Идеи за сандвич тостер или гофретник

  • 33 600
  • 66
  •   7
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 338
Дали няма да е по-добре ако споделяме изпробвани рецепти сред нас, а не просто намерени из нета, защото такива има много, а гаранция за тях, че са сполучливи ... няма ... (освен блогърските или когато са от други форуми)  Rolling Eyes

# 31
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Рецептите които споделих съм ги изпробвала всичките, не на всички съм правила снимки, но са изпробвани. Сега е въпрос на вкус вече дали някой ще ги хареса или не. Сполучливи са според моя вкус. Обичам да експериментирам в кухнята и някои рецепти съм си ги измислила, споделила съм ги понеже съм сметнала че са сполучливи. А несполучливите, няма нужда  да ги споделям. Дадох и някои рецепти, които някой друг е пробвал и написал. И които аз смятам да изпробвам. Това дали са сполучливи или не, е много относително, всяка книга с рецепти която купуваме никой не ни дава гаранции че всичко е сполучливо в нея и ще ни хареса. Купуваме я и изпробваме. Това е. За мен са важни идеите, а аз ще си преценя дали дадена рецепта ще ми хареса или дали искам да я пробвам според моя вкус в зависимост от съставките в нея. Мога да си представя вкуса само от съставките, ако ми е трудно да си го представя като вкус в повечето случаи не смея да го изпробвам, понеже не знам дали ще ми хареса.

# 32
  • Мнения: 1 338
В крайна сметка темата си е твоя, каква е идеята й си е твоя и ще е поредната, която ще се върти около един човек - "експерт". Явно аз не съм разбрала правилно като съм си помислила, че ще се следва основното, на което форума се крепи - споделеното от опит ...  Peace

 Stop

# 33
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Moringa не го приемай лично, аз изказах мнение. Никой не е длъжен да се съобрази с него обаче. Не се смятам за експерт, нито искам темата да се върти около мен, не е това идеята. Аз търся идеи също като всеки друг тук. Моя ум е ограничен не съм видяла всичко и не знам всичко. Затова имам нужда от друго мнение и идеи. Нека всеки публикува това което сметне за добре. Това е смисъла на форума да споделяме идеи, да търсим съвети за да се усъвършенстваме.  bouquet

# 34
  • София
  • Мнения: 2 521
Ето моята рецепта за хрупкави гофрети, даже и като изстинат са хубави:

Продуктите бъркам на ръка в този този ред:

125 г. масло, размеквам в микровълновата
3 лъж. захар
2 яйца
1 ванилия
0.5 ч.ч. прясно мляко
0.5 ч.ч. вода
1 бакпулвер
брашно до получаване на кексова гъстота

По същата рецепта правя и американски палачинки.

# 35
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
Да се включа  и аз с няколко идеи за основни ястия:
-скумрия печа,пържолки,шницели,колбас запичам,сатленки,кюфтета, сирене с домат във фолио завити, чушки пълнени с кайма или сирене.
Също така печени зеленчуци:
-гъби малки цели или на филийки,тиквички и патладжан резени по дължина,пиперки цели,само изчистени от семена,лук кръгчета, картофи тънки филийки ;зеленчуците може да намаслите.
сандвичи:
-принцеса с кайма,яйце и сирене2 филийки или хлебче от смес със кашкавал,резени зелени маслини (домат по желание); риба тон консерва и настърган кашкавал.
десерти:
пържени/панирани филийки , парчета от бутер тесто запичам,после горещи овалвам в пудра захар или с шоколад или конфитюр...

# 36
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Благодаря. Записах си рецептите и ще ги пробвам.
Само да питам никид какво бутер тесто използваш, че да не е с добавена сол? Веднъж правих торта "Наполеон" с бутер тесто, но тестото леко беше подсолено и не ми хареса комбинацията.

Това са баничките в сандвич тостер

 
Правих паниран кашкавал в кори от баници и ми остана малко яйце и панировка. Омесих всичко и го опекох в сандвич тостера. То пък излезе много вкусно. В него има яйце, пр. мляко, брашно, галета, хлебна сода, овесени ядки, ленено семе и маково семе. Стана с гъстота на кекс изсипах го в сандвич тостера и опекох. После си го хапнах със сиренце.

# 37
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
Estell от Кауфландското в синя опаковка най-често, или от Лидл., не ми е солено, и тригуни правя с него, сладки сълзица, сладки банички и какво ли не.

# 38
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Estell от Кауфландското в синя опаковка най-често, или от Лидл., не ми е солено, и тригуни правя с него, сладки сълзица, сладки банички и какво ли не.

А помниш ли им марките? Аз живея в Малта. И тук не навсякъде има бутер тесто, но има Български магазин мога там да питам евентуално.

# 39
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
Estell Кауфландското,мисля беше тяхна марка LANDO

# 40
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Estell Кауфландското,мисля беше тяхна марка LANDO

ОК. Благодаря, ще потъря.

# 41
  • Мнения: 1 313
Много интересна тема! За съжаление не мога да помогна с оригинални идеи. До момента правех три неща:
 - Сандвичи;
 - Козуначени гофрети;
 - Нещо като хлебчета от тесто за пица.

Ще изпробвам някои от вашите идеи  bouquet

# 42
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Някой правил ли е филийки с яйце и сирене в сандвич тостера. Дали ще се изпече добре плънката от яйце и сирене вътре?

# 43
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
Estell във фини кори се изпича .

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 384
За хубави хрупкави гофрети - слагам газирана вода и никакви млека Млякото, дори в палачинките, ги прави меки. Само масло, брашно, лъжица захар, не обичам сладки гофрети.
Също много важно е като ги извадите от горефтника да изстиват на метална решетка една по една. Гарантирано не омекват! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт