Хотелите във Велинград - 8

  • 317 667
  • 2 078
  •   1
Отговори
# 2 025
  • Мнения: 2 046
Здравейте! Много моля за помощ, понеже нямам много време да изчета цялата тема.Търся хубав хотел във Велинград с всякакви глезотини.Цената не е от значение Понеже ще сме за 1 нощувка и няма да излизаме от хотела искам всякакви екстри -ТОПЛИ басейни (външен работещ е бонус), топила, парни бани, солни стаи и каквито там се сетите неща. Разгледах Макси и на първо четене ми допадна, но все пак искам и други насоки. Мерси. Трябва ми спешно за да резервирам.
Макси или Вела Хилс. И в двата нищо не ме е подразнило, красиво е, храната е вкусна, персонала е чудесен.

# 2 026
  • Мнения: 4 611
Здравейте, аз бях март месец в Лъки лайт и бях доволна. Спа-то работи денонощно - съответно почти не се засичахме с другите гости на хотела, водата беше топла, басейнът не е голям, но имайки предвид, че рядко ще се засичате с останалите хора - не е проблем това.  Тихо и спокойно беше, персоналът беше много любезен, ако гостите са над 10 човека - закуската и вечерята са на блок маса - храната не беше хич лоша. Хареса ми, че винаги масата се сервираше навреме. Стаите също бяха приятни, не бяха най-големият лукс, но аз си изкарах много хубаво. Нищо не ме е подразнило. Само интернета им беше доста кофти, но аз така или иначе нямах нужда да го ползвам. Външният басейн не е достатъчно топъл за ползване, което леко ме разочарова, но го преживях.  Sunglasses Може би бих отишла пак.

# 2 027
  • Мнения: 2 730
Писано е за Олимпа.Няма детски басейн.Наистина ли питаш за джакузи за плицикане на малките? Joy

Даааа, сетих се май по-добре без джакузи. Но се отказвам от Олимп, смениха датите в офертата и вече не важи за седмицата преди празниците.А ме устроиваше 100лв. със закуска и вечеря,ще се огледам за нещо друго.

# 2 028
  • Мнения: 102
Отзиви за Арте Спа? Ходил ли е някой?

# 2 029
  • Пловдив
  • Мнения: 786

MiRa^, благодаря за подробното описание на престоя ви в Акватоник. Ние имаме резервация за април там, също с деца.
Моля те сподели как е детския кът вътре и площадката за игра вън? А околността добре достъпна ли е с бебешка количка, и самия хотел вътре?

# 2 030
  • Варна
  • Мнения: 913
Моля те сподели как е детския кът вътре и площадката за игра вън? А околността добре достъпна ли е с бебешка количка, и самия хотел вътре?

Детският кът е на -2 етаж. Нищо особено, дори по-малък отколкото ми се видя на снимките. Обаче щерката се забавляваше. Има икейска кухня с богат асортимент чинийки, тенджерки, плодове, зеленчуци и сие, пазарска количка, една балансираща люлка, миниатюрна пързалка, няколко масички със столчета. Навън изобщо не я видяхме.  Laughing С бебешката количка нямаш грижи - има два асансьора, стълби(3-4) само към новия басейн, солната стая и солната парна баня. Самата улица е с паваж, но не обърнах внимание изобщо как са тротоарите. Ние пеш около хотела отидохме само до спирката на теснолинейката. Дори в парка Клептуза за срамотите не отидохме. Ама то не става и спа, и ски, и разходки.  Mr. Green
Сетих се да похваля хотела откъм шумоизолация. Изобщо не сме чували шум от съседните стаи, а нашите приятели също с две деца, бяха до нас.

# 2 031
  • Мнения: 289
Както обещах, идвам с мнение за Арте СПА.

Идеята и замисъла на хотела са доста добри. Интериора е страшно интересен и от тази гледна точка, нямам забележки, фоайето и лоби бара са много уютни. СПА центъра е хубав (най-вече защото е чисто нов), има вътрешен басейн 17х8м + няколко метра още за детска част (тя е преградена, имаше доста деца вътре), който басейн преминава директно във външен. Не е нужно да излизаш от басейна за да отидеш отвън, което е ок. Температурата на водата във вътрешната част беше доста топла, като за плуващите може би ще е една -две идеи по-топла от колкото трябва, но пък за тези, които не плуват е много приятна. Неприятното е, че поради топлата връзка с външната си част, в басейна не ми беше комфортно да стоя отвън. Дори през деня, когато напичаше слънце ми беше студено. Отвън има три топила, които бяха единствените места на открито, където не ми беше студено. Има и външно джакузи, в което водата беше доста студена за моите представи, поседях 3 минути и направо ме втресе. Почти не видях хора в него за двата дни там, така че предполагам не само за нас температурата на водата е била много ниска. Навън има и Руска баня, но тя не работеше.

В термалната зона има финландска, билкова, инграчервена сауна, две парни бани - солна и арома, ледена стая, която също не работеше (въобще не е довършена), солна стая и релакс зона. Като цяло СПА-то е добро, нямам особени забележки, с изключение на това, че без значение в коя част на хотела си настанен, за да стигнеш до СПА центъра минаваш покрай рецепция и през лоби бара..  Crazy Масажите бяха ок.

Най-големия минус на хотела е ресторанта. Кофти обслужване, храната свършва на средата на вечерята и почват да се вадят други неща, за да се закърпи положението, настаняват те на мръсни маси, които си стоят непочистени доста време. Закуската и вечерята са на блок маса, като на вечеря имаш опция да поръчваш от отделно меню ако желаеш, но бях чела кофти коментари, че страшно се бави храната и не посмях да пробвам.  Персонала е малко и недостига, иначе повечето доста се стараят, но това не компенсира. Закуската беше слаба според мен, за фрешовете има почти постоянно опашка от по 7-8 човека, защото ги прави едно момче и едва смогва. Иначе, това което се предлагаше беше вкусно, не мога да отрека.

Това е като цяло, ако някой го интересува нещо, по-конкретно да пита  Peace

# 2 032
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Благодаря за подробния отзив Heart Eyes!
Ще го набележа за времето, когато намалят цените Mr. Green...евентуално.

# 2 033
  • Мнения: 102
Както обещах, идвам с мнение за Арте СПА.

Идеята и замисъла на хотела са доста добри. Интериора е страшно интересен и от тази гледна точка, нямам забележки, фоайето и лоби бара са много уютни. СПА центъра е хубав (най-вече защото е чисто нов), има вътрешен басейн 17х8м + няколко метра още за детска част (тя е преградена, имаше доста деца вътре), който басейн преминава директно във външен. Не е нужно да излизаш от басейна за да отидеш отвън, което е ок. Температурата на водата във вътрешната част беше доста топла, като за плуващите може би ще е една -две идеи по-топла от колкото трябва, но пък за тези, които не плуват е много приятна. Неприятното е, че поради топлата връзка с външната си част, в басейна не ми беше комфортно да стоя отвън. Дори през деня, когато напичаше слънце ми беше студено. Отвън има три топила, които бяха единствените места на открито, където не ми беше студено. Има и външно джакузи, в което водата беше доста студена за моите представи, поседях 3 минути и направо ме втресе. Почти не видях хора в него за двата дни там, така че предполагам не само за нас температурата на водата е била много ниска. Навън има и Руска баня, но тя не работеше.

В термалната зона има финландска, билкова, инграчервена сауна, две парни бани - солна и арома, ледена стая, която също не работеше (въобще не е довършена), солна стая и релакс зона. Като цяло СПА-то е добро, нямам особени забележки, с изключение на това, че без значение в коя част на хотела си настанен, за да стигнеш до СПА центъра минаваш покрай рецепция и през лоби бара..  Crazy Масажите бяха ок.

Най-големия минус на хотела е ресторанта. Кофти обслужване, храната свършва на средата на вечерята и почват да се вадят други неща, за да се закърпи положението, настаняват те на мръсни маси, които си стоят непочистени доста време. Закуската и вечерята са на блок маса, като на вечеря имаш опция да поръчваш от отделно меню ако желаеш, но бях чела кофти коментари, че страшно се бави храната и не посмях да пробвам.  Персонала е малко и недостига, иначе повечето доста се стараят, но това не компенсира. Закуската беше слаба според мен, за фрешовете има почти постоянно опашка от по 7-8 човека, защото ги прави едно момче и едва смогва. Иначе, това което се предлагаше беше вкусно, не мога да отрека.

Това е като цяло, ако някой го интересува нещо, по-конкретно да пита  Peace

Много ама много ти благодаря:)) Ние сме тази събота там и понеже за 24 ч. искам пълно размазване в спа-то имах нужда от такова пояснение! Интересуваше ме спа-центъра. Не, че другото не би трябвало да е 5☆, но ние ще сме за кратко и се надявам да нямам време да се дразня! Какво е работното време на спа-то и съответно вечерата.......четох, че малко се припокриват двете и е кофти. Иначе всичко ме интересува....защото половинката е много претенциозен и понеже аз настоявах за Арте-то.....малко ми е...притеснено:)))))))))

# 2 034
  • Мнения: 289
anii1, СПА-то работи от 9 до 21h. Закуската и вечерята не си спомням в колко почват, но закуската е съответно до 10:00, а вечерята до 22:00, като 15- 20 минути преди това вече нищо не се зарежда ако е свършило, дори почват да поприбират..  Confused Хотела е извън града и идеята да имаш включена вечеря е добра, но изпълнението не чак толкова.  Peace

Ние и двамата сме доста претенциозни, но като си за 2 дни се настройваш и не се вживяваш толкова. Въпреки това има неща, които имат нужда от подобрение.

Надявам се да успеете да релаксирате на макс. Имайте предвид, че ние като бяхме, хотела не беше пълен изцяло и места по шезлонгите, и шатрите около басейна мн трудно се намираха. Даже Събота следобед беше немислимо, което също е непрятно. Но ако сте там от рано, предполагам няма да има проблем.  Peace

# 2 035
  • Мнения: 308
Преди няколко месеца четох една новина, че някаква жена отседнала в хотел във Велинград (забравих името) и било толкова мръсно, но въпреки това останала една вечер и на сутринта била нахапана от дървеници... сега ме е страх дори да си помисля да отида там на почивка. Вероятно има скъпи и хубави хотели. Ще ми препоръчате ли някой?

# 2 036
  • Мнения: 3 949
Преди няколко месеца четох една новина, че някаква жена отседнала в хотел във Велинград (забравих името) и било толкова мръсно, но въпреки това останала една вечер и на сутринта била нахапана от дървеници... сега ме е страх дори да си помисля да отида там на почивка. Вероятно има скъпи и хубави хотели. Ще ми препоръчате ли някой?
Ставаше въпрос за хотел Селект. За него мненията са само негативни. Повече от 10 години ходим във Велинград, досега нищо не ме е ухапало. Не мисля, че една статия би трябвало да повлияе на почивката ми там.
Във всички 8 теми до сега се препоръчват хотели.

# 2 037
  • Мнения: 102
anii1, СПА-то работи от 9 до 21h. Закуската и вечерята не си спомням в колко почват, но закуската е съответно до 10:00, а вечерята до 22:00, като 15- 20 минути преди това вече нищо не се зарежда ако е свършило, дори почват да поприбират..  Confused Хотела е извън града и идеята да имаш включена вечеря е добра, но изпълнението не чак толкова.  Peace

Ние и двамата сме доста претенциозни, но като си за 2 дни се настройваш и не се вживяваш толкова. Въпреки това има неща, които имат нужда от подобрение.

Надявам се да успеете да релаксирате на макс. Имайте предвид, че ние като бяхме, хотела не беше пълен изцяло и места по шезлонгите, и шатрите около басейна мн трудно се намираха. Даже Събота следобед беше немислимо, което също е непрятно. Но ако сте там от рано, предполагам няма да има проблем.  Peace

Благодаря ти много:)

# 2 038
  • Мнения: 2 046
Anii1, ако искаш хубаво работещо спа и безупречно обслужване, иди в Макси или Гранд хотела. Последно бях във Вела хилс миналия месец, прекрасно е като стаи, обслужване и ресторант, но спа то не е особено голямо и разнообразно, каквото търсиш.
От това, което прочетох за Арте спа, а и от отзиви на колежка не съм особено впечатлена.

# 2 039
  • Мнения: 289
Anii1, ако искаш хубаво работещо спа и безупречно обслужване, иди в Макси или Гранд хотела. Последно бях във Вела хилс миналия месец, прекрасно е като стаи, обслужване и ресторант, но спа то не е особено голямо и разнообразно, каквото търсиш.
От това, което прочетох за Арте спа, а и от отзиви на колежка не съм особено впечатлена.


Напълно подкрепям.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт