Новото АГ в Русе

  • 8 591
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 153
Здравейте, русенски мамчета!   bouquet  След 2 месеца и 2 седмици ще стана мама, и съм малко притеснена относно новото АГ .. Можете ли да ми кажете как е там .. чисто ли е, хубаво ли е, с бебченцето ми в една стая ли ще бъда, ще могат ли близки да дойдат на посещение, лекарите внимателни ли са, как се държат с майките и децата, какво трябва да си взема за там .. ще ми бъде от голяма полза! Благодаря предварително!  Hug

# 1
  • Мнения: 134
Здравей!
Аз родих преди 4 месеца в новото АГ и честно казано не съм доволна.Отношението на сестрите и акушерките е под всякаква критика.Трудно получаваш информация за бебето как е(трябва да ходиш да питаш,но дали ще ти отговорят е друг въпрос).Бях в стая 44-по стената в единия ъгъл имаше огромно петно от мухъл и беше голяма влага,от което получих астматична кашлица (а никога не съм имала проблеми с дробовете)...на всичкото отгоре и бебенцата стояха при нас.С момичето с което бяхме в стая проветрявахме по 6-7 пъти на ден,но ефект нямаше кой знае какъв.За въпроса ти какво да носиш-ще ти дадат списък,и то с доста излишни неща.
Другото което напоследък ми прави впечатление е,и моите съмнения започват настина да оправдават това което си мисля,е,че умишлено на някои бебета пишат че имат някакви усложнения-било то ниско тегло,дерматит някакъв с неустановен произход и други подобни,само и само да усвоят клинични пътеки и да вземат повече пари,а резултатът е че те задържат по дълго време в болницата.При нас случая беше че сме с ниско тегло (2450кг) родих на термин секцио.Според мен малкия тежеше повече,даже съм сигурна!Защото на втория ден като започнах да го кърмя и тегля,за да видя колко е наддал кантара показваше 2570кг,което няма как да стане,да вдигне за два дена толкова,при условие че се дава много малко количество храна.А и нали всички бебета смъкват тегло след раждането....а моето вдигна(а дали е вдигнало или е смъкнало е друг въпрос) и така ни изписаха 2510кг.В резултат на което,понеже се е родил УЖ с ниско тегло,не му направиха БЦЖ ваксина.Можеше да я направят и последния ден,защото вече бяхме над 2500кг,но не я направиха!!!Та сега трябва да ходим(не се знае кой месец) в ТУБ диспансера за поставяне на ваксината!!!
Сигурна съм че има и други майки,които също така са излъгани от докторите за техните бебета,даже се чудя дали да не пусна тема,но не знам как да я нарека.....
Това е моето мнение за АГ Русе!!!! Просто е ужасно!!!Не бих родила пак там!!!

# 2
  • Мнения: 153
Здравей!
Аз родих преди 4 месеца в новото АГ и честно казано не съм доволна.Отношението на сестрите и акушерките е под всякаква критика.Трудно получаваш информация за бебето как е(трябва да ходиш да питаш,но дали ще ти отговорят е друг въпрос).Бях в стая 44-по стената в единия ъгъл имаше огромно петно от мухъл и беше голяма влага,от което получих астматична кашлица (а никога не съм имала проблеми с дробовете)...на всичкото отгоре и бебенцата стояха при нас.С момичето с което бяхме в стая проветрявахме по 6-7 пъти на ден,но ефект нямаше кой знае какъв.За въпроса ти какво да носиш-ще ти дадат списък,и то с доста излишни неща.
Другото което напоследък ми прави впечатление е,и моите съмнения започват настина да оправдават това което си мисля,е,че умишлено на някои бебета пишат че имат някакви усложнения-било то ниско тегло,дерматит някакъв с неустановен произход и други подобни,само и само да усвоят клинични пътеки и да вземат повече пари,а резултатът е че те задържат по дълго време в болницата.При нас случая беше че сме с ниско тегло (2450кг) родих на термин секцио.Според мен малкия тежеше повече,даже съм сигурна!Защото на втория ден като започнах да го кърмя и тегля,за да видя колко е наддал кантара показваше 2570кг,което няма как да стане,да вдигне за два дена толкова,при условие че се дава много малко количество храна.А и нали всички бебета смъкват тегло след раждането....а моето вдигна(а дали е вдигнало или е смъкнало е друг въпрос) и така ни изписаха 2510кг.В резултат на което,понеже се е родил УЖ с ниско тегло,не му направиха БЦЖ ваксина.Можеше да я направят и последния ден,защото вече бяхме над 2500кг,но не я направиха!!!Та сега трябва да ходим(не се знае кой месец) в ТУБ диспансера за поставяне на ваксината!!!
Сигурна съм че има и други майки,които също така са излъгани от докторите за техните бебета,даже се чудя дали да не пусна тема,но не знам как да я нарека.....
Това е моето мнение за АГ Русе!!!! Просто е ужасно!!!Не бих родила пак там!!!

Успешно ме наплаши. Май ще си раждам вкъщи ..  Joy Шегувам се, благодаря ти за откровеността! Simple Smile

# 3
  • Мнения: 87
Здравейте и от мен Simple Smile На мен сьщо ми предстои да раждам след около два месеца Simple Smile Пьрвото си детенце родих в старото родилно за него оставам без коментар Grinning Но сега в 3-я месец ми се наложи да лежа малко в патология иииии знам ли никак не ми се стори зле може би на другите етажи е различно Simple Smile И от сестрите не мога да се оплача бяха много мили нооо за другите отделения поне за сега не мога да кажа персонала как е Simple Smile

# 4
  • Мнения: 153
Здравейте и от мен Simple Smile На мен сьщо ми предстои да раждам след около два месеца Simple Smile Пьрвото си детенце родих в старото родилно за него оставам без коментар Grinning Но сега в 3-я месец ми се наложи да лежа малко в патология иииии знам ли никак не ми се стори зле може би на другите етажи е различно Simple Smile И от сестрите не мога да се оплача бяха много мили нооо за другите отделения поне за сега не мога да кажа персонала как е Simple Smile

Щом ти предстои раждане след около 2 месеца, значи най-вероятно ще се засечем в родилното .. и ще можем да го обсъждаме ..  Laughing Laughing Laughing

# 5
  • Мнения: 87
Здравейте и от мен Simple Smile На мен сьщо ми предстои да раждам след около два месеца Simple Smile Пьрвото си детенце родих в старото родилно за него оставам без коментар Grinning Но сега в 3-я месец ми се наложи да лежа малко в патология иииии знам ли никак не ми се стори зле може би на другите етажи е различно Simple Smile И от сестрите не мога да се оплача бяха много мили нооо за другите отделения поне за сега не мога да кажа персонала как е Simple Smile

Щом ти предстои раждане след около 2 месеца, значи най-вероятно ще се засечем в родилното .. и ще можем да го обсъждаме ..  Laughing Laughing Laughing
Да даа ще осьждаме ами Simple Smile Grinning Simple Smile

# 6
  • Мнения: 367
Здравейте и от мен.След месец очаквам първата си рожба и нямам търпение вече да си я гушна.Чувала съм,че има много добри сестри и акушерки,но има и изключения.Надявам се,живот и здраве,всичко да е наред,като цяло изкарах лека и безпроблемна бременност. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 7
  • Мнения: 83
Здравейте ,бъдещи мамчета!Аз раждах спешно секцио без избор на екип,но имах щастието да раждам при д-р Рудницки.Всичко беше чудесно!Никъде нищо не съм плащала.Всички бяха внимателни ,въпреки че ,повечето сестри изглеждаха изморени.Обясняваха ми ,каквото попитам,но и аз си питах с тон,който не предполага отказ Simple Smile Все пак ми е второ детенце.Стискам палци на всички!

# 8
  • Мнения: 367
Здравейте ,бъдещи мамчета!Аз раждах спешно секцио без избор на екип,но имах щастието да раждам при д-р Рудницки.Всичко беше чудесно!Никъде нищо не съм плащала.Всички бяха внимателни ,въпреки че ,повечето сестри изглеждаха изморени.Обясняваха ми ,каквото попитам,но и аз си питах с тон,който не предполага отказ Simple Smile Все пак ми е второ детенце.Стискам палци на всички!

