Работа със семейство

  • 7 690
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 521
Определено след всичко прочетено имам намерения да кажа всичко право и точно както си е ,без заобиколки и смекчаване на обстоятелствата. В крайна сметка всеки трябва да си знае границите ,макар че това зависи много от възпитанието на човек,а лично моят годеник с разведени родители и никой грижещ се за него през годините,мисля че няма достатъчно,но ще го поправим  Peace

# 16
  • Мнения: 2 836
Това с поправянето е загубена кауза.
Извинявай, но ми се струва, че годеника ти е доволен от това, че е хванал златната рибка и в същото време смята, че като бъдещ зет мястото му е втори в йерархията след баща ти.Да командори, да не върши много работа и да взема голяма заплата. Дори и сега да си налегне парцалите и да се кротне, ще си трупа вътрешното недоволство, което един ден ще избие/ но ще е след сватбата/.
Дано да греша, все пак ти го познаваш по-добре. Аз съдя само по това което си написала.

# 17
  • Мнения: 4 841

Забравѝ! Основополагащи различия във възпитанието и ценностната система не се "поправят" така лесно. "Поправят" се само и единствено ако човекът сам го пожелае и полага целенасочени усилия в тази посока.  Това напълно изключва обаче поведение като цитираното на твоя приятел. Доста просташки звучи това, което си разказала.

# 18
  • Мнения: X
Определено след всичко прочетено имам намерения да кажа всичко право и точно както си е ,без заобиколки и смекчаване на обстоятелствата.
Не мисля, че ти трябва да водиш този разговор. Ти не си работодател на годеника си. Това е разговор, който работодателят трябва да проведе. И то не като тъст, а именно като работодател.

# 19
  • Мнения: 4 841
Определено след всичко прочетено имам намерения да кажа всичко право и точно както си е ,без заобиколки и смекчаване на обстоятелствата.
Не мисля, че ти трябва да водиш този разговор. Ти не си работодател на годеника си. Това е разговор, който работодателят трябва да проведе. И то не като тъст, а именно като работодател.

Така е. Категорично.
Но постави се на мястото на бащата. Представям си колко е раздвоен между това да не обиди любимия на момиченцето си, и това да постави самозабравилия се нает работник на мястото му... Познавам  едно семейство, в което бащата в желанието да не засегне любимата си дъщеря, позволи един тип да му се качи на главата и а-ха да затрие с години градено име. Добре че навреме се усети, и скръцна със зъби преди да е станало твърде късно.

# 20
  • Мнения: X

Но постави се на мястото на бащата.
Да, не бих искала да съм на мястото на бащата. Самото наемане на годеника на работа при бащата е по-скоро грешка. Смесването на делови и роднински отношения нерядко довежда именно до подобни неразбории. Силно се съмнявам, че ако годеникът беше в подобна фирма, с подобна заплата и условия, но работодателят не му беше роднина, би си позволил подобно държание. Но бащата вече е допуснал грешката да го наеме, така че просто трябва навреме да я поправи. Ако сега не проведе разговор с твърд тон, после нещата ще загрубеят още повече.

# 21
  • Мнения: 12 683
Годеникът ти е такова, дето КакСийка не ще да го казва.   

# 22
  • Мнения: X
Здравейте мили дами,имам следният проблем и не намирам точното решение за него. Годеникът ми работи във фирмата на баща ми от няколко месеца ,до тук добре ,обаче той парадира много с това,че е един вид привилегирован. Оплаква се от работа,и това прави лошо впечатление на колегите му . Мрънка за това и онова ,че парите му били малко за това което прави (а всъщност взима колкото хора Там от няколко години ).................
Подобни ....индивиди (да не използвам по-цветуща дума) наистина схващат само от "Като не ти харесва, знаеш къде е изхода.Моля, свободен си да напуснеш по всяко време."

Щях да питам ти пък къде го намери такова... (хайде, да не казвам какво), ама ще се въздържа. Ще има да те четем отново тук, ми се струва...
Peace
Дори веднага мога да предположа 3-4 щекотливи теми....
Първата автоматично би била:"Пази Боже, сляпо да прогледа!" - господинът идеално се вписва в образа.

# 23
  • Мнения: 1 521
Скъпи дами ,благодаря на тези от вас които изказаха мнението си,но защо някой подхождате с такъв негативизъм :"ще те четем още много и т.н" ? Не мисля че е редно и дори бих казала ,че ми е грозно .

# 24
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Това с поправянето е загубена кауза.
Извинявай, но ми се струва, че годеника ти е доволен от това, че е хванал златната рибка и в същото време смята, че като бъдещ зет мястото му е втори в йерархията след баща ти.Да командори, да не върши много работа и да взема голяма заплата. Дори и сега да си налегне парцалите и да се кротне, ще си трупа вътрешното недоволство, което един ден ще избие/ но ще е след сватбата/.
Дано да греша, все пак ти го познаваш по-добре. Аз съдя само по това което си написала.

Мисля, че си абсолютно права.
Аз пък не разбирам неблагодарни хора. Значи, бащата на авторката, буквално е дал привилегии на зетя си, който пък от своя страна се изтъква, че ги има. От друга, мрънка, че заплатата му е малка, че  дудне на други хора, които са там от години и са бачкали, не са дрънкали, че той е на тяхното ниво като пари  Rolling Eyes
Ми, аз на мястото на баща ти, авторке, колкото и да те обичам и да искам да си щастлива, бих казала на зет си, че ако не се стегне и не си научи мястото НА РАБОТА, да си намери такава, на която да е по-ценен кадър и с по-висока заплата.
А, факта че ти си между чука и наковалнята е кофти, но или излизаш сама от тази позиция, или се оставяш баща ти от една страна да те натиска и от друга годеникът ти с накърнените си чувства на неоценен шеф.

# 25
  • Мнения: 2 836
Върни се и прочети първия си пост. После се абстрахирай от това, че става въпрос за годеника ти, ако беше непознат за теб човек ти как би отговорила и какво би си помислила за него на база написаното?
Греша ли в предположението си, че той е станал служител на баща ти след годежа?

# 26
  • Мнения: 3 231
Здравейте мили дами,имам следният проблем и не намирам точното решение за него. Годеникът ми работи във фирмата на баща ми от няколко месеца ,до тук добре ,обаче той парадира много с това,че е един вид привилегирован. Оплаква се от работа,и това прави лошо впечатление на колегите му . Мрънка за това и онова ,че парите му били малко за това което прави (а всъщност взима колкото хора Там от няколко години ) и днес баща ми ме извика да ми каже,че не е редно така,да поговоря с него ,за да не се карат двамата. Кажете ми моля ви как да поднеса тази информация по най-безболезнения начин?
Благодаря ви Simple Smile
Никак!

Не се намесвай в отношения на двама мъже. Намеси ли се жена в отношенията между двама мъже, по-зле става!!!

Баща ти е шеф на мъжа ти. Да иде и да му каже каквото има да му казва и да не използва теб!

Не се тикай между шамарите, запомни ми думите. Ще си патиш накрая, ако станеш куриер между двамата!

Как ли пък не? Ще каже на дъщерята да каже на зетя.....

Селящини и сценарии за сапунени опери са това.

Мълчи си и си пасувай.

# 27
  • Мнения: 3 231
Скрит текст:
Аз също мисля, че не бива да се смесват личните със служебните отношения.
Ако баща ти има претенции към годеника ти като такъв - не се отнася добре с теб, не уважава родителите ти или нещо от този род - да, редно е да го каже на теб, а ти да си поговориш с него.
Но след като има проблеми с работата му, на работното място - по-правилно е да говори лично с него като шеф със служител и изобщо да не те замесва в това. Едно, че те поставя в много неловко положение, второ, че по този начин руши авторитета на годеника ти пред теб, трето, че повдига въпроси що за шеф е, щом не може да си стегне служителя, пък било то и годеник на дъщеря му. Ами като се ожените и онзи съвсем се главозамае? Щом отсега си разиграва коня...
Щях да питам ти пък къде го намери такова... (хайде, да не казвам какво), ама ще се въздържа. Ще има да те четем отново тук, ми се струва...
Много рядко съм съгласен с Кака Сийка, но категорично съм на същото мнение. Шеф и подчинен имат проблеми. Ти каква го играеш там????

# 28
  • Мнения: 1 521
Върни се и прочети първия си пост. После се абстрахирай от това, че става въпрос за годеника ти, ако беше непознат за теб човек ти как би отговорила и какво би си помислила за него на база написаното?
Греша ли в предположението си, че той е станал служител на баща ти след годежа?
.

Като цяло е така,но все пак нека мислим в положителната насока.. И да ,грешиш . Когато все още не ми беше годеник (а само приятел/гадже) му стана работник ,понеже си търсеше работа,а баща ми имаше нужда от такива работници  .

# 29
  • Мнения: 2 222
Ако баща ти даде по-голяма заплата на бъдещия си зет, в сравнение с другите му колеги на същите позиции, това едно, че няма да е рентабилно, и второ, би унищожило на другите хора хъса за работа. Собствен бизнес не се гради лесно и не трябва да се рискува заради роднински връзки.

Общи условия

Активация на акаунт