Раждане в Майчин Дом - София (2 тема)

  • 275 760
  • 1 737
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 2 289
А аз не разбирам защо на всяка страница трябва да се натяква да се чете назад. Който няма проблем, отговаря. Както и да е.
Обща баня е супер мизерия, постоянно е заета от някой и мръсна.

# 331
  • Мнения: 843
В нашата стая банята не я изчистиха за 4 дни нито веднъж. Кофата смемяха слава Богу. И все пак беше добре. Само 2 си бяхме. Банята в стая беше единственото нещо, което ме интересуваше, когато избирах вида стая.

# 332
  • Мнения: 1
 Горещо препоръчвам раждане с избор на акушерка. За мен това е най-разумното решение в случай, че бременността е протекла нормално. Раждането е естествен процес, но аз предположих, че има моменти в които болката замъглява решенията и затова реших до мен да има някой, който е адекватен и знае какво прави. За разлика от дулите, които знаем че не се допускат в Майчин дом, акушерката изражда детето. Реално това е човекът, който води раждането ако няма усложнения, докато докторът се намесва само ако има нужда. 
Човекът, който беше до мен е Руми Колчева, и не мисля че бих могла да направя по-добър избор. Запознахме се когато влязох в деветия месец, няколко пъти проследи тоновете и в деня на раждането беше до мен от началото до края. При мен болките бяха много интензивни към края, но тя не ми позволи да си сложа упойка, което при 8см разкритие щеше да доведе до усложнения вместо да помогне. Благодарна съм и за това, както и че извади дъщеричката ми с минимални травми, въпреки че анатомията ми предполагаше разкъсвания. Не ме е притискала да правя каквото и да било, с което не съм била съгласна, и ми обясняваше всички манипулации, когато се налагаха.
Всички хора, с които аз се сблъсках бяха супер адекватни. Да, има и някои които са по-директни, но и в родилна зала и след това на 12 етаж всички бяха супер отзивчиви. Направи ми впечатление, че първоначално когато ги попиташ може да са напрегнати, защото явно са свикнали да им се карат някакви хормонални майки за щяло и нещяло, но ако се държиш любезно с тях те също са любезни и винаги ми помагаха когато имах въпроси.
Помогнаха ми да си легна, след това когато донесоха бебето акушерката ми показа как да кърмя. Ако отидеш да ги потърсиш веднага реагират. Главната акушерка Радмила Пенкова ми обясни подробно за документите.
Мнението ми в едно изречение: Ако ситуацията позволява изберете акушерка вместо лекар и се дръжте адекватно с персонала ако искате да се държат адекватно с вас.

# 333
  • Русе/ София
  • Мнения: 695
Здравейте, аз бях на "Отворени врати" вчера в МД. Всеки имаше накрая въпроси, даже по цели страници ... Wink и забравих да питам нещо важно: В МД работят ли със здравно осигурителни фондове? Конкретно ме интересува "България Здраве", защото ММ е решил да ме застрахова за следващата година допълнително при своя работодател. И при фондовете- ти плащаш всичко първо и после ти възстановяват парите или не плащаш нищо, а в болницата извършват необходимите манипулации и изписват нужните разходи ползвайки номера от картата?
Извинете ако въпроса е тъп, но няма да забравя при първото си раждане  (в друг град и в друга болница), че докато не ми донесоха 100 лв (толкова беше преди 8 години епидуралната), не ми я сложиха. Аз естествено имах глупостта да отида без пари или поне не разполагах с такава сума в брой. Така че трябваше да си почакам доста, докато първо се плати за тази упойка - сякаш можеш да си тръгнеш от родилното без да си платил, сакън.... ooooh!

# 334
  • Мнения: 843
Моето раждане беше поето от допълнителното ми застраховане. в друг фонд.
От моя опит мога да систематизиран следното:

Първото и най-важно нещо е да питаш твоят фонд дали работят с Майчин дом. Защото медицинския персонал може да не е наясно или да има остаряла инфо.

След това да те информират в писмен вид какви документи ще ти искат за възстановяване на сумата. Аз кореспондирах по мейл с моя фонд по този повод, въпреки, че имат телефон 24 ч, за да няма едно казали, друго искали. системата на моя фонд беше аз си плащам всичко и след представяне на исканите документи /ако са коректни спрямо тяхните изисквания/ възстановяват сумата. Нямах проблеми и ми я възстановиха след 7 дни след молбата ми.
В Майчин дом платих раждането в деня на изписването. Като слезнах на касата първото, което казах е, че искам фактурата да ми ....еди как си.. защото ще съм с фонд. Спазиха ми изискването, не беше кой знае какво. и така. Ако има друго питай.

Някои фондове директно заплащат, така че там сигурно е друг реда.

Последна редакция: пт, 04 дек 2015, 10:58 от Късметче7

# 335
  • София
  • Мнения: 293
Здравейте, аз бях на "Отворени врати" вчера в МД. Всеки имаше накрая въпроси, даже по цели страници ... Wink и забравих да питам нещо важно: В МД работят ли със здравно осигурителни фондове? Конкретно ме интересува "България Здраве", защото ММ е решил да ме застрахова за следващата година допълнително при своя работодател. И при фондовете- ти плащаш всичко първо и после ти възстановяват парите или не плащаш нищо, а в болницата извършват необходимите манипулации и изписват нужните разходи ползвайки номера от картата?
Извинете ако въпроса е тъп, но няма да забравя при първото си раждане  (в друг град и в друга болница), че докато не ми донесоха 100 лв (толкова беше преди 8 години епидуралната), не ми я сложиха. Аз естествено имах глупостта да отида без пари или поне не разполагах с такава сума в брой. Така че трябваше да си почакам доста, докато първо се плати за тази упойка - сякаш можеш да си тръгнеш от родилното без да си платил, сакън.... ooooh!

Аз в сряда съм на "Ден на отворените врати" Ако искаш ми напиши към кои фонд си и ще ги попитам дали работят с него ,ако са запознати разбира се. Аз и друг път съм писала,и една девойка ми отговори,но да те питам и теб. Сботния пункт къде беше? В приемното на спешното ли е ?????

# 336
  • Мнения: 2 289
Ами да, там е сборния пункт Simple Smile

Зависи от фонда, но надали акушерката, която води Отворени врати ще знае. Много се съмнявам.

По-добре питай конкретния фонд. Аз съм в Дженерали, те някои неща ще ми ги осребрят после, някои ми ги поемат без да плащам в МД. Там си правих БХС и фетална и не съм плащала. Сега ще ми поемат избор на стая мисля с осребряване после, но ще ги питам. Всичко в МД се заплаща в деня на изписването.

# 337
  • Русе/ София
  • Мнения: 695
Благодаря ви за отговорите и насоките.  Hug Фондът ми е България Здраве, но ще питам и директно тях, след като всеки фонд процедира различно със заплащането/възстановяването са сумите.
Стефи, сборният пункт е във фоайето на Спешното. При нас дамата, която води презентацията и ни развежда доста закъсня - към 20-30 минути, така че се зареди с търпение. Имат доста работа и тя може да слезе, когато се освободи. Стори ми се доста компетентна- работи от 1977 година там. Говорихме и за стволовите клетки - тя примерно координира екипа, който ще ги вземе, за индивидуалните бременности и притеснения на всяка от нас. Групата ни беше 7 човека. Незнам до кога са продължили, защото мен в 16 ми се наложи да тръгна. В с мисъл освободете си време след презентацията, да не бързате за никъде, защото тя не е 30 минути. Wink

# 338
  • Мнения: 379
Да, най-добре с фонда (отколкото с болницата), има и такива, които не сключват договор вече с бременни, защото трябва да си плащал поне година.

# 339
  • София
  • Мнения: 293
Благодаря ти ,добре че ми каза за времетраенето ,че след МД трябва да отида на преглед  Confused

# 340
  • Мнения: 2 289
И при мен закъсня, беше старша акушерка. Не запомних името, но много внимателна.

# 341
  • Мнения: 96
Здравейте!
Искам да попитам къде в Майчин дом се записват тонове на бебето  , безплатни ли са и трябва ли предварително да се запазва час? В 9 месец колко често се правят?
Отделно в сайта им видях че някои доктори имат консултации без предварително записване, по принцип аз искам да говоря с някой  от болницата ( понеже се следя в друг град) относно това дали ще е нужно секцио, това предвид миомните възли ,които имам, ... защото досега всички ми казват, че вървя към секцио,...какъв  е реда, избирам си някой и просто отивам при него??

# 342
  • Мнения: 8 944
Здравейте!
Искам да попитам къде в Майчин дом се записват тонове на бебето  , безплатни ли са и трябва ли предварително да се запазва час? В 9 месец колко често се правят?
Отделно в сайта им видях че някои доктори имат консултации без предварително записване, по принцип аз искам да говоря с някой  от болницата ( понеже се следя в друг град) относно това дали ще е нужно секцио, това предвид миомните възли ,които имам, ... защото досега всички ми казват, че вървя към секцио,...какъв  е реда, избирам си някой и просто отивам при него??


В поликлиниката на болницата. Не са безпалтни, струват 18 лева. Там си плащаш на касата и чакаш да ти дойде реда.
Докторите, които са в поликлиниката са с предварително записване, те са по здравна каса, мисля че правят и платени прегледи. На втория етаж има кабинети на "светилата", като Дяволов, Николов и други, там е платено и преглеждат в определи чаосве, има ги в сайта на болницата.
Според мен иди на втория етаж на поликлиниката, в приемния кабинет и там ще ти кажат какъв е реда. Има си лекар, който преглежда при приемане и може да прецени какво ще правят с теб.

# 343
  • Мнения: 727
Преди две години за тонове също си записвах час. Можеш и по телефона да запазиш. Не мисля, че ако нямаш час ще те върнат, но и за теб ще е по-удобно да имаш час, за да не чакаш. По принцип веднъж в седмицата е добре да се следят тоновете. Моят лекар ме караше дори 2 пъти в седмицата да ходя.

# 344
  • Мнения: 715
що пък 18 лева  Thinking на мен ми взимаха 20 лв, не че нещо, ама ми стана любопитно. Някои доктори не искат запис на тонове, иначе е добре 1 път седмично, накрая док ме пращаше и 2 пъти седмично, щото му отказах да остана в болницата, където са безплатни  Mr. Green
сега няма записване на часове, отиваш и висиш Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт