Защо в България има толкова груби и злобни родители и деца?

  • 24 784
  • 419
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 292
Aniram, моят син като по-малък беше будала, всичко му взимаха, сега е обратно нищо не се дава. Умишлено взимам навън само една две. Ей, като го задърпа някое дете и започне рев и от двамата, а някоя майка, баба, стринка отстрани ми се прави на ударена, полудявам. Скоро една съседка изчете лекция на ревящия ми син как трябвало да дава и на другите,  докато нейното дете беше му взело влакчето, върна го като свърши и каза на нейното- Хайде, мамо да си ходим като не ти дават. Ами тръц.
 Ей такива ежедневни, безбожни тъпотии и фасони, наистина ше ми е интересно да споделят майките в чужбина, как е около тях?

# 46
  • Мнения: 8 302
 #Crazy
Tara считам че живееш с някакви квалификации, които много одавна умряха.

Няма да те убеждавам в нещо в което няма как да повярваш. Но мисля че някъде от преди 20 години не си се оглеждала.

Аз пък уча детето да споделя. Щом е изнесал играчкат знае че всички могат да я поискат. Ако не иска да я дава не я носи при другите деца. Щото и аз споделям......другото се казва материализъм а аз не съм му фен.

# 47
  • Мнения: 3 181
На мен ми е странно това споделяне на играчките на площадката. Може аз да съм в грешка, не знам.
Пита се може ли-не може ли, като не може се учи, че е чуждо и не може.
И какво сега, някой ще ми иска колата на заем и аз съм длъжна да му я споделя, ами не съм.
Малката не дава, но и не пипа чужди играчки.
Баткото е  ooooh!дава всичко на всички, и колкото и да са го тормозили, никога не отвръща с агресия, просто си е такъв, чак ме ядосва с добродушието си.
Hope for Two , сега те прочетох. Аз винаги съм си държала на нещата, родителите ми ме възпитаха да не използвам чужди вещи, но и да не давам моите. Имам си и други принципи, не искам пари на заем, както и не давам. При споделянето на вещи, визирам големи хора, винаги има опасност да се счупи предмета, да се нарани, да бъде задържан и използван по-дълго от уговореното и после се получават недоразумения и разваляне на отношения.  Моята позиция е различна и не го намирам за материализъм, напротив, отговорност към вещите и себе си.

# 48
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Изобщо не е материализъм да си пазиш вещите здрави и да им се радваш по-дълго време.
Оставянето на играчка, особено любима, в чужди ръце и без притеснения, че ще я счупят, се нарича разхищение и прахосничство.
Не моето трябва да се научи да се съобразява, че на другите им се играе с неговите неща, а другите трябва да се научат, че не всичко може да се ползва. Нямала съм драми с това, след като категорично подкрепя детето си в присъствието на другите, че неговите играчки не са общи. Така моето дете се чувства подкрепено от най-близкия си, а останалите респектирани от мен.

# 49
  • Мнения: 4 292
Лиляна, напълно съм съгласна, а и точно любима играчка, защо пък не даването й да е материализъм, това са глупости.

# 50
  • Canada
  • Мнения: 3 358
tara2020, голяма грешка си направила, че си се върнала. Погледни само някои коментари и си прави изводите.
Даскалица да репликира въпроса ''Къде си била?'' с ''На луната''... или пък другата ''Нямате право да говорите против България''...Пфф, смехорани.

# 51
  • Мнения: 3 144
Бъркате комунизъм с егоизъм, според мен.

Страната, където живея е определяна в България като страна с див капитализъм. А пък родителите учат децата си да споделят играчките си и да се редуват. И винаги да питат първо може ли, и да казват "моля".

# 52
  • Canada
  • Мнения: 649
tara2020, голяма грешка си направила, че си се върнала. Погледни само някои коментари и си прави изводите.
Даскалица да репликира въпроса ''Къде си била?'' с ''На луната''... или пък другата ''Нямате право да говорите против България''...Пфф, смехорани.
Класика! Във всички форуми се срещат вездесъщите, разбиращи от всичко типеси, които се включват агресивно и невъзпитано в темата. Съответно се губи всякакъв смисъл от дискутиране, защото докато стигнеш до съществено мнение, трябвада преминеш през 10 страници помия и празни приказки от рода "колко съм велик".
От около 10 години съм член на този форум, и за съжаление от година на година наблюдавам как се превръща във все по-голяма злобна и клюкарска вечеринка.

Сирена, и при нас го има капитализма, но хората са много възпитани, толерантни и категорично неагресивни. Просто няма база за сравнение с България, за голямо съжаление.

# 53
  • Мнения: 8 302
Aniram и аз не споделям бельото си. Просто примера с колата и играчката не подходящ. И все пак не забравяйте, че става въпрос за 3 годишни деца.
Споделянето на играчки е начин на комуникация.  На изразяване на емоции. Изобщо доста поучителен за тази възраст. Пазенето на играчки не води автоматично до пазене на вещите в по-голяма възраст.
Честно казано само след 2 години , когато детето стане на 5 нещата доста ще се променят.

Авторката има да решава много по-гошям личностен проблем. От това детето й с кого ще играе.
Това дето всеки друг ти е виновен за нещо. И всек друг те кара да се чувстваш зле. Е много тогава работа.

Та моето дете ходи на ДГ и на различни площадки. Може да се заиграе в рамките на 10 минути почти с всяко дете. Няма проблем. Не вика , не се заяжда, не удря. Когато някой го подразно обикновено си тръгваме или сменя мястото на игра. Винаги го виждам. Но не седя на една ръка разстояние от него. Споделя играчките които носи. Ако иска нещо чуждо пита. Знае, че трябва да го върне когато собственика му си го поиска. Детето ми играе на същите тези площадки и живее в същото общество което е написала авторката. И аз и детето ми сме щастливи и нямаме драми.

Последна редакция: пн, 13 юли 2015, 08:52 от Hope for Two

# 54
  • Варна
  • Мнения: 25 292
Пита се може ли-не може ли, като не може се учи, че е чуждо и не може.
И какво сега, някой ще ми иска колата на заем и аз съм длъжна да му я споделя, ами не съм.
Никой не е длъжен, но ако иска да разгледа чуждата играчка трябва и да дава своята. А не да дърпа чуждото, пък да не дава своето, щото и такива има и то доста. Аз пък нямам нищо против моето дете да разгледа нещо чуждо, аз не мога да му купя всичко. Детското любопитство е нещо нормално. Уча го да дава своето и да връща чуждото, когато собственикът си го поиска. Естествено и когато той си поиска неговото си го получава - къде доброволно, къде доброзорно, ако отсрещната страна е от вземащите и недаващите.

# 55
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
....
Даскалица да репликира въпроса ''Къде си била?'' с ''На луната''... или пък другата ''Нямате право да говорите против България''...Пфф, смехорани.
Много е лошо, когато чувството за хумор липсва. И колкото да ти е мъчно, аз съм в отпуск.

# 56
  • Мнения: 11 439
....
Даскалица да репликира въпроса ''Къде си била?'' с ''На луната''... или пък другата ''Нямате право да говорите против България''...Пфф, смехорани.
Много е лошо, когато чувството за хумор липсва. И колкото да ти е мъчно, аз съм в отпуск.

Я не се връзвай  Hug Ще им се като са отишли на края на света и виждат близките си само на пиксели, цяла България да охка и да повтаря колко са успели. А дано успеят, но след като са направили своя избор то е ясно, че нямат право да совоблудстват с нашата родина. След като си избягал, нямаш намерение да се върнеш и изпитваш негативни чувства и с охота я плюеш, то тя вече не е тяхна родина.
Като все веят колко другите страни са по-възпитани, тактични, толерантни и даващи си играчките без рев искам да попитам в коя Х държава може да влезеш във водещ форум и да изревеш "Всичко гнусно е Х-скоо" без да ти разбият устата /де виртуално, де не толкова/?

# 57
  • Мнения: 4 420
Уча дъщеря ми, че ако иска да играе с чужди играчки, трябва да дава своите. Ако не споделя своите, да не идва и да ми мърмори, че иска да си играе с на Х еди кое си. На този етап дава, това което прецени, че иска да даде, на деца, които си прецени. За някои други я карам със зор да даде, но в повечето случаи другите са или недаващи или пък въобще неносещи играчки на площадката.

Вчера имахме случка. Наши познати с 2 деца /на 6 и на 1 годинка/ дойдоха на нашата площадка. Голямото беше с таблет, малкото с нищо. Хареса си един камион на едно от децата на площадката. Естествено не му го дадоха, най-малкото защото това е ново бебе на площадката и е непознато за другите деца. С новите винаги е по-трудно. Майката /моя приятелка/ направи злобен коментар - каква е тази ваша площадка дето не си давате играчките. Излязах културно от ситуацията, но ми се искаше да попитам, дали ще е щастлива ако баткото си сподели таблета с всички деца. Та някои от играчките може да струват повече от един таблет, та не намирам разлика. Та като цяло двойния стандарт съществува, но пък хич не е приятно да си гледаш само собственото дете да е ок, без да се съобразяваш с чуждите.

# 58
  • Мнения: 12 677
....
Даскалица да репликира въпроса ''Къде си била?'' с ''На луната''... или пък другата ''Нямате право да говорите против България''...Пфф, смехорани.
Много е лошо, когато чувството за хумор липсва. И колкото да ти е мъчно, аз съм в отпуск.

Я не се връзвай  Hug Ще им се като са отишли на края на света и виждат близките си само на пиксели, цяла България да охка и да повтаря колко са успели. А дано успеят, но след като са направили своя избор то е ясно, че нямат право да совоблудстват с нашата родина. След като си избягал, нямаш намерение да се върнеш и изпитваш негативни чувства и с охота я плюеш, то тя вече не е тяхна родина.
Като все веят колко другите страни са по-възпитани, тактични, толерантни и даващи си играчките без рев искам да попитам в коя Х държава може да влезеш във водещ форум и да изревеш "Всичко гнусно е Х-скоо" без да ти разбият устата /де виртуално, де не толкова/?




Характерна черта е за много българи. Особено това всички да са им виновни.

# 59
  • София
  • Мнения: 62 595
Не виждам смисъл да се учи или не едно дете да се споделят играчките на площадката. Просто навън се вземат играчки, които могат да се прежалят, затова си правите един комплектт от такива играчки и нее се взирате толкова кой взел, кой дал. То е като с парите назаем  като в една приказка - давай на заем само толкова пари, колкото си готов да изгубиш.

Нормално е майките на 3-годиишните да изпадат в размисли и страсти като на авторката, защото те самите трябва да се настроят за  това, чедецата им вече порастват и се учат сами да се справят с взаимодействие с другите. Проблемът е, че майките започват да изпадат в крайности на мисленето, които четем и в тази тема, сякаш те самите се връщат в детска възраст и темата за справедливостта - всички са лоши, а само аз добър.

Общи условия

Активация на акаунт