквото и да вземеш няма да съжаляваш ще ти свърши работа.
chatNoir моя син е ужасно, ужасно злояд, нещата които яде се броят на 1 ми ръка, истински ужас е всеки ден да измислям какво да му сготвя. Затова се чудя как вкуса поне да е различен, защото нещата които ядеше едно по едно му омръзваха и спираше да ги яде, затова сега сме ги докарали до 3-4 неща.
bebe2  преди да си купя гофретника си правих гофрети във сандвич тостера. Стават супер.

Ето една рецепта, която намерих току що за Гофрети със сирене и бекон: http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,5917.msg196114.html#msg196114

Ето още една интересна рецепта Тостерки от Македония. Правени във сандвич тостер:
http://oneblogforcooking.blogspot.com/2010/07/blog-post.html

Последна редакция: пт, 15 май 2015, 12:51 от Estell

# 26
  • UK
  • Мнения: 5 999
Моят тостер обаче, не е от показаните тук, просто има две плочи, тип скара и сега, нещо подходящо, като рецепта за мен, ще се намери ли?  bouquet

Иначе смятам, да се сдобия или с комбиниран тостер Laughing  с триъгълници и  гофретник, имаше някъде такива варианти със сменящи се плочи, мисля в Лидл ли, бях гледала newsm78

# 27
  • На небето
  • Мнения: 5 530
kokona20 повечето рецепти които са с по твърда консистенция ще станат. Кюфтенцата от овесени ядки, панираните филийки, арабските питки с пълнеж на klopi, земелките също стават, може да правиш пърленки, бутер тестото също става, сандвичите с овесени ядки на Кливия.

Ето и една рецепта която намерих за Тостерки, те се правят в такъв тостер като твоя:
www.-zlovreden-kod-\тостерки-recepta7388.html
 Дали защото има текст и на латиница и на кирилица, но форума не иска да ми го изпише коректно. Сайта е www.зажената.бг но не иска да ми го изпише на латиница, изписва ми zlovreden kod всичко друго се изписва по същия начин.

Последна редакция: пт, 15 май 2015, 18:56 от Estell

# 28
  • UK
  • Мнения: 5 999
Естел   bouquet

Обаче, не ми се отваря линка Rolling Eyes

# 29
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Не знам защо не се получава. Изобщо не изписва коректно името на сайта и изобщо препратката, пиша го ръчно, но като опитам да го публикувам и изписва глупости. Затова отиди направо в Гугъл изображения напиши Тостерки цъкни на първата картинка и от там отваряне на страницата. Дано така успееш.

Общи условия

Активация на акаунт