Снимки на децата във Фейсбук

  • 8 488
  • 94
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 30 802
"Не знам как си представяш системата да се сети кой е бил някой преди 10 години, при положение, че снимките в нета са милиарди"

Не знам дали знаеш, но Гугъл вече има алгоритъм, с който може измежду милиарди снимки да намери тези, които визуално приличат на дадена снимка. Има и невронни мрежи за разпознаване на образи.

Както вече писах, днешните тийнове ползват програми, в които изображенията изчезват след минута, а не се пазят с години по профилите.

Освен това без снимка ще ти се подиграят няколко човека. Със снимка, станала viral- не се знае колко.

Последна редакция: ср, 01 юли 2015, 18:26 от The Siren of Titan

# 61
  • Мнения: 5 259
Момент, момент.
Някой не знае как изглежда сина ти като дете и иска да види, затова качва негова актуална снимка в гугъл и проверява сред милиардите кои приличат визуално на това момче и хоп - излизат резултати, качени преди 10 години на страницата на детската градина? Сериозно ли?
Човек като мисли за отделните фрагменти не може да осъзнае колко абсурдно звучи цялото нещо.
Също така интересно е, че изглежда без снимка от детската градина не биха могли да му се подиграят  newsm78
Тийновете са много жестоки и мисля, че точно този сценарий за детската снимка няма да им хрумне, но много други неща, които ти сега не се сещаш, определено ще им хрумнат и ще са доста по-лесни за реализиране.

# 62
  • Мнения: 194
Социалните мрежи вече така са навлезли в ежедневието на човек, че понякога чак хората ме изумяват.
Аз също бих била против детето ми да се подвизава из разни страници без мое съгласие.
Съжалявам, че се отклонявам от темата, но не разбирам и някои родители, които нон стоп заливат фейсбук със снимки на децата си..
На моите приятелки им е много странно защо не качвам снимки на 4 месечното си бебе в социалните мрежи и защо едва ли не го крия от хората (?!)
Разбира се, всеки решава сам за себе си..

# 63
  • Мнения: 2 157
Google вече има и опция да те "забрави". Демек  - и да е там снимката, може да поискаш да не те идентифицира.

Аз лично във фийда си не съм срещала фрапантна снимка на дете. Даже много се радвам да видя децата на мои познати, защото по стечение на обстоятелствата точно тези ми познати все са надалеч. Тъкмо преди малко видях колко е пораснала принцесата на една бивша съученичка. Много мило ми стана като я видях!  Heart Eyes
Нищо лошо не виждам в публикуването на детски снимки от родителите им. Ако е от някой друг, то е редно  да се пита преди да се качват. Но пък има и друг момент - празнува се нечий рожден ден, децата се снимат общо, накрая една от майките казва - няма д ами качвате детето никъде. Е, ок, петно ли да му сложат другите или да не показват нито една обща снимка (включително и майката на рожденика)? Ако не иска някой да му качват снимките, да каже предварително. Да снимат децата по отделно примерно или да се снимат в момент, в който детето, чиято майка не харесва ФБ, го няма. Да, кофти е спрямо детето, но трябва ли и на другите да им се забранява?

# 64
  • Мнения: 5 513
Конспирацията работи с пълна сила.Навсякъде снимат и камери и колата на Гугъл е тръгнала...няма скриване.
Аз не разбрах какви са негативните последици от публикуването на снимки на деца и на родителите им?Нещо се е случило?
Нашата баба е като хрътка да лайква снимки на други баби и внучета.Много се радва.С ентусиазъм на акушерка ми разправя на кого дъщерята /снахата е родила.Мен не ме вълнува,но си я слушам по телефона.Другите деца не ме вълнуват особено.
А колежката ми след едно дълго чакане да пуснат снимка на някакво бебе стигна до извода ,че сигурно е грозно или с крива глава и затова не го показват.Е тя няма деца и не и се вързвам на приказките.
Понеже това си е личен избор и няма генерално решение всеки да си пази детето,като не иска да го снимат.Да предупреждава,да не го води на общи тържества.Тука никой не може да помогне.
Приципа е ”моето дете е най-хубаво” ,кой ще се занимава да дебне чуждите.
Иначе на мен ми е все тая за кой го снимал и кой го публикувал.
Че те вече не ги ли приемат в градините според броя на харесванията под снимките във ФБ?

# 65
  • Мнения: 15
Отделно градината ни участва в един международен проект, заедно с градини от още няколко държави, и задължително всяка година ни представят за подпис (или не, съответно) съгласие за снимане на децата в разни обучителни тв програми или презентации. Който иска - подписва, който не иска - при такива мероприятия отделят детето му, така че да не попада в кадър. Това обаче, хич не се харесва на децата, защото те всички искат да са в центъра на събитията.  Crazy
Тази практика ме втрещи с малоумието си. При нас също се използва съгласие, но наличието му никога не е определящо за сценария на събитието или делене на участниците. Накрая се подбират за публикуване кадри, включващи само деца, за които има съгласие. Презентациите са за децата, не децата за презентациите... Thinking

# 66
  • Мнения: 5 513
А снимките с децата,които не публикуват ги вадят на фото и ги дават на майките?Или ги дават на флашка на майка...защо да се занимават изобщо,ако няма да ги ползват.
Мисля,че ние участваме в същия проект за който говори ВАN.По проекта се печелят пари и съзтезателния принцип е водещ.Моето дете участва.Много от участията са на сцена има меди и роднини до девето коляно.Снимат всички.И точно става ,че децата са водещи и изоплзвани за целите на проекта.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 192
http://www.dnesplus.bg/News.aspx?n=717623
Не знам дали е вярно, но е зловещо и напълно възможно.

# 68
  • Мнения: 5 259
Вярно е колкото историите за Дама Пика, които си разказвахме като малки.
Ако един човек иска да отвлече дете от училище, изобщо не е нужно първо да е виждал снимка на това дете във Фейсбук. Може директно да отиде до кое да е училище. За самото отвличане наличието или липсата на снимка някъде в Интернет не играе никаква роля.
Иначе всички деца, които нямат снимки в Интернет, биха били застраховани от отвличане, а ми се струва, че ни най-малко не е така.

# 69
  • Мнения: 1 441
Отделно градината ни участва в един международен проект, заедно с градини от още няколко държави, и задължително всяка година ни представят за подпис (или не, съответно) съгласие за снимане на децата в разни обучителни тв програми или презентации. Който иска - подписва, който не иска - при такива мероприятия отделят детето му, така че да не попада в кадър. Това обаче, хич не се харесва на децата, защото те всички искат да са в центъра на събитията.  Crazy
Тази практика ме втрещи с малоумието си. При нас също се използва съгласие, но наличието му никога не е определящо за сценария на събитието или делене на участниците. Накрая се подбират за публикуване кадри, включващи само деца, за които има съгласие. Презентациите са за децата, не децата за презентациите... Thinking
Става въпрос за телевизионни репортажи и видео клипове в презентации - няма как да извадят само твоето дете, ако е снимано. Не говорим за сценки или детски мероприятия, като рождени дни или нещо такова, а например за снимане на децата как си играя на новото изградено от еко материали съоръжение - детето, чиито родители не искат да бъде снимано в този момент, не минава по съоръжението, а го прави после. Или пък децата изработват нещо сами по масичките - всички го правят, но камерата дава само общ план на групата и после няколко деца едно по едно, като въпросното дете/ деца не се снимат.
Малоумно или не, това е единствения начин да се съобразят с желанието на родителите детето им да не бъде снимано и публикувано/ разпространявано. И смея да твърдя, че стриктно го спазват!

# 70
  • Мнения: 30 802
"Ако един човек иска да отвлече дете от училище, изобщо не е нужно първо да е виждал снимка на това дете във Фейсбук. Може директно да отиде до кое да е училище. За самото отвличане наличието или липсата на снимка някъде в Интернет не играе никаква роля."

Зависи дали просто ще открадне детето с груба сила или ще му покаже, че го познава, като спомене имена на негови познати, че го праща еди-кой си. Снимките обикновено са обвързани с някаква информация.

Предвиждам, че в следващите години повече хора ще се осъзнаят и ще се замислят, че докато се забавляват, не е ясно какви ще са последствията. Може на самите им деца да им е гадно.

А иначе да, ако нещо или някой те е разпознал, после трябва да си правиш труда да проверяваш, да махаш тагове, такива работи.

Но иначе главният ми проблем е, че градината е частна, тоест плащам за премиум услуга. А за мен това включва конфиденциалност. И изведнъж се оказва, че няма такова нещо и си правят реклама с нашите деца. Че и отричат- те нямали нужда от реклама, това било просто информация за градината.

# 71
  • Мнения: 5 259
Когато класическите методи като "Ела да ти покажа едни новородени кученца/котенца" или "Искаш ли да те почерпя с бонбони" спрат да дават резултат, се стига до "Виждал съм ти снимката във Фейсбук"  Joy

Мисля, че както в нета, така и в живота има много реални опасности и ни най-малко не ги подценявам, но всичко трябва да започне с инструктиране на детето да не разговаря и никъде да не тръгва с непознати.
Много по-опасно е когато на по-късна възраст то започне само да се запознава в нета с различни хора, да се уговарят да се срещнат и т.н.

Иначе гугъл още не е достатъчно напред с разпознаването на физиономии, поздрав с тази забавна история:

http://offnews.bg/news/OFFTOPIC_18750/Google-нарече-горили-свои-чернокожи-потребители_526870.html

# 72
  • Мнения: 46 572
Аз пък въобще не вярвам, че ще дойде време да се разпознават лицата на деца и да се свързват с вече порасналите  Mr. Green
Много филми гледате. За да се случи трябва да има снимка с перфектно качество и да са изпълнени още много условия. За порастването да не говорим. Пълен абсурд е това.

# 73
  • Мнения: 30 802
Аз пък въобще не вярвам, че ще дойде време да се разпознават лицата на деца и да се свързват с вече порасналите  Mr. Green
Много филми гледате. За да се случи трябва да има снимка с перфектно качество и да са изпълнени още много условия. За порастването да не говорим. Пълен абсурд е това.

Ти не вярваш, ама не ти трябва да гледаш филми, а просто да четеш новините. Няма нужда от качествена снимка, компютърът въобще не гледа снимката, а си отбелязва 2-3 точки и кара приблизително. По принцип на почти всички телефони, апарати и на ФБ му е лесно да види, че нещо прилича на лице, а оттам нататък вече е въпрос на по-фини настройки.

Гугъл има неверятни невронни мрежи, само те чака да си качиш снимките:


А науката за лицеви пропорции я има от повече от столетие, колко му е да ги зададем и на алгоритъма. Изобщо, ако се поинтересуваш, хич няма да ти е безобидно качването на снимки.

Освен ако не си нахакана мама, която се храни главно с лайкове...тогава колкото повече снимки на Златото, толкова по-добре...

# 74
  • Мнения: 5 259
Видя ли моята статия с горилите  Laughing
Има още много какво да му подобряват на алгоритъма си, поне да се ограничат в рамките на един биологичен вид и чак тогава да тръгнат да разпознават конкретни хора и то как са изглеждали преди 10 години Simple Smile


Когато извадхме на дъщеря ми международен паспорт, беше точно на 12 месеца. Кара с него до 6 годишна, когато, уверявам те, изобщо не изглеждаше както на снимката. Притеснявала съм се като пътуваме с този паспорт, че могат да ни обвинят, че превозваме произволно друго дете.
А в пубертета страшно се изменят физиономиите, че дори и пропорциите. Носовете от чип бебешки нос, могат да станат във всички разновидности на дълъг, орлов и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт