Работа със семейство

  • 7 685
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 521
Здравейте мили дами,имам следният проблем и не намирам точното решение за него. Годеникът ми работи във фирмата на баща ми от няколко месеца ,до тук добре ,обаче той парадира много с това,че е един вид привилегирован. Оплаква се от работа,и това прави лошо впечатление на колегите му . Мрънка за това и онова ,че парите му били малко за това което прави (а всъщност взима колкото хора Там от няколко години ) и днес баща ми ме извика да ми каже,че не е редно така,да поговоря с него ,за да не се карат двамата. Кажете ми моля ви как да поднеса тази информация по най-безболезнения начин?

Благодаря ви Simple Smile

# 1
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
По принцип се поднася под формата на "сандвич": първо казваш нещо положително "доволни са от него, справя се, вписал се в колектива и т.н.", после поднасяш негативната информация "прави лошо впечатление, че изтъква връзката и коментира работата и заплащането" и накрая завършваш отново с нещо положително "биха искали да го задържат на работа и постепенно да се издигне". НО! във вашия случай разговорът трябва да се проведе от шафа , т.е. от баща ти. Рискуваш и да си влошите отношенията, защото излизате от професионалната сцена и прехвърляте служебни проблеми в личната. Да не говорим, че баща ти напълно олеква пред него, сякаш няма сили да му каже истината в очите. кой ще уважава такъв началник и тъст?

# 2
  • Мнения: 1 521
По принцип се поднася под формата на "сандвич": първо казваш нещо положително "доволни са от него, справя се, вписал се в колектива и т.н.", после поднасяш негативната информация "прави лошо впечатление, че изтъква връзката и коментира работата и заплащането" и накрая завършваш отново с нещо положително "биха искали да го задържат на работа и постепенно да се издигне". НО! във вашия случай разговорът трябва да се проведе от шафа , т.е. от баща ти. Рискуваш и да си влошите отношенията, защото излизате от професионалната сцена и прехвърляте служебни проблеми в личната. Да не говорим, че баща ти напълно олеква пред него, сякаш няма сили да му каже истината в очите. кой ще уважава такъв началник и тъст?


Благодаря за съвета,но просто баща ми е такъв характер,че няма да каже :" защо говориш така,защо се оплакваш и т.н" ,а ще каже :" като не си доволен си хващай чукалата" ... Не е от хората които са мили и "мазни" , а е прям и импулсивен ...

# 3
  • Мнения: 114
Голяма грешка е да се работи семейно.Народа го е казал ...с роднини яж,пий и работа нямай..

# 4
  • Мнения: 2 222
Наистина ако годеникът ти не е доволен, защо е във фирмата на баща ти? Да отиде другаде или да си направи своя. Най-лошия вариант е хем си недоволен някъде, хем седиш и мрънкаш.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 1 196
Голяма грешка е да се работи семейно.Народа го е казал ...с роднини яж,пий и работа нямай..

Чак голяма грешка не е. При съвестно изпълнение на задълженията, не би следвало да възникват проблеми. Съветът на Вселена, е единственият правилен подход в случая. Всяко друго действие оставя горчив привкус.

# 6
  • Вестерос
  • Мнения: 38 336
Има разлика между да работиш с твоето семейство и да работиш при семейството на жената/мъжа  Peace

Конкретно за случая - аз бих му казала направо, така съм си. Ще му кажа, че не е колегиално, нито прилично да прави такива изказвания. Извън работа може да сме годеници и той да работи за бъдещия си тъст, но в работа са работник/служител и шеф. Намесването на нещата не е допустимо.

# 7
  • Мнения: 10 077
Много деликатно положение, но щом вече е направил впечатление с простащината си( извинявай, ама това си е наистина просташко), ще трябва да му го кажеш по сериозен начин, даже без каквито и да било заобикалки. Става въпрос за работно място, независимо какви са ти отношенията с шефа.
Ако постоянно се съобразявате, да не го нараните и оставите да си разиграва коня на воля, не само баща ти, ами и ти ще му покажеш вратата някой ден.
Да си помисли на теб ли е годеник или на фирмата на баща ти. Тези неща не трябва да се смесват и всеки да си знае мястото. Той е служител като всички останали.
Ако почне номера да ти прави, заради тези неща, значи си сбъркала човека и колкото по-рано, толкова по-добре.

# 8
  • Мнения: 4 418
Поднеси я директно информацията, болка ще има.

# 9
  • Мнения: 1 521
Благодаря на всички за мненията,абсолютно съм съгласна с всяко едно от тях . Ще се чуе в крайна сметка тези дни какво ще стане .

# 10
  • Мнения: 4 418

Моля, пак заповядай.

# 11
  • Мнения: 2 052
И аз не виждам с какво ще помогне деликатността в случая.
Шефът да поговори със служителя си ако последният има оплаквания, да ги отнася директно към него, както и да се спре с подчертаването на роднинските връзки, защото се създава напрежение.

Дори и разговорът да протече така:
Цитат
просто баща ми е такъв характер,че няма да каже :" защо говориш така,защо се оплакваш и т.н" ,а ще каже :" като не си доволен си хващай чукалата" ...
има добър шанс да стресне леко самозабравилия се годеник. Но това са отношения на работното място и се изясняват между шеф и служители, не вкъщи чрез посредници. В противен случай изпокарването е кажи-речи гарантирано.  Peace

# 12
  • Мнения: 2 222
Бащата обича дъщеря си и явно не иска да развали рахата на зетя...

# 13
  • Мнения: 25 731
Аз също мисля, че не бива да се смесват личните със служебните отношения.
Ако баща ти има претенции към годеника ти като такъв - не се отнася добре с теб, не уважава родителите ти или нещо от този род - да, редно е да го каже на теб, а ти да си поговориш с него.
Но след като има проблеми с работата му, на работното място - по-правилно е да говори лично с него като шеф със служител и изобщо да не те замесва в това. Едно, че те поставя в много неловко положение, второ, че по този начин руши авторитета на годеника ти пред теб, трето, че повдига въпроси що за шеф е, щом не може да си стегне служителя, пък било то и годеник на дъщеря му. Ами като се ожените и онзи съвсем се главозамае? Щом отсега си разиграва коня...
Щях да питам ти пък къде го намери такова... (хайде, да не казвам какво), ама ще се въздържа. Ще има да те четем отново тук, ми се струва...

# 14
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
...
Благодаря за съвета,но просто баща ми е такъв характер,че няма да каже :" защо говориш така,защо се оплакваш и т.н" ,а ще каже :" като не си доволен си хващай чукалата" ... Не е от хората които са мили и "мазни" , а е прям и импулсивен ...

Ами това е дори по- добър подход, защото директно слага границите и показва йерархията, която съществува и трябва да се спазва. Разбира се, стига да не говорим за обиди или просташко отношение към по- несшестоящ. От собствен опит мога да ти кажа, че директното казване на нещата винаги спестява последвали недоразумения, своеволия и натрупване на напрежение, което след време ескалира в много по- грозни разпри, скандали или сръдни.

Предложи на баща ти съвсем спокойно и супер учтиво да му каже нещо от сорта: "Разбрах, че не си доволен от работата и заплащането. Съжалявам, но аз мога да предложа това. Разбирам, че си амбициозен и няма да ти се разсърдя, ако потърсиш нещо по- добро. Помисли ден-два и ми кажи какво си решил".

# 15
  • Мнения: 1 521
Определено след всичко прочетено имам намерения да кажа всичко право и точно както си е ,без заобиколки и смекчаване на обстоятелствата. В крайна сметка всеки трябва да си знае границите ,макар че това зависи много от възпитанието на човек,а лично моят годеник с разведени родители и никой грижещ се за него през годините,мисля че няма достатъчно,но ще го поправим  Peace

# 16
  • Мнения: 2 821
Това с поправянето е загубена кауза.
Извинявай, но ми се струва, че годеника ти е доволен от това, че е хванал златната рибка и в същото време смята, че като бъдещ зет мястото му е втори в йерархията след баща ти.Да командори, да не върши много работа и да взема голяма заплата. Дори и сега да си налегне парцалите и да се кротне, ще си трупа вътрешното недоволство, което един ден ще избие/ но ще е след сватбата/.
Дано да греша, все пак ти го познаваш по-добре. Аз съдя само по това което си написала.

# 17
  • Мнения: 4 841

Забравѝ! Основополагащи различия във възпитанието и ценностната система не се "поправят" така лесно. "Поправят" се само и единствено ако човекът сам го пожелае и полага целенасочени усилия в тази посока.  Това напълно изключва обаче поведение като цитираното на твоя приятел. Доста просташки звучи това, което си разказала.

# 18
  • Мнения: X
Определено след всичко прочетено имам намерения да кажа всичко право и точно както си е ,без заобиколки и смекчаване на обстоятелствата.
Не мисля, че ти трябва да водиш този разговор. Ти не си работодател на годеника си. Това е разговор, който работодателят трябва да проведе. И то не като тъст, а именно като работодател.

# 19
  • Мнения: 4 841
Определено след всичко прочетено имам намерения да кажа всичко право и точно както си е ,без заобиколки и смекчаване на обстоятелствата.
Не мисля, че ти трябва да водиш този разговор. Ти не си работодател на годеника си. Това е разговор, който работодателят трябва да проведе. И то не като тъст, а именно като работодател.

Така е. Категорично.
Но постави се на мястото на бащата. Представям си колко е раздвоен между това да не обиди любимия на момиченцето си, и това да постави самозабравилия се нает работник на мястото му... Познавам  едно семейство, в което бащата в желанието да не засегне любимата си дъщеря, позволи един тип да му се качи на главата и а-ха да затрие с години градено име. Добре че навреме се усети, и скръцна със зъби преди да е станало твърде късно.

# 20
  • Мнения: X

Но постави се на мястото на бащата.
Да, не бих искала да съм на мястото на бащата. Самото наемане на годеника на работа при бащата е по-скоро грешка. Смесването на делови и роднински отношения нерядко довежда именно до подобни неразбории. Силно се съмнявам, че ако годеникът беше в подобна фирма, с подобна заплата и условия, но работодателят не му беше роднина, би си позволил подобно държание. Но бащата вече е допуснал грешката да го наеме, така че просто трябва навреме да я поправи. Ако сега не проведе разговор с твърд тон, после нещата ще загрубеят още повече.

# 21
  • Мнения: 12 674
Годеникът ти е такова, дето КакСийка не ще да го казва.   

# 22
  • Мнения: X
Здравейте мили дами,имам следният проблем и не намирам точното решение за него. Годеникът ми работи във фирмата на баща ми от няколко месеца ,до тук добре ,обаче той парадира много с това,че е един вид привилегирован. Оплаква се от работа,и това прави лошо впечатление на колегите му . Мрънка за това и онова ,че парите му били малко за това което прави (а всъщност взима колкото хора Там от няколко години ).................
Подобни ....индивиди (да не използвам по-цветуща дума) наистина схващат само от "Като не ти харесва, знаеш къде е изхода.Моля, свободен си да напуснеш по всяко време."

Щях да питам ти пък къде го намери такова... (хайде, да не казвам какво), ама ще се въздържа. Ще има да те четем отново тук, ми се струва...
Peace
Дори веднага мога да предположа 3-4 щекотливи теми....
Първата автоматично би била:"Пази Боже, сляпо да прогледа!" - господинът идеално се вписва в образа.

# 23
  • Мнения: 1 521
Скъпи дами ,благодаря на тези от вас които изказаха мнението си,но защо някой подхождате с такъв негативизъм :"ще те четем още много и т.н" ? Не мисля че е редно и дори бих казала ,че ми е грозно .

# 24
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Това с поправянето е загубена кауза.
Извинявай, но ми се струва, че годеника ти е доволен от това, че е хванал златната рибка и в същото време смята, че като бъдещ зет мястото му е втори в йерархията след баща ти.Да командори, да не върши много работа и да взема голяма заплата. Дори и сега да си налегне парцалите и да се кротне, ще си трупа вътрешното недоволство, което един ден ще избие/ но ще е след сватбата/.
Дано да греша, все пак ти го познаваш по-добре. Аз съдя само по това което си написала.

Мисля, че си абсолютно права.
Аз пък не разбирам неблагодарни хора. Значи, бащата на авторката, буквално е дал привилегии на зетя си, който пък от своя страна се изтъква, че ги има. От друга, мрънка, че заплатата му е малка, че  дудне на други хора, които са там от години и са бачкали, не са дрънкали, че той е на тяхното ниво като пари  Rolling Eyes
Ми, аз на мястото на баща ти, авторке, колкото и да те обичам и да искам да си щастлива, бих казала на зет си, че ако не се стегне и не си научи мястото НА РАБОТА, да си намери такава, на която да е по-ценен кадър и с по-висока заплата.
А, факта че ти си между чука и наковалнята е кофти, но или излизаш сама от тази позиция, или се оставяш баща ти от една страна да те натиска и от друга годеникът ти с накърнените си чувства на неоценен шеф.

# 25
  • Мнения: 2 821
Върни се и прочети първия си пост. После се абстрахирай от това, че става въпрос за годеника ти, ако беше непознат за теб човек ти как би отговорила и какво би си помислила за него на база написаното?
Греша ли в предположението си, че той е станал служител на баща ти след годежа?

# 26
  • Мнения: 3 231
Здравейте мили дами,имам следният проблем и не намирам точното решение за него. Годеникът ми работи във фирмата на баща ми от няколко месеца ,до тук добре ,обаче той парадира много с това,че е един вид привилегирован. Оплаква се от работа,и това прави лошо впечатление на колегите му . Мрънка за това и онова ,че парите му били малко за това което прави (а всъщност взима колкото хора Там от няколко години ) и днес баща ми ме извика да ми каже,че не е редно така,да поговоря с него ,за да не се карат двамата. Кажете ми моля ви как да поднеса тази информация по най-безболезнения начин?
Благодаря ви Simple Smile
Никак!

Не се намесвай в отношения на двама мъже. Намеси ли се жена в отношенията между двама мъже, по-зле става!!!

Баща ти е шеф на мъжа ти. Да иде и да му каже каквото има да му казва и да не използва теб!

Не се тикай между шамарите, запомни ми думите. Ще си патиш накрая, ако станеш куриер между двамата!

Как ли пък не? Ще каже на дъщерята да каже на зетя.....

Селящини и сценарии за сапунени опери са това.

Мълчи си и си пасувай.

# 27
  • Мнения: 3 231
Скрит текст:
Аз също мисля, че не бива да се смесват личните със служебните отношения.
Ако баща ти има претенции към годеника ти като такъв - не се отнася добре с теб, не уважава родителите ти или нещо от този род - да, редно е да го каже на теб, а ти да си поговориш с него.
Но след като има проблеми с работата му, на работното място - по-правилно е да говори лично с него като шеф със служител и изобщо да не те замесва в това. Едно, че те поставя в много неловко положение, второ, че по този начин руши авторитета на годеника ти пред теб, трето, че повдига въпроси що за шеф е, щом не може да си стегне служителя, пък било то и годеник на дъщеря му. Ами като се ожените и онзи съвсем се главозамае? Щом отсега си разиграва коня...
Щях да питам ти пък къде го намери такова... (хайде, да не казвам какво), ама ще се въздържа. Ще има да те четем отново тук, ми се струва...
Много рядко съм съгласен с Кака Сийка, но категорично съм на същото мнение. Шеф и подчинен имат проблеми. Ти каква го играеш там????

# 28
  • Мнения: 1 521
Върни се и прочети първия си пост. После се абстрахирай от това, че става въпрос за годеника ти, ако беше непознат за теб човек ти как би отговорила и какво би си помислила за него на база написаното?
Греша ли в предположението си, че той е станал служител на баща ти след годежа?
.

Като цяло е така,но все пак нека мислим в положителната насока.. И да ,грешиш . Когато все още не ми беше годеник (а само приятел/гадже) му стана работник ,понеже си търсеше работа,а баща ми имаше нужда от такива работници  .

# 29
  • Мнения: 2 222
Ако баща ти даде по-голяма заплата на бъдещия си зет, в сравнение с другите му колеги на същите позиции, това едно, че няма да е рентабилно, и второ, би унищожило на другите хора хъса за работа. Собствен бизнес не се гради лесно и не трябва да се рискува заради роднински връзки.

# 30
  • Мнения: X
Скъпи дами ,благодаря на тези от вас които изказаха мнението си,но защо някой подхождате с такъв негативизъм :"ще те четем още много и т.н" ? Не мисля че е редно и дори бих казала ,че ми е грозно .
Аз се извинявам за тона, но не и за смисъла на написаното.Целият ти първи пост е негативен....
Имам достатъчно опит, за да "предвидя" много и големи проблеми с подобен вид хора като годеника ти.
Замисли се само над факта, че вие дори още не сте семейство, а той вече има претенции и то немалки.
Както и да е.Животът си е твой, годеникът също, ти ще му сърбаш попарата.
Освен да ти пожелая успех и здрави нерви, друго няма какво.

# 31
  • Мнения: 2 821
Върни се и прочети първия си пост. После се абстрахирай от това, че става въпрос за годеника ти, ако беше непознат за теб човек ти как би отговорила и какво би си помислила за него на база написаното?
Греша ли в предположението си, че той е станал служител на баща ти след годежа?
.

Като цяло е така,но все пак нека мислим в положителната насока.. И да ,грешиш . Когато все още не ми беше годеник (а само приятел/гадже) му стана работник ,понеже си търсеше работа,а баща ми имаше нужда от такива работници  .
Тоест, ако той не ти беше приятел/гадже, баща ти едва ли щеше да го покани във фирмата.
Дано да греша и аз и другите, но живота ми свали розовите очила и вече много внимавам в това какво прави някой, а не какво говори. За мен неговото поведение ясно показва какво ще се случва от тук нататък.

# 32
  • Мнения: 1 521
Върни се и прочети първия си пост. После се абстрахирай от това, че става въпрос за годеника ти, ако беше непознат за теб човек ти как би отговорила и какво би си помислила за него на база написаното?
Греша ли в предположението си, че той е станал служител на баща ти след годежа?
.

Като цяло е така,но все пак нека мислим в положителната насока.. И да ,грешиш . Когато все още не ми беше годеник (а само приятел/гадже) му стана работник ,понеже си търсеше работа,а баща ми имаше нужда от такива работници  .
Тоест, ако той не ти беше приятел/гадже, баща ти едва ли щеше да го покани във фирмата.
Дано да греша и аз и другите, но живота ми свали розовите очила и вече много внимавам в това какво прави някой, а не какво говори. За мен неговото поведение ясно показва какво ще се случва от тук нататък.

Определено си права,ме нямаше да е във фирмата,защото нямаше от къде да се познават . Съгласна съм на 100% .
Дано всичко е наред,защото той всъщност в много добър човек. Домушар е ,не обича кръчми и дискотеки ,помага в къщната работа ,иска семейство и деца , но уви не може всичко да е рози и цветя:)

# 33
  • Мнения: 3 231
Скрит текст:
Върни се и прочети първия си пост. После се абстрахирай от това, че става въпрос за годеника ти, ако беше непознат за теб човек ти как би отговорила и какво би си помислила за него на база написаното?
Греша ли в предположението си, че той е станал служител на баща ти след годежа?
.

Като цяло е така,но все пак нека мислим в положителната насока.. И да ,грешиш . Когато все още не ми беше годеник (а само приятел/гадже) му стана работник ,понеже си търсеше работа,а баща ми имаше нужда от такива работници  .
Тоест, ако той не ти беше приятел/гадже, баща ти едва ли щеше да го покани във фирмата.
Дано да греша и аз и другите, но живота ми свали розовите очила и вече много внимавам в това какво прави някой, а не какво говори. За мен неговото поведение ясно показва какво ще се случва от тук нататък.

Определено си права,ме нямаше да е във фирмата,защото нямаше от къде да се познават . Съгласна съм на 100% .
Дано всичко е наред,защото той всъщност в много добър човек. Домушар е ,не обича кръчми и дискотеки ,помага в къщната работа ,иска семейство и деца , но уви
не може всичко да е рози и цветя:)
[/quote]
Репликата "не може всичко да е рози и цветя" е родена за успокоение на хората, на които не всичко им е рози и цветя.

Надявам се ме разбираш.

# 34
  • Мнения: 1 521
Скрит текст:
Върни се и прочети първия си пост. После се абстрахирай от това, че става въпрос за годеника ти, ако беше непознат за теб човек ти как би отговорила и какво би си помислила за него на база написаното?
Греша ли в предположението си, че той е станал служител на баща ти след годежа?
.

Като цяло е така,но все пак нека мислим в положителната насока.. И да ,грешиш . Когато все още не ми беше годеник (а само приятел/гадже) му стана работник ,понеже си търсеше работа,а баща ми имаше нужда от такива работници  .
Тоест, ако той не ти беше приятел/гадже, баща ти едва ли щеше да го покани във фирмата.
Дано да греша и аз и другите, но живота ми свали розовите очила и вече много внимавам в това какво прави някой, а не какво говори. За мен неговото поведение ясно показва какво ще се случва от тук нататък.

Определено си права,ме нямаше да е във фирмата,защото нямаше от къде да се познават . Съгласна съм на 100% .
Дано всичко е наред,защото той всъщност в много добър човек. Домушар е ,не обича кръчми и дискотеки ,помага в къщната работа ,иска семейство и деца , но уви
не може всичко да е рози и цветя:)
Репликата "не може всичко да е рози и цветя" е родена за успокоение на хората, на които не всичко им е рози и цветя.

Надявам се ме разбираш.
[/quote]

Разбирам ,но наистина има ли пълно щастие? До сега не ми се е случвало...

# 35
  • Мнения: 189
Изобщо не се занимавай със глупости, отивай веднага при мъжа си и му обясни точно и ясно! Това да се правиш на ударена е най-голямата грешка, за вбъдеще нещата няма да станат по-розови! Отиваш и му казваш във прав текст, ако не ти харесва фирмата на баща ми, обади му се още сега и напускай, кратко и ясно му го заяви, че злепоставя баща ти като говори така за него пред хората. Изобщо недей се опитва да стигате до спор, всяка негова дума я контрираш със - "ето номера обади му се че напускаш".
Аз съм бил във подобна ситуация и вярвай ми, ако се правиш на ударена че нищо не е станало и че всичко ще се оправи от просто така, много ще ви боли главата след време. Баща ти постъпва много добре!

# 36
  • Мнения: 12 674
Определено си права,ме нямаше да е във фирмата,защото нямаше от къде да се познават . Съгласна съм на 100% .
Дано всичко е наред,защото той всъщност в много добър човек. Домушар е ,не обича кръчми и дискотеки ,помага в къщната работа ,иска семейство и деца , но уви не може всичко да е рози и цветя:)

И не те бие засега.  Когато баща ти се обърне срещу него, не се знае.

# 37
  • Мнения: 1 521
Определено си права,ме нямаше да е във фирмата,защото нямаше от къде да се познават . Съгласна съм на 100% .
Дано всичко е наред,защото той всъщност в много добър човек. Домушар е ,не обича кръчми и дискотеки ,помага в къщната работа ,иска семейство и деца , но уви не може всичко да е рози и цветя:)

И не те бие засега.  Когато баща ти се обърне срещу него, не се знае.


Е тук вече не позна . Никога не би ме ударил ,не защото съм АЗ,а защото е много мил и жалостив и не е от типа "аз бия и съм голям мъж!"

# 38
  • Мнения: 4 841
Разбирам ,но наистина има ли пълно щастие? До сега не ми се е случвало...

Това е пораженческа позиция. Твърде млада си, за да мислиш така. Ако всичките ти връзки досега са били недостатъчно удовлетворителни и успешни, може би трябва да останеш сама за известно време, и да преосмислиш какво всъщност търсиш, какво предлагаш, и да направиш някакви корекции. Пълно щастие може и да няма, но хора със здрави връзки, в които се чувстват щастливи - има достатъчно.

Не стига, че баща ти трябва да ухажва и да търпи някакъв наглец, само защото ти си решила, че той е твоят човек, ами и ти звучиш като отегчена съпруга след 30 годишен брак. Това е мазохизъм.

# 39
  • Мнения: 189
Не мисля, че ти трябва да водиш този разговор. Ти не си работодател на годеника си. Това е разговор, който работодателят трябва да проведе. И то не като тъст, а именно като работодател.
Глупости! Ако тя не се намеси, след 1 година да речем когато на баща й му падне пердето и го уволни, той после цял живот ще и повтаря - 'видя ли го той ме уволни', 'видя ли той това, той онова' и цял живот ще го играе жертва и само ще мрънка. Тя трябва веднага и на секундата да му повтори 10 пъти да напуска още сега, щом има проблеми, ако направи това сега, това ще и спести после много главоболия и да слуша по цял ден как баща й го уволнил!

# 40
  • Мнения: 12 674
Е тук вече не позна . Никога не би ме ударил ,не защото съм АЗ,а защото е много мил и жалостив и не е от типа "аз бия и съм голям мъж!"

Да, аз съм голям мъж, защото съм човек на шефа. Имам заслуги, че чукам дъщеря му и искам всички да знаят.

# 41
  • Мнения: 3 231
Скрит текст:
Изобщо не се занимавай със глупости, отивай веднага при мъжа си и му обясни точно и ясно! Това да се правиш на ударена е най-голямата грешка, за вбъдеще нещата няма да станат по-розови! Отиваш и му казваш във прав текст, ако не ти харесва фирмата на баща ми, обади му се още сега и напускай, кратко и ясно му го заяви, че злепоставя баща ти като говори така за него пред хората. Изобщо недей се опитва да стигате до спор, всяка негова дума я контрираш със - "ето номера обади му се че напускаш".
Аз съм бил във подобна ситуация и вярвай ми, ако се правиш на ударена че нищо не е станало и че всичко ще се оправи от просто така, много ще ви боли главата след време. Баща ти постъпва много добре!
Ти като имаш да си говориш нещо с някой твой подчинен, на жена му ли се обаждаш?

Или

Ти като имаш да си говориш нещо с шефа си, жена си ли пращаш?

От мига, в който момчето е започнало да бачка при бащата, те вече са в отношения - работодател - работник.

Жената няма нищо общо. Винаги, когато двама мъже не си говорят лице в лице, а ползват "куриер", накрая куриерът ще си изпати.

Даваш й много грешни съвети.

Единственото правилно нещо, което може да направи момичето, е да каже на баща си - той е твой работник. Ако имаш да му набиваш канчето за нещо, моля, не ме намесвай.

За мен най-крив в цялата ситуация ми е бащата, който вместо да вземе да сложи на мястото малкия нахалник, е тръгнал да занимава дъщеря си.

Много малодушно за собственик на бизнес, поведение. Момчето и момичето, така като гледам, нямат 25.

# 42
  • Мнения: 189
Много малодушно за собственик на бизнес, поведение.

Абе човек недей философства със глупости, като не си се занимавал със такива работи. Аз съм импулсивен и при подобна ситуация бих направил същото, защото във противен случай той ИЗЛИТА на секундата. Няма незаменими работници и той не е единствения ядрен физик на балканите за да казваш, че било малодушно! Знаеш ли колко е лесно да го уволни и да си пие вечер ракията и хич да не му пука? Уволнява го, прибира се сипва си ракията и ляга да спи! Това е малодушно, малодушно е да не зачиташ твоето действие какви последствия може да има. Другия път използвай думи които са ти по-ясни.

# 43
  • Мнения: 1 383
...Значи какво имаме тук-един неблагодарник,когото са взели на работа благодарение на връзката му с дъщерята на шефа.... и парадиращ постоянно с това,който мрънка от работата ,злослови зад гърба му,подронва му авторитета пред останалите работници и въпреки ,че е там само от няколко месеца има претенции за по-голяма заплата(чудно на базата на какво) и т.н.
Не искам да звуча негативно-предпочитам да съм реалистична.Но не ми се струва читаво това момченце...."Ще го поправим"-как се променя ценностна система на тия години,да не мрънка ,а да работи,как се научава човек да уважава труда и хората около себе си.Как?С какво възпитание е тоя човек.....Ама с претенции господина-бил бъдещ зет на шефа.Брей,много важен... Rolling Eyes
Струваш ми се стойностно момиче....Това ли е за теб стабилен и сериозен мъж на който да разчиташ-ама бил домошар,жалостив и т.н....Тук трябва да ти светне червена лампичка.Ти с такова "разстройство" ли искаш да свържеш живота си?Мрънкало...Да напусне е най-добре.

Баща ти сам си е виновен,че се е съгласил да го вземе на работа-сега да се оправя.Да вземеш близки и приятели за работници е голямо дърво -нито можеш да им се скараш,нито да изискваш....а пък и те-с претенции. Whistling

Последна редакция: чт, 09 юли 2015, 16:47 от Zhani

# 44
  • Мнения: 3 231
Много малодушно за собственик на бизнес, поведение.
Абе човек недей философства със глупости, като не си се занимавал със такива работи. Аз съм импулсивен и при подобна ситуация бих направил същото, защото във противен случай той ИЗЛИТА на секундата. Няма незаменими работници и той не е единствения ядрен физик на балканите за да казваш, че било малодушно! Знаеш ли колко е лесно да го уволни и да си пие вечер ракията и хич да не му пука? Уволнява го, прибира се сипва си ракията и ляга да спи! Това е малодушно, малодушно е да не зачиташ твоето действие какви последствия може да има. Другия път използвай думи които са ти по-ясни.
Ако иска да го уволни, негов е бизнесът, негово е решението. Нека си разговаря с него.  Ще свърши светът като го уволни ли? По-добър начин да научиш някой мързеливец на дициплина и ред от уволнението, няма. Щял да излети? И какво като излети? Ако не става за работа, да излита.

Бащата няма работа да занимава дъщеря си с възпитанието или трудолюбието на избраника й.

Малодушно е да пускаш сигнали по дъщеря си към бъдещия си зет (който сигурно син може да му е), вместо да го викнеш в кабинета и да му кажеш какво се очаква от него в тази фирма.

И пак питам - ти ако искаш нещо да кажеш на подчинените си, жените им ли викаш?

# 45
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Здравейте мили дами,имам следният проблем и не намирам точното решение за него. Годеникът ми работи във фирмата на баща ми от няколко месеца ,до тук добре ,обаче той парадира много с това,че е един вид привилегирован. Оплаква се от работа,и това прави лошо впечатление на колегите му . Мрънка за това и онова ,че парите му били малко за това което прави (а всъщност взима колкото хора Там от няколко години ) и днес баща ми ме извика да ми каже,че не е редно така,да поговоря с него ,за да не се карат двамата. Кажете ми моля ви как да поднеса тази информация по най-безболезнения начин?
Страхотни човешки качества показва годеника ти  Stop. Наистина ли не ти светва червената лампичка  Confused
Не само, че не трябва да парадира и да мрънка, ами трябва да работи дори повече от останалите, защото все пак това е в интерес на собственото му семейство.
А това, че е дете на разведени родители - просто оправдания, че се държи като мрънкало и вечна жертва. Попитай го на какво отгоре очаква по-високо възнаграждение от дългогодишните служители и защо въобще се е хванал да работи при баща ти като парите му се струват малко. Или си е правил тънките сметки как ще цоца баща ти, щото видиш ли, ще се жени за щерка му.

В моите очи годеникът ти се държи като сметкаджия и използвач, който иска без усилия да се докопа до едни пари само на база статуса му в семейството.

# 46
  • Мнения: X
Е тук вече не позна . Никога не би ме ударил ,не защото съм АЗ,а защото е много мил и жалостив и не е от типа "аз бия и съм голям мъж!"
Не ми се връзва образът на натрапен нагъл мързелив мърльо връзкар, който имат колегите за твоя годеник ... и това, което ти пишеш - домошар, жалостив и други такива хвалебствия. Просто не се връзват.
Моят съвет е - кажи на баща си да говори директно с него и, ако има наистина забележки - да го освобождава. Няма нужда бизнес да рухва и хора с години стаж да напускат заради едно спуснато с парашут леке, било то годеник на момиченцето на тати.
А ти гледай каква ще е реакцията на годеника ти, когато му покажат вратата. Съмнителен ми изглежда този твой човек. Да не ревеш ти накрая.

# 47
  • София
  • Мнения: 11 492
Наистина ако годеникът ти не е доволен, защо е във фирмата на баща ти? Да отиде другаде или да си направи своя. Най-лошия вариант е хем си недоволен някъде, хем седиш и мрънкаш.
И как защо, че той е най-добрия бе! Ти такива мъже не познаваш ли?! те могат МНОГО! Ама няма кой да ги оцени, те са супер, а тоз благ характер баща й - е путьо в неговите очи, той затова се напъва нашия!
Чист български селяк, моите извинения и съболезнования към авторката!

# 48
  • Мнения: 2 650
Що пък съболезнования -тя, всъщност -Те, смятат да го "поправят". Ако са нужни съболезнования, то те са  към всички персонажи от  темата  Rolling Eyes

# 49
  • Мнения: X
Що пък съболезнования -тя, всъщност -Те, смятат да го "поправят"..............
Интересно би ми било да видя  човек, успял да превъзпита/поправи нашенски Бай Ганьо .....    Laughing   

# 50
  • София
  • Мнения: 24 839

Ако иска да го уволни, негов е бизнесът, негово е решението. Нека си разговаря с него.  Ще свърши светът като го уволни ли? По-добър начин да научиш някой мързеливец на дициплина и ред от уволнението, няма. Щял да излети? И какво като излети? Ако не става за работа, да излита.

Бащата няма работа да занимава дъщеря си с възпитанието или трудолюбието на избраника й.

Малодушно е да пускаш сигнали по дъщеря си към бъдещия си зет (който сигурно син може да му е), вместо да го викнеш в кабинета и да му кажеш какво се очаква от него в тази фирма.

И пак питам - ти ако искаш нещо да кажеш на подчинените си, жените им ли викаш?
Я,помисли малко,преди да бъдеш толкова краен.
Бащата е и работодател, и тъст та момчето.
Трябва да съчетае тези три роли и да запази добрите отношения между всички.
Много по- елегантно може да се поднесат нещата- примерно, баща й по повод разговор за клюки и създаване на интриги, е споделил, че някакъв натегач му е "донесъл" всичко, което годеникът е казал.
От там нататък, може да проследи реакциите на юнака, а и да му се даде възможност да се осети.
Най- лесно е с рогата напред, без да дадеш шанс на човека, особено ако не е твой близък, а неизвестен персонаж във форум.

# 51
  • Мнения: 4 418
Да, на чужд гръб и сто тояги са малко.

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Авторката изчезна както обикновено  Confused
Сигурно се е омъжила за служителя на месеца и татко го е направил зам.управител на фирмата, за да не нарани чувствителната му душа.

# 53
  • Мнения: 3 231
Ако иска да го уволни, негов е бизнесът, негово е решението. Нека си разговаря с него.  Ще свърши светът като го уволни ли? По-добър начин да научиш някой мързеливец на дициплина и ред от уволнението, няма. Щял да излети? И какво като излети? Ако не става за работа, да излита.

Бащата няма работа да занимава дъщеря си с възпитанието или трудолюбието на избраника й.

Малодушно е да пускаш сигнали по дъщеря си към бъдещия си зет (който сигурно син може да му е), вместо да го викнеш в кабинета и да му кажеш какво се очаква от него в тази фирма.

И пак питам - ти ако искаш нещо да кажеш на подчинените си, жените им ли викаш?
Я,помисли малко,преди да бъдеш толкова краен.
Бащата е и работодател, и тъст та момчето.
Добре. Помислих пак. И смятам, че...

Откакто го е взел на работа му е най-вече работодател. Двама мъже трябва да си говорят нещата в очите. Ясно и точно. Дъщерята няма място в тази комуникация и е малодушно да я замесват.

Ако искаш, пак мога да помисля...

Общи условия

Активация на акаунт