Работа със семейство

  • 7 691
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Здравейте мили дами,имам следният проблем и не намирам точното решение за него. Годеникът ми работи във фирмата на баща ми от няколко месеца ,до тук добре ,обаче той парадира много с това,че е един вид привилегирован. Оплаква се от работа,и това прави лошо впечатление на колегите му . Мрънка за това и онова ,че парите му били малко за това което прави (а всъщност взима колкото хора Там от няколко години ) и днес баща ми ме извика да ми каже,че не е редно така,да поговоря с него ,за да не се карат двамата. Кажете ми моля ви как да поднеса тази информация по най-безболезнения начин?
Страхотни човешки качества показва годеника ти  Stop. Наистина ли не ти светва червената лампичка  Confused
Не само, че не трябва да парадира и да мрънка, ами трябва да работи дори повече от останалите, защото все пак това е в интерес на собственото му семейство.
А това, че е дете на разведени родители - просто оправдания, че се държи като мрънкало и вечна жертва. Попитай го на какво отгоре очаква по-високо възнаграждение от дългогодишните служители и защо въобще се е хванал да работи при баща ти като парите му се струват малко. Или си е правил тънките сметки как ще цоца баща ти, щото видиш ли, ще се жени за щерка му.

В моите очи годеникът ти се държи като сметкаджия и използвач, който иска без усилия да се докопа до едни пари само на база статуса му в семейството.

# 46
  • Мнения: X
Е тук вече не позна . Никога не би ме ударил ,не защото съм АЗ,а защото е много мил и жалостив и не е от типа "аз бия и съм голям мъж!"
Не ми се връзва образът на натрапен нагъл мързелив мърльо връзкар, който имат колегите за твоя годеник ... и това, което ти пишеш - домошар, жалостив и други такива хвалебствия. Просто не се връзват.
Моят съвет е - кажи на баща си да говори директно с него и, ако има наистина забележки - да го освобождава. Няма нужда бизнес да рухва и хора с години стаж да напускат заради едно спуснато с парашут леке, било то годеник на момиченцето на тати.
А ти гледай каква ще е реакцията на годеника ти, когато му покажат вратата. Съмнителен ми изглежда този твой човек. Да не ревеш ти накрая.

# 47
  • София
  • Мнения: 11 503
Наистина ако годеникът ти не е доволен, защо е във фирмата на баща ти? Да отиде другаде или да си направи своя. Най-лошия вариант е хем си недоволен някъде, хем седиш и мрънкаш.
И как защо, че той е най-добрия бе! Ти такива мъже не познаваш ли?! те могат МНОГО! Ама няма кой да ги оцени, те са супер, а тоз благ характер баща й - е путьо в неговите очи, той затова се напъва нашия!
Чист български селяк, моите извинения и съболезнования към авторката!

# 48
  • Мнения: 2 650
Що пък съболезнования -тя, всъщност -Те, смятат да го "поправят". Ако са нужни съболезнования, то те са  към всички персонажи от  темата  Rolling Eyes

# 49
  • Мнения: X
Що пък съболезнования -тя, всъщност -Те, смятат да го "поправят"..............
Интересно би ми било да видя  човек, успял да превъзпита/поправи нашенски Бай Ганьо .....    Laughing   

# 50
  • София
  • Мнения: 24 839

Ако иска да го уволни, негов е бизнесът, негово е решението. Нека си разговаря с него.  Ще свърши светът като го уволни ли? По-добър начин да научиш някой мързеливец на дициплина и ред от уволнението, няма. Щял да излети? И какво като излети? Ако не става за работа, да излита.

Бащата няма работа да занимава дъщеря си с възпитанието или трудолюбието на избраника й.

Малодушно е да пускаш сигнали по дъщеря си към бъдещия си зет (който сигурно син може да му е), вместо да го викнеш в кабинета и да му кажеш какво се очаква от него в тази фирма.

И пак питам - ти ако искаш нещо да кажеш на подчинените си, жените им ли викаш?
Я,помисли малко,преди да бъдеш толкова краен.
Бащата е и работодател, и тъст та момчето.
Трябва да съчетае тези три роли и да запази добрите отношения между всички.
Много по- елегантно може да се поднесат нещата- примерно, баща й по повод разговор за клюки и създаване на интриги, е споделил, че някакъв натегач му е "донесъл" всичко, което годеникът е казал.
От там нататък, може да проследи реакциите на юнака, а и да му се даде възможност да се осети.
Най- лесно е с рогата напред, без да дадеш шанс на човека, особено ако не е твой близък, а неизвестен персонаж във форум.

# 51
  • Мнения: 4 418
Да, на чужд гръб и сто тояги са малко.

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Авторката изчезна както обикновено  Confused
Сигурно се е омъжила за служителя на месеца и татко го е направил зам.управител на фирмата, за да не нарани чувствителната му душа.

# 53
  • Мнения: 3 231
Ако иска да го уволни, негов е бизнесът, негово е решението. Нека си разговаря с него.  Ще свърши светът като го уволни ли? По-добър начин да научиш някой мързеливец на дициплина и ред от уволнението, няма. Щял да излети? И какво като излети? Ако не става за работа, да излита.

Бащата няма работа да занимава дъщеря си с възпитанието или трудолюбието на избраника й.

Малодушно е да пускаш сигнали по дъщеря си към бъдещия си зет (който сигурно син може да му е), вместо да го викнеш в кабинета и да му кажеш какво се очаква от него в тази фирма.

И пак питам - ти ако искаш нещо да кажеш на подчинените си, жените им ли викаш?
Я,помисли малко,преди да бъдеш толкова краен.
Бащата е и работодател, и тъст та момчето.
Добре. Помислих пак. И смятам, че...

Откакто го е взел на работа му е най-вече работодател. Двама мъже трябва да си говорят нещата в очите. Ясно и точно. Дъщерята няма място в тази комуникация и е малодушно да я замесват.

Ако искаш, пак мога да помисля...

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт