Снимки на децата във Фейсбук

  • 8 475
  • 94
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 30 802
Там е работата, никой не може да каже имат или нямат право. В техните очи имат пълно право, защото било красиво, позитивно и усмихнато. Обаче след 10 години аз и моето дете, дето се вика, не се знае какви алгоритми ще са ни накацали и какви последствия ще има от това Фейсбук забавление

# 31
  • Мнения: 25 646
Градината е частна, нали? Просто си правят реклама със снимките на вашите деца. Да видят бъдещите им клиенти колко щастливи са техните питомци.
Само че, при използването на снимки за комерсиални цели, дали няма някакви изисквания? Като писмено разрешение на модела или на неговите настойници например?
Порови в тази посока...

# 32
  • Мнения: 30 802
Частна е, затова се почудих, когато ми наскочиха с лека пасивна агресия ("някои хора предпочитат да общуват виртуално"), когато коментирах, че качването на публични снимки на деца не е безобидно.

Да, може да се каже, че снимките са вид реклама, доколкото наличието на фейсбук страница е реклама. А то си е баш реклама де...

Ако продължават, просто ще се занимае с тях ФБ администрацията.

# 33
  • Мнения: 25 646
И един адвокат ще ти свърши работа.

# 34
  • Мнения: 30 802
А, за адвокат не ми се дават пари. Нейсе, ще ги гледам наесен как ще се държат. Очаквах да е по-професионално...обаче изкласи ли баткото, губят ме като клиент...

# 35
  • Мнения: 5 259
Обаче след 10 години аз и моето дете, дето се вика, не се знае какви алгоритми ще са ни накацали и какви последствия ще има от това Фейсбук забавление
Какви например си представяш, че може да има? Моля те да споделиш, защото винаги ми е било много чудно, когато се коментират такива неща, какви толкова сериозни последици и опасности имат предвид хората.
Едно време се вземаха снимки от профили и албуми са сайтове и реклами, но в днешно време рекламите изискват супер професионално качество на снимките, а добри фотографи има под път и над път, така че никой не би взел смотана снимка, направена от телефон, за каквато и да било комерсиална цел.

Още повече, че след 10 години тези снимки отдавна ще са свалени от страницата, защото няма да отговарят на тогавашните изисквания за качество и няма да могат да изпълнят никаква рекламна функция.

# 36
  • Мнения: 30 802
Първо, в момента много организации си правят реклама, като пускат супер смотани клипчета или memes от лаици, за да си поддържат активността на страницата. Не знам как ще е след 10 години, но всъщност проблемът не е в снимките за реклама.

Проблемът е в това, че в момента се разработват все по-мощни методи за разпознаване на лица. Синът ми расте и става все по-разпознаваем. Аз съм премахнала максимално снимките му, обаче не знам доколко Фейсбук пази стари данни, качени от друг. Като нищо някой ден може да реши да се логва, да пусне една снимка и чрез познати и връзки системата да си създаде негов визуален профил.

На някои им звучи като научна фантастика, а за момента ми стига това, че години след като е завършил, тия снимки ще се гледат именно като светъл пример какви хубави дечица има в градината.

Мен ме тревожи най-вече това, че забавлението, навиването "колко сме готини и уникални" се смятат за по-важни от правото на родителски избор. Даже си позволиха да ми се карат, че повечето родители били интелигентни и добронамерени и това всъщност не било проблем.

# 37
  • Мнения: 4 292
На мен ми е интересно по коя наредба ДГ и ясли трябва да имат ФБ и кой го администрира? Възпитателките докато си пият кафето ли?! Дали е част от задълженията им? Аз съм гледала на държавни градини страниците.

# 38
  • Мнения: 11 845
На мен ми е интересно по коя наредба ДГ и ясли трябва да имат ФБ и кой го администрира?


И аз се бях замислила на скоро за това, въобще кой е създал въпросния ФБ профил и на кого е нужно това  ooooh! . Ако си имат сайт го разбирам, ама профил в социална мрежа ми е непонятно  Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 8 898
Ако групата е ограничена и се пише там информация за разни предстоящи мероприятия би било голямо удобство. Ето, примерно ние живеехме далеч от ДГ, не познавах други деца и родители, обикновено сутрин все бързахме... ами липсваше ми подобна група. Но една майка-активистка така ме насмете /докато детето й налагаше друго/, че реших да мълча. А съм убедена, че в нечии публични албуми детето ми присъства от разни тържества.

# 40
  • Мнения: 46 526
...Синът ми расте и става все по-разпознаваем...

Не че искам да те плаша, ама и още ще расте, въпрос на време е да започне да се събира с приятели и да бълват десетки снимки на компанията всекидневно Mr. Green

# 41
  • Мнения: 30 802
А, виж, това е въпросно, той ще израсне в свят, в който ФБ не е новост, а даденост. Освен това още сега тийновете използват повече SnapChat, където снимките изчезват след минута. Та смятам, че докато стане на някаква възраст, вече ще знае защо не е добре да се пускат безконтролно снимки.

И аз питах не може ли групата да е затворена, казаха ми, че имало затворена група, но явно не е масова, а е направена от родители и информация за нея нямам никаква. Добре щеше да е да има обща затворена група, в която админът да покани всички родители и да се използва за снимки и съобщения.

Знам кой е админ, една от учителките е, само че за съжаление управлява страницата така, както се управлява личен профил. На първо място е постването и забавлението, без да се мисли за последствията. Важното е да покажем колко сме позитивни и готини...

Скрит текст:
Другият наболял въпрос е допускането на външни аниматори в градината, но не ми се почва темата.

# 42
  • Мнения: 4 292
Като каза външни аниматори, от въпросните снимки, които гледах в държавна Дг, имаше една какичка по чорапи, гащи и сутиен, ясно че това й е сценично облекло, но за там ми се видя доста неуместно.

# 43
  • Мнения: X
Значи аз да си дам и моите 50 цента по въпроса.
Както стана ясно не съм параноик на тема публичност на снимките ни ,но съм взела мерки .
Едно не ми стана ясно само. Ако толкова не си доволна от нещо и има толкова наболели въпроси в тази градина ,защо не си махнеш детето от градината ,а чакаш да се изкласи и тогава?

За мен не си истински притеснена , а само отпускаш пара за да прокламираш вижданията си за социалните мрежи .   Naughty

Последна редакция: ср, 01 юли 2015, 16:29 от Анонимен

# 44
  • Мнения: 30 802
Ясно е защо: защото ще ми е по-лесно към момента да се разправям с тия неща, които не са чак фатални, просто са дразнещи. Някои неща, които са ми важни, ги изпълняват, истински неприемливи неща няма. Детето не е стресирано от нищо, няма конфликти с други деца, свикнал е на атмосферата. Та мисля и от неговата гледна точка.

Аз си харесвам социалните мрежи, но когато се ползват грамотно.

Просто синът ми вече е достатъчно устойчив и едва ли ще му навредят. Но за следващо записване - по-скоро няма да се случи.

Общи условия

Активация на акаунт