Работа със семейство

  • 7 689
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Скъпи дами ,благодаря на тези от вас които изказаха мнението си,но защо някой подхождате с такъв негативизъм :"ще те четем още много и т.н" ? Не мисля че е редно и дори бих казала ,че ми е грозно .
Аз се извинявам за тона, но не и за смисъла на написаното.Целият ти първи пост е негативен....
Имам достатъчно опит, за да "предвидя" много и големи проблеми с подобен вид хора като годеника ти.
Замисли се само над факта, че вие дори още не сте семейство, а той вече има претенции и то немалки.
Както и да е.Животът си е твой, годеникът също, ти ще му сърбаш попарата.
Освен да ти пожелая успех и здрави нерви, друго няма какво.

# 31
  • Мнения: 2 836
Върни се и прочети първия си пост. После се абстрахирай от това, че става въпрос за годеника ти, ако беше непознат за теб човек ти как би отговорила и какво би си помислила за него на база написаното?
Греша ли в предположението си, че той е станал служител на баща ти след годежа?
.

Като цяло е така,но все пак нека мислим в положителната насока.. И да ,грешиш . Когато все още не ми беше годеник (а само приятел/гадже) му стана работник ,понеже си търсеше работа,а баща ми имаше нужда от такива работници  .
Тоест, ако той не ти беше приятел/гадже, баща ти едва ли щеше да го покани във фирмата.
Дано да греша и аз и другите, но живота ми свали розовите очила и вече много внимавам в това какво прави някой, а не какво говори. За мен неговото поведение ясно показва какво ще се случва от тук нататък.

# 32
  • Мнения: 1 521
Върни се и прочети първия си пост. После се абстрахирай от това, че става въпрос за годеника ти, ако беше непознат за теб човек ти как би отговорила и какво би си помислила за него на база написаното?
Греша ли в предположението си, че той е станал служител на баща ти след годежа?
.

Като цяло е така,но все пак нека мислим в положителната насока.. И да ,грешиш . Когато все още не ми беше годеник (а само приятел/гадже) му стана работник ,понеже си търсеше работа,а баща ми имаше нужда от такива работници  .
Тоест, ако той не ти беше приятел/гадже, баща ти едва ли щеше да го покани във фирмата.
Дано да греша и аз и другите, но живота ми свали розовите очила и вече много внимавам в това какво прави някой, а не какво говори. За мен неговото поведение ясно показва какво ще се случва от тук нататък.

Определено си права,ме нямаше да е във фирмата,защото нямаше от къде да се познават . Съгласна съм на 100% .
Дано всичко е наред,защото той всъщност в много добър човек. Домушар е ,не обича кръчми и дискотеки ,помага в къщната работа ,иска семейство и деца , но уви не може всичко да е рози и цветя:)

# 33
  • Мнения: 3 231
Скрит текст:
Върни се и прочети първия си пост. После се абстрахирай от това, че става въпрос за годеника ти, ако беше непознат за теб човек ти как би отговорила и какво би си помислила за него на база написаното?
Греша ли в предположението си, че той е станал служител на баща ти след годежа?
.

Като цяло е така,но все пак нека мислим в положителната насока.. И да ,грешиш . Когато все още не ми беше годеник (а само приятел/гадже) му стана работник ,понеже си търсеше работа,а баща ми имаше нужда от такива работници  .
Тоест, ако той не ти беше приятел/гадже, баща ти едва ли щеше да го покани във фирмата.
Дано да греша и аз и другите, но живота ми свали розовите очила и вече много внимавам в това какво прави някой, а не какво говори. За мен неговото поведение ясно показва какво ще се случва от тук нататък.

Определено си права,ме нямаше да е във фирмата,защото нямаше от къде да се познават . Съгласна съм на 100% .
Дано всичко е наред,защото той всъщност в много добър човек. Домушар е ,не обича кръчми и дискотеки ,помага в къщната работа ,иска семейство и деца , но уви
не може всичко да е рози и цветя:)
[/quote]
Репликата "не може всичко да е рози и цветя" е родена за успокоение на хората, на които не всичко им е рози и цветя.

Надявам се ме разбираш.

# 34
  • Мнения: 1 521
Скрит текст:
Върни се и прочети първия си пост. После се абстрахирай от това, че става въпрос за годеника ти, ако беше непознат за теб човек ти как би отговорила и какво би си помислила за него на база написаното?
Греша ли в предположението си, че той е станал служител на баща ти след годежа?
.

Като цяло е така,но все пак нека мислим в положителната насока.. И да ,грешиш . Когато все още не ми беше годеник (а само приятел/гадже) му стана работник ,понеже си търсеше работа,а баща ми имаше нужда от такива работници  .
Тоест, ако той не ти беше приятел/гадже, баща ти едва ли щеше да го покани във фирмата.
Дано да греша и аз и другите, но живота ми свали розовите очила и вече много внимавам в това какво прави някой, а не какво говори. За мен неговото поведение ясно показва какво ще се случва от тук нататък.

Определено си права,ме нямаше да е във фирмата,защото нямаше от къде да се познават . Съгласна съм на 100% .
Дано всичко е наред,защото той всъщност в много добър човек. Домушар е ,не обича кръчми и дискотеки ,помага в къщната работа ,иска семейство и деца , но уви
не може всичко да е рози и цветя:)
Репликата "не може всичко да е рози и цветя" е родена за успокоение на хората, на които не всичко им е рози и цветя.

Надявам се ме разбираш.
[/quote]

Разбирам ,но наистина има ли пълно щастие? До сега не ми се е случвало...

# 35
  • Мнения: 189
Изобщо не се занимавай със глупости, отивай веднага при мъжа си и му обясни точно и ясно! Това да се правиш на ударена е най-голямата грешка, за вбъдеще нещата няма да станат по-розови! Отиваш и му казваш във прав текст, ако не ти харесва фирмата на баща ми, обади му се още сега и напускай, кратко и ясно му го заяви, че злепоставя баща ти като говори така за него пред хората. Изобщо недей се опитва да стигате до спор, всяка негова дума я контрираш със - "ето номера обади му се че напускаш".
Аз съм бил във подобна ситуация и вярвай ми, ако се правиш на ударена че нищо не е станало и че всичко ще се оправи от просто така, много ще ви боли главата след време. Баща ти постъпва много добре!

# 36
  • Мнения: 12 683
Определено си права,ме нямаше да е във фирмата,защото нямаше от къде да се познават . Съгласна съм на 100% .
Дано всичко е наред,защото той всъщност в много добър човек. Домушар е ,не обича кръчми и дискотеки ,помага в къщната работа ,иска семейство и деца , но уви не може всичко да е рози и цветя:)

И не те бие засега.  Когато баща ти се обърне срещу него, не се знае.

# 37
  • Мнения: 1 521
Определено си права,ме нямаше да е във фирмата,защото нямаше от къде да се познават . Съгласна съм на 100% .
Дано всичко е наред,защото той всъщност в много добър човек. Домушар е ,не обича кръчми и дискотеки ,помага в къщната работа ,иска семейство и деца , но уви не може всичко да е рози и цветя:)

И не те бие засега.  Когато баща ти се обърне срещу него, не се знае.


Е тук вече не позна . Никога не би ме ударил ,не защото съм АЗ,а защото е много мил и жалостив и не е от типа "аз бия и съм голям мъж!"

# 38
  • Мнения: 4 841
Разбирам ,но наистина има ли пълно щастие? До сега не ми се е случвало...

Това е пораженческа позиция. Твърде млада си, за да мислиш така. Ако всичките ти връзки досега са били недостатъчно удовлетворителни и успешни, може би трябва да останеш сама за известно време, и да преосмислиш какво всъщност търсиш, какво предлагаш, и да направиш някакви корекции. Пълно щастие може и да няма, но хора със здрави връзки, в които се чувстват щастливи - има достатъчно.

Не стига, че баща ти трябва да ухажва и да търпи някакъв наглец, само защото ти си решила, че той е твоят човек, ами и ти звучиш като отегчена съпруга след 30 годишен брак. Това е мазохизъм.

# 39
  • Мнения: 189
Не мисля, че ти трябва да водиш този разговор. Ти не си работодател на годеника си. Това е разговор, който работодателят трябва да проведе. И то не като тъст, а именно като работодател.
Глупости! Ако тя не се намеси, след 1 година да речем когато на баща й му падне пердето и го уволни, той после цял живот ще и повтаря - 'видя ли го той ме уволни', 'видя ли той това, той онова' и цял живот ще го играе жертва и само ще мрънка. Тя трябва веднага и на секундата да му повтори 10 пъти да напуска още сега, щом има проблеми, ако направи това сега, това ще и спести после много главоболия и да слуша по цял ден как баща й го уволнил!

# 40
  • Мнения: 12 683
Е тук вече не позна . Никога не би ме ударил ,не защото съм АЗ,а защото е много мил и жалостив и не е от типа "аз бия и съм голям мъж!"

Да, аз съм голям мъж, защото съм човек на шефа. Имам заслуги, че чукам дъщеря му и искам всички да знаят.

# 41
  • Мнения: 3 231
Скрит текст:
Изобщо не се занимавай със глупости, отивай веднага при мъжа си и му обясни точно и ясно! Това да се правиш на ударена е най-голямата грешка, за вбъдеще нещата няма да станат по-розови! Отиваш и му казваш във прав текст, ако не ти харесва фирмата на баща ми, обади му се още сега и напускай, кратко и ясно му го заяви, че злепоставя баща ти като говори така за него пред хората. Изобщо недей се опитва да стигате до спор, всяка негова дума я контрираш със - "ето номера обади му се че напускаш".
Аз съм бил във подобна ситуация и вярвай ми, ако се правиш на ударена че нищо не е станало и че всичко ще се оправи от просто така, много ще ви боли главата след време. Баща ти постъпва много добре!
Ти като имаш да си говориш нещо с някой твой подчинен, на жена му ли се обаждаш?

Или

Ти като имаш да си говориш нещо с шефа си, жена си ли пращаш?

От мига, в който момчето е започнало да бачка при бащата, те вече са в отношения - работодател - работник.

Жената няма нищо общо. Винаги, когато двама мъже не си говорят лице в лице, а ползват "куриер", накрая куриерът ще си изпати.

Даваш й много грешни съвети.

Единственото правилно нещо, което може да направи момичето, е да каже на баща си - той е твой работник. Ако имаш да му набиваш канчето за нещо, моля, не ме намесвай.

За мен най-крив в цялата ситуация ми е бащата, който вместо да вземе да сложи на мястото малкия нахалник, е тръгнал да занимава дъщеря си.

Много малодушно за собственик на бизнес, поведение. Момчето и момичето, така като гледам, нямат 25.

# 42
  • Мнения: 189
Много малодушно за собственик на бизнес, поведение.

Абе човек недей философства със глупости, като не си се занимавал със такива работи. Аз съм импулсивен и при подобна ситуация бих направил същото, защото във противен случай той ИЗЛИТА на секундата. Няма незаменими работници и той не е единствения ядрен физик на балканите за да казваш, че било малодушно! Знаеш ли колко е лесно да го уволни и да си пие вечер ракията и хич да не му пука? Уволнява го, прибира се сипва си ракията и ляга да спи! Това е малодушно, малодушно е да не зачиташ твоето действие какви последствия може да има. Другия път използвай думи които са ти по-ясни.

# 43
  • Мнения: 1 384
...Значи какво имаме тук-един неблагодарник,когото са взели на работа благодарение на връзката му с дъщерята на шефа.... и парадиращ постоянно с това,който мрънка от работата ,злослови зад гърба му,подронва му авторитета пред останалите работници и въпреки ,че е там само от няколко месеца има претенции за по-голяма заплата(чудно на базата на какво) и т.н.
Не искам да звуча негативно-предпочитам да съм реалистична.Но не ми се струва читаво това момченце...."Ще го поправим"-как се променя ценностна система на тия години,да не мрънка ,а да работи,как се научава човек да уважава труда и хората около себе си.Как?С какво възпитание е тоя човек.....Ама с претенции господина-бил бъдещ зет на шефа.Брей,много важен... Rolling Eyes
Струваш ми се стойностно момиче....Това ли е за теб стабилен и сериозен мъж на който да разчиташ-ама бил домошар,жалостив и т.н....Тук трябва да ти светне червена лампичка.Ти с такова "разстройство" ли искаш да свържеш живота си?Мрънкало...Да напусне е най-добре.

Баща ти сам си е виновен,че се е съгласил да го вземе на работа-сега да се оправя.Да вземеш близки и приятели за работници е голямо дърво -нито можеш да им се скараш,нито да изискваш....а пък и те-с претенции. Whistling

Последна редакция: чт, 09 юли 2015, 16:47 от Zhani

# 44
  • Мнения: 3 231
Много малодушно за собственик на бизнес, поведение.
Абе човек недей философства със глупости, като не си се занимавал със такива работи. Аз съм импулсивен и при подобна ситуация бих направил същото, защото във противен случай той ИЗЛИТА на секундата. Няма незаменими работници и той не е единствения ядрен физик на балканите за да казваш, че било малодушно! Знаеш ли колко е лесно да го уволни и да си пие вечер ракията и хич да не му пука? Уволнява го, прибира се сипва си ракията и ляга да спи! Това е малодушно, малодушно е да не зачиташ твоето действие какви последствия може да има. Другия път използвай думи които са ти по-ясни.
Ако иска да го уволни, негов е бизнесът, негово е решението. Нека си разговаря с него.  Ще свърши светът като го уволни ли? По-добър начин да научиш някой мързеливец на дициплина и ред от уволнението, няма. Щял да излети? И какво като излети? Ако не става за работа, да излита.

Бащата няма работа да занимава дъщеря си с възпитанието или трудолюбието на избраника й.

Малодушно е да пускаш сигнали по дъщеря си към бъдещия си зет (който сигурно син може да му е), вместо да го викнеш в кабинета и да му кажеш какво се очаква от него в тази фирма.

И пак питам - ти ако искаш нещо да кажеш на подчинените си, жените им ли викаш?

Общи условия

Активация на акаунт