За жалост Рудницки не изражда вече.Той ми следи бременността и съм доволна.Бих била много по спокойна при него отколкото при някой друг.

# 9
  • Мнения: 14 133

За жалост Рудницки не изражда вече.Той ми следи бременността и съм доволна.Бих била много по спокойна при него отколкото при някой друг.
М-да.  И вече работи в Гинекологията на болница "Медика".  Peace

# 10
  • Мнения: 996
Здравейте! И на мен ми предстои това събитит ноември,интересуваме как се сдобивам със списъкът за Родилното?От ЖК ли ми го дават или трябва да отида на място за актуален такъв?

# 11
  • Мнения: 367
Здравейте! И на мен ми предстои това събитит ноември,интересуваме как се сдобивам със списъкът за Родилното?От ЖК ли ми го дават или трябва да отида на място за актуален такъв?

Здравей!Доколкото разбрах в родилното не ти казват,но може и да греша.Предполагам може да питаш лекаря,който те следи.Лично аз питах мами,които родиха наскоро.От ЖК ми казаха само какви документи ми трябват.

# 12
  • Мнения: 573
Здравейте,

И аз се включвам с молба за отзиви за читави лекари в АГ-то, а в последствие ще се включа и с лични впечатления. Досега ходих на ЖК в София, но съм решила да изкарам оставащите 3 месеца от бременността, раждането и след това на спокойствие в Русе, въпреки страховитата слава на тукашните лекари, но и в София е пълно с некъдърници и тук там има някои добър - винаги е въпрос на късмет в крайна сметка.

Засега съм се насочила за раждане в АГ към Зарзаланов, знам за крайно противоречивите впечатления за него, но ако може да се изкаже някоя майка със скорошно мнение, ще се радвам да го чуя. Имам записан час при него и в идеалния случай ще ми се стори читав, ще доизкарам ЖК при него и ще имаме едно нормално раждане по ЕСТЕСТВЕН път като му дойде времето...Общо взето ме вълнува да е добър специалист, който да може да реагира адекватно, ако не дай си боже нещо се обърка, да мога да разчитам на него и да уважи желанието ми за раждане по естествен път, ако действително не се налага друго. Също така да провежда качествено ЖК консултациите. На прав път ли съм по тези критерии със Зарзаланов или ще ми препоръчате друг гинеколог в Русе? Колебая се и за Минчева и Иванова (която доколкото знам работи в кабинета при Рудницки) по тези критерии, макар че не съм сигурна Минчева доколко знам е привърженик на секциото. Ще се радвам на скорошни обосновани мнения по въпроса (положиетелни или отрицателни) и ще споделя моите такива, щом са налични Simple Smile

# 13
  • Мнения: 573
А на въпроса по-горе за списъка за родилното, е обсъждан тук.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=99816.300

Аз лично ще се ръководя от:

"За МАМА
- л. карта!
-телефон + зарядно;
-сапун + сапуниерка;
-Тоалетна хартия - поне 2 ролки;
-хавлия - голяма за баня;
-- хавлия малка - за ръце; за гърди;
-вода
- нещо за хапване;
- термометър - за да не ползваш техните;
-дамски превръзки за родилки- има едни мн хубави точно с/у родилното- поне 50 броя;
- пари- монети за ТВ- 3.50/24 4аса;
- 120 лв за упойка ако иската- слагат я след предварително плащане!
- помпа за кърма
- паста/четка за зъби
- шампоан- има баня ( след 4 дни престой.....)
- бивацин или оксикорд за шевовите;
- 2 нощници - по тънки че е мн топло там;
- чаша , вилица, лъжица


ЗА БЕБО
- пямперси по 8 на ден ( престой мин 3 дни )
- спирт 70 % за пъпчето
- пудра за пъпче - ТОПОЦИН
- мокри кърпички - 1 пакет (но голям че иначе се карат)
- Сапун бебешки
- Олио за бебето
- домакинска хартия - 2 ролки"

# 14
  • Мнения: 996
Минчева не води ЖК,хвалят Велков,не го знаех кой е,видях го скоро в АГ и съм с много положителни впечатления от него.
От Тончева и Христова също има положителни отзиви. Аз бях при Константинова,но не съм доволна.

Общи условия

Активация на акаунт