Коя домакинска работа мразиш да вършиш?

  • 96 327
  • 1 373
  •   1
Отговори
# 1 335
  • Мнения: 5 462
Лиляна, този препарат преди съм го купувала от Билла и Кауфланд, но скоро не съм го търсила.
Аз преди години го полвах /версията която е за пода /ламинат , паркет/ , но миризмата му беше отвратителна и затова го изхвърлих и сега си мия пода с един и същи препарат за под / независимо от вида на подовата настилка/ във всичките ми помещания.
Днес ще ходя на пазар и ще погледна дали го продават все още.

# 1 336
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Според мен също колкото и често да бършете прах, просто София си е прашна - съдя по жилището на наште, в което и аз живеех преди. В Германия, особено ако си в по-малко градче, просто не се събира прах (толкова). Когато съм показвала снимки на някой, първият въпрос е: "Ама как така поддържаш толкова чисто?". Ми бърша веднъж седмично прах, няма смисъл по-често (не съм от чистофайниците, ужасно досадно ми е чистенето). Ако оставя 2 седм да не бърша, на втория уикенд е така, както в София след няколко часа отворен прозорец.

# 1 337
  • Мнения: 1 610
Улиците се мият от дъжд на вятър в София... ooooh!
На терасата не може да се остави нищо, почернява след 5 дни.
Не знам дали влиза и чист въздух през прозореца... newsm78

# 1 338
  • Мнения: X
Аз не вярвах, но и от София по-мръсно и по-прашно видях. Тук като духне едно нещо от Сахара и в комбинация с влагата, всичко става все едно е залято с гъста кална течност. Не се търка и с гъба, остава грапаво. И в къщите влиза, понеже е топло и все е отворено всичко.

# 1 339
  • Мнения: 1 610
Аз не вярвах, но и от София по-мръсно и по-прашно видях. Тук като духне едно нещо от Сахара и в комбинация с влагата, всичко става все едно е залято с гъста кална течност. Не се търка и с гъба, остава грапаво. И в къщите влиза, понеже е топло и все е отворено всичко.
Същото валя миналата седмица и в София. Недей да ти липсва толкова...
 

# 1 340
  • Мнения: 1 806
Аз не вярвах, но и от София по-мръсно и по-прашно видях. Тук като духне едно нещо от Сахара и в комбинация с влагата, всичко става все едно е залято с гъста кална течност. Не се търка и с гъба, остава грапаво. И в къщите влиза, понеже е топло и все е отворено всичко.
Живяла съм в Либия - на това му викаха 'гибла' /нещо като пясъчна буря- идва топъл въздух и пясък от пустинята/

# 1 341
  • Мнения: 2 157
Имам нова най-омразна работа. Чистенето на терасата заради 3-месечното "пале" вкъщи. Rolling Eyes Имам едни саксии на терасата и редовно като остане сам на нея, докато нас ни няма, обръща по някоя. Уж са на високо, ама той е голям... И първата ни работа, като се приберем е да видя каква беля е свършил... Rolling Eyes

# 1 342
  • Sofia
  • Мнения: 26 387
Махни ги и няма да ги бута...

# 1 343
  • Мнения: 2 157
То това е ясно - махнала съм каквото мога.. въпросът е, че няма къде да ги събера всички. Пък той имам чувството, че расте с дни.  Laughing

# 1 344
  • Мнения: 54 448
А защо го държите на терасата??? Rolling Eyes

# 1 345
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз махам директно в казана, ако някоя саксия ми пречи или създава неудобство. В краен случай подарявам.

# 1 346
  • Мнения: 1 740
Ахх, разстроих се Grinning. Точно обратното е при мен - пътуват си с мен при всяко местене под надзор, осигурява им се сянка, слънце - според потребностите, когато липсвам по-дълго време саксиите се потапят във вода, местя ги, когато е твърде топло/студено/бурно и прочие. Тази зима рязко се застуди един ден, когато бях навън и драцената ми позамръзна. Всичко ѝ оклюма и окапа. Най-чинно я подкастрих и я оставих така - представляваща две пръчки, да си чака пролетта. Сега ѝ избиха нови малки листенца.
И котката да ги гризе, пак не ги изхвърлям.
За някои други домашни дейности не проявявам толкова ентусиазъм.

# 1 347
  • София
  • Мнения: 12 374
Имам нова най-омразна работа. Чистенето на терасата заради 3-месечното "пале" вкъщи. Rolling Eyes Имам едни саксии на терасата и редовно като остане сам на нея, докато нас ни няма, обръща по някоя. Уж са на високо, ама той е голям... И първата ни работа, като се приберем е да видя каква беля е свършил... Rolling Eyes
Laughing На мен новата ми най-омразна дейност е миенето на мръсна кучешка козина. Бях забравила каква поезия е след дълга и напоителна разходка в кално време, да се озовеш с 16-17 килограмово куче в банята.

# 1 348
  • Мнения: 22 036
Сладката на Лиляна ми припомни как баба ми изглади любима модерна намачкана риза. Това го преживях, но като я хванах да ми кърпи скъсаните дънки, пощурях.  Laughing

Дъщеря ми измисли нов почин в домакинството. Чистене пред гостите и приобщаването им към заниманието. Снощи две нейни приятелки спаха в къщи и аз предварително ѝ споменах, че стаята ѝ не е за пред хора. Тя я поприбрала, но не изчистила пода. Тази сутрин явно като светна слънцето я хвана срам или не знам какво, но по едно време чистеше с прахосмукачка около гостенките си, а след малко ги видях те да чистят прах с парцали и спрейове. Едната явно беше по-опитна и се залови с мопа накрая. ooooh!

Ти поне си я хванала, а аз разбрах, чак като ги обух. Цепка нямаше незашита, а където бяха по-големи имаше кръпки с бродерийка  Grinning.

Таис, аз харесвам миризмата на мокро куче  Embarassed.

# 1 349
  • Мнения: 6
Да гладя

Общи условия

Активация на акаунт