Частни училища - информативна тема 7

  • 66 662
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 6 323
Химикал, блазе ти, че знаеш истината. Защото аз си мислех, че само Господ я знае.

Моята пък истина е съвсем друга. След като вече имам достатъчен опит и в държавна, и в частна градина, ходим на градини вече 1 година и 3 месеца и половината от това време бяхме в държавна, а другата половина - в частна. Ами няма никакво сравнение в нивото на развитие, в средата, в отношението и ако щеш и в персонала, защото образованите, културни и с богат речник учителки в частната, без да говорим изобщо и за владеенето им на чужд език, не могат изобщо да бъдат сравнени с лелките в държавната, нито с техния речник и обща култура, по-скоро липсата на такива. Така че физическото, умственото, психическото и емоционалното развитие на детето в частната градина не могат да се измерят с никакви пари, като се има предвид, че в държавната никога нямаше да бъдат постигнати на такова ниво. За едно дете градината е не дори втори дом, а направо първи, там прекарва повече време, отколкото в къщи, така че да се измерват нещата кое било 60лв и кое 600, все едно купуваш кило домати, за мен е нелепо.

Радвам се, Химикал, че си абонирана за истината от последна инстанция и занапред също ще чета с интерес мненията ти, за да мога и аз поне малко да се докосна до нея. Засега разбрах, че ЧУ изобщо не стават, само си даваш парите нахалос и че ДУ са много по-добри. С тези обширни познания и поглед върху училищата кандидатирай се за министър на образованието, аз обещавам да гласувам за тебе.

Последна редакция: ср, 24 юни 2015, 14:04 от Татко Мецан

# 706
  • Мнения: 1 970
преместила съм си децата, защото съм преценила че градина за 8К на година не ми носи по-голям бенефит от държавна градина за 60лв на месец,

Това е истината. Само че и за ЧУ важи същото.
Не съвсем: мързелът на учителките в една държавна детска градина води до постоянни сополи, докато мързелът на учителките от първи клас нагоре води до частни уроци (в този смисъл този мързел е съвсем съзнателен и целенасочен), като сумата за частни уроци на месец идва 400-600 лева. Е, ЧУ е някъде около тази сума, и не плащаш за частни уроци. Отделно, че при добро желание от страна на родителите, вероятността мързелив учител да бъде уволнен от ЧУ (ако е имал връзките да попадне там)  е доста по-голяма (това го пиша от личен опит).

Че не плащаш за частни уроци в ЧУ не е аксиома. Разгледайте темите назад, вижте и седмокласната. Мит е, наистина., разбира се , зависи от детето и от училището, както и от амбициите.
По-скоро да не взимаш уроци изобщо е изключение в БГ, като тези изкл'чения са най-вече от контингента на (по мое впечатление, изкарал две седмокласни кампании) на две училища - едно частно и едно държавно, и двете в първата тройка на матурите.

# 707
  • София
  • Мнения: 533

Кафе с мед за мен гроздето никога не е било кисело - ДШ никога не ми е било самоцел,
Ъ...? Нещо се обърка, Hope for two ти беше писала нещо за грозде, не аз.
Аз даже подкрепям всичко, което си изписала по темата дотук.
Сори  Peace

# 708
  • София
  • Мнения: 533
adelina_bg много ще се радвам да чуя мнението ти за образователната система в Азбуки. Аз съм ходила на среща там и съм с много добри впечатления и програмата съм виждала и ми изглежда добре и интересна (но няма с какво да я сравня), и още едно мнение ще мие  доста от полза Simple Smile
Роси би ли споделила моля те на теб какво ти е казала директорката, защото аз като говорих с нея по телефона ми каза че от сега местата за предучилищен клас 2016/2017 са запълнени, но ако някое детенце от детската градина се откаже може да се вместим, иначе нови места няма да откриват.

# 709
  • Sofia
  • Мнения: 291
adelina_bg напълно е възможно да са запълнени. Ние се записахме в градината. Имат 2 подготвителни групи за 5 годишни и 2 групи за 6 годишни деца. Ако са запълнили 2те за 5 годишните от сега с очакването всички деца да продължат се оказва че ПУК 2016/2017 няма да има външен прием. Доколкото ни казаха искат класовете да са от 15-17 деца.
Вие набор 2010 ли сте?

# 710
  • София
  • Мнения: 533
Татко Мецан, по принцип съм съгласна с изказването ти за държавните градини, но пък нашата държавна градина е уникална - дължи се както на прекрасната директорка, така и на големите усилия на кмета да я бута. Там дърти учителки няма - повечето са млади, останалите на средна възраст, интересуват се от МОнтесори методи и други модерни неща, в градината има страшно много занятия, дори забавна математикаот септември. Сина ми просто разцъфна в новата градина, постоянно следя знанията му и макар да нямам време да се занимавам у дома с него са на завидно ниво. В Гермаи той още беше много малък за да знам истинското ниво на обучение и да мога да сравня, но това което виждам сега ми стопля сърцето. Като сложим и ултрамодерната база на държавната градина, смятам че решението ми навремето е било правилно.

# 711
  • София
  • Мнения: 533
adelina_bg напълно е възможно да са запълнени. Ние се записахме в градината. Имат 2 подготвителни групи за 5 годишни и 2 групи за 6 годишни деца. Ако са запълнили 2те за 5 годишните от сега с очакването всички деца да продължат се оказва че ПУК 2016/2017 няма да има външен прием. Доколкото ни казаха искат класовете да са от 15-17 деца.
Вие набор 2010 ли сте?
Да набор 2010 сме, ако няма външен прием наистина е жалко. Би ли споделила твоите впечатления или още не сте започнали?

# 712
  • Sofia
  • Мнения: 291
Почваме Септ живот и здраве. Тогава ще пиша, но за сега вътрешното ми чувство е много добро (от това което видях и с хората които се срещнах). Надявам се да остане така Simple Smile

# 713
  • София
  • Мнения: 533
понеже рядко някой пуска нещо за немски език да пусна резултатите от европейското Кенгуру по немски език http://www.mladabg.org/files/GERMAN_WINNERS_2015.pdf
Странното е, че и Веда и Увекинд и ЕК имат хубави резултати но за различни класове. Така че не мога да преценя кое е най-доброто немско чуилище. Но пък всеки може да си направи сам избодите за себе си.

# 714
  • Мнения: 6 323
Абе аз се бях опитал да ги коментирам тези редултати в темата за Шилер. Не е ясно резултатите на 55-то училище дали са на деца от Шилер или не. Ми добре се представят споменатите от теб училища, ама и това не е критерий за знаене на езика, едно е да решаваш тестове, а друго - да говориш.

Абе ти си щастлив човек, оптимист, браво. Харесваш си градината, харесваш си работата, харесваш си страната, професията, колата и всичко. Де да бяха повечето българи като теб, щяхме да сме много по-добре. А то у нас е пълно с мрънкалници /включително и аз/.

# 715
  • София
  • Мнения: 5 606
За втори път ще помоля да се върнем към същността на темата! 10 страници четем за размислите на Татко Мецан, които дори не са породени от лични впечатления!

# 716
  • Мнения: 1 970
Абе аз се бях опитал да ги коментирам тези редултати в темата за Шилер. Не е ясно резултатите на 55-то училище дали са на деца от Шилер или не. Ми добре се представят споменатите от теб училища, ама и това не е критерий за знаене на езика, едно е да решаваш тестове, а друго - да говориш.

Абе ти си щастлив човек, оптимист, браво. Харесваш си градината, харесваш си работата, харесваш си страната, професията, колата и всичко. Де да бяха повечето българи като теб, щяхме да сме много по-добре. А то у нас е пълно с мрънкалници /включително и аз/.

Ааа не, Мецане, не си мрънкалник. Друга е думата, ама ще влезем в обяснителен режим, а нямам нерви, а и на цитати за аргумент не мога да ти стъпя на малкия пръст, кога имаш време да ги вадиш... ума ми не го побира.
Сега сериозно, да на Шилер са, естествено, няма други деца от 55-то които в 4-ти и 5-ти клас да могат да се мерят с частните училища с немски език, по общообразователната програма се учат ако не греша не повече от 2 часа седмично език и то в 5-ти клас...
А защо няма по-голямо тяхно представяне ти обясних (аз или Хедра не помня) в другата тема - просто не ходят на това състезание организирано от Шилер. Моето дете, което го завърши никога не е ходило, никой не ни е организирал, поне до 6-ти клас, а в 6-ти и 7-ми на дневен ред бяха сертификатът по немски и матурите (НВО), така че и да бяха организирали, поне ние нямаше да му обърнем внимание...
Както сега - девойката е готова да се яви за Б2 в Гьоте, но датата на изпита съвпадна с тази на един от изпитите й (файнъли) в АК и естствено, отиде на файнъл. Ако беше се явила на Кенгуро за 9-ти клас, със сигурност щеше да вземе някакви точки. А това, че на първо място в гимназиалните класове са очилища като испанската гимназия какво ти говори? Нима ако бяха отишли деца от 91-ва (НЕГ) другите нямаше да им дишат праха?  Просто не са се явили, факт, не мога да повярва, че деца от ГПЧЕ кърджали са били по резултат деца от лайстунг на НЕГ, е просто не са защото такива - от лайстунг е нямало.
Така че, не са представителни тези състезания, просто не говорят за общото ниво като извадка. Това е.

# 717
  • Мнения: 6 323
За втори път ще помоля да се върнем към същността на темата! 10 страници четем за размислите на Татко Мецан, които дори не са породени от лични впечатления!

Защо пишеш глупости? Къде ги видя тези 10 страници и кое не е породено от лични впечатления? Ама ей така лаф да става. Освен това, никой не ти е опрял пистолет в челото да четеш, а ако имаш претенции, има си модератори.

# 718
  • София
  • Мнения: 396
10 страници, 100 години, 100 пъти и т.н. това е фигуративно казано. Обичайно авторът иска да каже "прекалено много".

# 719
  • София
  • Мнения: 5 606
За втори път ще помоля да се върнем към същността на темата! 10 страници четем за размислите на Татко Мецан, които дори не са породени от лични впечатления!

Защо пишеш глупости? Къде ги видя тези 10 страници и кое не е породено от лични впечатления? Ама ей така лаф да става. Освен това, никой не ти е опрял пистолет в челото да четеш, а ако имаш претенции, има си модератори.
Ми не, не пиша глупости. Пиша по същество, за разлика от теб. Знаем ти вече цялата биография, всичките Впечатления, разбирани и разсъждения, отношенията ти към определени училища и т.н. И това на фона на факта, че детето ти не учи в нито едно от коментираните от теб учебни заведения. Не само това, ами и на половината мнения в темата задължително опонираш. На база на...?!?  newsm78 И да прав си-точно на принципа ей така лаф да става.
А това за пистолета и челото дори не мисля да го коментирам.
Темата има основно информативен характер, но от безкрайни брътвежи важната информация тотално се губи. Повече не мисля, че има смисъл да продължаваме диалога. Пак призовавам да се върнем към същността на темата!
И пак пиша въпрос, който зададох преди около 10 страници-Прави ми впечатление, че няколко души вече си местят децата в Дрита. Някой има ли повече информация за това училище? От чисто любопитство питам.

Общи условия

Активация на акаунт