Наргиле за дъщеря ми... ЗА или ПРОТИВ

  • 20 926
  • 153
  •   1
Отговори
# 105
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 565
Пиновете на кредитните карти и това, че са общо взето общи моите и на мъжа ми, какво общо има с тийновете, не разбрах.

Имаше общо с разговора за личното пространство.

# 106
  • Мнения: 30 802
Е не точно, с наргилето може да прекалиш и да те заболи глава, с Ауди- да си загубиш главата физически. Имаше такъв случай наскоро.

А докато станат на 13, не е ясно какви социални мрежи ще има, но със сигурност ще ми отнеме половин ден да разбера кои са и да видя какви са опасностите.

# 107
  • София
  • Мнения: 62 595
иначе си суперуверена. Пропускаш, че пубертетът може много да промени детето.

# 108
  • Мнения: 14 654
Резултатът от наргилето и МПС е различен, но родителското одобрение детето да има едното или другото е едно и също - купуваш му нещо, с което да се фука пред приятелите си, че е готин. Ама ако искаш да си готин, не се прави на такъв, ами стани - прави неща, които не се купуват, ами искат да влагане на време и труд. Научи се да свириш на китара и да пееш и всички гаджета ще се въртят около теб, а не около дрисъка с аудито Wink

# 109
  • София
  • Мнения: 13 226
Скрит текст:
Телефонът й е на мое разположение по всяко време. Тя знае това.
Да, и у нас беше така допреди половин година (дъщеря ми е на 15). Не само телефонът, ами и акаунтът й за социалните мрежи и т.н. В един момент обаче, мъжът ми ми обърна внимание, че леко прекалявам. В смисъл - неоставянето на никакво лично пространство би могло да я увреди по друг начин - да приеме, че някой друг има право да се рови до насита в нещата й и по дифолт я контролира. Замислих се, че има право (той иначе също е радетел на строгото възпитание, ето защо го приемам за обективен) и малко поотпуснах контрола - дадох й възможност да си смени всички пароли и засилих комуникацията, тип лекции-беседи на досадни за нея теми Mr. Green.
О, да... на 15 е друго. Тя е още на 12. Няма ФБ профил, защото при регистрацията се изисква да си на 13 г., а тя не е  Laughing
Между другото дъщеря ми всъщност има доста по-големи свободи от много други деца наоколо и изобщо не расте под похлупак, но това с личното пространство е друга работа  Wink В тоя живот има йерархия все пак. Тя не е равна с мен и още дълго няма да бъде. В тоя смисъл моето лично пространство е доста по-голямо от нейното. Надявам се, че никой не е приел буквално думите ми по-нагоре  Wink Тя, също има своите тайни, има своите разговори с приятелки и приятели, които аз не знам какви са и има своето наистина лично пространство както трябва да се разбира израза  Wink

И все пак си признавам, че ако сега в тоя момент я спипам с наргиле боят не й мърда изобщо. Аз не съм стара и старомодна, и толкоз!  Crossing Arms  Mr. Green

# 110
  • Мнения: 347
Не може да знаеш какво предпочита всеки. Лично аз предпочитам детето ми да няма наргиле и няма да му купя, ако ще да пробие дупка с пети в паркета. Просто има капризи, които няма да задоволя. Как ли пък няма да се правя на готина майка, одобрявайки навици, които може и да не са безобидни. Да му купя наргиле означава - да, маме, прави, каквото си поискаш, а аз ще седя отстрани и ще ти се възхищавам колко си готин. И така, докато не си отгледам едно лайно, което за нищо не става.
Не съм съгласна , на мен нашите не ми забраняваха нищо ,изживях си пубертета , но не съм станала лайно. Докато имах приятелка, на която и бяха забранени доста неща и знаеш ли какво стана, докато беше ученичка ги спазваше , но като стана студентка направи огромни глупости ,заради това ,че и бяха забранявани преди и беше държана изкъсо . Не винаги строгият контрол е добро решение . То си зависи и от детето ,ако е умно няма да кривне ,ако не каквото и да му правиш и забраняваш ,пак ще се провали в живота .

# 111
  • Мнения: 14 654
Ох, стига сте давали примери с височайшите си особи Wink Никой не се интересува от вашите изцепки в пубертета. Бива човек да е самовлюбен, ама за другите това е скучно и досадно.
Но добре, хайде кажи какво поиска от вашите и те ти го разрешиха - да си направиш оргия с наркотици в детската стая, купиха ти бонг, научиха те да смъркаш? Какво от тия неща? Чакам за подробности.

# 112
  • София
  • Мнения: 13 226
То си зависи и от детето ,ако е умно няма да кривне ,ако не каквото и да му правиш и забраняваш ,пак ще се провали в живота .

А, чакай малко... това дете някой го възпитава. То не се самоизгражда докато завърши училище и кривне  Laughing
Много е вярно това за първите 7 г. Пропуснат ли се, не може да се изградят някои връзки и после вари го печи го.. все тая.

Виждала съм доста невъзпитани малки дечица, които нямат граници. Те стават такива и като пораснат. Нямат граници! Нямат ясно разграничение за редно и нередно. А колко е просто родителите да знаят, че и на самите деца е по-лесно когато са ограничени.

П.С. Пина на картата си го знам САМО аз  Wink Мъжът ми също. Ето това аз смятам за абсолютно лично пространство и не позволявам да ми се нарушава. Паролите на всичко - също. Не че има какво да крия, важен е принципа. По същата логика никога не отварям чужди писма, дори да знам, че вътре е сметката за водата  Wink

# 113
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Научи се да свириш на китара и да пееш и всички гаджета ще се въртят около теб, а не около дрисъка с аудито Wink
Хмммм....мислиш ли  Mr. Green. За протокола - не бих купила ауди на дрисъка, ако имах. Но и не бих си фантазирала, че ще се научи да свири на китара ако не го влече, само защото аз съм му казала, че е по-добре от ауди.

# 114
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Пиновете на кредитните карти и това, че са общо взето общи моите и на мъжа ми, какво общо има с тийновете, не разбрах.

Имаше общо с разговора за личното пространство.
Нали си съгласна, че един тийн влага в понятието съвсем различни неща от теб и мъжа ти.

# 115
  • Мнения: 347
Ох, стига сте давали примери с височайшите си особи Wink Никой не се интересува от вашите изцепки в пубертета. Бива човек да е самовлюбен, ама за другите това е скучно и досадно.
Но добре, хайде кажи какво поиска от вашите и те ти го разрешиха - да си направиш оргия с наркотици в детската стая, купиха ти бонг, научиха те да смъркаш? Какво от тия неща? Чакам за подробности.
хаха  понеже съм самовлюбена да кажа ,че бях много умна пуберка и не съм вършила глупости , но бях свободна .
Ти дръж си детето в златна клетка най-добре , за да си сигурна и щастлива , а то пък нека си прави "дупки в паркета ". smile3501 smile3501

Огромно впечатление ми прави в този форум ,че ако някой не е съгласен с мнението на повечето хора тук , бива изяждан ,докъде с това мислене ,докъдееее... newsm78 ooooh!

Последна редакция: пт, 24 юли 2015, 14:54 от benedetta7

# 116
  • Мнения: 14 654
Но и не бих си фантазирала, че ще се научи да свири на китара ако не го влече, само защото аз съм му казала, че е по-добре от ауди.

Разбира се, това е само пример, че всеки може да намери нещо, което да го влече и да е интересен с него. Но така или иначе момчето с китара винаги е било най-готиното в компанията във всички времена.
Едно е да поиска китара, друго - наргиле. Първото значи, че има интерес към нещо полезно, а второто - че е лайно без никакви интереси, което търси бърз начин да се направи на вървежно.
пп: бенедетта7, възможно е като тийн да си била много умна, но сега очевидно не си. Няма да си правя труд да ти разяснявам какво означава това, което пиша. Но съм сигурна, че някои съфорумки го разбират много добре. Хайде, разкажи какво поиска и как така беше свободна, всички искаме да разберем.

# 117
  • Мнения: 46 591
хаха  понеже съм самовлюбена да кажа ,че бях много умна пуберка и не съм вършила глупости , но бях свободна .

Мислела си си, че си свободна. Била си наблюдавана, но не са се намесвали, защото не си криввала от пътя  Wink

# 118
  • Мнения: X
Цитат
Огромно впечатление ми прави в този форум ,че ако някой не е съгласен с мнението на повечето хора тук ....
В повечето случаи не е до съгласие/несъгласие, а до опит.    Grinning
В случая, повечето са все още с малки деца и само си фантазират какво биха правили след години, предвид теорията.
А реалността е друга "бира"....ама нека им стигнат децата до тийн-възрастта.Най-вероятно ще "обърнат плочата".Често срещана практика.

# 119
  • Мнения: 347
не съм искала нищо , но и не съм вършила нищо ,кой знае нередно , да нашите знаеха ,че пуша цигари и наргиле и не ми забраниха , естествено ,че не желаеха ,нооо ... (към днешна дата не пуша)
А това пък , че най-готиното  момчето било онова  с китарата Shocked  олелеееееееее сигурно се шегуваш ,в кой век си ,преди 20 години може би да , сега абсурд!
Времената се измениха , със старо мислене няма да се върнат старите времена , колкото и да не ви харесва , истината е тази , че този с Аудито ще обере точките   Joy
Желая ви лек ден в измисления свят !  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт