Коя домакинска работа мразиш да вършиш?

  • 96 332
  • 1 373
  •   1
Отговори
# 1 320
  • Мнения: 2 211
Eдно от нещата, които ме потрисат в съвремието, е невероятният набор от почистващи препарати. Имам приятелки, които имат по един цял шкаф, предназначен за препарати. У нас такова нещо не може да се случи, освен ако не се побъркам - имам една белина (от 80 ст.), едно от тия, които се сипват в тоалетната, едно за печката, едно за прозорци и едно за паркет, което съм купила преди 12 години и съм изразходвала около 1/3, значи ще ми стигне за още 24 години поне.
Хах, и аз вкъщи имам цели два шкафа с химии - в банята и в кухнята по един. Mr. Green
Купувам доста агресивни препарати - неутрално алкални и киселинни от Bauhaus, но ги използвам единствено за банята. Представям си, ако направя някой "експеримент" с тях, какво би станало.. Joy

Това ми напомни как свекърва ми ми изхвърли едни сладка, щото били с отворени капачки и според нейната логика трябвало да са развалени. Още не съм ѝ простила и мисля, че никога няма да ѝ простя заради подобно вмешателство.

е, ти пък Simple Smile
Е, не, и аз бих се ядосала много. Не заради сладката, а затова, че някой си е позволил да взема решения в моя дом за моите вещи. Peace
Точно. Peace Същата съм и аз. Simple Smile

# 1 321
  • Мнения: X
Сладката на Лиляна ми припомни как баба ми изглади любима модерна намачкана риза. Това го преживях, но като я хванах да ми кърпи скъсаните дънки, пощурях.  Laughing

Дъщеря ми измисли нов почин в домакинството. Чистене пред гостите и приобщаването им към заниманието. Снощи две нейни приятелки спаха в къщи и аз предварително ѝ споменах, че стаята ѝ не е за пред хора. Тя я поприбрала, но не изчистила пода. Тази сутрин явно като светна слънцето я хвана срам или не знам какво, но по едно време чистеше с прахосмукачка около гостенките си, а след малко ги видях те да чистят прах с парцали и спрейове. Едната явно беше по-опитна и се залови с мопа накрая. ooooh!

# 1 322
  • Мнения: 54 455
Чек, това у нас няма как да се случи! Mr. Green
Нищо не я трогва моята девойка, не знам как ще я кара! Sunglasses

Много ме разсмя с дънките! Laughing

# 1 323
  • Мнения: 3 495
Умно дете. Следващия път да заведе гостенките и в кухнята. Simple Smile

# 1 324
  • Мнения: 2 099
Хахаха,моята щерка е същата,но дръпнала пердетата,за да цитирам:"Не се набива толкова грозно праха в очите на хората!"
На забележката,че е трябвало да почисти ме изгледа възмутено.Плюс това не било полезно да се прахосмучи всеки ден с прахосмукачка с антибактериални филтри,защото се нарушавала естествената бактериална среда и се намалявал имунитета на човек.Ей богу от девет кладенеца вода домъкна само да не чисти.

# 1 325
  • Мнения: X
О да, и аз съм слушала лекции за вредното влияние на прахосмукачките.
Няма да се учудя ако в близко бъдеще заварим някой младеж да чисти в къщи.

# 1 326
  • София
  • Мнения: 4 328
ваш ред е да им разясните за вредното въздействие на мобилните телефони Wink
хитреят, дечурлигата.

# 1 327
  • София
  • Мнения: 9 861
Обожавам да готвя, направо ми е страст.
Като цяло много обичам домакинстването с изключение на някои дребни неща. Като например- бърсането на прах. Не точно го мразя, но ме изнервя това, че и всеки ден да бърша, и с най-скъпите и уж хубави препарати да го правя, на другия ден е същото- прах по мебелите колкото искаш.
И в тази връзка- някой може ли да препоръча добър препарат, антистатик? Купувала съм наистина всякакви, включително и уж оригинални са ми донасяни от Италия- същата работа.

# 1 328
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Какъвто и да е препаратът, този прах все някъде пада.
В новия си дом съм изключила всякакви прахопроизводители - мокети, пухкави покривала и подобни.

# 1 329
  • София
  • Мнения: 9 861
Лиляна, точно това е- нямам мокети, нямам никакви пухкави покривала, килими и подобни, навсякъде съм с паркет/ ламинат. Просто се чудя откъде толкова прах. Живея на много висок етаж освен това, ако има значение.

# 1 330
  • Мнения: X
Валенце, навсякъде е този прах. В миналото, когато бях у дома по майчинство, в пристъпи на умопомрачение, бършех прах два (2!!!!!!!) пъти дневно. Потрисах се, че след като избърша сутрин, следобяд пак има. А прахосъбиралки у дома няма. Сега съм се примирила и повече от два пъти седмично не бърша прах.

# 1 331
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Е, не е навсякъде. Преди живеех в края на града и от едната страна на блока беше само трева и река. Хем и мокети имах и не се е събирал много прах. Сега пак не е много, но съм на по-нисък етаж и се моля да не духа много вятър, че основно по терасите се трупа прах и тях трябва да мия по-често, че да не влиза вътре.
Мебелите са ми тъмни и преди ги бършех на една, че понякога и на две седмици веднъж.
Използвах този препарат:
Скрит текст:
Бях изключително доволна, но не го намирам в последно време по нашите магазини и ползвам някакви подобни пак с восък или мокри кърпи за мебели.

# 1 332
  • Мнения: X
Аз имам чувството, че няма спасение от праха, но може и маниачката в мен да се обажда. В селската ни къща, която е с нова хубава дограма и се затваря плътно, въпреки че преди да си тръгнем изчиствам основно, когато дойдем отново след 2 седмици или месец, пак има прах. Не е много, но го има. Една от най-омразните ми домакински работи е да махам дребни прахосъбиралки, да бърша и пак да ги нареждам.

# 1 333
  • София
  • Мнения: 9 861
Лиляна, този препарат преди съм го купувала от Билла и Кауфланд, но скоро не съм го търсила.

# 1 334
  • София
  • Мнения: 38 524
София е една от най-запрашените столици в Европа. Доказан факт.

Общи условия

Активация на акаунт